خانه / باغ گیاه شناسی ملی Kirstenbosch / آشنایی با جاذبه های ویژه کیپ تاون
تور بدروم لحظه آخری

آشنایی با جاذبه های ویژه کیپ تاون

جاذبه های ویژه کیپ تاون

جاذبه های ویژه کیپ تاون فراوان است و هر ساله تعداد زیادی توریست از سراسر جهان جذب میکند. کیپ تاون (Cape Town ) قدیمی ترین شهر در آفریقای جنوبی است و به شهر مادر معروف می باشد. این شهر پایتخت قانونی آفریقای جنوبی و بزرگترین شهر استان کیپ غربی است. کیپ تاون از شهر های چندفرهنگی در جهان است به همین دلیل مقصد اصلی خیلی از گردشگران و مهاجران در مسافرت به جنوب آفریقاست. شهر کیپ تاون مرکز جنبش بسیاری از رهبران سیاسی دنیا بوده و چهره معروف جهان، نلسون ماندلا برای اولین بار در این شهر برای عموم سخنرانی کرده است. کیپ تاون شهری ساحلی و با قدمت زیاد، جاذبه های متنوعی دارد.

کیپ تاون با قرار گرفتن مابین کوه ها و دریا ، همیشه به زیبایی طبیعی منحصر به فردش افتخار می کند. در ارتفاعات بالاتر شهر، کوه Table ، چشم انداز ویژه ای از یک فلات کامل با دید پانورامیک از دریای پرزرق وبرق آتلانتیک، باغ های گیاه شناسی، سواحل بلوند و طولانی در مجاور قله ها را به نمایش می گذارد. گردشگران ماجراجو می توانند از جاذبه های ویژه کیپ تاون چون تماشای نهنگ ها با پاراگلایدر، غواصی در عمق دریا همراه با کوسه های بزرگ سفید، دوچرخه سواری و گشت و گذار در زیباترین مکان های آفریقای جنوبی لذت ببرند.
در این متن می خواهیم شما را با جاذبه های ویژه کیپ تاون آشنا کنیم.

۱-کوه Table از جاذبه های ویژه کیپ تاون

از اولین جاذبه های ویژه کیپ تاون می توان کوه Tableرا با ارتفاع ۱٫۰۸۷ متر نام برد. این کوه با قدمت ۶۰۰ میلیون سال شبیه یک بوم نقاشی است . این بوم نقاشی با تنوع غنی مانند پادشاه گلهاست و به راستی شهر کیپ تاون را منحصر به فرد کرده است. پارک ملی کوه Table یکی از ۷ طبیعت عجیب جدید در جهان بوده و واقعا قابل تحسین است. در این پارک ملی بیش از ۱۴۷۰ گونه گل وجود دارد. تا وقتی به بالای این کوه نرفته اید نمی توانید ادعا کنید شهر کیپ تاون را به طور کامل دیده اید.

-کوه Table از جاذبه های ویژه کیپ تاون

بالای کوه Table را معمولا ابرهایی معروف به ابرهای Table ، می پوشانند. هر وقت بالای کوه صاف و بدون ابر باشد، زیبایی چشمگیر کیپ تاون و سواحل آن قابل مشاهده است. این کوه مکان ویژه ای برای عکاسی می باشد. کسانی که می خواهند سریعتر به بالای کوه برسند می توانند از تله کابین استفاده کنند. با تله کابین در عرض ۷ دقیقه به قله کوه خواهید رسید. برای کوهنوردی مسیرهای متفاوتی برای رسیدن به قله کوه وجود دارند و بسته به نوع مسیر ۲ تا ۴ ساعت طول می کشد.

۲- بو-کاپ (Bo-Kaap ) از زیباترین جاذبه های ویژه کیپ تاون

بو-کاپ نام منطقه ای از شهر کیپ تاون و به معنای کیپ بالایی است. این منطقه با رنگ آمیزی زنده و سقف های کوتاه از جاذبه های ویژه کیپ تاون می باشد. بسیاری از خانه ها جز آثار تاریخی می باشند و در امتداد خیابان ها قرار گرفته اند. این قسمت شهر از مکان های ویژه عکاسی است.

بو-کاپ (Bo-Kaap ) از زیباترین جاذبه های ویژه کیپ تاون

بو-کاپ در ابتدا پناهگاه سربازان در اواسط قرن ۱۸ ام بود. در سال ۱۸۳۰ بردگان آزاد شده در این بخش از شهر ساکن می شدند. رنگ های شاد و متنوع نمادی از آزادی صاحب خانه های جدید هستند چون قبلا طبق قوانین اجاره نامه، تمامی خانه باید به رنگ سفید نقاشی می شد. معروف ترین خیابان های زیبای آن Chiappini، Rose و Wale می باشند. از قدیم جمعیت بو-کاپ چند فرهنگی و بیشتر مردم مسلمان هستند.

۳-صخره های پناهگاهی پنگوئن از چشمگیرترین جاذبه های ویژه کیپ تاون

از جاذبه های ویژه کیپ تاون این منطقه زیبای پر از پنگوئن با تخته سنگ های بزرگ است.

صخره های پناهگاهی پنگوئن از چشمگیرترین جاذبه های ویژه کیپ تاون

پناهگاه های ساحلی کوچک و شنی خانه بیش از ۳۰۰۰ پنگوئن آفریقایی است. این منطقه تقریبا ۳۰۰ کیلومتر از شهر کیپ تاون در جنوبی ترین نکته پارک ملی کوه Table قرار دارد و بخشی از ناحیه کیپ فلورا می باشد. این منطقه ثبت شده در یونسکو از گرانبهاترین نواحی فلورا در جهان است.

جاذبه های ویژه کیپ تاون

با قایق می توانید در ساحل پناهگاه بگردید و پنگوئن ها را از نزدیک ببینید. همچنین می توانید پایین آمده و آنها را نوازش کنید اما مواظب باشید آنها حیوانات اهلی نیستند، نوک خیلی تیزی دارند و آسیب جدی می زنند.

۴-باغ گیاه شناسی ملی

باغ گیاه شناسی Kirstenbosch در دامنه های شرقی کوه Table از زیباترین جاذبه های ویژه کیپ تاون می باشد. این باغ گیاه شناسی بخشی از منطقه کیپ فلورستیک است و به ثبت جهانی یونسکو رسیده است. باغ گیاه شناسی Kirstenbosch در سال ۱۹۱۳ برای حفظ گیاهان بومی کیپ تاون تاسیس شده است.

باغ گیاه شناسی ملی از جاذبه های ویژه کیپ تاون

این باغ گیاه شناسی زیبا از اولین باغ های گیاه شناسی جهان می باشد. بیش از ۲۰۰۰۰ گونه های مختلف گیاهی در این منطقه ۵۲۸ هکتاری رشد داده می شوند. باغ های Kirstenbosch محل اجرای کنسرت در فصل تابستان هستند.

۵-اسکله ویکتوریا و آلفرد از جاذبه های ویژه کیپ تاون

این بندرگاه تاریخی فعال، جذاب و دوست داشتنی و از جاذبه های ویژه کیپ تاون است. بندرگاه ویکتوریا و آلفرد شامل تعداد زیادی فروشگاه، رستوران، بارها، سینما و سفرهای دریایی کروز می باشند. تاریخ این بندرگاه به سال ۱۸۶۰ برمیگردد. بندرگاه ویکتوریا و آلفرد به نام ملکه ویکتوریا و پسرش آلفرد نام گذاری شده است.

اسکله ویکتوریا و آلفرد از جاذبه های ویژه کیپ تاون

این اسکله برای کشتی های بزرگ خیلی کوچک است و هنوز توسط قایق ها ماهیگیری و دیگر وسیله های مختلف به کار برده می شوند. بندرگاه ویکتوریا و آلفرد همیشه مورد توجه توریست ها بوده و از مهمترین جاذبه های ویژه کیپ تاون است.

۶-جزیره روبن (Robben Island) از تاریخی ترین جاذبه های ویژه کیپ تاون

نزدیک ۴۰۰ سال جزیره روبن در خلیج Table به عنوان یک زندان خشونت آمیز استفاده می شد. در این زندان معروف ترین فرد سیاسی جهان، نلسون ماندلا به مدت ۱۸ سال در یک سلول کوچک زندانی شده است.

جزیره روبن (Robben Island) از تاریخی ترین جاذبه های ویژه کیپ تاون

این مکان ثبت شده در یونسکو مورد توجه همه گردشگران خارجی و علاقه مندان به تاریخ آفریقای جنوبی است. به همین دلیل جزیره روبن از مهمترین جاذبه های ویژه کیپ تاون می باشد.

معرفی جاذبه های کیپ تاون

تورهای گردشگری کیپ تاون قبل از رساندن مسافران به جزیره روبن، در موزه دروازه نلسون ماندلا واقع در اسکله ویکتوریا و آلفرد نمایش هایی برای یادبود زندانیان و نلسون ماندلا اجرا می کنند.

۷-سواحل خلیج Clifton و Camps از زیباترین جاذبه های ویژه کیپ تاون

سواحل Clifton و Camps در ۶ کیلومتری شهر کیپ تاون قرار گرفته اند. این سواحل زیبا با منظره فریب دهنده و برنزه از دل انگیزترین جاذبه های ویژه کیپ تاون می باشند.

سواحل خلیج Clifton و Camps از زیباترین جاذبه های ویژه کیپ تاون

سواحل سرسبز و صخره ای گرانیتی صاف و براق با ماسه های سفید رنگ و دریای آبی از ویژگی های منحصر به فرد Clifton و Camps هستند. در این مکان ورزش هایی چون والیبال در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوا انجام می شوند.

۸-تماشای نهنگ در هرمانوس از مهیج ترین جاذبه های ویژه کیپ تاون

تقریبا در ۱۲۰ کیلومتری کیپ تاون، هرمانوس  از مهمترین مکان ها برای تماشای نهنگ هاست. از ماه جولای تا نوامبر، تعداد زیادی از نهنگ های جنوبی به سمت آب های هرمانوس مهاجرت می کنند. بنابراین بازدیدکنندگان می توانند حتی از ساحل هم آنها را تماشا کنند.

تماشای نهنگ در هرمانوس از مهیج ترین جاذبه های ویژه کیپ تاون

مخصوصا در اوایل ماه های سپتامبر، اکتبر و نوامبر به وضوح دیده می شوند. همچنین کشتی های کروز گردشگران را به تماشای پرطرفدارترین جاذبه های ویژه کیپ تاون می برند. 

بررسی جاذبه های ویژه کیپ تاون

نوشته آشنایی با جاذبه های ویژه کیپ تاون اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

[

نوشته آشنایی با جاذبه های ویژه کیپ تاون اولین بار در خبرهای تور|تور ارزان|تور لحظه آخری|قیمت تور|تورزپرس. پدیدار شد.

تور ارزان بدروم

درباره ی seobartar

همچنین ببینید

گشت و گذار در بهترین کافه‌ های ونکوور

در سفر به ونکوور کافه‌های این شهر را فراموش نکنید، می‌توانید برای ساعت‌ها در فضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *