بی‌تردید تورنتو آثار مدرن همانند آسمان‌خراش، سازه‌های نوین، بازارهای شیک و جاذبه‌هایی از این‌ دست کم ندارد؛ اما این بار به سراغ مکان‌های خاطره‌انگیز تورنتو می‌رویم تا این شهر را از زاویه‌ای دیگر بنگریم.

چه کسی می‌گوید گشت‌وگذار در شهر تورنتو خالی از جاذبه‌های تاریخی است؟ در حالی‌که برخی، جاذبه‌های تاریخی در بزرگ‌ترین مرکز کلان‌شهری کانادا را به‌اندازه‌ی کافی قدیمی نمی‌دانند، اما محل‌های تاریخی زیادی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را کشف و تجربه کنید. برای کشوری نو ظهور مثل کانادا، تورنتو مملو از فرهنگ و تاریخ است. با ما برای کشف پربازدیدترین مکان‌های دیدنی شهر که خاطرات گذشته را زنده می‌کند، همراه شوید.

ساختمان فورت یورک

مردی به نام جان گریویز سیمکو فرمان ساخت پادگانی نظامی بنام فورت یورک (Fort York) را در کنار دریاچه‌ی انتاریو صادر کرد. این ساختمان حوادث تاریخی پرآشوبی را از سر گذارنده است. فورت یورک با حمله‌ی آمریکا در سال ۱۸۱۲ تسخیر و منفجر شد. در پی این تخریب ساخت آن‌را از سر گرفتند. این بنا در جنگ جهانی اول و دوم برای مصارف نظامی بکار گرفته شد و سرانجام به‌منظور سیری اجمالی بر تاریخ نظامی تورنتو به مقصدی چشمگیر برای گردشگری تبدیل شد.

فورک یورک تورنتو

منطقه‌ دیستیلری

منطقه‌ی دیستیلری در حال حاضر در میان مجموعه‌ای از سبک‌های معماری صنعتی ویکتوریایی در شمال آمریکا قرار گرفته است که به‌خوبی از آن نگهداری می‌شود. در این منطقه شبکه‌ای عظیم از آسیاب‌های غلات قرار دارد؛ خیابان‌های سنگفرش آن با مغازه‌های زیبا، رستوران‌هایی با غذاهای لذت‌بخش و کارخانه‌های سنتی مثل میل استریت و اسپرینگ واترسیک جلوه‌گری می‌کند. همچنین در چندین تاریخ‌ معین، رویدادهای فرهنگی از جمله موسیقی زنده، اجراهای هنری و بازارهای غذا در این منطقه برگزار می‌شود. به جهت اینکه از گذشته‌ی این منطقه و کارهای قاچاقی که در اینجا انجام می‌گرفت، درک کاملی پیدا کنید، با یک تور تاریخی همراه شوید تا اطلاعات کاملی از زوایای پنهان گانگسترهای معروفی مثل آل کاپون یا حادثه‌ی آتش بزرگ تورنتو و بسیاری دیگر را در اختیار شما قرار دهد.

منطقه دیستیلری تورنتو

روستای بلک کریک پایونیر

این روستا نگاهی جالب و همه‌جانبه از یک روز عادی زندگی مردم در منطقه‌ی روستایی انتاریوی قرن نوزدهم ارائه می‌دهد. هنرپیشگان نقش کارگرها، اعضای خانواده و مشاغل متفاوت را بازی می‌کنند، گویی هنوز سال ۱۸۶۰ است و با وجود اثاثیه‌ی قدیمی، ساختمان‌های مرمت‌شده و لباس‌های قدیمی، به گذشته‌های دور سفر خواهید کرد. نمایشگاه‌های ویژه‌ای هم در این روستا وجود دارند که توجه مردم را به لحظات تاریخی، افراد مهم و جنبش‌هایی معطوف می‌کند که تا امروز بر تاریخ کانادا تاثیرگذار بوده‌اند.

روستای بلک کریک تورنتو

بازار سن لورنس

بازار سن لورنس که از ابتدای تاسیس در سال ۱۸۰۳ بانام بازار بلاک شناخته می‌شد، فضایی برای تعامل همسایه‌ها، سیاستمداران و فروشنده‌ها به شمار می‌رفت. اولین شورای شهر در این بازار ساخته و برگزار شد؛ امروزه از این محل در داخل ساختمان بازار سن لورنس نگهداری می‌شود.

از قدم زدن در راهروهای وسیع میان غرفه‌های بازار که مملو از مغازه‌دارها است، لذت ببرید و راه خود را با استفاده از علائم مخصوص داخل بازار پیدا کرده تا به مکان‌های صرف غذا برسید. بازار با برگزاری فعالیت‌هایی ویژه‌ از جمله کلاس‌های آشپزی در زمینه‌های گوناگون از سرتاسر دنیا و موارد دیگر همچنان مثل سابق زنده و پرشور باقی‌مانده است.

بازار سنت لورنس تورنتو

ساختمان میپل لیف گاردنز

امکان ندارد به تورنتو سفر کنید و شور و هیجان محلی‌ها به ورزش هاکی را درک نکنید. بی‌جهت نیست که تورنتو، پایتخت هاکی جهان خوانده می‌شود. بزرگ‌ترین داستان‌های تاریخ ورزشی کانادا از خاطرات خوب قدیم در ساختمان میپل لیف گاردنز یا باغ‌های برگ افرا (Maple Leaf Gardens) نشات گرفته است؛ جایی‌که سابقاً باشگاه خانگی تیم هاکی میپل لیفز محسوب می‌شد.

بزرگان ورزش هاکی مثل جانی باوِر و تیم هورتون، روی یخ این باشگاه بازی کرده‌اند. همچنین اینجا جایی است که پسران آبی‌پوش (تیم سنت لوييس بلوز)، جام استنلی را برای آخرین بار در سال ۱۹۶۷ از آن خود کردند و ما همچنان منتظر هستیم تا بار دیگر جام را بالای سر ببرند.

این ساختمان محل برگزاری کنسرت‌هایی از گروه بیتل‌ها، رولینگ استونز (گروه راک انگلیسی) و فرانک سیناترا (خواننده مشهور آمریکایی) بوده است.

اخیراً این محل به سوپرمارکت و مرکز ورزشی تبدیل شده است؛ اما اشیا قدیمی و لوح‌های یادبود آن مهر تاییدی برگذشته‌ی پرآوازه‌ی این بنا است که خاطرات تیم لیفز را همچنان زنده نگه می‌دارد.

بازار میپل لیف گاردنز تورنتو

بلک بول

پس از خرید در منطقه‌ی شیک کویین استریت وست (Queen Street West) می‌توانید در یکی از قدیمی‌ترین بارهای تورنتو به استراحت بپردازید؛ بلک بول (Black Bull)‌ از سال ۱۸۳۳ پذیرای هرگونه مشتری بوده است و از گزند حوادث زمان و آتشی که شهر تورنتو را با خاک یکسان کرد، جان سالم به‌در برده است. بلک بول، بهترین مکان برای صرف غذا در زیر آفتاب یک بعدازظهر گرم است.

بلک بول تورنتو

موزه‌ اسپندیا

 این موزه‌ی تاریخی مخصوص علاقه‌مندان و صاحب‌نظران در زمینه‌ی دکور و اثاثیه‌ی منزل است. آن‌طور که محلی‌ها می‌گویند، این عمارت متعلق به جیمز آستین فقید (the late James Austin)،‌ موسس بانک دومینیون (Dominion Bank) تورنتو است. در زمان‌های گذشته یعنی اواسط قرن نوزدهم،‌ خانواده‌ی آستین یکی از ثروتمندترین و پرنفوذترین خانواده‌های این شهر محسوب می‌شد. عمارت اسپندیا دربر دارنده‌ی چهار سبک در زمینه‌ی دکور است که با دوره‌ی ویکتوریایی آغاز شده و شامل سبک معماری ادواردیان می‌شود. تمامی این سبک‌ها گویی در میان دیوارها و باغ‌های زیبای این عمارت منجمد شده‌اند. تورها و رویدادهایی ازجمله مهمانی باغ گتسبی که درست مثل مهمانی‌های گتسبی بزرگ (اثر اسکات فیتزجرالد) محشر به نظر می‌رسند در مناسبت‌های ویژه در دسترس هستند.

موزه اسپندیا

فروشگاه آنست اِدز

چراغ‌های خیره‌کننده، تابلوی بزرگ و حروف چاپی که سؤالی را مدام با صدای بلند می‌پرسند: «یک نفر چقدر ارزان می‌تواند خرید کند؟ بیایید داخل و جواب سوالتان را بگیرید!» این فقط یکی از حقه‌های فراوانی بود که این مکان تخفیفی از سال ۱۹۴۸ به‌کار بسته است.

اد میرویش (Ed Mirvish)‌‌، صاحب فروشگاه، بدون هیچ دارایی از واشینگتن دی سی به تورنتو نقل‌مکان کرد. در سال ۱۹۸۴ او و همسرش فروشگاه خود به‌نام آنِست ادز یا اد راستگو (Honest Ed’s) را بازگشایی کردند. علاقه‌ی اِد به هنر نمایشگری منجر به ترفندهای تبلیغاتی بی‌شماری شد که او را در دل محلی‌ها محبوب کرد. کریسمس هرسال در رسمی که تا به امروز باقی‌مانده است، فروشگاه آنست اِدز تا سقف ۱۰ هزار پوند برای فروش بوقلمون‌ تخفیف در نظر می‌گیرد.

پیش از آنکه درهای این مکان دیدنی برای آخرین بار بسته شود، برای این حراج بزرگ به آنست ادز بیایید.

استادیوم راجر سنتر

بناها حتماً نباید قدیمی باشند تا رویدادهای تاریخی بسازند. استادیومی که اکنون به نام راجرز سنتر شناخته می‌شود (که البته برای برخی اسم آن تا ابد گنبد آبی (Skydome) خواهد بود)، در سال ۱۹۸۹ افتتاح شد و به خاطر سقف متحرکی که داشت شهرت بین‌المللی کسب کرد. این ویژگی برای تماشاچیان تجربه‌ی ورزشگاهی با سقف بسته و همچنین زمین ورزش در فضای باز را به وجود می‌آورد.

تیم بیسبال بلو جیس (Blue Jays) برای دو بار پی‌درپی قهرمان رقابت‌های سری جهانی در سال‌های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ شد که خبر فوق‌العاده‌ای برای تیم کانادا در لیگ اصلی بیسبال به شمار می‌رفت. این پیروزی‌های متوالی در میان مردم هواداران وفاداری پیدا کرد که مثل همیشه پرشور و پر سروصدا هستند.

همچنین راجر سنتر میزبان کنسرت‌ها، رویدادهای ورزشی، همایش‌ها، نمایشگاه‌های تجاری و بسیاری موارد دیگر می‌شود؛ همیشه رویدادی در این مکان در حال برگزاری است. این استادیوم در کنار برج سی ان قرار گرفته است و به بخش جدایی‌ناپذیرِ روح و کالبد شهر بدل گشته است.

نوشته جاذبه های تاریخی تورنتو که حتما باید ببینید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

تورنتو، بزرگ‌ترین شهر کانادا، بالاخره توانست هویتی مستقل پیدا کند و عنوان «نیویورک کوچک» را کنار بزند و توجهی بین‌المللی کسب کند که شایسته‌ی آن است.

تنوع فرهنگی در تورنتو به گونه‌ای است که می‌توان آن را کالیدوسکوپی از فرهنگ‌ها توصیف کرد. در نتیجه گردشگران هنگام بازدید از این شهر و گذر از محله‌های گوناگون آن احساس می‌کنند در تمام دنیا گردش کرده‌اند. در این مطلب با استفاده از توصیه‌های شهروندان شما را برای یک گشت یک روزه در تورنتو با دوچرخه راهنمایی می‌کنیم.

سفر به تورنتو

ساعت ۱۰:۰۰ صبح – صبحانه در لسلیویل

زندگی در تورنتو با قهوه ادامه می‌یابد. به یکی از بارهای شلوغ اسپرسو در شهر بروید، خواهید دید که افراد زیادی با تیپ هیپستر پایِ لپ تاپ‌شان نشسته‌اند و مشغول به کار هستند. این مسأله در مورد لسلیویل (Leslieville) کاملاً صدق می‌کند. لسلیویل محله‌ی جذابی است که به سرعت به خواهر کوچک‌تر محله‌ی کویین وست (Queen West) تبدیل شد. این محله با بهترین کافه‌ها، باشگاه‌های مخصوص یوگا و نقاطی برای صرف برانچ، انتخابی عالی برای آغاز کردن دوچرخه سواری از شرق به غرب است. برای استراحت در ریمارکِبل بین (Remarkable Bean) توقف کنید. در این کافه می‌توانید قهوه‌ای ارگانیک با برچسب‌ تجارت منصفانه (fair trade) به همراه خوراکی‌های خانگی مانند مافین پنیر خامه‌ای با سس چیلی شیرین، کیک هویج و براونی بدون گلوتن سفارش دهید.

گردش در تورنتو

ساعت ۱۱:۳۰ قبل از ظهر – دوچرخه سواری در مسیرهای کنار آب تورنتو

پارک تامی تامپسون (Tommy Thompson) در ساحل دماغه‌ای لسلی استریت اسپیت (Leslie Street Spit) واقع شده که پنج کیلومتر تا دریاچه‌ی اونتاریو (Ontario) گسترده شده است. پارک یکی از بزرگ‌ترین سکونتگاه‌های طبیعی برای حیات وحش در شهر به شمار می‌آید و می‌توان آن را برشی از طبیعت بکر در میان جنگل بتنی دانست. در مسیر، احتمالاً خرگوش، پرندگان و کایوت‌ها (گرگ صحرایی آمریکای شمالی) را خواهید دید. به رأس آن که بروید انبوهی از آجر‌ها و تکه سنگ‌های بدون استفاده که از ساختمان سازی‌های شهر به این‌جا آورده شده‌اند را خواهید دید که منظره‌ی جالبی خلق کرده و سوژه‌‌ای برای یک عکس عجیب و غریب «پست آپوکالیپتیک» (بعد از آخر الزمانی) خواهد بود. ادامه‌ی مسیر به سمت مرکز شهر به جاده‌ای می‌رسد که به چِری بیچ (Cherry Beach) منتهی می‌شود. این ساحل یکی از نقاط شلوغ برای حمام آفتاب و والیبال ساحلی در تابستان‌ها است.

دوچرخه سواری در تورنتو

ساعت ۰۲:۳۰ بعد از ظهر – بازار کنزینگتون و محله چینی ها

بازدید از تورنتو به عنوان یکی از چند فرهنگی‌ترین شهرهای روی کره‌ی زمین، بدون سر زدن به بازار کنزینگتون (Kensington) و محله‌ی چینی‌ها کامل نخواهد بود. در محله‌های رنگارنگ و درهم برهم آن بازارهای شلوغ، دوره گردهای آوازه خوان و خوراکی‌های خوشمزه را خواهید یافت که از دیم سام (غذای چینی) تا امپانادا (غذای اسپانیایی و آمریکای لاتین) را شامل می‌شود. می‌توانید اشیایی قدیمی از کارِج مای لاو (Courage My Love) و طرح چاپی اختصاصی از کید ایکاروس (Kid Icarus) بخرید و پای اجرای زنده‌ی موسیقی و ترانه در یکی از بارهای فراوان آن بنشینید. هر زمان از گشتن در خیابان‌های شلوغ خسته شدید با صرف یک قهوه یا چای در کافه فیکا (FIKA Café) استراحت کنید که کافه‌ای به سبک سوئدی است و برانچ، چای، ساندویچ و شیرینی‌جات سرو می‌کند.

دوچرخه سواری در تورنتو

ساعت ۰۴:۰۰ بعد از ظهر – خرید محلی

تغییرات به سمت مرفه نشینی موجب شده جایی‌که زمانی تنها راسته‌ی بارهای کارائوکه‌ی ویتنامی‌ها و تعمیرگاه‌های خودرو بود، به منطقه‌ای پرتکاپو برای خرید و خوش گذرانی‌های شبانه تبدیل شود. اگرچه می‌توان همچون گذشته برای خوردن سوپ ویتنامیِ فو (Pho) به اوزینگتون (Ossington) مراجعه کرد، امروزه در بلوک‌های بین دونداس (Dundas) و کویین (Queen) تعدادی از بهترین بوتیک‌های شهر هم مستقر شده‌اند. با گشتن در این بوتیک‌ها اجناسی منحصر به‌فرد از مجموعه‌ی گزینش شده‌ی ویکتوار (Victoire) از طراحان مهم کانادا تا کارهای چاپ سیلک کرای وُلف (Crywolf) روی پوشاک و اکسسوری‌ها خواهید یافت. در وست کویین وست (West Queen West) برای کسانی که صرفاً برای خرید آمده باشند مغازه‌های بیشتری وجود دارد مانند کول ماینرز داتر (Coal Miner’s Daughter) که به‌طور ویژه محصولات تولیدکنندگان و طراحان کانادایی را عرضه می‌کند.

دوچرخه سواری در تورنتو

ساعت ۰۷:۰۰ بعد از ظهر – خیابان کالج

انتخاب اول خوردن شام در محله‌ی لیتل ایتالی (Little Italy) در خیابان کالج غربی (College Street West) خواهد بود که غذاهای متنوعی در آن‌جا یافت می‌شود. رستوران‌های خلاقانه‌ای را خواهید یافت که به غیر از پاستا و پیتزا، با استفاده از اقلام محلی و فصلی و الهام گرفتن از آشپزی کانادایی، غذاهایی جدید خلق کرده‌اند. وودلات (Woodlot) نان-شیرینی‌پزی و رستورانی است که دو منوی غذایی خلاقانه‌ و جداگانه برای گوشت خواران و گیاه‌خواران دارد و با فر ذغالی کار می‌کند. گیاه‌خواران می‌توانند به جای غذای چینی توفو (tofu)، انتخاب جالب‌تری مثل قارچ قیفی وحشی و فریکاسه‌ی کلم پیچ دایناسوری (cavolo nero fricassee) همراه با پولنتای پخته (polenta)، قارچ براق، دارچین، کدو و پنیر ایدیازابل (idiazabal) داشته باشند. عاشقان پاستا می‌توانند از چیتارینی لوله‌ای قرمز با خمیر ترش در ترکیب فوق‌ العاده‌ای همراه با کرم تازه‌ی فرانسوی، سبزیجات تابستانه، ریحان، پنیر پارمزان و گردوی سیاه لذت ببرند. فهرست نوشیدنی‌ها هم زیاد است و انواع ارگانیک و بدون مواد شیمیایی را شامل می‌شود.

دوچرخه سواری در تورنتو

همچنین خیابان کالج یکی از بهترین نقاط برای خوش گذرانی شبانه در تورنتو شناخته می‌شود که تلفیقی متعادل از انواع کافه‌ها، بارها، مکان‌های اجرای موسیقی، فروشگاه‌های موسیقی و غیره در آن به چشم می‌خورد که برای هر کسی راضی کننده خواهد بود. اگر اهل دسر هستید به کافه دولچه جلاتو (Dolce Gelato) بروید که بهترین جلاتوهای موجود در لیتل ایاتلی را عرضه می‌کند و پایانی شیرین برای گشت یک روزه‌ی شما با دوچرخه رقم خواهد زد.

نوشته تورنتو را در یک روز با دوچرخه بگردید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

رستوران های حلال در تورنتو

یکی از دغدغه های مسافران مسلمان در سفر به کشورهای دیگر پیدا کردن رستوران حلال است که غذاهایش را مطابق با موازین شرعی تهیه کرده باشد. در شهر تورنتو مسلمانان زیادی زندگی می کنند و به همین دلیل هم این شهر را می توان بهشتی برای شکم گردی از نوع حلال دانست. در خیابان های و محله های مختلف تورنتو رستوران های حلال متعددی وجود دارند که مسافران می توانند با خیال راحت از منوی آن ها انتخاب کنند. در این مطلب قصد داریم ۹ مورد از بهترین رستوران های حلال در تورنتو را به شما معرفی کنیم. بنابراین اگر قصد سفر به این شهر کانادایی را دارید می توانید برای غذا خوردن به یکی از این رستوران ها بروید. با الی گشت همراه باشید.

۱- رستوران The Dirty Bird Chicken+ Waffle

مطالب مرتبط:
بازدید از باغ وحش تورنتو در کانادا
برج سی ان در تورنتو و لذت قدم زدن در ارتفاع ۳۵۶ متری
معرفی برخی از بهترین هتل های تورنتو

رستوران درتی برد چیکن یکی از بهترین رستوران حلال در تورنتو است و غذاهای کلاسیک آمریکایی را با حال و هوایی کانادایی ترکیب و به مشتریان ارائه می کند. در این رستوران جوجه سوخاری برشته و ترد را می توانید روی وافل های برشته و تازه و همراه با سس ها و شهدهای مختلف سفارش بدهید. ترکیب وافل و جوجه سوخاری ترکیبی بی نظیر و خوشمزه است که می توانید در این رستوران آن را تجربه کنید. در این رستوران کلیه غذاها مطابق با موازین شرعی تهیه شده و هیچ گونه نوشیدنی الکی هم سرو نمی شود. رستوران درتی برد چیکن در منطقه توریستی بازار کنسینگتون قرار گرفته و بعد از غذا خوردن می توانید چند ساعتی را در این محله گشت و گذار کنید. این رستوران دو شعبه در تورنتو دارد که می توانید برای غذا خوردن به آن ها مراجعه کنید:

۷۹ Kensington Avenue

۵۲۷ Bloor Street West

۲- رستوران بامیان کباب | Bamiyan Kabob

رستوران بامیان کباب در واقع یک رستوران افغانی است و انواع کباب های خوشمزه و لذیذ را به مشتریان ارائه می کند. آشپزی افغانستان اشتراکات زیادی با آشپزی ما ایرانی ها دارد و به همین دلیل مطمئنا از طعم غذاها و کباب هایش لذت خواهید برد. در این رستوران که یکی از بهترین رستوران های حلال در تورنتو است می توانید انواع کباب های لذیذ، از کباب چوپان گرفته تا کباب چاپلی تند و اسپایسی را امتحان کنید. اکثر کباب ها همراه با برنج و سالاد و سبزی سرو می شوند و به عنوان دسر هم اغلب فرنی به مشتریان داده می شود.

آدرس شعبات رستوران:

۶۲ Overlea Boulevard

۴۲۰۵ Keele Street

۳- رستوران برگرناتور | The Burgernator

اگر در تورنتو هستید و دلتان هوس یک همبرگر درست و حسابی و لذیذ کرده است می توانید به رستوران برگرناتور بروید و حسابی شکم چرانی کنید. برگرناتور یکی از بهترین رستوران های حلال در تورنتو است و کلیه غذاهایش طبق موازین شرعی و حلال تهیه می شود و هیچ گونه نوشیدنی الکی و حرام هم سرو نمی شود. با این حال، طعم لذیذ برگرهای این رستوران باعث شده تا علاوه بر مسلمانان، مشتریان غیرمسلمان زیادی هم این رستوران را برای غذا خوردن انتخاب کنند. این رستوران هم در کنسینگتون مارکت قرار گرفته و بعد از گشت و گذار در این منطقه و خرید می توانید برای غذا خوردن به این رستوران بیایید.

آدرس: ۲۶۹ Augusta Avenue

۴- رستوران حلال گایز | The Halal Guys

رستوران حلال گایز در واقع نام رستورانی زنجیره ای است که شعبه اصلی اش در شهر نیویورک است و یکی از پیشگامان غذای حلال آمریکایی محسوب می شود. شعبه تورنتو این رستوران هم با غذاهای خوشمزه ای که دارد یکی از بهترین رستوران های حلال در تورنتو به حساب می آید. کلیه غذاهای این رستوران بر طبق موازین شرعی و حلال تهیه می شوند و هیچ گونه نوشیدنی الکلی و حرام هم سرو نمی شود. بنابراین مشتریان مسلمان می توانند با خیال راحت هرچه می خواهند در این رستوران سفارش بدهند و دلی از عزا در بیاورند. انواع غذاها با گوشت گاو، مرغ، انواع سالاد و فلافل و نوشیدنی های گوارا و دلچسب در منوی متنوع رستوران ارائه می شود.

آدرس: ۵۶۳ Yonge Street

۵- رستوران پارامونت فاین فودز | Paramount Fine Foods

در مطلب معرفی بهترین رستوران های حلال در تورنتو جا دارد که به یکی از معروف ترین رستوران های ارائه کننده شاورما هم اشاره ای داشته باشیم. رستوران پارامونت فاین فودز انواع غذاهای عربی و خاورمیانه ای مثل زعتر، شاورما، گوشت گریل شده و دسرهای مختلف مثل باقلوا و کنافه را به مشتریان ارائه می کند. مدیر این رستوران، کارآفرینی لبنانی-کانادایی به نام محمد فقیح است که نه تنها رستوران های زنجیره ای موفقی را در سرتاسر کانادا افتتاح کرده، بلکه در زمینه امور خیریه و حمایت از قربانیان تروریسم هم نقش پررنگی دارد. به طور مثال، این فرد نیکوکار به خانواده های قربانیان حمله مسجد کبک در سال ۲۰۱۷ مبالغی پرداخت کرد و برای بیخانمان های تورنتو هم در طول زمستان سرد اقامتگاه و گرمخانه تهیه کرد. همه این عوامل در کنار طعم لذیذ و خوشمزه و کاملا حلالِ غذاهای رستوران کافی است تا در سفر به تورنتو برای غذا خوردن به این رستوران بروید. این رستوران ۵ شعبه در سرتاسر تورنتو دارد:

۲۵۳ Yonge Street

۱۲۵۰ Bay Street

۱۶۵ E Liberty Street

۸۵ Front Street East

۱۵۸۵ The Queensway

۶- رستوران Gourmet Malaysia

این رستوران در زمینه ارائه غذاهای مالزی تخصص دارد و در مرکز تورنتو قرار گرفته است. اگر به غذاهای خوشمزه مالزی علاقه مندید می توانید این تجربه بی نظیر را در سفر به تورنتو داشته باشید. انواع غذاهای گوشتی و همین طور گزینه های گیاهی به روش اسلامی و کاملا حلال به مشتریان ارائه می شود. حجم غذاهای این رستوران بسیار زیاد است و قیمتی مناسب و مقرون به صرفه دارند و مطمئنا با پرداخت مبلغی اقتصادی می توانید حسابی شکم چرانی کنید و دلی از عزا دربیاورید.

آدرس: ۴۴۶۶ Sheppard Avenue East, #101

۷- کریو گریل هاوس | Crave Grill House

اگر هوس استیک و غذاهای گوشتی کرده اید و دنبال یکی از بهترین رستوران های حلال در تورنتو هستید رستوران کریو گریل هاوس انتخابی ایده آل است. منوی این رستوران شامل انواع استیک، بره کباب، فیله مینیون، دنده کباب، انواع پاستا و غذاهای دریایی است و کلیه غذاها هم طبق موازین شرعی و اسلامی تهیه می شود. استیک پپرکورن همراه با پوره سیب زمینی سرو می شود که ترکیبی لذیذ و بی نظیر به وجود می آورد. کلیه غذاهای گوشتی طبق موازین شرعی و اسلامی تهیه شده اند و هیچ گونه نوشیدنی الکلی و حرام هم در این رستوران سرو نمی شود. بنابراین اگر در تورنتو هستید و می خواهید با خیال راحت در یک رستوران انواع استیک و کباب را سفارش بدهید به کریو گریل هاوس بروید.

آدرس: ۲۵ Woodbine Downs Boulevard, Unit 5

۸- رستوران ساهان | Sahan Restaurant

این رستوران در زمینه ارائه غذاها و آشپزی سومالی تخصص دارد و کلیه غذاهایش به صورت شرعی و حلال تهیه و سرو می شوند. این رستوران توسط محمد جیرده تاسیس شده که این رستوران را وقف کمک به بی بضاعتان و فقرا کرده است. رستوران ساهان امروزه شهرت زیادی پیدا کرده و یکی از معروف ترین و بهترین رستوران های حلال در تورنتو به شمار می رود. در این رستوران می توانید انواع غذاهای سنتی سومالی و آفریقایی مثل کباب دنده بز، جوجه کباب، کینگ فیش و … را امتحان کنید. تمام منوی این رستوران کاملا حلال است و هیچ گونه نوشیدنی الکلی و حرام هم در این رستوران سرو نمی شود.

۹- رستوران ایرانی شهرزاد | Sheherzade Persian Grill

در آخر جا دارد به یکی از رستوران های ایرانی هم اشاره کنیم که با کیفیت بالای غذاهایش در بین بهترین رستوران های حلال در تورنتو قرار دارد. ایرانی های زیادی در نواحی شمالی تورنتو زندگی می کنند و به همین دلیل در سفر به تورنتو احساس غربت و غریبی اصلا نخواهید کرد. رستوران ایرانی شهرزاد بهترین غذاهای ایرانی را به صورت کاملا حلال به مشتریان ارائه می کند و می توانید تجربه خوشمزه ترین غذاهای ایرانی را درست در قلب تورنتو و کانادا داشته باشید. انواع کباب، آبگوشت و دیزی معروف ایرانی و انواع نان بربری و سنگک در این رستوران ارائه می شود و شما را یاد خانه و وطن می اندازد.

آدرس: ۴۲۲ College Street

منبع: hijabiglobetrotter.com

نوشته ۹ مورد از بهترین رستوران های حلال در تورنتو اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

آشنایی با برج سی ان در تورنتو

تورنتو بزرگترین شهر کانادا و مرکز اونتاریو یکی از متفاوت شهرهای این کشور است که برای هر سلیقه ای می تواند گزینه ی مناسبی باشد. در این شهر مسافران می توانند از موزه ها و گالری های مختلف گرفته تا برج معروف ‏CN Tower‏، جزیره های شهر و همچنین بسیاری دیگر از جاذبه ها نزدیک بهم که تنها با کمی قدم زدن می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره ی برج سی ان در تونتو صحبت کنیم و این برج را به طور کلی خدمتتان معرفی نماییم. برج سی ان تورنتو یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های این شهر به شمار رفته و با تفریحاتی هیجان انگیز، سه رستوران عالی و مرکز خرید، برای هر فردی یک سرگرمی مناسب فراهم می‌کند. برای آشنایی بیشتر و کاملتر با برج سی ان در تورنتو با ما در ادامه همراه باشید.

مطالب مرتبط:
بازدید از باغ وحش تورنتو در کانادا
کازا لوما، قصر تاریخی تورنتو که صاحبش را ورشکت کرد!
معرفی برخی از بهترین هتل های تورنتو

با توجه به آنچه که در بالا ذکر کردیم، برج سی ان در تونتو معروف ترین نقطه ی دیدنی این شهر کانادایی محسوب می شود و از آن به عنوان یک شگفتی معماری منحصر به فرد یاد می شود. این سازه ی ۵۵۳ متری تا قبل از کامل شدن برج خلیفه در سال ۲۰۱۰، بلندترین سازه ی ایستاده بدون هیچ بست و کمکی در جهان محسوب می شد اما امروزه برج سی ان یکی از مشهورترین جاذبه های شهر تورنتو برای گردشگران خارجی و داخلی محسوب می شود. این سازه مرتفع در ۲۶ ژوئن سال ۲۰۱۶ جشن ۴۰ سالگی خود را برگزار کرد و جشن آن مملو از بازدیدکنندگان خارجی و داخلی بود.

زمانی که سوار آسانسور تمام شیشه ای برج سی ان در تونتو شدید تا به بالای برج بروید، می توانید از نماهای شگفت انگیز شهر لذت ببرید و در روزهای آفتابی و صاف تا ۱۶۰ کیلومتری شهر تونتو که شامل طول دریاچه تا آبشار نیگارا و راچستر نیویورک را تماشا کنید. برای صرف غذا می‌توان یکی از سه رستوران برج را برگزید که رستوران گردان ۳۶۰ نیز یکی از آن‌ها خواهد بود. می‌توانید روی زمین شیشه‌ای این قسمت راه بروید، بنشینید، دراز بکشیده و یا حتی بپرید! لازم به ذکر است که بدانید این شیشه های نشکن هستند و خیالتان بابت امنیت شیشه هایی که بر روی آن قرار است راه بروید حسابی جمع باشد. یکی از کارهای هیجان انگیز در برج سی ان، آزمودن محدوده اعصابتان با راه رفتن روی لبه با دست آزاد دور قسمت بالایی برج خواهد بود.

یک تجربه ی عالی و منحصر به فرد برای کسانی که به بازدید از برج سی ان در تونتو می روند، رفتن به رستوران ۳۶۰ درجه ی بی نظیری است که در بالای این برج قرار دارد و شما می توانید در حین غذا خوردن تمام این شهر کانادایی را در زیر پای خودتان احساس کنید. رستوران ۳۶۰ گستره وسیعی از نوشیدنی‌های عالی را از کانادا و سرتاسر جهان برای مشتریان خود آماده می‌ کند، این رستوران به دلیل کیفیت و استاندارهایی که دارد تا به حال جایزه های زیادی را دریافت کرده است و آماده ی پذیرایی از گروه‌ها، مهمانی‌ها و انجمن‌های گوناگون بوده و جایی بسیار مناسب برای برگزاری مراسم‌ها به شمار می‌رود. لازم به ذکر است که بدانید این قبل از رفتن به صرف شام یا ناهار به این رستوران میز خودتان را رزرو نمایید.

در طبقه ی چشم انداز برج سی ان در تورنتو، رستورانی به نام هورایزنز واقع است که برای تمامی سلیقه های خانوادگی مناسب می شود و غذاهایی که در آن سرو می شود همگی با کیفیت عالی و درجه هستند که در کنار مناظر جذابی که برایتان پدید می آورد می تواند گزینه بسیار مناسبی برای سرو غذا در این برج مشهور کانادایی باشد.

خوب بعد از معرفی بهترین رستوران های برج سی ان در تونتو، نوبت به کافه ی لو می رسد که در طبقه ی همکف برج واقع شده است. این کافه طیف وسیعی از غذاهای عالی و خوشمزه را با قیمت های بسیار مناسب به مشتریان خود ارائه می دهد. این غذاخوری جایی ایده ‌آل برای بازدیدکنندگان و افرادی با زمان اندک خواهد بود. منوی روبه ‌روی شما متشکل از انواع پیتزا، سالاد، ساندویچ، قهوه تازه دم کرده، چای‌های گوناگون و برخی موارد پخته شده مختلف است که بسیار وسوسه انگیز به نظر می‌رسند.

  • اج واک (EdgeWalk)، قدم زدن در ارتفاع ۳۵۶ متری

پس از این که در سال ۲۰۱۱ برج سی ان در تونتو افتتاح شد، یکی از تفریحات جذاب در آن اج واک بود که از آن به عنوان اولین جاذبه ی هیجان انگیز در آمریکای شمالی محسوب می شود. برای کسانی که تابه حال تجربه ی راه رفتن در ارتفاع ۳۵۶ متری را نداشته اند قطعا این تفریح می تواند جذابیت بالایی داشته باشد، تصور کنید که در ارتفاع ۳۵۶ متری تورنتو در حال قدم زدن باشید حتی تصورش هم می تواند برای خیلی ها لذت بخش باشد.

این تفریح هیجان انگیز که به مرتفع ترین پیاده روی دست آزاد در بالای برج سی ان در تورنتو مشهور است از یک لبه ی ۱/۵ متری به دور قسمت اصلی برج تشکیل شده است. کسانی که برای بازدید از این بخش از برج می روند، می بایست در گروه های ۶ نفره در حالی که در بالای این برج حرکت می کنید، شما با وسایل ایمنی لازم حمایت می شود و به هیچ وجه نیازی به نگرانی نمی باشد. تورهای تفریحی بر روی این برج همراه با یک راهنمای آموزش دیده همراه است و پیاده روی بر روی آن تقریبا نیم ساعت طول خواهد کشید، البته قسمت‌های دیگری هم شامل این گردش می‌شود که جمعاً ۱/۵ ساعت زمان خواهند گرفت. در طول پیاده روی شما می توانید به عقب متمایل شوید و چیزی جز هوای آزاد بین خودتان و شهر احساس نکنید. فراموش نکنید که همراه خودتان یک دوبین عکاسی داشته باشید و عکسی را به یادگار از زمانی که در حال پیاده روی بر روی مرتفع ترین پیاده راه جهان بگیرید.

  • عکاسی و تماشای شهر تورنتو در ارتفاع ۳۴۲ متری

کسانی که بودجه ی لازم برای تفریح بر روی بخش اج واک برج سی ان در تورنتو را ندارند، می توانند از گزینه های دیگری که این برج در اختیارشان قرار می دهد نیز بهره ببرند. عکاسی روی این طبقه ی شیشه ای با مساحت زیاد و ارتفاع ۳۴۲ متری از سطح زمین یکی از این امکانات به شمار می رود، علاوه بر آن می‌توانید بر روی «تراس آسمان» با فضایی باز، نسیم ملایم و خوشایندی را احساس کرده و از آرامش خود لذت ببرید.

در صورتی که سوار آسانسور شوید و ۳۳ طبقه ی برج را بالا بروید، می توانید از منظره ی ۳۶۰ درجه ی بدون برج سی ان در تورنتو نهایت لذت را ببرید. در برج سی ان قسمتی به نام «محوطه کودکان» وجود دارد که سرگرمی‌های گوناگونی را به کودکان ۸ سال و پایین‌تر ارائه می‌کند. فضای بزرگی که مختص فروشگاه‌ها و مراکز خرید طراحی شده، یکی از بهترین تجربه‌های خرید بی‌همتای تورنتو را برای شما فراهم می‌کند.

نوشته برج سی ان در تورنتو و لذت قدم زدن در ارتفاع ۳۵۶ متری اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

بهترین هتل های تورنتو

تورنتو که مرکز استان اونتاریو است و به عنوان پرجمعیت ترین شهر کانادا شناخته می شود. این شهر علاوه بر جایگاه مهم اقتصادیش، گردشگران زیادی را هرساله به دلیل جاذبه های متعددی که دارد به خود جذب می کند. اگرچه شهر تورنتو کانادا جزو شهرهای گران برای یک گردشگر به حساب می آید اما به دلیل جاذبه های زیاد و دوست داشتنی، باز هم جزو مقصد های محبوب برای گردشگران می باشد. قبل از اینکه به این شهر سفر کنید باید اطلاعات کافی در خصوص این شهر داشته باشید که یکی از آنها اطلاعات ابتدایی در خصوص هتل های این شهر مهم است، در ادامه همراه با الی گشت باشید تا در خصوص بهترین هتل های تورنتو مواردی را به شما ارائه دهیم.

هتل ریتز کارلتون تورنتو |  Ritz-Carlton Toronto Hotel

این هتل در سال ۲۰۱۱ ساخته شده، یکی از بهترین هتل های تورنتو است و با ۱۱ دقیقه پیاده روی از ساحل در دسترس است، در مرکز شهر واقع شده و نزدیک به دریاچه انتاریو و خط ساحلی شهر است. هتل ریتز کارلتون تورنتو Ritz-Carlton Toronto Hotel دارای یک منظره پانوراما از تورنتو است. دارای ۳ رستوران برای مهمانان و افراد محلی و برای لذت بردن از غذاهای متنوع و با غذاهای ایتالیایی با الهام از غذاهای دست ساز و با بسیاری از مواد تشکیل دهنده کانادایی می باشد. بسیاری از جاذبه های تورنتو از جمله برج سی ان، آکواریوم ریپلی، تالار مشاهیر هک، مرکز راجرز، مرکز هوا کانادا و تئاتر شاهزاده ولز با یک پیاده روی در دسترس است.

خدمات رفاهی هتل ریتز کارلتون تورنتو

دراین هتل ۵ ستاره شامل خدمات رفاهی از جمله دسترسی به تلویزیون و اینترنت بی سیم بدون هزینه اضافی، امکان دسترسی به ایستگاه کامپیوتر، خدمات لموزین یا تاکسی شهری، دستگاه فکس و فتوکپی به چشم می خورد. یکی دیگر از این امکانات، خدمات برگزاری رویدادها است که شامل ۵ اتاق جلسه و ۱۸۵۸ متر فضای کنفرانس است، خدمات کمک تور و بلیط، مغازه های هدیه یا دکه روزنامه فروشی، میز پذیرش ۲۴ ساعته و مرکز تجاری ۲۴ ساعته از دیگر امکانات این هتل به شمار می رود. صبحانه با پرداخت مبلغی قابل دریافت است. شما می توانید سرویس خشکشویی را در دسترس خود داشته باشید، آسانسور و بالابر نیز از دیگر تجهیزات هتل می با شد. میز پذیرش هتل به شما صندوق امانات، خدمات نگهبانی، امکانات ورزشی ۲۴ ساعته، انبار چمدان و تحویل به موقع اتاق را ارائه می دهد و پارکینگ با هزینه اضافی در دسترس است. دستگاه خودپرداز بانک، قهوه و چای دی بخش های عمومی هتل و روزنامه رایگان در لابی هتل موجود است و دارای کافه و رستوران و خدمات عروسی می باشد. امکانات تفریحی این هتل که از بهترین هتل های تورنتو به شمار می رود، شامل استخر داخل سالن (تمام سال)، کلاس های یوگا، آبگرم و مرکز سلامتی (هزینه اضافی)، باشگاه کودکان و نوجوانان، اجاره دوچرخه (هزینه اضافی)، جکوزی داغ و مرکز تناسب اندام می باشد. کارکنان این هتل همچنین به زبان های چینی، ویتنامی، اردو، اوکراینی، فیلیپینی، تایلندی، صربستانی، روسی، رومانیایی، لهستانی، مالایی، کره ای، ژاپنی، ایتالیایی، مجارستانی، کرواتی، هندی، عبری، فرانسوی، فارسی، اسپانیایی،انگلیسی، یونانی، آلمانی، کشور چک، بلغاری، بلاروس و عربی صحبت می کنند.

ورود به این هتل از ساعت ۱۵:۰۰ امکانپذیر و برای خروج تا قبل از ساعت ۱۲:۰۰ باید اقدام کنید.

هتل تامپسون دانتون تورنتو | Thompson Toronto Hotel

این هتل در تورنتو که ذارای ۱۰۲ اتاق در ۱۰ طبقه می باشد، ۱٫۵ کیلومتر از مرکز راجرز و برج CN است. هتل تامپسون که از بهترین هتل های تورنتو به شمار می رود، کمتر از ۱۰ دقیقه پیاده روی از کافه ها و رستورانهای کینگ وست است و فرودگاه بیلی بیشاپ شهر تورنتو در فاصله ۱٫۹ کیلومتری قرار گرفته است.

خدمات رفاهی هتل تامپسون تورنتو

این هتل که از بهترین هتل های تورنتو می باشد، دارای خدمات برگزاری رویدادها است و شامل ۵ اتاق جلسه و فضای کنفرانس با ۸۶۰ متر مربع مساحت می باشد، کافی شاپ و یک کافه در هتل است که در آن مهمانان می توانند از نوشیدنی هایش سفارش دهند و استفاده ببرند. مناطق عمومی با دسترسی به اینترنت بی سیم مجهز شده اند و امکان دسترسی به کافی نت، دستگاه فکس و فتوکپی، خدمات کمک تور و بلیط، مغازه های هدیه یا دکه روزنامه فروشی و مرکز تجاری ۲۴ ساعته را دارید. صبحانه با پرداخت مبلغی در دسترس شما خواهد بود، شما می توانید سرویس خشکشویی و سرویس حمل و نقل داخل شهری را در دسترس خود داشته باشید، مکانی جهت نگهداری از کودکان یا مراقبت از کودکان (هزینه اضافی)، آسانسور و بالابر نیز از دیگر تجهیزات هتل می با شد. میز پذیرش هتل به شما صندوق امانات، خدمات نگهبانی، انبار چمدان و تحویل به موقع اتاق را ارائه می دهد و پارکینگ با هزینه اضافی در دسترس است. دستگاه خودپرداز بانک، روزنامه رایگان در لابی هتل موجود است. دارای رستوران و کافه و امکانات تفریحی این هتل شامل استخر در فضای باز (فصلی)، آبگرم و مرکز سلامتی (هزینه اضافی) و مرکز تناسب اندام می باشد. کارکنان این هتل همچنین به زبان های چینی، فیلیپینی، پرتغالی، ایتالیایی، فرانسوی، اسپانیایی، یونانی و انگلیسی صحبت می کنند.

ورود به این هتل از ساعت ۱۵:۰۰ امکانپذیر و برای خروج تا قبل از ساعت ۱۲:۰۰ باید اقدام کنید.

هتل شانگری لا تورنتو | Shangri-La Hotel Toronto

هتل شانگریلا تورنتو در مرکز تفریحی شهر واقع شده و از برج سی اِن و سالن نمایش رویال الکساندرا تنها ۱۵ دقیقه پیاده روی دارد. این هتل که از بهترین هتل های تورنتو است، خدمات و امکانات گوناگونی نظیر رستوران، استخر، اینترنت وای فای و … دارد که همگی تضمین اقامت راحت شما خواهند بود.

خدمات رفاهی هتل شانگری لا تورنتو

در هتل امکانات متفاوتی برای رفاه مهمانان فراهم شده است. بخش پذیرش دارای یک دستگاه خودپرداز و انبار چمدان است. راهنمای گردشگری هتل اطلاعات گوناگونی به شما می دهد، کارمندان بخش پذیرش ۲۴ ساعته کار می کنند و تحویل اتاق ها بدون معطلی صورت می گیرد. پارکینگ هتل توسط دوربین های امنیتی کنترل می شود و استفاده از آن روزانه هزینه مجزایی دارد. اینترنت وای فای و کابلی به طور رایگان در دسترس شما خواهد بود. نظافت روزانه در هتل رایگان است اما سرویس های اتوکشی، اتوشویی، خشکشویی و واکس کفش، مبلغ جداگانه ای را نیاز دارند. امکاناتی برای ارسال فکس و کپی گرفتن در هتل موجود است و به همراه کافی نت، اتاق های کنفرانس و مرکز برگزاری جلسات، از موارد مربوط به سفرهای کاری هستند. آسانسور، امکاناتی برای افراد کم توان، روزنامه از دیگر خدمات رفاهی هستند. ورود حیوانات خانگی به این هتل آزاد است اما هزینه ای بابت آن دریافت خواهد شد.شامل امکانات تفریحی از جمله استخر سرپوشیده، مرکز تناسب اندام، کافه و رستوران می باشد.

ورود به این هتل از ساعت ۱۵:۰۰ امکانپذیر و برای خروج تا قبل از ساعت ۱۲:۰۰ باید اقدام کنید.

هتل گرند تورنتو | Grand Toronto Hotel

این هتل لوکس که از بهترین هتل های تورنتو محسوب می شود، دارای ۱۷۷ اتاق در ۱۸ طبقه می باشد، مجهز به یک پاسیو زیبا و منظره ای از مرکز شهر تورنتو است. مهمانان می توانند از یک رستوران با غذاهای لذیذ همراه با منو اروپایی با مواد تازه و محلی لذت ببرند. ایستگاه یونانی در ۲ کیلومتری هتل گرند تورنتو است. ۵۰۰ متر از Allan Gardens و ۶۵۰ متر از مرکز اتان و با مغازه های مختلف فاصله دارد.

خدمات رفاهی هتل گرند تورنتو

خدمات رفاهی این هتل ۵ ستاره شامل مناطق عمومی با دسترسی به تلویزیون و اینترنت بی سیم بدون هزینه اضافی مجهز شده اند و امکان دسترسی به کافی نت، خدمات لموزین یا تاکسی شهری، دستگاه فکس و فتوکپی، خدمات برگزاری رویدادها است که شامل اتاق جلسه و فضای کنفرانس است، خدمات کمک تور و بلیط، مغازه های هدیه یا دکه روزنامه فروشی و مرکز تجاری را دارید. صبحانه با پرداخت مبلغی قابل دریافت است، شما می توانید سرویس خشکشویی را در دسترس خود داشته باشید، آسانسور و بالابر نیز از دیگر تجهیزات هتل می با شد. میز پذیرش هتل به شما صندوق امانات، خدمات نگهبانی، انبار چمدان و تحویل به موقع اتاق را ارائه می دهد و پارکینگ با هزینه اضافی در دسترس است. دستگاه خودپرداز بانک و روزنامه رایگان در لابی هتل موجود است و دارای مناطق تعیین شده برای کشیدن سیگار، روزنامه های رایگان در لابی، باغ و ارائه خدمات عروسی می باشد. دارای کافه و رستوران است و امکانات تفریحی این هتل که یکی از بهترین هتل های تورنتو است، شامل خدمات زیبایی، استخر داخل سالن (تمام سال)، جکوزی داغ، آبگرم و مرکز سلامتی (هزینه اضافی)، مرکز تناسب اندام و سونا می شود. کارکنان این هتل همچنین به زبان های چینی، فرانسوی و انگلیسی صحبت می کنند.

ورود به این هتل از ساعت ۱۵:۰۰ امکانپذیر و برای خروج تا قبل از ساعت ۱۲:۰۰ باید اقدام کنید.

هتل شرایتون دانتون تورنتو | Sheraton Toronto Hotel

این هتل که دارای ۱۳۷۲ اتاق در ۴۳ طبقه می باشد، واقع در مرکز شهر تورنتو و از بهترین هتل های تورنتو به شمار می رود و همچنین با ۱۵ دقیقه پیاده روی از برج CN در دسترس است. مهمانان می توانند از رستوران هتل با انواع غذاها استفاده کنند. هتل شرایتون تورنتو در فاصله ۱۵ دقیقه پیاده روی از مجتمع مرکزی مترو تورنتو، مرکز ایر کانادا، مرکز راجرز و تالار مشاهیر هاکی قرار دارد.

خدمات رفاهی هتل شرایتون تورنتو

در این هتل ۴ ستاره مناطق عمومی با دسترسی به تلویزیون و اینترنت بی سیم با هزینه اضافی مجهز شده اند و امکان دسترسی به کافی نت، دستگاه فکس و فتوکپی، خدمات برگزاری رویدادها است که شامل ۶۰ اتاق جلسه و فضای کنفرانس است، خدمات کمک تور و بلیط، مغازه های هدیه یا دکه روزنامه فروشی، خدمات ورزشی ۲۴ ساعته و مرکز تجاری را دارید. صبحانه با پرداخت مبلغی قابل دریافت است، شما می توانید سرویس خشکشویی و سرویس حمل و نقل داخل شهری را در دسترس خود داشته باشید، آسانسور و بالابر نیز از دیگر تجهیزات این هتل که از بهترین هتل های تورنتو است، می با شد. میز پذیرش هتل به شما صندوق امانات، خدمات نگهبانی، انبار چمدان و تحویل به موقع اتاق را ارائه می دهد و پارکینگ با هزینه اضافی در دسترس است. دستگاه خودپرداز بانک و روزنامه رایگان در لابی هتل موجود است و دارای باغ و ارائه خدمات عروسی می باشد. دارای کافه و رستوران است و امکانات تفریحی این هتل شامل استخر داخل سالن (تمام سال)، استخر روباز، مرکز تناسب اندام و سونا می باشد. کارکنان این هتل همچنین به زبان های چینی، فرانسوی، اسپانیایی و انگلیسی صحبت می کنند.

ورود به این هتل از ساعت ۱۵:۰۰ امکانپذیر و برای خروج تا قبل از ساعت ۱۲:۰۰ باید اقدام کنید.

هتل دلتا دانتون تورنتو | Delta Toronto Hotel

این هتل که در سال ۲۰۱۴ ساخته شده است، دارای ۵۶۷ اتاق در ۴۶ طبقه می باشد. بین برج سی ان و ورزشگاه Scotiabank در مرکز شهر تورنتو واقع شده است. خیابان پیاده رو زیرزمینی تورنتو، به طور مستقیم از هتل دلتا تورنتو Delta Toronto Hotel قابل دسترسی است. آکواریوم ریپلی، ایستگاه اتحادیه تورنتو، مرکز راجرز و تالار مشاهیر هاکی در ۱۰ دقیقه پیاده روی از هتل در دسترس است.

خدمات رفاهی هتل دلتا تورنتو

در این هتل ۴ ستاره مناطق عمومی با دسترسی به اینترنت بی سیم مجهز شده اند و امکان دسترسی به کافی نت، دستگاه فکس و فتوکپی، خدمات برگزاری رویدادها است که شامل ۱۳ اتاق جلسه و فضای کنفرانس با ۶۵۲۸ متر مربع مساحت، خدمات کمک تور و بلیط، مغازه های هدیه یا دکه روزنامه فروشی، خدمات ورزشی ۲۴ ساعته و مرکز تجاری ۲۴ ساعته را دارید. صبحانه با پرداخت مبلغی قابل دریافت است، شما می توانید سرویس خشکشویی و سرویس حمل و نقل داخل شهری را در دسترس خود داشته باشید، آسانسور و بالابر نیز از دیگر تجهیزات هتل می با شد. میز پذیرش هتل به شما صندوق امانات، خدمات نگهبانی، انبار چمدان و تحویل به موقع اتاق را ارائه می دهد و پارکینگ با هزینه اضافی در دسترس است. دستگاه خودپرداز بانک و روزنامه رایگان در لابی هتل موجود است. دارای کافه و رستوران است و از جمله امکانات تفریحی این هتل می توان به استخر داخل سالن (تمام سال)، مرکز تناسب اندام و جکوزی داغ اشاره کرد. همچنین امکانات مربوط به برخی از ورزش ها از جمله بولینگ، دوچرخه سواری، دوچرخه سواری(هزینه اضافی)، زمین تنیس موجود می باشد. این هتل که از بهترین هتل های تورنتو می باشد، کارکنانش به زبان های پرتغالی، فرانسوی، اسپانیایی و انگلیسی صحبت می کنند.

ورود به این هتل از ساعت ۱۵:۰۰ امکانپذیر و برای خروج تا قبل از ساعت ۱۲:۰۰ باید اقدام کنید.

هتل حیات رجنسی تورنتو | Hyatt Regency Toronto Hotel

این هتل که در سال ۱۹۹۰ ساخته شده، دارای ۳۹۴ اتاق در ۲۰ طبقه می باشد، با ۱۳ دقیقه پیاده روی از ساحل در دسترس است. هتل حیات رجنسی تورنتو Hyatt Regency Toronto Hotel واقع در منطقه تفریحی در خیابان King در مرکز شهر تورنتو می باشد. باشگاه کمدی دوم شهر، تئاتر شاهزاده میله ها و سالن رو تامپسون در ۵ دقیقه پیاده روی این هتل هستند. مرکز راجرز و برج CN کمتر از ۵۰۰ متر فاصله دارند.

خدمات رفاهی هتل حیات رجنسی تورنتو

خدمات و امکانات این هتل ۴ ستاره شامل خدمات برگزاری رویدادها شامل فضای کنفرانس و ۱۸ اتاق جلسه می باشد، امکان دسترسی به خدمات کمک تور و بلیط، مرکز تجاری ۲۴ ساعته، کافه و رستوران، مغازه های هدیه یا دکه روزنامه فروشی را دارید. صبحانه با پرداخت مبلغی در دسترس شما خواهد بود، شما می توانید سرویس خشکشویی و سرویس حمل و نقل داخل شهری را در دسترس خود داشته باشید، کافی شاپ و یک کافه در هتل است که در آن مهمانان می توانند از نوشیدنی هایش لذت ببرند، علاوه بر این مناطق عمومی با دسترسی به اینترنت بی سیم مجهز شده اند. دستگاه فکس و فتوکپی نیز در اختیار شماست، آسانسور و بالابر نیز از دیگر تجهیزات هتل می با شد. میز پذیرش هتل به شما صندوق امانات، خدمات عروسی، خدمات نگهبانی، انبار چمدان و تحویل به موقع اتاق را ارائه می دهد و پارکینگ با هزینه اضافی در دسترس است. در نظر داشته باشید که نمی توانید حیوانات خانگی خود را به هتل بیاورید. دستگاه خودپرداز بانک، روزنامه رایگان در لابی و تلویزیون در مناطق عمومی هتل موجود است. در هر صورت اگر مشکلی و سوالی داشتید می توانید آن را با میز پذیرش مطرح کنید. امکانات تفریحی این هتل شامل استخر داخل سالن، استخر در فضای باز (فصلی)، مرکز تناسب اندام و سونا می باشد.

ورود به این هتل از ساعت ۱۶:۰۰ امکانپذیر و برای خروج تا قبل از ساعت ۱۲:۰۰ باید اقدام کنید.

هتل هیلتون گاردن این تورنتو | Hilton Garden Inn Toronto Hotel

این هتل که دارای ۱۲۰ اتاق در ۶ طبقه می باشد، در برلینگتون واقع شده است. مرکز خرید Burlak RioCan در فاصله ۷۰۰ متر از هتل هیلتون گاردن این تورنتو Hilton Garden Inn Toronto Hotel است. فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو در فاصله ۴۴ کیلومتری است. این اقامتگاه که یکی از بهترین هتل های تورنتو محسوب می شود، در یک منطقه تجاری قرار دارد در فاصله ۵ کیلومتری از مرکز بازیهای ماجراجویی Playland ، پارک استانی Bronte Creek در حدود ۴٫۸ کیلومتر از دریاچه انتاریو است.

خدمات رفاهی هتل هیلتون گاردن این تورنتو

این هتل ۴ ستاره دارای خدمات برگزاری رویدادها با فضایی به مساحت ۳۷۰  متر مربع شامل سالن کنفرانس و ۵ اتاق جلسه می باشد، کارکنان هتل به زبان های کرواتی، فیلیپینی، مجارستانی، صربستانی، فرانسوی، هندی، اسپانیایی و انگلیسی صحبت می کنند، امکان دسترسی به خدمات کمک تور و بلیط ، مرکز تجاری ۲۴ ساعته، مغازه های هدیه یا دکه روزنامه فروشی را دارید.  کافی شاپ و یک کافه در هتل است که در آن مهمانان می توانند از نوشیدنی هایش لذت ببرند، علاوه بر این مناطق عمومی با دسترسی به اینترنت بی سیم مجهز شده اند. صبحانه با پرداخت مبلغی در دسترس شما خواهد بود، شما می توانید سرویس خشکشویی و سرویس حمل و نقل داخل شهری را در دسترس خود داشته باشید، دستگاه فکس و فتوکپی نیز در اختیار شماست، آسانسور و بالابر نیز از دیگر تجهیزات هتل می با شد. میز پذیرش هتل به شما صندوق امانات، خدمات نگهبانی، انبار چمدان و تحویل به موقع اتاق را ارائه می دهد و پارکینگ با هزینه اضافی در دسترس است. در نظر داشته باشید که نمی توانید حیوانات خانگی خود را به هتل بیاورید. روزنامه رایگان در لابی و تلویزیون در مناطق عمومی هتل موجود است. دارای رستوران و کافی شاپ است و از امکانات تفریحی این هتل می توان به استخر داخل سالن (تمام سال)، جکوزی و مرکز تناسب اندام اشاره کرد.

ورود به این هتل از ساعت ۱۵:۰۰ امکانپذیر و برای خروج تا قبل از ساعت ۱۲:۰۰ باید اقدام کنید.

نوشته معرفی برخی از بهترین هتل های تورنتو اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.