میدان اسپانیا، بزرگ‌ترین میدان بارسلون

میدان اسپانیا ، بزرگ‌ترین میدان بارسلون و دومین میدان بزرگ اسپانیا بعد از میدانی به همین نام در مادرید است که با جاذبه‌های فراوانش یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازدید از شهر به شمار می‌رود.

میدان اسپانیا برای نمایشگاه بین‌المللی سال ۱۹۲۹ ساخته شده و جزو اصلی‌ترین نقاط دیدنی بارسلون به حساب می‌آید. این میدان با خطوط متروی متعدد، قطار و خطوط اتوبوس‌رانی به خوبی به بخش‌های دیگر شهر متصل شده است.

میدان اسپانیا بزرگ‌ترین میدان بارسلون و دومین میدان بزرگ اسپانیا بعد از میدانی به همین نام در مادرید به شمار می‌رود. پروژه ساخت این میدان توسط «یوسپ آمارگوس» (Josep Amargós) در سال ۱۹۱۵ آغاز شد. البته بعد از وی معماران مسئول تکمیل نقشه‌ها به دلایل سیاسی تغییر کردند، ولی در نهایت در سال ۱۹۲۶ پروژه این میدان توسط «آنتونی داردر ای مارسا» (Antoni Darder i Marsa) به پایان رسید.

نام این میدان برای تأکید بر اسپانیا به جای کاتالونیا انتخاب شد. برای اقامت شرکت کنندگان نمایشگاه، هتل‌های متعددی در اطراف میدان در نظر گرفتند که البته جز یک ساختمان بقیه همه تخریب شدند. این ساختمان امروزه یک مدرسه عمومی و مرکز آموزش شهر است.

درباره میدان اسپانیا در بارسلونا

میدان اسپانیا یک پلازای زیبا و جذاب در مرکز شهر بارسلون است؛ جایی که بسیاری از خیابان‌های اصلی مانند «گران ویا» (Gran Via) و «پارالل» (Paral.lel) با هم تلاقی می‌کنند. میدان گاو بازی قدیمی بارسلون نیز در اینجا قرار دارد، اما امروزه به عنوان مرکز تجاری شهر از آن استفاده می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین دلایل بازدید از میدان اسپانیا وجود «موزه ملی هنر پالائوی کاتالونیا» (MNAC) در این قسمت خواهد بود که هنر کاتالونیایی را به نمایش گذاشته و به طرز باشکوهی در یک سمت «مونجوئیک» قد برافراشته است.

بازدید از این موزه خیره کننده بوده و هیچ زمانی بهتر از تاریکی شب به همراه نورپردازی و آب‌نمای جادویی برای تماشای آن نیست.

میدان اسپانیا در بارسلونا

فواره جادویی مونجوئیک

فواره جادویی یک نمایش رایگان از موسیقی و نور است که به هیچ عنوان نباید آن را از دست داد. این نمایش فوق‌العاده شبانه از آب، نور و موسیقی مونجوئیک را جان بخشیده و صدها نفر از آن لذت می‌برند.

مطمئن باشید تماشای این آب‌نمای جادویی جزو برترین نقاط برجسته سفرتان به بارسلون خواهد بود. توجه داشته باشید که این نمایش در شب‌های خاصی برگزار شده و باید قبل از سفر به تاریخ و ساعات آن دقت کنید.

این فواره توسط «یوسپ ماریا یویول» (Josep Maria Jujol) و با الهام از میدان «سنت پیتر» واتیکان طراحی شد. این آب‌نما به عنوان نمادی از اهمیت دریا و رودخانه‌ها در اسپانیا در کنار نمادهای مذهبی، قهرمانی و هنری نصب گردید.

میدان اسپانیا در بارسلونا

سایر جاذبه‌ های میدان اسپانیا

اگر از میان دو برج غول پیکر میدان اسپانیا بگذرید و به سمت مرکز کنفرانس «فیرا» (Fira) مسیر خود را ادامه دهید، بعد از پیچیدن به راست با موزه ملی هنر کاتالونیا روبرو می‌شوید. قبل از ورود به موزه، یک فوروم را خواهید دید که همیشه برنامه‌های خوب و متنوع هنری داشته و هزینه ورودی ندارد.

اگر کمی پیش بروید با پاویلیون «میِس ون دِروهه» (Mies Van de Rohe) روبه‌رو می‌شوید که در زمان ساختش در سال ۱۹۲۹ خیلی فراتر از سبک‌های معماری دوره خود بود. به مسیر خود ادامه داده تا به «پوبله اسپانیول» (Poble Espanyol) برسید؛ این مجموعه هم برای نمایشگاه جهانی در سال ۱۹۲۹ ساخته شد. پوبله اسپانیول یک دهکده عجیب با خانه‌هایی برای نمایش سبک‌های گوناگون معماری بخش‌های مختلف اسپانیا است. می‌توانید در محوطه آن رستوران‌ها، مغازه‌های صنایع دستی و موزه هنر مدرن را پیدا کنید. هنگام شب، کافه‌های منطقه را جان می‌بخشند.

میدان اسپانیا در بارسلونا

همچنین در بالای مونجوئیک نیز یک بار به نام «کازا د میگدیا» (Casa de Migdia) وجود دارد که مناظر بی‌نظیری را می‌توان از بالای آن تماشا کرد. اگر می‌خواهید مسیر رسیدن به آن را در تپه پیاده روی نکنید توصیه می‌کنیم یک تاکسی بگیرید. اگر قصد غذا خوردن در میدان اسپانیا را دارید، رستوران‌های متعددی بیرون محوطه‌های مرکز تجاری «لاس آرناس» وجود دارند. یکی دیگر از ایده‌های خوب هم شاید رفتن به طبقه بالای «لاس آرناس د بارسلونا» (Las Arenas de Barcelona ) باشد که می‌توانید از آنجا نماهایی شگفت انگیز از بالای مونجوئیک را تماشا کنید. رستوران‌ها در حول محوطه اینجا گسترده شده‌اند. انتخاب غذای شما در لاس آرناس بسیار متنوع بوده و شاید راهی عالی برای به پایان بردن روزتان به حساب بیاید.

میدان اسپانیا در بارسلونا

 

نوشته میدان اسپانیا، بزرگ‌ترین میدان بارسلون اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

محله گوتیک بارسلون

محله گوتیک بارسلون بدون شک یکی از بهترین نقاط آن برای انتخاب هتل خواهد بود و جاذبه‌های بی‌شماری دارد. برای کسانی که دنبال تجربه زیبایی نفس‌گیر محله قدیمی بارسلون هستند، محله گوتیک بهترین گزینه برای اقامت است.

در میان خیابان‌های باریک و یادمان‌های تاریخی، می‌توانید برخی از بهترین هتل‌ها را پیدا کنید که از بوتیک‌ هتل‌های افسونگر تا گزینه‌های شیک و مدرن متغیر هستند. در این راهنما با ما همراه شوید تا اقامتی تکرارنشدنی را برای خود رقم بزنید.

هتل اولا

«هتل اولا» (Ohla Hotel) در خیابان «ویا لائتانا» (Via Laetana) در قلب مرکز شهر واقع شده و بوتیک هتلی مدرن است که در یک کاخ تغییر کاربری داده متعلق به یکی از کنت‌های بارسلون قرار دارد. این هتل پنج ستاره به زیبایی بازسازی شده و دکوری شیک دارد که لاکچری بودن یک هتل مدرن احاطه شده با محیطی تاریخی را به مهمانان هدیه می‌کند. می‌توانید در کمتر از یک دقیقه به جاذبه‌های بزرگ شهر مانند کلیسای جامع بارسلون، «پالائو دلا موزیکا» (Palau de la Música) یا خیابان خرید بزرگ «پورتال دلانخل» (Portal de l’Angel) برسید.

هتل های بارسلون

هتل نری

این بوتیک هتل افسونگر در میدان جادویی «پلاسا د سانت فلیپ نری» (Plaça de Sant Felip Neri) در کنار کلیسای جامع گوتیک و ساختمان‌های همسایه واقع شده است. در «هتل نری» (Hotel Neri) مهمانان خود را در قلب یکی از نواحی بسیار تاریخی شهر که با محله سابق یهودیان احاطه شده می‌یابند. این هتل در یک کاخ سابق قرون وسطایی قرار داشته و تمام افسون خود را حفظ کرده است. اتاق‌ها با شکوه خاصی چیدمان شده‌اند و تمام امکانات رفاهی مدرن را در اختیار خواهید داشت.

هتل های بارسلون

هتل سراس

این هتل لوکس روبروی خیابان‌های جذاب محله گوتیک واقع شده و تنها یک دقیقه از آب‌های ناحیه بندر قدیمی فاصله دارد. «هتل سراس» (Hotel Serras) در بارسلون بی‌همتا بوده و یک تراس پشت بام بزرگ دارد که مهمانان می‌توانند در آن از نوشیدنی خود لذت برده یا در استخر بی‌مانندش تنی به آب بزنند. رستوران اینجا توسط یک آشپز قهار اداره می‌شود و می‌توانید در آن تعبیراتی مدرن از غذاهای کلاسیک کاتالونیایی و فرانسوی را سفارش دهید. مطمئن باشید که تجربه‌ای بسیار هماهنگ با روح حاکم بر شهر را خواهید داشت.

هتل های بارسلون

هتل دوکسا د کاردونا

«هتل دوکسا د کاردونا» (Hotel Duquesa de Cardona) یک بوتیک هتل شیک در کنار آب‌های بندر قدیمی است که مناظری خیره‌کننده را به مهمانان خود هدیه می‌کند. می‌توانید در تراس آن بنشنید و همراه یک نوشیدنی عالی از آخرین درخشش‌های خورشید لذت ببرید و خستگی یک روز شلوغ را از تن بیرون کنید. دکور این هتل ترکیبی از ویژگی‌های اصلی خود کاخ قرن نوزدهمی به همراه اشاراتی مدرن برای راحتی و شیک بودن بیشتر است.هتل های بارسلون

H10 مونتکادا

این هتل سه ستاره شیک در ویا لائتانا واقع شده و از بندر کمتر از یک دقیقه فاصله دارد. اتاق‌هایی که در اینجا به شما پیشنهاد می‌کنند همگی راحت، شیک و با نرخی پایین‌تر از رقبای چهار یا پنج ستاره هستند. دکور «H10 مونتکادا» (H10 Montcada) باقی مانده‌های روزگاران گذشته بوده و از مبل‌های چرمی راحت، اشاراتی چوبی یا تزئیناتی با برنز و کریستال تشکیل می‌شود. اتاق‌ها هم بسیار راحت بوده و چیدمان زیبایی دارند. می‌توانید در تراس پشت بام از مناظر خیره کننده شهر لذت ببرید.

هتل های بارسلون

هتل دو پلاسا ریال

«هتل دو پلاسا ریال» (Hotel DO Plaça Reial) در یکی از معروف‌ترین میادین بارسلون واقع شده است. این بوتیک هتل پنج ستاره با طراحی داخلی باشکوهش توسط یکی از دیزاینرهای برجسته بومی چیدمان شده و به کیفیت تجربه غذایی که برای مشتریانش رقم می‌زند افتخار کرده و تمام غذاها را از بازارهای بومی غذا الهام می‌گیرد. برای مهمانان دو تراس وجود دارد که یکی در میان طاق‌های میدان و دیگری در پشت بام با مناظری عالی از افق شهر است.

هتل های بارسلون

آپارت هتل آرای

این هتل لوکس چهار ستاره در یک کاخ قدیمی متعلق به قرن هجدهم واقع شده و آن را به دقت و با زیبایی تمام بازسازی کرده‌اند تا افسون و شگفتی اصیل خود مانند دیوارهای آجری سرخ یا کفپوش چوبی و آثار هنری وام گرفته شده از یک مجموعه دار شخصی را حفظ کرده و به نمایش بگذارد. «آپارت هتل آرای» (Aparthotel Arai) با یک سونا، جکوزی، باشگاه ورزشی، تراس‌های روباز و سولاریوم، به تمامی خود را برای مهمانان مجهز کرده است. هر کدام از ۳۲ اتاق آن به طرزی مجلل چیدمان شده‌اند و اثاثی دارند که منعکس‌کننده استایل و افسون خاص آن هستند.

هتل های بارسلون

نوشته محله گوتیک بارسلون اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

یک آخر هفته رومانتیک در شهر بارسلون

 اگر قصد دارید یک آخر هفته‌ی ۳ روزه رمانتیک را با شریک زندگیتان بگذرانید، بدون شک شهر بارسلون باید یکی از شهرها در صدر لیست شما باشد!

 عموماً پاریس به‌عنوان شهر عشاق و یا شهر عشق شناخته می‌شود، ولی هرکسی که از شهر بارسلون هم دیدن کرده باشد، حتماً متوجه شده است پایتخت ایالت کاتالونیا اسپانیا هم هیچ‌چیزی در این زمینه کم ندارد و لحظاتی وصف ناشدنی را در دل تمام گردشگران این شهر به یادگار خواهد گذاشت. اگر قصد دارید همراه با همسفر خود سفری رمانتیک را تجربه کنید، بارسلون یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن خواهد بود. از قدم زدن در خیابان‌های باستانی و قدیمی محله‌ی گوتیک کوآرتر گرفته، تا خلوت کردن در کافه‌های دنج این شهر، همگی بخشی از سفر خاطره‌انگیز شما را شکل خواهند داد. در ادامه‌ی این متن قصد داریم برنامه‌ای متناسب برای یک آخر هفته‌ی رمانتیک در شهر بارسلون اسپانیا را به شما معرفی کنیم تا در ۳ روز حداکثر لذت را از این شهر ببرید.

ماه عسل در بارسلونا

روز اول در بارسلون – جمعه

قطعاً اولین کار پس از فرود آمدن هواپیما، پیدا کردن یک هتل و یا آپارتمانی راحت است. بعد از اینکه در محل اسکان خود مستقر شدید و چمدان‌هایتان را جابجا کردید، توصیه می‌کنیم به مرکز شهر بروید و از زندگی شبانه پر شور و نشاط بارسلون لذت ببرید. برای شام می‌توانید در یکی از کافه و یا رستوران‌های دنج این شهر از طعم لذیذ غذاهای اسپانیایی لذت ببرید. ولی از آن جایی‌که احتمالاً هنوز خستگی سفر از تن شما کاملاً خارج نشده، بهتر است برنامه‌ی جمعه را کمی سبک‌تر از روزهای دیگر در نظر بگیرید. بنابراین به محله‌ی بورن (EL BORN) بروید. بورن محله‌ای محبوب در شهر بارسلون است که به‌خصوص در آخر هفته‌ها شور و نشاط ویژه‌ای در آن جریان دارد، چراکه مردم محلی و گردشگران زیادی به اینجا می‌آیند و به قدم زدن و تفریح می‌پردازند.

محله el born بارسلون

بار دل پلا (Bar del Pla) یکی از محبوب‌ترین کافه‌ های بارسلون است. این کافه به‌قدری محبوب است که برای آخر هفته‌ها حتماً باید پیشاپیش صندلی خود را رزرو کنید، چرا که عموماً توسط مردم محلی پر می‌شود. در اسپانیا نوعی پیش‌غذا به‌نام تاپاس بسیار معروف و محبوب است، تاپاس‌ها خوراکی‌هایی کوچک و حاضری هستند. شاید بتوان گفت بهترین تاپاس‌ها در شهر بارسلون را در این کافه می‌توانید پیدا کنید. در منوی بار دل پلا انواع مختلفی از تاپاس‌هایی که با غذاهای دریایی، پنیر و یا گوشت تهیه شده باشند را می‌توانید انتخاب کنید. کافه‌ی دیگری که قطعاً‌ ارزش وقت شما را دارد و می‌توانید لحظاتی رمانتیک در آن داشته باشید، السا ایفره (Elsa y Fred) نام دارد. اینجا در واقع یک کافه-رستوران است که لامپ‌های حبابی و هیزم‌هایی که در شومینه‌ی زیبای این مجموعه می‌سوزد برای همیشه در خاطر شما و شریکتان خواهد ماند و گذر زمان در این رستوران را متوجه نخواهید شد.

 تا اینجای برنامه احتمالاً دیگر خسته شده باشید و دیگر وقت خواب و استراحت است. ولی اگر قصد دارید از زمان خود بیشتر استفاده کنید، می‌توانید گشت بیشتری در محلات بارسلون بزنید و قبل از رفتن به محل اقامتتان نوشیدنی‌های این شهر را هم امتحان کنید.

تاپاس در بارسلون اسپانیا

روز دوم در بارسلون – شنبه

بالاخره وقت گردش در شهر فرا رسید! جاذبه‌های دیدنی خیلی متعدد و متنوعی در بارسلون وجود دارد که بازدید از همه‌ی آن‌ها خیلی بیشتر از یک آخر هفته زمان نیاز دارد. بنابراین بهترین کار این است که تعداد جاذبه‌هایی که قصد بازدید از آن‌ها را دارید، محدود کنید تا زمان زیادی را در راه و ترافیک شهری هدر ندهید. علاوه بر این، اگر قصد شما گذراندن یک آخر هفته رمانتیک در شهر بارسلون است، پس بهتر است قید جاذبه‌های معروف این شهر را هم بزنید، چراکه برای بازدید از آن‌ها باید زمان زیادی را در صف منتظر بمانید. بنابراین توصیه می‌کنیم بیشتر به سراغ جاذبه‌های کمتر شناخته شده بروید تا حال و هوای اصلی شهر را تجربه کنید. 

محله گوتیک کوآرتر بارسلون

برای شروع توصیه می‌کنیم به بازار محلی این شهر بروید و در میان مغازه‌ها و فروشنده‌ها قدم بزنید. اگر دلتان خوراکی می‌خواهد، در اینجا می‌توانید قهوه و بُکادیو (Bocadillo)‌های خوشمزه‌ای را بخرید و توصیه ما هم همین است. از بازار شهر بارسلون دسترسی راحت و نزدیکی به محله‌ گوتیک کوآرتر خواهید داشت. همراه با همسرتان در کوچه و خیابان‌های قدیمی و تاریخی این محله قدم بزنید و عکس‌های یادگاری بگیرید. گوتیک کوآرتر در واقع قلب شهر بارسلون است. عموم خیابان‌های این منطقه صرفاً مخصوص رفت‌و‌آمد افراد پیاده هستند و قدمتشان هم به دوران رومیان باز می‌گردد.

تجربه‌ای که هرگز نباید آن را از دست بدهید، پرسه زدن در خیابان پسیج د گراسیا (Passeig de Gràcia) است، خیابانی که به‌عنوان گران‌ترین خیابانِ اسپانیا معروف شده است. در ادامه از شاهکار آنتونی گائودی (Antoni Gaudí) معمار سرشناس اسپانیایی یعنی ساختمان کازا باتیو (Casa Batlló) هم حتماً دیدن کنید. ترجمه‌ی نام محلی این ساختمان به معنای «ساختمان استخوان‌ها» است، چرا که نمای بیرونی آن شبیه به ستون فقرات و فلس‌های یک اژدها به‌نظر می‌آید. اگر احساس خستگی، گرسنگی و یا تشنگی کردید، در همین اطراف به اندازه کافی کافه و رستوران مناسب قرار گرفته است و می‌توانید کمی در آن‌ها استراحت کنید تا برای ادامه‌ی روز هیجان‌انگیز و رمانتیک خود آماده باشید.

کازا بالیو بارسلون

برای شام رمانتیک امشب، خودتان را به مرکز شهر بارسلون محدود نکنید. توصیه می‌کنیم شام امشب را در بالای تپه مونجوئیک (Montjuïc) و در رستوران‌های مشرف به سواحل مدیترانه صرف کنید. برای ساختن یک شب رمانتیک فراموش نشدنی، چه چیز بهتر از یک غذای دریایی تازه به همراه نوشیدنی‌های محلی بارسلونی!

روز سوم در بارسلون – یکشنبه

آخرین روز حضورتان در بارسلون را بهتر است با یک صبحانه‌ی خوشمزه در خیابان سنت آنتونی (Sant Antoni) شروع کنید. صرف صبحانه در کافه‌های این خیابان یکی از محبوب‌ترین کارها در بارسلون است. بعد از صرف صبحانه مجدد به سمت تپه مونجوئیک بروید و در گرک گاردن (Grec Garden) قدم بزنید. اینجا در واقع یک آمفی‌تئاتر روباز متعلق به حدود سال‌های ۱۹۲۰ است که توسط یونانی‌ها در این کوه کنده شد. از این بالا چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای به شهر بارسلون خواهید داشت که برای عکس گرفتن هم عالی هستند. علاوه بر این، پارک و باغ‌های متعددی در اطرافتان قرار گرفته‌اند تا در آن‌ها به دور از هیاهو و شلوغی شهر قدم بزنید و آخرین روز رمانتیک خود در بارسلون را تکمیل کنید.

فواره جادویی بارسلون

اگر اهل هنر هستید، می‌توانید روزتان را در یکی از موزه‌های و یا گالری‌های هنری این شهر به اتمام برسانید و البته این اطمینان را به شما می‌دهیم که هرگز پشیمان نخواهید شد! موزه پیکاسو یکی از بهترین موزه‌هایی است که در شهر بارسلون می‌توانید از آن دیدن کنید. اگر هم طرفدار هنرهای معاصر هستید، به موزه هنرهای معاصر بارسلون (MACBA) سر بزنید و از مجموعه‌ای از بهترین آثار هنری دنیا دیدن کنید که در این موزه گردآوری شده‌اند. اگر هم طرفدار آثار هنری نیستید و از تماشای آن‌ها لذت نمی‌برید، شاید هیچ‌چیز رمانتیک‌تر از قدم زدن در خیابان لا رامبلا (La Rambla)  این شهر برای پایان یک آخر هفته‌ی رمانتیک در بارسلون نباشد. در مورد خیابان لا رامبلا همین بس که بدانید فدریکو گارسیا لورکا، شاعر سرشناس اسپانیایی در وصف آن گفته «تنها خیابانی (است) که آرزو داشتم هیچ‌گاه به آخر نمی‌رسید».

خیابان لا رامبلا بارسلون

نوشته یک آخر هفته رومانتیک در شهر بارسلون اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

راهنمای سفر به بارسلونا برحسب ماه‌ های سال

بارسلونا شهری زیبا در تمام ایام سال است. مرکز ایالت کاتالونیا در هر فصلی از سال حرفی برای گفتن دارد. فستیوال‌ها مهم‌ترین رویدادهای برگزارشده در ماه‌های مختلف بارسلونا هستند.

به نظر نمی‌رسد که سفر به مرکز کاتالونیا حتی یک لحظه‌ی کسل‌کننده داشته باشد. فرقی نمی‌کند که از بارسلونا در ایام پربازدید سال در تابستان دیدن کنید یا ماه‌های خلوت‌تر، این دیدار همیشه هیجان‌انگیز است. با این‌حال یافتن بهترین زمان برای دیدار از هر شهری، متناسب با روحیات ما، می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. این مقاله به بررسی بارسلون در طول تمامی ماه‌های سال پرداخته و شما را برای سفر به این شهر شگفت‌انگیز راهنمایی می‌کند.

ژانویه

هفته‌ی اول ژانویه در کاتالونیا هنوز تا حد زیادی حال و هوای کریسمس دارد و بسیاری از مردم تا ششم ژانویه‌ی هرسال، روز برگزاری مراسم تجلی مسیح، به سر کار خود باز نمی‌گردند. در این روز بسیاری از کودکان هدایای خود را دریافت می‌کنند. طبق روایات این هدایا از سوی سه شاه مسیحی اسپانیا که در عصر روز قبل در شهر ظاهر شده‌اند، تقدیم کودکان شده است. مراسم از کنار بندر شروع شده و تا مرکز شهر ادامه دارد. در طول این مراسم از مردم با شیرینی و دیگر خوراکی‌ها پذیرایی می‌شود. پس از این روز، ژانویه به ماهی نسبتاً آرام تبدیل می‌شود و زمان مناسبی برای دیدار از موزه‌ها و دیگر جاذبه‌های معروف شهر است.

بارسلون در ژانویه

فوریه

اگرچه این زمان در هرسال دقیق نیست، اما معمولاً فوریه زمان برگزاری کارناوال بارسلون است. این کارناوال یک هفته پیش از شروع ماه روزه‌داری مسیحیان، از پنجشنبه‌ی قبل از اولین روز این ماه، برگزار می‌شود. مراسم مذهبی در آخر هفته و در سراسر شهر با حضور تمامی مردمان هر محله برگزار شده و کافه‌ها و رستوران‌ها برنامه‌های مخصوصی برای این ایام دارند. روز ولنتاین در بارسلون یک روز معمولی است، زیرا مردم محلی به معادل آن یعنی روز سنت جوردی (Sant Jordi) در آوریل توجه ویژه‌ای دارند؛ بنابراین نباید در این روز انتظار شاخه‌های گل و قلب‌های قرمزرنگ در گوشه و کنار این شهر را داشت.

بارسلون در فوریه

مارس

حتی اگر در بارسلونا هم فصل کم بازدید سال وجود داشته باشد، ماه مارس نویدبخش پایان آن است. با توجه به زمان برگزاری عید پاک، می‌توان از روزهای نسبتاً آرام مارس با آب و هوایی عالی نهایت استفاده را کرد. مارس زمانی ایده‌آل برای انجام تفریحات در فضای باز، پیش از شروع گرما در فصل تابستان، است. به همین منظور، مدارس محلی برای آموزش موج‌سواری یا حتی صخره‌نوردی را در این ماه بررسی کنید. اگر در مارس در مرکز کاتالان هستید، حتماً به سراغ فستیوال سنت مِدیر (Saint Medir) در محله‌ی گراسیا رفته و با شرکت در رژه‌های طویل از محلی‌ها شیرینی بگیرید.

بارسلون در مارس

آوریل

اگر عید پاک در ماه آوریل برگزار شود، در یک میهمانی بزرگ و البته شلوغ شرکت خواهید کرد. هفته‌ی منتهی به دوشنبه‌ی عید پاک به هفته‌ی مقدس (Semana Santa) مشهور است و مراسم مذهبی، راهپیمایی‌ها و طبیعتاً بسیاری از خوراکی‌ها را با خود به همراه دارد. شیرینی سنتی عید پاک، موسوم به مونا د پاسکوا (Mona de Pascua)، از سوی والدین به کودکان داده می‌شود. دیدار از موزه‌ی شکلات بارسلونا در این موقع از سال و به لطف نمایشگاه‌های حیرت‌انگیز آن، شما را سر ذوق می‌آورد. دیگر رویداد مهم در ماه آوریل، روز سنت جوردی (حافظ قدیس کاتالونیا)، است. در این روز، مردان به همسران خود یک شاخه گل رز هدیه می‌دهند و در قبال آن یک کتاب دریافت می‌کنند. این فستیوال به‌عنوان ریشه‌ی روز جهانی کتاب شناخته می‌شود.

هفته مقدس بارسلون

مه

در ماه مه هیچ فستیوال خاصی در کاتالونیا برگزار نمی‌شود، اما معمولاً هوا به‌قدری خوب است که مردم آخر هفته‌های خود را در کنار سواحل می‌گذرانند. برای دوری از سیل توریست‌ها در ساحل بارسلونتا (Barceloneta)، راهی ساحل بوگاتِی (Bogatell) در فاصله‌ای دورتر شده و به هنگام حضور، به کاوش در محله‌ی پوبلنو (Poblenou) بپردازید. اگر عاشق ورزش هستید، باید بدانید که معمولاً مسابقات فرمول یک بارسلون در این ماه و در شمال شهر برگزار می‌شود.

ساحل بوگاتِی بارسلون

ژوئن

ژوئن ماه مهمی برای برگزاری رویدادهای بزرگ در بارسلون است. این ماه در بارسلون فرارسیدن فستیوال‌های پریماورا ساوند (Primavera Sound) و سونار الکترونیک موزیک (Sonar electronic music)، دو مورد از بهترین فستیوال‌های موسیقی زنده در اروپا، را نوید می‌دهد. هفته‌ی طراحی بارسلون، با بیش از ده سال قدمت، خود را به‌عنوان یک رویداد مهم برای طراحان، کارآفرینان و دیگر مشتاقان صنعت طراحی، به اثبات رسانده است. هفته‌ی فشن بارسلونا هم در ماه ژوئن برگزار شده و برخی از مشهورترین طراحان اسپانیایی و منطقه‌ی کاتالان را به اینجا می‌کشاند. در نهایت، اگر در اواخر این ماه به بارسلون می‌آیید، فستیوال سنت خوان (Sant Joan) در بیست و چهارم ژوئن را از دست نخواهید داد. در شب قبل از این فستیوال مراسم و آتش‌بازی‌های فراوانی در سطح شهر برگزار می‌شود و مردم با انواع نوشیدنی‌ها و یک تکه شیرینی سنت خوان از خود پذیرایی می‌کنند.

ژوئن در بارسلون

جولای

تابستان شلوغ‌ترین زمان سال در بارسلون است و بدون شک جولای پربازدیدترین ماه این فصل است. اگر جولای تنها ماهی است که می‌توانید به بارسلونا سفر کنید، حتماً برنامه‌هایی برای سفر به بیرون از شهر به‌منظور فرار از شلوغی ترتیب دهید. به‌منظور استراحت در سواحل زیبا، راهی بخش‌های شمالی شهر و کاستا براوا (Costa Brava) شده و آب‌های لاجوردی‌ با خلیج‌های کوچک و دنج را در امتداد خط ساحلی کشف کنید. برای یافتن مناظر حیرت‌انگیز و دهکده‌های زیبای قرون‌ وسطایی، به‌طرف کوه‌های پیرنه رهسپار شوید. در این دوردست‌ها خبری از مدرنیته‌ی بارسلونا نیست. وقتی‌که در مرکز کاتالان هستید، زمان برپایی فستیوال گرِک (Grec) را به‌منظور احتمال تماشای اجراهای برگزارشده در آمفی‌تئاتر روباز باغ‌های گرِک بررسی کنید. از فرصت نهایت استفاده را برده و به سراغ استخرهای شنای روبازی بروید که تنها در ماه‌های گرم تابستان دایر هستند.

تابستان بارسلون

اوت

در حالی‌که ماه اوت اوج فصل گردشگری در بارسلون است، مردم محلی برای گذراندن تعطیلات خود از شهر خارج می‌شوند. شهر نسبت به جولای تقریباً خلوت‌تر است و بسیاری از فروشگاه‌های مستقل تعطیل هستند. بیرون از مراکز خرید اصلی و فروشگاه‌های بزرگ‌تر، بسیاری از بوتیک‌های کوچک‌تر و خرده‌فروشی‌ها برای مدت دو هفته شهر را به مقاصد مختلف ترک کرده‌اند. اگر قصد سفر به بارسلونا در ماه اوت را دارید، نسبت به باز یا بسته بودن مکان موردعلاقه‌ی خود در این ایام کسب اطلاع کنید. با این‌حال، اوت ماه فستیوال بزرگ گراسیا (Gracia) است. در این فستیوال خیابانی، محله‌های مختلف شهر به مدت یک هفته باهم برای ارائه‌ی بهترین تزئینات خیابانی رقابت می‌کنند. به‌علاوه گروه‌های موسیقی زنده در هر شب به اجرا می‌پردازند.

ماه اوت در بارسلون

سپتامبر

ماه سپتامبر نوید بازگشت بچه‌ها به مدرسه و بزرگ‌ترها به سر کار را می‌دهد؛ زندگی در این ماه پس از تعطیلات تابستان به روال عالی خود باز می‌گردد. خوشبختانه، در انتهای این ماه فستیوالی برای شادی یافت می‌شود؛ ۲۵ دسامبر روز فستیوال لا مرخه (La Mercè)، حافظ قدیس بارسلونا، است. در هفته‌ی منتهی به این فستیوال، رژه‌ها، نمایش‌های سنتی رقص و آواز در سراسر شهر برگزار می‌شود. نمایش اصلی به روز پایانی اختصاص دارد. در این روز یک نمایش آتش‌بازی تماشایی در موزه‌ی هنر ملی کاتالونیا و میدان اسپانیا برگزار می‌شود.

سپتامبر در بارسلون

اکتبر

با سرد و بارانی شدن هوا، فصل برداشت قارچ در کاتالونیا فرا می‌رسد. کوه‌های پیرنه در این ماه پر از قارچ‌های خوردنی می‌شود. این قارچ‌ها مورد توجه رستوران‌های شهر قرار دارند. می‌توان قارچ‌های خوراکی کوه پیرنه را کباب و میل کرد. اکتبر همچنین نویدبخش فستیوال مهم جاز در بارسلونا است. این فستیوال برترین نوازندگانِ جاز از سراسر دنیا را به اینجا می‌کشاند.

فصل قارچ در بارسلون

نوامبر

روز اول نوامبر روز عید مقدسین (تمامی قدیسان مسیحی) است و مردم در این روز بر سر مزار عزیزان خود حاضر شده و شاخه گلی را تقدیم آن‌ها می‌کنند. نوامبر بهترین زمان برای برداشت شاه‌ بلوط است و می‌توان در هر گوشه از شهر دکه‌هایی را پیدا کرد که شاه‌ بلوط برشته می‌فروشند. تمامی مردم در روز عید مقدسین دور هم جمع شده و شاه‌ بلوط برشته می‌خورند.

بلوط برشته بارسلون

دسامبر

اگر عاشق مراسم کریسمس هستید، پس باید بدانید که بارسلونا مکانی ایده‌آل برای غرق شدن در مراسم این ایام است. بازار کریسمس در بیرون از کلیسای جامع برپا شده و به فروش تزئینات دست‌ساز، هدایای هنری و هر چیزی می‌پردازد که برای به تصویر کشیدن روز تولد مسیح نیاز است. کریسمس مهم‌ترین زمان از سال برای بودن در کنار خانواده در کاتالونیا است، بنابراین مردم ترجیح می‌دهند تا به سراغ برپایی مراسم خصوصی‌تر بروند. با این‌حال، کافه‌ها و رستوران‌ها همچنان شلوغ هستند.

رستوران های بارسلون

نوشته راهنمای سفر به بارسلونا برحسب ماه‌ های سال اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

راهنمای یک سفر انفرادی به بارسلون

یک سفر انفرادی تجربه‌ای کاملا متفاوت است. نسبت به سفرهای دست‌جمعی آزادی عمل بیشتری خواهید داشت و می‌توانید برنامه‌ی سفرتان را آن‌گونه که می‌خواهید اجرا کنید. اگر قصد دارید یک سفر انفرادی به بارسلون داشته باشید این مطلب را از دست ندهید.

بارسلونا برای همه‌ی گردشگران یک مقصد ایده‌آل است. سال‌ها است که مردم بارسلون، شهرشان را با تمام زیبایی‌هایش با گردشگرانی از سراسر دنیا به اشتراک گذاشته‌اند. اگر شما هم قصد دارید به بارسلون سفر کنید، با ما همراه باشید تا نکاتی مهم از یک سفر انفرادی به بارسلون را بخوانید.

امنیت را اولویت خود قرار دهید

نه تنها بارسلون، بلکه در سفر به هر شهری باید به امنیت خود اهمیت دهید. البته این به معنای ناامن بودن شهر بارسلون نیست بلکه در حقیقت بارسلون شهری کاملا امن است و گردشگرانی که تنها به این شهر سفر می‌کنند می‌توانند از امنیت خود اطمینان داشته باشند. در سفر به بارسلون یا هر شهر دیگری، چه در مکان‌های شلوغ و چه خلوت، باید مراقب کیف‌ قاپ‌ها باشید. برای جلوگیری از بروز چنین خطراتی باید حتما پیش از ورود به کوچه‌ها و خیابان‌ها نقشه‌ی خود را چک کنید تا با اطمینان وارد آن‌ها شوید. پول‌های خود را در یک جیب یا کیف قرار ندهید و حتما دو یا چند کارت اعتباری با خود داشته باشید و آن‌ها را در جیب‌ یا کیف‌های مختلف قرار دهید. حتما کمی پول نقد به همراه داشته باشید.

سفر انفرادی به بارسلون

یک اقامتگاه مناسب انتخاب کنید

انتخاب یک اقامتگاه مناسب که به شما کمک کند شب را در امنیت و آرامش به سر ببرید اهمیت بسیار دارد. این مسئله را حتما پیش از این‌که سفرتان را آغاز کنید در نظر بگیرید. سعی کنید اقامتگاهی را انتخاب کنید که به محلی که بیشتر از آن بازدید می‌کنید نزدیک‌تر باشد. ممکن است برخی اقامتگاه‌ها میزبان گردشگران دیگری هم باشند که همین فرصت مناسبی در اختیار شما قرار می‌دهد تا با مسافرانی مثل خودتان که به تنهایی سفر می‌کنند، آشنا شوید. یکی دیگر از نکات قابل توجه این است که باید مطمئن شوید وسایل نقلیه‌ی عمومی در نزدیکی اقامتگاه شما در دسترس باشد. افرادی که به ساحل و دریا علاقه دارند باید اقامتگاهی در نزدیکی ساحل پیدا کنند. در منطقه‌ی پوبلنو (Poblenou) می‌توانید هنرهای تجربی معاصر بارسلون را از نزدیک ببینید. افرادی که به امتحان کردن غذاهای مختلف علاقه دارند می‌توانند در منطقه‌ی «سنت آنتونی» که محله‌ای مخصوص به غذاهای محلی است یک اقامتگاه پیدا کنند.

سفر انفرادی به بارسلون

درباره آداب و رسوم مطالعه کنید

آماده شدن برای سفر علاوه‌بر اینکه شما را با فرهنگ کشور مقصد آشنا می‌کند، همیشه یکی از بخش‌های جالب سفر است. مطالعه درباره‌ی آداب زندگی و رسم و رسومات یک منطقه هم از بخش‌های لذت‌بخش و البته ضروری سفر محسوب می‌شود. مطالعه درباره‌ی آداب و رسوم به شما این فرصت را می‌دهد که با مردم محلی بیشتر آشنا شده و بتوانید ارتباط خوبی با آن‌ها برقرار کنید. برای مثال، هرگز مردم اسپانیا را پیش از ساعت ۹ شب در حال شام‌ خوردن بیرون از منزل نخواهید یافت. به‌علاوه، می‌توانید با تعطیلات رسمی شهر هم آشنا شوید. خیلی از مغازه‌ها و خدمات عمومی بارسلون در روزهای تعطیل رسمی بسته هستند و اگر با این تعطیلات آشنا نباشید ممکن است سخت غافلگیر شوید. تعطیلات رسمی اسپانیا مانند روز سنت جوردی (Sant Jordi) یا فستیوال سنت خوان (Sant Joan) ازجمله جشن‌های سنتی اسپانیا هستند که هر گردشگری که به بارسلون سفر می‌کند باید در آن‌ها شرکت کند.

سفر انفرادی به بارسلون

در تورهای گردشگری شهر شرکت کنید

اگر خودتان تصمیم به گردش در شهر بارسلون بگیرید قطعا تجربه‌ی لذت‌بخشی خواهید داشت. اما داشتن یک راهنمای ماهر که تمام زیبایی‌های پنهان شهر را به شما نشان دهد هیجان بیشتری به سفر شما اضافه خواهد کرد. علاوه‌ بر دیدن جاذبه‌هایی که در گردش انفرادی ممکن است به آن‌ها برخورد نکنید، می‌توانید در تورهای گردشگری شهر با گردشگران دیگری آشنا شوید. کمپانی فیل فیری تورز (Feel Free Tours) یکی از موسساتی است که تورهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را برای گردشگران ترتیب داده و راهنماهای این نوع تورها اطلاعات خود را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. یکی دیگر از انواع تورهایی که می‌توانید در آن شرکت کنید گردش با اتوبوس‌های گردشگری است که بیشتر جاذبه‌های شهر را به شما نشان خواهند داد. این اتوبوس‌ها خط‌های مختلف با رنگ‌های مختلف دارند. می‌توانید از میان آن‌ها خطوط قرمز، آبی یا هردو را انتخاب کنید.

سفر انفرادی به بارسلون

یک روز آرامش بخش را در پارک سپری کنید

آب و هوای مدیترانه‌ای و پارک‌های سرسبز بارسلون باعث می‌شود پارک‌های این شهر به مکانی ایده‌آل برای گذراندن ساعاتی آرامش‌بخش تبدیل شوند. گردشگران در طول روز می‌توانند به پارک‌های بارسلون مانند پارک «د لا سیتادلا» و گوئل بروند و از طبیعت این پارک‌ها لذت ببرند. این پارک‌ها از زیباترین پارک‌های بارسلون هستند. برخی از بخش‌های پارک نیازمند پرداخت ورودی است اما می‌توان از خیلی از بخش‌های دیگر به‌صورت رایگان بازدید کرد. گردشگران می‌توانند با خود خوراکی و کتاب به همراه بیاورند و یک روز آرام و دوست‌داشتنی و پر از آرامش را در پارک بگذرانند.

سفر انفرادی به بارسلون

غذاهای خوشمزه محلی را امتحان کنید

بارسلونا برا افرادی که به تنهایی سفر می‌کنند و به امتحان کردن غذاهای مختلف علاقه دارند یک بهشت محسوب می‌شود. می‌توانید در یکی از کافه‌ها یا رستوران‌ های بارسلون بنشینید و از غذاهای مدیترانه‌ای خوشمزه‌ی این شهر سفارش دهید. غذا خوردن یکی از فعالیت‌های اجتماعی در اسپانیا محسوب می‌شود و ناهار مهم‌ترین وعده‌ی غذایی در فرهنگ اسپانیا است. در بارسلون غذاهایی فراتر از پائیا و تاپاس سرو می‌شود که می‌توانید در سفر خود به این شهر آن‌ها را امتحان کنید.

سفر انفرادی به بارسلون

یک سفر به مونتسرات داشته باشید

زیبایی‌های بارسلون تنها به داخل شهر محدود نمی‌شود بلکه خارج از مرزهای بارسلون هم می‌توانید جاذبه‌های شگفت‌انگیزی را بیابید. کوه و پارک ملی مونتسرات (Montserrat) در ارتفاع ۶۰ کیلومتری شهر واقع شده است و تورهای کوه‌نوردی زیادی را برای دیدن مناظر زیبای اسپانیا در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. یکی از مکان‌هایی که می‌توان در این تورهای کوه‌نوردی مشاهده کرد، مجسمه‌ی مریم مقدس در صومعه‌ی «بندیکتی» است که در میان کوه‌ها قرار گرفته است. اگر می‌خواهید ساعاتی را از هیاهوی شهر دور باشید مونتسرات بهترین جایی است که می‌توانید بروید.

سفر انفرادی به بارسلون

نوشته راهنمای یک سفر انفرادی به بارسلون اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

بهترین تفریحات رایگان آخر هفته در بارسلونا

بارسلونا با داشتن جاذبه‌های فراوان، شهری تماشایی در مرکز ایالت کاتالان است. با وجود اینکه بارسلونا مراکز تفریحی متعددی برای خالی کردن جیب شما دارد، اما همچنان شهری جذاب از نگاه مسافران با بودجه‌های محدود در آخر هفته‌ها محسوب می‌شود.

اگرچه راه‌های زیادی برای پول خرج کردن در بارسلونا وجود دارد، اما می‌توان در مرکز ایالت کاتالونیا تفریحات جذاب متعددی را پیدا کرد که آسیبی هم به کیف پول شما نزند. اجراهای زنده، بازدید از موزه‌ها و همراه شدن با تورهای گردشگری رایگان، تنها بخشی از جاذبه‌های موجود در بارسلونا برای مسافرانی با بودجه‌های محدود در آخر هفته هستند.

حضور در طرح یکشنبه‌ های رایگان

برخی از معروف‌ترین موزه‌های بارسلون در طرح «یکشنبه‌های رایگان» به شما این امکان را می‌دهند تا بعد از ساعت ۱۵، به‌طور رایگان از آن‌ها دیدن کنید. مرکز فرهنگ معاصر بارسلونا، موزه‌ ملی هنر کاتالان، موزه‌ پیکاسو، موزه‌ دریانوردی و موزه‌ تاریخ بارسلونا، از جمله این موزه‌ها هستند.

موزه های رایگان بارسلون

تور پیاده روی رایگان

آیا تا به‌حال علاقه‌مند به آشنایی با تاریخ بارسلونا با یک تور پیاده‌روی همراه با راهنما بوده‌اید؟ بسیاری از سازمان‌های محلی در بارسلونا اقدام به برگزاری تورهای رایگان در مناطق معروف شهر مانند منطقه‌ گوتیک و خیابان پسج د گراسیا (Passeig de Gràcia) می‌کنند. با وجود اینکه این تورها رایگان هستند، اما طبق رسم رایج همیشه در پایان مبلغی به‌عنوان انعام به راهنمای تور پرداخت می‌شود. این کار کاملاً اختیاری است.

تور پیاده روی بارسلون

بازدید از پارک گوئل

درست است که گردشگران باید برای ورود به بخش اصلی پارک گوئل مبلغی را بپردازند، اما بازدید از بیشتر نقاط این پارک رایگان است. اگرچه نمی‌توان به سمندرهای موزاییکی موجود در محوطه‌ی اصلی پارک نزدیک شد یا در کنار صندلی‌های کاشی‌کاری شده عکس یادگاری گرفت، اما همچنان می‌توان از برخی از آثار آنتونی گائودی و مناظر شگفت‌انگیز اطراف لذت برد.

پارک گوئل - بارسلون

تماشای نمای بیرونی کلیسای ساگرادا فامیلیا

در حالی‌که دیدار از درون کلیسای ساگرادا فامیلیا برای یک‌بار هم که شده، ارزشمند است، اما نمای بیرونی آن هم شایستگی تحسین فراوان را دارد. به‌علاوه اینکه دیدار از آن هم رایگان است. کلیسا دارای سه وجه بوده و هرکدام از آن‌ها مراحل مختلفی از زندگی مسیح را به تصویر کشیده‌اند. می‌توان شاهد نمادهای فراوانی در معماری این کلیسا بود. امکان دانلود رایگان راهنمای کلیسای ساگرادا فامیلیا به‌منظور گشت انفرادی در اطراف آن وجود دارد.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

دیدار از کلیسای جامع بارسلونا

کلیسای جامع بارسلونا، دیگر بنای مشهور در مرکز کاتالونیا است. در ساخت این بنا در مرکز شهر از معماری سبک گوتیک قرن سیزدهم و نئوگوتیک استفاده شده است. برخلاف ساگرادا فامیلیا، ورود به این کلیسا رایگان است، هرچند احتمالاً بخواهید مبلغی را به‌عنوان کمک در صندوق‌های خیریه کلیسا بیندازید. حتما از کلیسای لا سئو (La Seu)، خانه‌ی یک آب‌نمای زیبا همراه با چند غاز در اطراف آن، دیدن کنید.

کلیسای جامع بارسلونا

کاوش در منطقه گوتیک

گوتیک یکی از تاریخی‌ترین مناطق بارسلونا محسوب می‌شود و از دوران روم باستان تا به امروز محلی برای سکونت مردم بوده است. خیابان‌های پیچ‌درپیچ و مسیرهای باریک، خانه‌ی شماری از شگفت‌انگیزترین معماری‌ها و رمز و رازهای این محله هستند. تندیس‌های نفرین‌شده، طراحی‌های پنهان و نمادگرایی‌های مبهم تنها بخشی از شگفتی‌های موجود برای تماشا در این محله محسوب می‌شوند.

منطقه گوتیک

تماشای کنسرت رایگان

باور کنید یا نه، در همه‌ی آخر هفته‌های بارسلون، ده‌ها کنسرت موسیقی، رقص و نمایش رایگان برپا می‌شود. می‌توان برای مشاهده‌ی زمان برگزاری این برنامه‌ها به وب‌سایت forfree.barcelona/en مراجعه کرد و در مورد تمامی رویدادهای فرهنگی رایگان، محل برگزاری آن‌ها، کارگاه‌های آموزشی و نمایش‌های برگزارشده در فضای باز اطلاعات به دست آورد.

بازارهای مواد غذایی

روزهای شنبه بهترین زمان برای غرق شدن در حال و هوای پرشور بازارهای خوراکی بارسلونا است، زیرا مردم محلی در این روز به همراه دوستان و خانواده به خریدهای خود در این بازارها می‌پردازند. لا بوکریا (La Boqueria)، معروف‌ترین اما شلوغ‌ترین بازار بارسلونا است. بازارهای سنت آنتونی (Sant Antoni) و سانتا کاتِرینا (Santa Caterina) هم محلی برای تجربه‌ی حال و هوایی آرام‌تر هستند.

بازارهای مواد غذایی بارسلون

تماشای فواره جادویی

لذت بردن از نمایش‌های حیرت‌انگیز فواره‌ی جادویی بارسلونا هیچ محدودیت سنی ندارد. تماشای نور، موسیقی و ۳۰۰۰ فواره‌ی آب رقصان هم‌زمان با پخش آهنگ‌هایی از انیمیشن‌های شرکت دیزنی و نواهای کلاسیک، شگفت‌انگیز است. فواره‌ی جادویی درست در بیرون از کاخ ملی کاتالونیا و میدان اسپانیا قرار دارد.

فواره جادویی

نوشته بهترین تفریحات رایگان آخر هفته در بارسلونا اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

آنتونی گائودی؛ سرآمد جنبش معماری مدرنیسم

آنتونی گائودی معمار اسپانیاییِ اهل بارسلونا و یکی از چهره‌های مهم جنبش معماری مدرنیسم، شهرتی عالم‌گیر دارد. عمده‌ی آثار وی از طبیعت الهام گرفته‌ شده است. امروزه آثار گائودی مخاطبان جهان را برای مشاهده‌ی برخی از شگفت‌انگیزترین طراحی‌های تمام دوران به بارسلونا می‌کشاند.

آنتونی گائودی (Antoni Gaudí)، پسر مِسگری از اهالی بارسلون، در ۲۵ ژوئن ۱۸۵۲ متولد شد و در همان سال‌های جوانی به سراغ معماری رفت. او مدرسه‌ی معماری بارسلونا، شهری که بیشتر آثار بزرگ وی به آن تعلق دارد، را برگزید. گائودی بخشی از جنبش مدرنیسم منطقه‌ی کاتالان بود و درنهایت با سبک ارگانیک و مبتنی بر طبیعتِ خود، این جنبش را به عرش رساند. شخصیت مذهبی گائودی او را در دهه‌ی پایانی عمرش به‌سوی خلق مشهورترین اثر خود، یعنی کلیسای ساگرادا فامیلیا در بارسلونا، سوق داد. گائودی در طول تقریباً ۵۰ سال معماری مستقل، برخی از تخیلی‌ترین شیوه‌های معماری در تاریخ را در زادگاه خود، ایالت کاتالان، رقم زد. او به‌عنوان شناخته‌شده‌ترین چهره‌ی سبک معماری نوین در کاتالان، منبع الهامی برای نسل‌های مختلفی از معماران، طراحان و حتی مهندسان بوده است.

سال‌ های اولیه زندگی

گائودی در همان سال‌های نوجوانی زندگی خود به معماری علاقه نشان داد و برای تحصیل در این رشته، در حوالی سال ۱۸۷۰، راهی مدرن‌ترین شهر آن روزهای اسپانیا یعنی بارسلونا شد. او که به خاطر انجام خدمت سربازی تحصیل را رها کرده بود، سرانجام در سال ۱۸۷۸ از مدرسه‌ی معماری بارسلونا فارغ‌التحصیل شد.

آنتونی گائودی

شاگردی تنبل در مدرسه معماری بارسلونا

چگونه می‌توان باور کرد که نابغه‌ای چون گائودی به‌سختی در امتحانات مدرسه قبول می‌شد؟ او همیشه از بدترین و بی‌کیفیت‌ترین وسایل در کارهای خود استفاده می‌کرد؛ این امر اِلیس روگنت، مدیر مدرسه‌ی معماری بارسلونا، را به واکنش واداشت:

زمان ثابت خواهد کرد که ما این درجه‌ی علمی (دیپلم معماری) را به یک احمق داده‌ایم یا یک نابغه.

البته زمان به‌خوبی ثابت کرد!

آنتونی گائودی

دوران حرفه‌ ای

گائودی پس از فارغ‌التحصیلی، در ابتدا به سراغ هنر آبا و اجدادی‌اش به سبک ویکتوریا رفت، اما خیلی زود سبک خود را با به‌ کارگیری احجام هندسی توسعه داد و با کمک آجر، فولاد، کاشی‌های سرامیکی روشن و فلزکاری‌های گل‌دار یا خزنده به آن‌ها روح بخشید. سمندر موجود در پارک گوئل، نمونه‌ای از کارهای گائودی است.

وی در سال‌های جوانی خود با شرکت در نمایشگاه جهانی پاریس در سال ۱۸۷۸، به نمایش آثار خود پرداخت که همین امر سبب شد تا کار ساخت عمارت و کاخ گوئل به گائودی سپرده شود. گائودی در سال ۱۸۸۳ مسئول ساخت یک کلیسای جامع در شهر بارسلونا به نام «کلیسای شفاعتِ خاندان مقدس» یا ساگرادا فامیلیا شد. همه‌چیز، از طرح گرفته تا کار ساخت، قبل از آمدن گائودی آغاز شده بود، اما او طراحی کلیسا را به‌طور کامل تغییر داد و سبک منحصر به‌فرد خود را در ساخت به کار گرفت.

ساگرادا فامیلیا، گائودی

گائودی خیلی زود جای‌گشت‌های متعددی از سبک‌های تاریخی را تجربه کرد؛ کاخ اسقف‌های اعظم کلیسای مسیحیت و کازا د لوس بوتینس (Casa de los Botines)، هردو بین سال‌های ۱۸۸۷ تا ۱۸۹۴، به سبک معماری گوتیک ساخته شدند. او پا را فراتر از این گذاشت و کازا کالوِت (Casa Calvet) را بین سال‌های ۱۸۹۸ تا ۱۹۰۴ به سبک معماری باروک ساخت. برخی از این آثار حاصل حضور گائودی در نمایشگاه جهانی ۱۸۸۸ بود؛ جایی‌که وی دوباره با حضور خود، همگان را به شگفتی واداشت.

گائودی اغلب در پروژه‌های خود با برخی از طراحان، صنعت گران، هنرمندان و استادکاران اهل کاتالان همکاری می‌کرد. المان‌هایی از جنس کاشی، نقطه‌ی مشترک در اکثر ساختمان‌های گائودی هستند. یکی از این چهره‌های شاخص برای همکاری با گائودی، جوزف ماریا یویول (Josep Maria Jujol)، است که در کاشی‌کاری مهارت بالایی داشت. این امر به ما کمک می‌کند تا متوجه شویم که چرا در آثار گائودی همواره از مصالح ساختمانی متعدد و به روش‌های خلاقانه استفاده شده است.

آثار گائودی، به خاطر عشق و علاقه‌ی وی به کلیسا، کاملاً مختص به خود او هستند. به‌علاوه، ایمان راسخ گائودی به دین مسیحیت، با پیشرفت وی در کار هرلحظه عمیق‌تر می‌شد. به همین خاطر، در آثار گائودی اشارات فراوانی به موضوعات مذهبی شده است. همین امر سبب شد تا او در اواخر عمر خود، تمامی پروژه‌هایش را برای تمرکز بر ساخت کلیسای فامیلیا ساگرادا رها کند.

کاشی کاری آنتونی گائودی

هنرمندی بالغ

پس از سال ۱۹۰۲، طراحی‌های گائودی سبک‌های معماری مرسوم را به چالش کشید. به‌علاوه او اقدام به خلق سیستمی موسوم به «متعادل» کرد که می‌توانست بدون نیاز به مهاربندی داخلی و نگهدارنده‌های خارجی تعادل خود را حفظ کند. المان‌های کاربردی مهم در این نوع سیستم ستون‌هایی اریب برای اعمال نیروی قطری و سقف‌های سفالی سبک‌ وزن بودند. گائودی از سیستم متعادل خود در ساخت دو آپارتمان کازا باتیو و کازا میلا استفاده کرد. هر دو پروژه ویژگی‌های منحصر به‌فرد سبک گائودی را به نمایش می‌گذارند.

کازا باتیو، آنتونی گائودی

اثر نهایی و مرگ

گائودی پس از سال ۱۹۱۰ تقریباً تمامی پروژه‌های خود را با هدف تمرکز ویژه بر کلیسای ساگرادا فامیلیا رها کرد. این پروژه که از سال ۱۸۸۳ آغاز شده بود، تمام ذهن گائودی را به خود مشغول ساخت، به‌طوری‌که او حتی در کارگاه‌های اطراف محوطه‌ی کلیسا زندگی می‌کرد. درحالی‌که گائودی از روش‌های تعادلی خود در ساخت کلیسا استفاده می‌کرد، می‌شد سبک‌هایی از معماری گوتیکِ مخصوص کلیسا و همچنین هنر مدرن را در آن دید. گائودی درون این کلیسا را به شکل یک صلیب طراحی کرد و برای نمای بیرونی آن از المان‌های موجود در انجیل و صحنه‌های تولد مسیح الهام گرفت. مناره‌های مخروطی فامیلیا ساگرادا نمادی از حواریون مسیح، مریم مقدس، چهار کاتب انجیل و خود مسیح (بزرگ‌ترین مناره) است. هرسال، یک المان متفاوت از کلیسا با پیشرفت کار رونمایی می‌شود. برخی از مردم علاقه‌مند به تماشای اثر نهایی گائودی هستند، درحالی‌که عده‌ای دیگر دوست دارند تا شاهد سیر تکاملی این سازه‌ی شگرف، با نمادها، رنگ‌ها و البته حال و هوای مذهبی، باشند.

ساگرادا فامیلیا

گائودی تا زمان مرگ در دهم ژوئن ۱۹۲۶، همچنان در حال کار بر روی پروژه‌ی ساگرادا فامیلیا بود. او که در سال‌های جوانی مردی شیک‌پوش بود و لباس‌های گران‌قیمت به تن می‌کرد، با گذر زمان به‌آرامی تغییر رویه داد. زنجیره‌ای از سختی‌ها، از جمله مرگ عزیزان، مشکلات اقتصادی و چالش‌های موجود در کار، سرانجام گائودی را به لباس‌های فاخر وی در کمد لباس‌هایش بی‌توجه ساخت. او در یکی از روزها که مشغول پیاده‌روی بود با یک تراموا برخورد کرد و تا روز بعد که توسط کشیش کلیسای ساگرادا فامیلیا شناخته شد، مورد مداوای پزشکی قرار نگرفت. در آن زمان، جراحات وی عمیق‌تر شده بود و گائودی سرانجام سه روز بعد از تصادف درگذشت؛ اما چرا این‌قدر به او بی‌توجهی شد؟ مردم گائودی با آن لباس‌های مندرس را با یک گدا اشتباه گرفته بودند!

در زمان مرگ گائودی تنها یک مناره از چهار مناره‌ی کلیسا ساخته شده بود. قرار است تا کار ساخت کلیسا در سال ۲۰۲۶، به مناسبت صدمین سال درگذشت وی، به پایان برسد.

آنتونی گائودی

عشق و نفرت هنرمندان به گائودی

گائودی به‌عنوان یک سورئالیست با آثار متفاوت خود، امروزه طرفداران زیادی دارد. سالوادور دالی، دیگر هنرمند اهل کاتالان، یکی از طرفداران گائودی بود. آن‌ها که دیدگاه‌های منحصر به‌فرد و مشترکی داشتند، به دنبال سرپیچی از قوانین سنتیِ واقع‌گرایی بودند. دالی حتی در جایی گفت:

آن‌هایی که سبک خلاقانه و شگرف گائودی را امتحان نکرده‌اند، خائن هستند.

سورئالیست‌ها و کوبیست‌ها واقعیات را متفاوت از واقع‌گرایان و سنت‌گرایان می‌بینند. به نظر می‌رسد همه‌ی آن‌ها باهم اتفاق‌نظر دارند؛ اما نه همیشه! پابلو پیکاسو، برخلاف سالوادور دالی، علاقه‌ی کمتری به آثار این معمار سورئالیست نشان می‌داد. او به‌قدری ناراحت بود که گائودی و کلیسای فامیلیا ساگرادا را به آتش جهنم سپرد.

کازا میلا، سالوادور دالی

گائودی در یک نگاه

  • گائودی در جوانی به‌سختی بیمار شد و به توصیه‌ی پزشک خود در همان سال‌ها به سراغ گیاهخواری رفت.
  • گائودی علاقه‌ای به کشیدن نقشه برای ساختمان‌های خود نداشت. در عوض ترجیح می‌داد تا مدل‌هایی سه‌بعدی از کارهای خود بسازد. این مدل‌های سه‌بعدی به او در خلق ایده‌های موجود در ذهنش کمک می‌کرد.
  • نام مستعار گائودی «معمار خدا» بود. دلیل این نام‌گذاری، وجود تصاویر مذهبی فراوان در آثار وی عنوان می‌شد.
  • اولین پروژه‌ی گائودی ساخت تیرهای چراغ‌ برق برای رویال پلازا در بارسلونا بود. این فانوس‌ها همچنان موجود هستند.
  • گائودی هرگز در طول زندگی خود ازدواج نکرد.
  • هفت نمونه از آثار گائودی بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۲۰۰۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
  • مشهورترین اثر گائودی، کلیسای ساگرادا فامیلیا است که همچنان کار ساخت آن به پایان نرسیده و باید تا سال ۲۰۲۶ برای مشاهده‌ی کامل این ابر سازه صبر کرد.

نوشته آنتونی گائودی؛ سرآمد جنبش معماری مدرنیسم اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

بهترین رستوران های لا رامبلا بارسلون

لا رامبلا خیابانی زیبا در مرکز شهر بارسلون است که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. زمانی‌که به قدیمی‌ترین خیابان بارسلون می‌روید حتما احتیاج دارید تا ساعتی را به استراحت و غذا خوردن سپری کنید. پس با بهترین رستوران‌های لا رامبلا آشنا شوید.

لا رامبلا که یک منطقه‌ی توریستی به‌شمار می‌رود، زمانی مرکز بارسلون برای مردم محلی بود و رستوران‌های زیادی در این منطقه پیدا نمی‌شد. اما امروزه می‌توانید در لا رامبلا رستوران‌های زیادی پیدا کرده و خوشمزه‌ترین غذاهای اسپانیایی را بدون پرداخت هزینه‌ی زیاد میل کنید. با ما همراه باشید تا بهترین رستوران‌های لا رامبلا را به شما معرفی کنیم.

بار لوبو

اگر به دنبال رستورانی با غذاهای سنتی اسپانیا هستید، حتما سری به بار لوبو (Bar Lobo) بزنید. در این رستوران از بهترین و تازه‌ترین مواد اولیه برای طبخ غذا استفاده می‌شود. چه برای صرف صبحانه به این رستوران بیایید چه برای صرف ناهار، همیشه یک انتخاب خوب به علاوه‌ی نوشیدنی‌های خوشمزه برای خوردن دارید. بار لوبو شعبه‌های مختلفی در شهرهای مختلف اسپانیا دارد، اما تا زمانی‌که در بارسلون هستید، فراموش نکنید به این رستوران سری بزنید.

خیابان لا رامبلا

باکارو

این رستوران ایتالیایی در لا رامبلا، محیطی گرم و صمیمی دارد که شما را به یاد خیابان‌های ونیز می‌اندازد. باکارو (Bacaro) مکان مناسبی برای صرف یک ناهار سبک یا یک شام مفصل است. این رستوران همچنین محلی ایده‌آل برای زوج‌هایی است که به‌دنبال گذراندن یک عصر رومانتیک هستند.

خیابان لا رامبلا

ال کوئیم د لا بوکریا

رستوران اِل کوئیم دِ لا بوکریا (El Quim De La Boqueria) در بازار بوکریا در لا رامبلا واقع شده و در تمام اسپانیا شهرت زیادی دارد.  این رستوران با استفاده از مواد تازه‌ای که در بازار بوکریا فروخته می‌شود، غذاهای تازه و خوشمزه‌ را درست مانند آنچه در رستوران‌های لوکس می‌بینید برای مشتریان فراهم می‌کند. بهترین ویژگی این رستوران بوفه‌های غذایش است. نیازی به رزرو میز نیست و می‌توانید غذای‌تان را به سرعت تحویل بگیرید.

رستوران های خیابان لا رامبلا

رستوران پلا

رستوران پلا (Pla) همه‌ی انتظارات شما را از یک رستوران رومانتیک در بارسلون برآورده می‌سازد. این رستوران در یکی از بخش‌های پنهان محله‌ی گوتیک لارامبلا واقع شده، اما پیدا کردن آن بسیار راحت است. غذاهای مدیترانه‌ایِ این رستوران بسیار خوشمزه هستند و از سفارش دادن هر نوع غذایی راضی خواهید بود. در کنار خوردن غذا می‌توانید از نوشیدنی‌های این رستوران هم لذت ببرید.

رستوران پلا، بهترین رستوران های لا رامبلا

لوسیا

لوسیا (Luzia) یک اغذیه‌فروشی در «ال راوال» است. این اغذیه‌فروشی یک مکان مناسب برای زمانی است که دیر از خواب بیدار می‌شوید و برای صرف برانچ دنبال یک اغذیه‌فروشی یا رستوران هستید، یا برای زمانی‌ مناسب است که می‌خواهید یک عصر آرام را با دوستان‌تان سپری کنید. لوسیا یک رستوران ایتالیایی تلقی می‌شود اما دارای انواع غذاهای آمریکایی و تاپاس‌‌های اسپانیایی است.

خیابان لا رامبلا

سنترو گالیگو د بارسلونا

اگر قصد دارید با رفتن به یک رستوران در اسپانیا با فرهنگ مردم اسپانیا بیشتر آشنا شوید، حتما برای صرف غذا سری به رستوران سنترو گالیگو دِ بارسلونا (Centro Gallego de Barcelona) بزنید. این مکان چیزی بیشتر از یک رستوران است. این رستوران بخشی از مرکز فرهنگی گالیسی (Galician Center) است که بیش از هفتاد سال پیش ساخته شد. خیلی از مردم هنوز نمی‌دانند که در این مکان یک غذاخوری وجود دارد. برای بازدید از نمایشگاه‌ها و دیدن کنسرت‌های این مکان باید عضو باشید، اما برای استفاده از رستوران و کافه نیازی به عضویت نیست. در این رستوران می توانید غذاهای خوشمزه‌ی گالیسی را امتحان کنید و از طعم خاص غذاهای اسپانیایی لذت ببرید.

بهترین رستوران های لا رامبلا بارسلون

ایراتی

رستوران ایراتی تاورنا باسکا (Irati Taverna Basca) یک رستوران بسیار زیبا است که غذاهای سنتی باسک (Basque cuisine) را سرو می‌کند. منوی متنوع این رستوران انتخاب‌های زیادی را پیش روی شما قرار می‌دهد. اگر بین غذاهای مختلف منو مردد هستید، پینتسو بار (Pintxo Bar) را انتخاب کنید. پینتسوها مشابه تاپاس هستند، اما مردم باسک این دو را در یک دسته قرار نمی‌دهند. منظور از بار درواقع همان بوفه است، اما می‌توانید مطمئن باشید این بوفه‌ی غذا را هرگز در زندگی‌تان تجربه نخواهید کرد.

بهترین رستوران های لا رامبلا بارسلون

الیزابتس

اگر در لا رامبلا به رستورانی برخوردید که پر از مردم محلی بود، می‌توانید اطمینان داشته باشید که غذاهای این رستوران بهترین کیفیت را دارند. رستوران الیزابتس (Elisabets) تاپاس‌های فوق‌العاده‌ای را سرو می‌کند و شما هرگز از خوردن‌شان سیر نخواهید شد. همه‌ی غذاهای منو قیمتی بسیار مناسب دارند. محیط آرام، غذاهای باکیفیت و قیمت مناسب این رستوران باعث می‌شود باز هم برای صرف غذا به این مکان بیایید.

خیابان لا رامبلا

نوشته بهترین رستوران های لا رامبلا بارسلون اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

یک روز بارانی در بارسلون با این تفریحات هیجان انگیز

زمانی‌که در بارسلونا هستید، شاید پیش خود فکر کنید که در یک روز بارانی که هیچ‌کاری نمی‌شود کرد، اما بهتر است این تصور اشتباه را کنار بگذارید و با ما همراه شوید.

شاید پیش خود این‌طور تصور نکنید، اما حتی در بارسلون اسپانیا هم به‌طور میانگین 53 روز در سال باران می‌بارد. پس بهتر است برنامه‌ای جایگزین برای خود داشته باشید که اگر در سفرتان باران بارید، به راحتی به گشت و گذار خود ادامه دهید. تفریحات و جاذبه‌های گوناگونی در این شهر وجود دارند که برای همه‌ی سلیقه‌ها طراحی شده‌اند. دوست دارید موزه‌گردی کنید؟ یا به بوتیک‌ها و مراکز خرید بارسلونا سری بزنید؟ در ادامه تعدادی از این فعالیت‌ها را با شما به اشتراک می‌گذاریم تا از روزهای بارانی بارسلونا هم نهایت لذت را ببرید.

تماشای فیلم به انگلیسی

بارسلونا که شهری معروف و جهانی است و جمعیت انگلیسی‌زبان زیادی هم دارد، سینماهای زیادی را به فیلم‌هایی که به زبان انگلیسی هستند و یا زیر نویس انگلیسی دارند، اختصاص می‌دهد. سینمای دِ رنوار آن فلوریدا بلانکا (The Renoir on Floridablanca) در سنت آنتونی و اچ دی وِردی (HD Verdi) در گراسیا، هر دو به‌طور منظم فیلم‌های نسخه‌ی اصلی پخش می‌کنند که بسیاری از آن‌ها جزو آثار جدید سینمای دنیا است.

سینما در بارسلون

یک روز کامل در اسپا

اگر هوا بارانی است، چرا به خود این فرصت را نمی‌دید که کمی استراحت کنید و به یکی از مراکز اسپای فوق‌العاده‌ در بارسلون بروید؟ هتل لوکس اوم (Hotel Omm) یک اسپای مدرن و شیک دارد که انواع مختلف ماساژ و روش‌های درمانی پوست را ارائه می‌دهد و البته استخرهای مختلف نیز دارد. مرکز دیگری با نام دِ ایر دِ بارسلونا انشِنت بَس (The Aire de Barcelona Ancient Baths)، حمام‌های آب سرد و آب گرمی دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این مرکز به‌طور رایگان چای نعنا هم سرو می‌کند و انواع مختلف ماساژ درمانی ارائه می‌دهد.

یک روز کامل در اسپا در بارسلونا

رفتن به موزه ملی هنر پالائوی کاتالونیا و خوردن ناهار در اولئوم

موزه‌ی ملی هنر پالائوی کاتالونیا (MNAC) در مونجوئیک قرار دارد و آثار هنری بیش از 1000 سال از سراسر کاتالونیا را پوشش می‌دهد. این مجموعه شامل هنرهای قرون وسطای گوتیک، هنر رمانسک و همچنین آثار مدرن‌تری مانند مدرنیسم کاتالان و جریان‌های آوانگارد می‌باشد. در طبقه‌ی بالای موزه، رستوران اولئوم (Òleum) توسط سرآشپز کاتالانی به نام فینا پویگ دِ وای (Fina Puigdevall) نظارت می‌شود که در آن تجربه‌ی غذایی عالی به همراه مناظر فوق‌العاده‌ای از شهر خواهید داشت.

موزه هنر بارسلون

خرید در لا مکینیستا

لا مکینیستا (La Maquinista) با بیش از 242 فروشگاه، بزرگترین مرکز خرید کاتالونیا و یکی از بزرگترین مراکز خرید در کل اسپانیا محسوب می‌شود. محیط آن‌طوری است که شما می‌توانید همه‌ی فروشگاه‌ها را بدون اینکه زیر باران خیس شوید، ببینید و همه چیز از لباس‌های برندهای مختلف تا لوازم ورزشی را در این فروشگاه‌ها خواهید دید. علاوه بر مغازه‌ها، یک فود کورت بزرگ با رستوران‌های متنوع نیز در اینجا وجود دارد. شما حتی می‌توانید از سالن سینمای لا مکینیستا استفاده کنید و به‌طور کلی یک روز یا یک نیم روز کامل را در این مرکز خرید بگذرانید.

خرید در لا مکینیستا در بارسلونا

محک زدن مهارت‌ های خود در یک اتاق فرار

یکی از تفریحاتی که اخیراً در بارسلون بسیار محبوب شده، شرکت در یکی از اتاق‌های فرار این شهر است. در این اتاق‌ها به شما سرنخ‌ها، معماها و کدهایی داده خواهد شد که باید آن‌ها را حل کرده و در نهایت از اتاق بیرون روید. هر اتاقی تم و موضوع مخصوص به خود را دارد که شما می‌توانید طبق سلیقه‌ی خود یکی را انتخاب کنید. مثلا اتاق‌هایی با موضوع معماری گائودی یا دوران رومی بارسلونا وجود دارد؛ شما و هم‌تیمی‌های خود یک ساعت فرصت دارید تا راه خود را به بیرون باز کرده و فرار کنید!

تماشای تئاتر یا موسیقی زنده

بارسلون، پایتخت کاتالان دارای سالن‌های کنسرت با شکوه و تئاتر زیبا است که در آن‌ها موسیقی زنده، باله، اپرا و تئاتر نمایش داده می‌شود. تئاتر لیسئو (The Liceu Theatre) در لا رامبلا، سالن اپرای عظیمی است که شش طبقه دارد و در اواسط قرن نوزدهم ساخته شده است. به جز این سالن تئاتر، پالائو دِلا موسیکا کاتالانا (Palau de la Musica Catalana) نیز سالن شگفت‌انگیز مدرنی است که توسط لوئیز دو مونِکی مونتانِر (Lluís Domènech i Montaner) طراحی شده و در سال 1997 به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

سالن تئاتر در بارسلون

کافه گردی در ال بورن

ال بورن یکی از محبوب‌ترین محله‌های بارسلون است و البته یکی از قدیمی‌ترین و جذاب‌‌ترین آن‌ها نیز به حساب می‌آید. از ویژگی‌های خاص ال بورن این است که خیابان‌هایی باریک با بناهای قدیمی دارد که حس و حال جالبی به شما می‌دهد و این به همراه کافه‌های دنج و دوست داشتنی این محله، ترکیبی است که در یک روز بارانی در بارسلون بسیار می‌چسبد. یک نقطه‌ی شروع خوب، پَسیج دل بورن (Passeig del Born) است، زیرا خیابان کارِر دل رِک و کارر دِ مونتکادا از اینجا شروع می‌شوند.

کشف آکواریوم بارسلون

بزرگترین آکواریوم مدیترانه‌ای در جهان، آکواریوم بارسلونا، دارای بیش از 11 هزار حیوان و حدود 450 گونه‌ی مختلف است. یک تونل بلند 80 متری وجود دارد که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا از طریق آن، در میان بخش‌های مختلف آکواریوم راه بروند و انواع و اقسام موجودات دریایی از کوسه گرفته تا مارماهی و اختاپوس را تماشا کنند.

آکواریوم بارسلون

اتوبوس‌ های توریستی

اگر نمی‌خواهید باران شما را از برنامه‌های گشت و گذار عقب بیندازد، می‌توانید از اتوبوس‌های توریستی بارسلونا که به آن‌ها هاپ-آن هاپ-آف می‌گویند استفاده کنید. با اینکه طبقه دوم این اتوبوس معمولا در فضای باز است اما پوششی برای سقف آن تعبیه شده تا از خیس شدن در باران در امان بمانید و البته طبقه پایین آن هم، مانند دیگر اتوبوس‌ها دارای تهویه‌ی مطبوع و پنجره‌های بلند است. با این اتوبوس‌ها شما قادر خواهید بود تا معروف‌ترین جاذبه‌های شهر را ببینید و به مکان‌های معروفی مانند کلیسای ساگرادا فامیلیا بروید.

آموزش آشپزی کاتالان

شاید شما دلتان بخواهد که خودتان غذای معروف کاتالان، تاپاس، را پخت کنید. یا حتی بخواهید که دوستان خود را با دیگر غذاهای اسپانیایی سورپرایز کنید. در هر صورت کلاس‌های آشپزی آماتور و حرفه‌ای متنوعی در سراسر شهر پخش شده که برای یک روز بارانی، انتخاب بسیار جذابی خواهند بود. این کلاس‌ها بسیار مفرح هستند و شما را با انواع مختلف غذاهای کاتالان و نحوه‌ی درست کردنشان آشنا خواهند کرد.

آموزش آشپزی در بارسلون

خلاقیت در موزه‌ شکلات

آیا عاشق شیرینی‌جات مخصوصا شکلات هستید؟ موزه‌ی شکلات بارسلون، رویای هر شیرینی دوستی است؛ آن‌هم به این خاطر که همه‌چیز از چگونگی درست شدن شکلات تا تاریخ آن و البته کارگاه‌هایی برای درست کردن آن را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است. پس حتما اگر شیفته‌ی شکلات هستید، یادتان نرود که به این موزه بروید.

نوشته یک روز بارانی در بارسلون با این تفریحات هیجان انگیز اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

بهترین کافه های بارسلون با وای فای رایگان

 این روزها دسترسی به اینترنت حتی در سفر هم اهمیت زیادی دارد. اینترنت در زمانی‌که در سفر به سر می‌بریم به ارتباط با خانواده و دوستان کمک زیادی می‌کند. پس پیدا کردن کافه‌ها و رستوران‌هایی که دارای وای‌فای رایگان هستند می‌تواند کمک خیلی خوبی باشد.

حتی زمانی که در سفر هستید هم احتیاج دارید با دوستان و خانواده‌تان صحبت کنید. شاید هم نیاز داشته باشید چند ساعتی با لپ‌تاپ کار کنید. یک کافه با وای‌فای همان چیزی است که شما در این شرایط به آن احتیاج دارید. با ما همراه باشید تا بهترین کافه های بارسلون که دارای اینترنت رایگان هستند را به شما معرفی کنیم.

 

کافه السور

کافه السور (Alsur) در میدانی شلوغ و پر سروصدا در قلب «ال‌ بورن» واقع شده است. این کافه به دلیل سِرو کردن کیک‌ها، شیرینی‌ها و ساندویچ‌های خانگی به شهرت زیادی دست پیدا کرده است. در بیرون و داخل کافه میزهایی برای مشتریان قرار داده شده است. کافه السور هنگام سِرو کردن وعده‌های اصلی غذا بسیار شلوغ می‌شود. کارکنان این کافه بسیار دوستانه رفتار می‌کنند و به دیدن محلی‌ها و مسافرانی عادت دارند که در سفر خود به اسپانیا به این کافه می‌آیند. می‌‌توانید لپ‌تاپ خود را به این کافه برده و با استفاده از اینترنت رایگان آن‌جا کار کنید.

کافه السور

کافه لا اسکینا

کافه لا اِسکینا (La Esquina) در نزدیکی «پلاسا کاتالونیا» واقع شده و می‌توان گفت جواهر پنهان بارسلون است. این کافه‌ی زیبا غذاهای تازه و مدرنی را به همراه قهوه و نوشیدنی‌های محلی سِرو می‌کند. غذاهای مخصوص برانچ در این کافه شامل تخم‌مرغ بندیکت، ماهی دودی (که فرآیند دودی کردن آن در خود کافه انجام می‌گیرد) و انواع و اقسام کیک است. منوی ناهار کافه لا اسکینا شامل غذاهایی سالم و خوشمزه به همراه نوشیدنی و دسر با قیمتی مناسب است. به غیر از زمان ناهار می‌توانید لپ‌تاپ خود را به کافه ببرید و از امکانات اینترنت رایگان آن‌جا استفاده کنید.

کافه های بارسلون

کافه فدرال

کافه فدرال (Federal) درواقع محل تولد برانچ در بارسلونا است. این کافه که در اواسط خیابان شیک و معروف «پارلمان» در «سِنت آنتونی» واقع شده، دارای منوی متنوعی از غذاهای خاورمیانه‌ای، کیک‌های تازه و قهوه‌های مخصوص است. میزی که در طبقه‌ی پایین کافه فدرال قرار گرفته محل مناسبی برای استفاده از لپ‌تاپ است. پنجره‌های بزرگ شیشه‌ای این کافه که در ماه‌های گرم‌تر سال همیشه باز هستند و منظره‌ی زیبایی از خیابان را به نمایش می‌گذارند از جمله ویژگی‌های این کافه است.

کافه های بارسلون

کافه مامان

کافه‌‌ی مامان (Mama’s Café) یک کافه با منویی سالم و ارگانیک است و مکانی ایده‌آل برای افرادی که به دنبال خوردن غذاهایی سالم هستند. منوی متنوع این کافه شامل سالادهای مغذی به همراه برگر، ساندویچ و کیک‌هایی است که همگی با مواد اولیه‌ی تازه تهیه شده‌اند. کافه‌‌ی مامان یک محیط دنج و دوست‌داشتنی است اما ورود لپ‌تاپ به آن ممنوع است. البته می‌توانید تلفن همراه خود را با خود بیاورید و از اینترنت رایگان این کافه استفاده کنید.

کافه مامان بارسلون

کافه کاراول

کافه کاراول (Caravelle) یکی دیگر از کافه‌های خوب بارسلون با اینترنت رایگان است. این کافه برای برانچ، ناهار و شام باز است و انواع غذاهای خوشمزه از جمله تاکوهای مکزیکی، پیراشکی گوشت، کوکوی ذرت و تخم‌مرغ‌های مراکشی در آن سِرو می‌شود. تمام این غذاهای خوشمزه در داخل کافه آماده می‌شوند و پیشنهاد ما این است که حتما از آن‌ها امتحان کنید. البته این کافه هم مناسب آوردن لپ‌تاپ نیست بنابراین می‌توانید با به همراه داشتن موبایل خود از اینترنت رایگان این کافه استفاده کنید. غذاهای این کافه به حدی خوشمزه هستند که شاید اصلا فکر استفاده از اینترنت هم به سرتان نزند.

کافه کاراول

کافه هاش هاش

کافه هاش‌هاش (Hush Hush) که صاحب آن یک فرد فرانسوی است در خیابان‌های قدیمی و زیبای محله‌ی ال‌ بورن در بارسلون قرار گرفته است. این کافه در نزدیکی مرکز فرهنگی «بورن» و پارک «سیتادلا» واقع شده و دارای منوی متنوعی از انواع ساندویچ‌های تازه، سوپ، اسنک، کیک و حتی پنیرهای فرانسوی است. قهوه‌ی مخصوص این کافه و آبمیوه‌ها و نوشیدنی‌های تازه از دیگر انتخاب‌های شما در این کافه است. مشتریان هم می‌توانند هم از میزهای داخل کافه استفاده کنند و هم میزهای روی تراس را انتخاب کنند. 

کافه هاش هاش بارسلون

نوشته بهترین کافه های بارسلون با وای فای رایگان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.