موزه پرنس ویلز، جاذبه ای دیدنی در دل بمبئی

هر شهری همانند بمبئی موزه های بسیاری دارد. در بمبئی ۲۹ موزه پیدا خواهید کرد که هر یک تاریخ، هنر و داستانی را روایت می کنند. موزه پرنس ویلز بمبئی در حقیقت موزه ای با نام دیگری است. مردم هند این موزه را با نام چاتراپاجی شیواجی ماهاراج واستو سنگراهالایا (Chhatrapati Shivaji Maharaj Vastu Sangrahalaya) می شناسند.

نام طولانی برای یک موزه است، درسته؟ این نام چنان طولانی است که حتی آن را با حروف مخفف هم (CSMVS) می نویسند. طبعا به خاطر سپردن نام پرنس ویلز راحت تر خواهد بود. به همین دلیل در این مقاله ی گردشگری الی گشت از نام کوتاه تر این موزه استفاده خواهیم کرد.

در این مطلب می خواهیم شما را به درون موزه ای از تاریخ و افسانه های هندی ببریم. مکانی که تاریخ باستان هند در آن به تصویر کشیده شده و در آثاری دیدنی رخ می نماید. اگر علاقه مند به تاریخ هم باشید که دیگر چه بهتر. با این حال به شما اطمینان می دهیم کسانی هم که به تاریخ علاقه ندارند، در این موزه اشیا و آثار عجیب و حیرت آوری خواهند دید. پس موزه پرنس ویلز در بمبئی مکانی شگفت انگیز، پر از هیجان و داستان است.

موزه پرنس ویلز بمبئی برای بازدید

تاریخچه ساخت موزه پرنس ویلز بمبئی

به سال های ۱۹۰۴ و اوایل قرن بیستم برمی گردیم. در آن دوره یکی از پرنس های بریتانیایی تصمیم به ورود به هند و شهر بمبئی گرفت. کشورها در گیر و دار جنگ جهانی اول بودند و این پرنس با ورود به بمبئی باید برای خود خانه ای می ساخت. معماران هندی جمع شدند و همانند دیگر بناها در هند، کاخ یا خانه ای بزرگ برای این پرنس ساختند. اما اصل ماجرا این نیست. این کاخ حتی گنبدی سفید رنگ در بالای ورودی اصلی خود داشت.

نمای بیرون آن، هر بیننده ای را به یاد بناهای مذهبی یا کاخ های دوره مغولی هندوستان می انداخت. با این وجود رگه هایی از معماری گوتیک را در خود داشت. ساختمان خانه پرنس ولز شبیه به بناهایی مانند تاج محل و با همان معماری ساخته شد. ساخت این بنا حدود ۱۰ سال طول کشید و در نهایت در سال ۱۹۱۴ به پایان رسید. برای آشنایی با بناهای مشابه این موزه، می توانید به سراغ جاذبه های آگرا بروید.

جاهای دیدنی بمبئی مانند موزه پرنس ویلز

نحوه شکل گیری اولین موزه بمبئی

موزه پرنس ویلز بمبئی که اولین موزه این شهر است، برای بیش از یک قرن است که آثار قدیمی هندی را در خود نگه داشته است. این مکان دیدنی بمبئی با معماری باشکوه و جذابش، از جاهایی است که در سفر به هند و تور بمبئی به سراغش می رویم. مکانی که نه تنها بیشتر گردشگران خارجی، بلکه بیشتر هندی ها حداقل یک بار در زندگیشان از آن بازدید می کنند.

برگردیم به داستان ساخته شدن بنای موزه! مدت ها قبل از اینکه پرنس ولز وارد هند شود، حکمرانان و بزرگان بمبئی در فکر ساختن موزه ای برای نگهداری آثار تاریخی و هنری شهرشان بودند. این تصمیم مصادف شد با ورود پرنس و افتتاح ساخت بنایی که خواهید دید. در نهایت بازدید پرنس ولز در سال ۱۹۰۵ میلادی در این شهر، اولین کلنگ ساخت موزه زده شد. باید کمی در تاریخ موشکافی کنیم و ببینیم پرنس ولز در واقع چه کسی بود؟

شاهزاده ولز شخصی بود که بعدا در بریتانیا با نام پادشاه جورج پنجم تاجگذاری کرد! ساختمان موزه پرنس ویلز بمبئی در غرب هند در سال ۱۹۱۴ تکمیل شد اما موزه نشد. در ابتدای ساخت چنین بنای زیبایی از آن استفاده نظامی شد. چرا که افتتاح آن، با جنگ جهانی اول همزمان شده بود و به مکانی برای بیمارستان ارتش تبدیل شد. البته گفته می شود که اینجا موزه ای برای رفاه کودکان و درمان آن ها شد. بنایی که بایستی موزه می شد، بیمارستان شد تا اینکه به سال ۱۹۲۲ می رسیم. در این سال، بالاخره موزه پرنس ولز بمبئی توسط لیدی لوید، همسر والی بمبئی افتتاح شد.

دیدنی های درون موزه پرنس ویلز بمبئی

آشنایی بیشتر با معماری و معمار مهم ترین موزه هند

معمار بنای موزه، شخصی بود که قبل تر از آن، بنای دروازه هند را طراحی کرده و ساخته بود. این معمار برای ساخت بنای موزه انتخاب شد. معماری اسکاتلندی به نام جورج ویتت (George Wittet) که تلاش نمود دو نوع سبک معماری را در ساخت موزه استفاده کند. دو نوع معماری هندی و ساراسنیک که به سبک معماری هندو-گوتیک هم شناخته می شود، در بنای موزه دیده می شود.

طراحی ساختمان مخلوطی از معماری قرن پانزدهم و شانزدهم گوجوراتی و اسلامی به همراه آجر کاری انگلیسی است. اگر بیشتر به بنای موزه شاهزاده ولز بمبئی نگاه کنید، متوجه شباهت آن با دیگر بناهای هندی می شوید. معمار تلاش نموده از تاج محل در آگرا و بنای گول گومباز (the Gol Gumbaz) در بیجاپور الهام بگیرد. تمام محوطه هم با باغ ها و فضای سبز چمن کاری شده ای احاطه شده است.

بیرون و معماری موزه پرنس ویلز بمبئی

آثار موزه پرنس ویلز بمبئی

درون موزه آثاری متلق به دوره های تاریخی شبه قاره هندوستان را خواهید یافت. به همین دلیل این موزه، تبدیل به یکی از باارزش ترین موزه های هند شده است. مجموعه بی نظیری از تمدن دره هند، دوران شگفت انگیز مغولان و آثار دوران ماراتاها را درون موزه می بینید. ماراتاها در حقیقت حکمرانان و قبایلی هندی و مشهور در این کشور بودند که در مرکز هند حکمرانی داشتند.

راجپوت ها، شیخ ها و ماراتاس از این حکام بودند. این اقوام در نهایت توسط انگلیسی ها، شکست خوردند و قلعه سرخ دهلی آن ها به دست انگلیسی ها افتاد. تمام این اتفاقات در قرن نوزدهم افتاده است.

بخش های مختلف و گالری های موزه

در موزه مجموعه بزرگ از آثار باستان شناسی و صنایع هنری قرن های قبل به نمایش گذاشته اند. هر یک از این آثار متعلق به زمان و مکانی خاص است. به همین خاطر درون موزه را به بخش ها و گالری های متعددی تقسیم بندی کرده اند. این تقسیم بندی به بازدید کنندگان قابلیت تفکیک زمانی و مکانی را می دهد. در میان جاهای دیدنی بمبئی اگر وارد موزه پرنس ویلز شوید، چنین گالری هایی خواهید یافت.

  • گالری نپال – تبت
  • گالری نقاشی های اروپایی
  • گالری تاریخ طبیعی
  • گالری اسلحه و زره های جنگی
  • گالری هنر جهانگیر

تمام این گالری ها در ۳ بخش تفکیک شده اند: بخش تاریخ طبیعی، بخش باستان شناسی و بخش هنر.

گالری آخر متعلق به زره های جنگی و ابزار لشکریان در دوران امپراطوری مغولان و پادشاه اکبر است. گالری هنری جهانگیر در واقع موسسه ای است که به ارتقا هنر در هند کمک بسیاری کرده است. این موزه به کمک موسسه تلاش دارد تا محله هنرهای زیبا و مرکزی کالا قودا (Kala Ghoda) را ارتقا ببخشد. در ادامه کالا قودا را هم به شما معرفی می کنیم. فستیوال هنری کالا قودا هر ساله در این محله و توسط این موسسه و با همکاری دیگر موسسات هند برگزار می شود. این موزه همچنین میزبان افراد متعددی بوده است. افرادی که می خواهند دوره های افتخاری تحصیلات تکمیلی را در رشته های موزه شناسی، مطالعات میراث فرهنگی و حفاظت آثار بگذرانند.

جاذبه گردشگری موزه پرنس ویلز بمبئی

معرفی محله کالا قودا، جایی مملو از هنرمندان هند | Kala Ghoda

محله ای که تبدیل به پاتوقی برای هنرمندان هندی شده است. اگر راهنمای سفر به بمبئی را بخوانید، بیشتر با این شهر آشنا خواهید شد. به هنرمندان ایرانی هم که به این شهر سفر می کنند، پیشنهاد می دهیم از این محله بازدید داشته باشند. سری به کافه ها و رستوران های آن بزنند و از مجسمه های هنری شهری آن دیدن کنند. در این محله هر از گاهی برنامه های فرهنگی مانند برگزاری جشنواره های فیلم مستند، کارگاه ها و ورکشاپ برپا می شود. دانش آموزان و بزرگسالان بسیاری در این برنامه ها شرکت می کنند.

اشیا موزه شاهزاده ولز بمبئی

همانگونه که اشاره کردیم، آثاری از تبت، نپال و سایر کشورهای خاور دور در این موزه نگهداری می شوند. از مجموعه های دیدنی موزه پرنس ویلز بمبئی نقاشی های مینیاتوری است. نزدیک به ۲۰۰۰ نقاشی مینیاتوری نادر که از چندین مدرسه هنری در هند جمع آوری شده است. اشیا و آثاری را خواهید دید که با وسایلی از چوب، فلز، یشم و عاج ساخته شده اند. آثاری که مجموعه ای بی نظیر بوده و می تواند ساعت ها شما را سرگرم نماید.

در بخش باستانی موزه چه اشیایی را خواهید یافت؟ اگر بیشتر در موزه بگردید، آثار باستانی کمیابی را می بینید. آثاری مربوط به تمدن دره ایندوس که به ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد باز می گردد. بقایایی از دوره های «موریا» و «گوپتا» هستند که بسیار تماشایی اند.

اگر به بخش تاریخ طبیعی موزه بروید، مجموعه ای از خزندگان، پستانداران، دوزیستان، پرندگان و ماهی ها خواهید یافت. در بخش اسلحه ها و زره های جنگی انواع توپ های جنگی، اسلحه ها، شمشیرها و سپرها را مربوط به گذشته خواهید یافت. نقاشی های رنگ روغنی اروپایی هم از دیگر آثار اولین موزه بمبئی است. تمام این آثار را درون یک سازه و بنایی تصور کنید که خودش از شاهکارهای معماری و تاریخی است. هر یک از کارها و ظریف کاری هایی که در اینجا می بینید، می تواند شما را شگفت زده کند. تنها باید عینک هنرمندان و تاریخ دانان را به چشم خود بزنید.

عکس لابی موزه پرنس ویلز بمبئی

بخش های جدید افزوده شده به موزه

در سال ۲۰۰۸ میلادی موزه را بازسازی نمودند و در طی این بازسازی، بخش های جدیدی هم به آن افزودند. گالری هایی مانند آثار هنری کریشنا، بخش پارچه ها و دست بافت های هندی یا لباس های سنتی هندی از جمله گالری های جدید موزه هستند. نمونه های بی نظیری از مجسمه ها را در بخش کریشنا می بینید. اگر به بخش منسوجات بروید، طرح ها و رنگ های پارچه ها، شما را میخکوب خواهند کرد. بخشی هم برای برگزای همایش ها و البته گالری برای برپا کردن نمایشگاهی در مهم ترین موزه هند وجود دارد.

بخش لباس های سنتی هندی موزه پرنس ویلز بمبئی

اطلاعات کلی برای دسترسی به موزه

برای رسیدن به اینجا، به آدرس و ساعات بازدید موزه نیاز دارید. هر روز از ساعت ۱۰:۱۵ صبح تا ۱۸:۰۰ می توانید برای بازدید از آن برنامه ریزی کنید. البته در تعطیلات عمومی موزه بسته است و بلیط فروشی تنها تا ساعت ۵ انجام می شود. در محوطه های بیرونی موزه، هم فضاهای جذابی وجود دارد. در بیرون موزه کافه ای در فضای باز هست که انواع نوشیدنی ها و غذاها را با قیمت هایی مناسب سرو می کند. همچنین مغازه خرید سوغاتی هم وجود دارد که اکثرا توسط توریست ها و گردشگران شلوغ است. از این مغازه می توانید سوغاتی ها و مجسمه های تزئینی ارزانی برای یادگاری از موزه بخرید. در سمت راست ورودی موزه پرنس ویلز بمبئی گالری هنری جهانگیر وجود دارد. پیشنهاد می دهیم به ساختمان کناری بروید و از این گالری که ورودی آن رایگان است، بازدید کنید.

  • آدرس موزه پرنس ویلز در بمبئی: ۱۵۹ – ۱۶۱ Mahatma Gandhi Road, Mumbai 400032, India

نحوه دسترسی به موزه پرنس ویلز بمبئی

  • چطور می توانیم خود را به موزه برسانیم؟

موزه در جنوب بمبئی و در جاده MG قرار گرفته است. از هر نقطه ی شهر که باشید می توانید با اتوبوس های شهری یا سیستم حمل و نقل عمومی بمبئی خود را به محله کالا قودا و در نهایت موزه برسانید. بهترین وسیله حمل و نقل استفاده از اتوریکشاو یا تاکسی است. هم سریع تر به مقصد می رسید و هم تنها کافیست آدرس را به راننده بگویید.

  • هزینه ورودی برای موزه پرنس ویلز بمبئی چقدر است؟

هر گردشگر خارجی برای ورود به موزه باید ۵۰۰ روپیه ورودی بپردازد. راهنمای صوتی ۵۰ روپیه خواهد بود. اگر می خواهید با خود دوربین به درون موزه ببرید، باید ۵۰ روپیه بپردازید. برای دوربین های حرفه ای عکاسی به درون موزه، بدون سه پایه ۱۰۰ روپیه و با سه پایه ۵۰۰۰ روپیه باید پرداخت. برای بازدید از این موزه، حداقل یک ساعت زمان بگذارید. اما اگر می خواهید دقیق همه بخش های موزه را ببینید، دو ساعت زمان کافی خواهد بود. در سایت bluecon.in می توانید اطلاعات بیشتری راجع به موزه بیابید.

گالری اشیای کوچک موزه پرنس ویلز بمبئی

هر آنچه که راجع به موزه و آثار درون آن گفتیم، بیشتر مقدمه است برای سفر شما به هند و بمبئی! اگر در تور بمبئی شرکت کردید، با خواندن این مقاله امیدواریم بیشتر ترغیب شده باشید تا به دیدن این موزه بروید. موزه پرنس ویلز بمبئی یا موزه چاتراپاجی شیواجی ماهاراج واستو سنگراهالایا مهم ترین و با ارزش ترین موزه هند است. اگر قبلا از این موزه دیدن کرده اید و اطلاعات بیشتری از آن دارید برای ما در کامنت ها بنویسید. همچنین خوشحال می شویم که دوستانی که برنامه سفر به هند دارند، از تجربیات خود برای ما در کامنت ها بنویسند.

نوشته موزه پرنس ویلز، جاذبه ای دیدنی در دل بمبئی اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

چرا به سوئیس سفر کنیم؟

دلایل سفر به سوئیس

وقتی که در مورد سوئیس فکر می کنید، خیلی چیزها از ذهنتان می گذرد. تصاویری از کوه های برفی و شکلات های خوشمزه و فندوقی، معمولا اولین مواردی است که در خاطر افراد می آید. در واقع این ها بخش کوچکی از دلایل سفر به سوئیس هستند، دلایلی شگفت انگیز که سفر به این کشور را به یاد ماندنی می سازند. اگر تا به حال به سوئیس سفر نکرده اید، پیشنهاد می کنم تمام تلاشتان را انجام دهید تا در اسرع وقت بلیط خود را رزرو کنید و بروید! سوئیس یک کشور کوچک خیره کننده در اروپا است که مملو از مناظر و طبیعتی خیره کننده است. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا برخی از مکان ها و دلایل سفر به سوئیس را به شما معرفی کنیم.

آلپ های سوئیس و کوه های برفی

همان طور که حتما تا به حال بارها شنیده اید و عکس ها و تصاویر را دیده اید، رشته کوه های آلپ و قله های برفی از نشانه های کشور سوئیس هستند. حتی اگر زیاد علاقه مند به طبیعت و کوه ها نباشید و شکلات و خوراکی را دوست دارید هم حتما تصاویر قله ماترهورن را بر روی برند مشهور توبلرون دیده اید.

ماتهرون ۴/۴۷۸ متر ارتفاع دارد و یکی از بلندترین قله های رشته کوه آلپ در مرز بین سوئیس و ایتالیا است. این قله باشکوه با این که بلندترین کوه کشور نیست اما به خاطر شکل هرمی اش به نماد سوئیس و کل رشته کوه آلپ تبدیل شده است. ماتهرون در زبان آلمانی به معتی چمن کوه است.

متاسفانه کوهنوردان زیادی در راه صعود از آن جان خود را از دست داده اند. بین سال های ۱۸۶۵ تا ۱۹۹۵ بیش از ۵۰۰ نفر این جا کشته شدند.

زرمات (Zermatt) نیز در بین علاقه مندان به ورزش اسکی بسیار شناخته شده است. به طور کلی بازدید از کوه های سر به فلک کشیده آلپ یکی از اصلی ترین دلایل سفر به سوئیس هستند.

یکی از بهترین راه ها برای لذت بردن از طبیعت کوهستانی آن است که در هتل یا خانه ای کوهستانی بمانید. اقامت در کوهستان بدون شک از خاطراتان فراموش نخواهد شد. در آن اطراف خانه ها و هتل های زیادی برای اقامت وجود دارند که دارای چشم اندازی رویایی به قله های برفی هستند.

یک روز ورزش کوهنوردی و اسکی حسابی شما را خسته می کند و هیچ چیز مانند یک نوشیدنی گرم در کلبه های رو به قله نمی توانید خستگی را بر طرف کند. اگر میخواهید ماتهرون را نزدیک ببینید، به زرمات بروید. Gstaad، Verbier و Saas Fee نیز مقصد های اسکی محبوبی هستند.

کشاورزی و دامداری از دیر باز در منطقه برپاست.

مناظر طبیعی خیره کننده

علاوه رشته کوه های آلپ و قله های برفی طبیعت سوئیس حرف های زیادی برای گفتن دارد. دریاچه های زیبا، جنگل ها و مناظر طبیعی همه از دلایل سفر به سوئیس هستند. افرادی زیادی چند شب را در لوسرن یا اینترلاکن اقامت می کنند. لوسرن اگرچه شهری کوچک است اما بخاطر چشم انداز زیبای آلپ و دریاچه زیبایش مورد توجه گردشگران سراسر جهان قرار گرفته است.

شهری قرون وسطایی، که از آن بخوبی نگهداری شده و کوه پیلاتوس که در همان نزدیکی قرار دارد از جاذبه های منطقه است. تجربه تله کابین سواری برای تماشای شهر و کوه ها از ارتفاع بالا و در میان قله های برفی بدون نیاز به اسکی نیز تجربه ای منحر به فرد خواهد بود.

اینترلاکن یک شهر سنتی است که در بین کوه ها، دریاچه ها و جنگل ها قرار دارد. این مکان جایی است که شانس دیدن فوق العاده ترین چشم اندازهای طبیعت کوه های آلپ را در اختیارتان قرار می دهد. فعالیت های زیادی برای سرگرمی گردشگران در فضای باز تعبیه شده و می توانید در دریاچه های زیبا و طبیعت پرامونشان گردش کنید.

برای کسب بهترین تجربه پیشنهاد می کنیم به یکی از روستاهای مرتفع تر از اینترلاکن بروید، آن ها دارای طبیعتی بکر هستند و دقیقن سوئیسی که همیشه تصور می کردید را آن جا خواهید یافت. راه دسترسی آسان به این دهکده ها از طریق ایستگاه راه آهن اینترلاکن می باشد. روستاهای Gimmelwald و Murren تکمیل کننده دلایل سفر به سوئیس هستند.

شکلات سوئیسی

اگر بخواهیم کمی از طبیعت خارج شوید و سراغ دیگر دلایل سفر به سوئیس برویم قطعا اولین چیزی که باید بگوییم شکلات سوئیسی است که شهرتش در سراسر جهان پیچیده. برخی از مشهورترین برندهای دنیا از جمله لیندت اند اشپرونگلی، توبلرون و نستله متعلق به سوئیس هستند. این برندها اگر چه بسیار خوشمزه هستند اما قطعا برندهای محلی از آن ها هم بهتر خواهند بود.

سفر به سوئیس اصلا زمان مناسبی برای رژیم نیست. پرهیزهای غذایی خود را برای بعد از سفر بگذارید، وگرنه پشیمانی سودی نخواهد داشت. تا زمانی که در سوئیس هستید باید تا جایی که می توانید شکلات بخورید. برخی از معروف ترین فروشگاه های ژنو که ارزش سرزدن و خرید شکلات را دارند Du Rhone Chocolatier، Favarger و Auer Chocolatier هستند.

‌Laderach به همراه Bachmann و Kurmann از دیگر برندهای معتبر شکلات سوئیسی است که در سراسر کشور شعبه دارد. البته شکلات فروشی های خوب این کشور تمام شدنی نیستند و در سراسر کشور یافت می شوند، حتی میی توانید در تور شکلات ثبت نام کنید.

ما شکلات امروزی را مدیون اهالی این کشور هستیم. از سال ۱۸۱۹ اولین کارخانه تولید شکلات فعالیت خود را آغاز کرد. آن ها علاوه بر تولید شکلات هر روز به دنبال نوآوری و خلاقیت جدید برای تولید شکلات های پرطرفدار هستند که البته همین طور که می دانید در این امر بسیار هم موفق هستند و هر سال مقدار غیر قابل تصوری شکلات به سایر جهان صادر می کنند. به یاد داشته باشید که بهترین سوغاتی سوئیس برای علاقه مندان به خوراکی شکلات است.

خوشبختانه نو آوری های سوئیسی ها در تولید شکلات همواره ادامه دارد و البته محصولات آنان با استقبال زیاد مردم رو به رو است. امروز شرکت های زیادی در ضمینه تولید شکلات فعال هستند اما همواره سوئیس در این مورد پیشتاز است و می توانید لذیذترین شکلات ها را در آن تهیه کنید.

پنیر سوئیسی، راکلت و فوندو

چگونه می توانیم فهرستی از دلایل سفر به سوئیس بگوییم و پنیر را در آن قرار ندهیم؟ یکی از مشهورترین غذاهای سوئیسی‌ ها فوندو است. ظرفی بزرگی شامل چند نوع پنیر آب شده و انواع ادویه. ساکنان سرزمین های سرد سوئیس در شب های سرد زمستان فوندو را آماده می کنند و آن را به همراه نان می خورند.

باید بدانید که از حدود ۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح دهقانان کوه های آلپ برای استفاده از خورده نان ها و پنیر این غذای لذیذ را ابداع کرده اند. هنگام خوردن فندو به یاد داشته باشید که غذای بسیار سنگینی است و بهتر است از میوه و سبزی تازه یا کمی سوسیس در کنارش استفاده کنید.

راکلت یکی دیگر از انواع خوراکی پنیر دار معروف سوئیسی هاست.  سیب زمینی یا گوشت را داخل پنیر راکلت قرار می دهید و سپس آن را گریل می کنند. در حال آماده شدن بوی خوب پنیر کبابی را می شنوید و آب شدن آن را می بینید. احتمالا با خواندن همین جمله هم دیگر طاقت صبر کردن برای چشیدن طعم لذیذش را نخواهید داشت.

پیشنهاد می کنیم کمی پنیر Gruyère، Appenzeller و Emmental با خود به خانه ببرید تا اگر هوس کردید باز هم طعم فوندوی سوئیسی را بچشید. اگر پنیر جزو خوراکی های مورد علاقه شما است قطعا پنیر از اصلی ترین دلایل سفر به سوئیس برای شما خواهد  و عاشق قسمت پنیرها در سوپرمارکت می شوید.

کشاورزی و دامداری از دیر باز در منطقه برپاست. دامداران و گله داران گاو ها و گوسفندان خود را بالای کوه ها برند و آن ها از بهترین علوفه تغذیه می کنند و لبنیات بسیار با کیفیتی تولید می شود. این زمان برای چیزی حدود ۸۰ تا ۱۲۰ روز ادامه دارد و در این زمان مواد لازم برای تهیه بهترین پنیرها آماده می شود.

تنوع فرهنگی

سوئیس دارای سه زبان اصلی است: فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی. این جا کشوی با تنوع فرهنگی بالا است و این ویژگی از مشخصه های اصلی آنان است به نحوی  که باعث می شود شما احساس کنید هم زمان به سه کشور مختلف سفر کرده اید!

تیکینو، بخش ایتالیایی زبان در نزدیکی ایتالیا را ببینید. در اینجا احساس می کنید ایتالیا هستید،‌چرا که معماری، فرهنگ و حتی غذای آن تقریبا ایتالیایی است. اگر جایی در نزدیکی دریاچه لوگانو اقامت کنید معماری قرون وسطایی بلانزونا را خواهید دید.

اگر می خواهید سمت فرانسوی سوئیس را مشاهده کنید، باید به منطقه روماندی بروید. اکثر فرانسوی زبان های کشور این جا زندگی می کنند و شامل شهرهای بزرگی از جمله: ژنو، ژورا و کانتون وو می شود. دریاچه ژنو را مشاهده کنید و به تماشای باغ های زیبای منطقه بپردازید. مونترو در کنار دریچه ژنو از دیگر جاذبه های دیدنی شهر است. فستیوال موسیقی جاز که هر سال برگزار می شود نیز برای علاقه مندان به این سبک از موسیقی یکی از هیجان انگیزترین دلایل سفر به سوئیس خواهد بود.

برای آشنایی با منطقه آلمانی زبان کشور باید به برن، فریبورگ و کانتون وله سفر کنید. همان طور که می دانید برن پایتخت کشور سوئیس است و جاذبه های زیادی برای دیدن دارد که برای آشنایی با آن ها می توانید این مطلب را مطالعه کنید. برن با سازه های قرون وسطایی و معماری نئوکلاسیکش مقصد گردشگران زیادی است.

کوه های ماتهرون نیز در کانتون وله قرار دارد و احتمالا سفر به آن در فهرست مقاصد شما به سوئیس جای دارد.

چشمه های آبگرم سوئیس

بعد از کوهنوری و اسکی و گشت و گذارهای بسیار در کشور سوئیس هیچ چیز نمی تواند مانند رفتن در چشمه های آبگرم احساس خستگی را از بدنتان خارج کند. یکی از دلایل سفر به سوئیس همین چشمه ها هستند. آن ها دو هزار سال است که از این چشمه ها استفاده می کنند و می توانید کاملا مطمئن باشید از نظر امکانات، کیفیت و سطح بهداشت تمام استاندارهای سوئیسی ها را دارند. انتخاب چشمه آب گرم واقعا کار سختی است برخی از آن ها خدمات داخل سالن بسیار لوکسی را ارائه می دهند و گروهی دیگر از آن ها در فضای باز هستند و چشم اندازی رو به کوه های آلپ دارند.

حمام آب گرم والس یکی از مشهورترین آنان است، مجموعه ای که ساخت آن در سال ۱۹۹۶ انجام شد. آب گرم رو به دره عمیقی احداث شده و منظره ای فوق العاده دارد. علاوه بر این سازندگان آن تلاش کرده اند که سازه با محیط پیرامونش کاملا هماهنگ باشد. پیتر زومتور معمار سرشناس سوئیسی آن را طراحی کرده و انصافا می توان گفت که کار بی نقصی را انجام داده است.

ساعت های سوئیسی

ساعت های سوئیسی یکی دیگر از دلایل سفر به سوئیس هستند. آن ها سابقه ای طولانی و درخشان در تولید با کیفیت ترین زمان سنج های جهان دارند و برای کسب این موقعیت هم زحمات زیادی کشیده اند. جالب است بدانید که اگر کشوری بخواهد عبارت Made in country Switzerland را روی ساعت هایش بنویسد این که ساخته شده در این کشور باشد کافی نیست و حتما باید قوانین و استانداردهای لازم را داشته باشید. البته نوشتن این عبارت بر روی بخش های مختلف ساعت مانند موتور، صفحه نمایش، بدنه یا قطعات یدکی هر یک استانداردهای خود را دارد.

برخی از شرکت ها تولیدات خود را به چین سپرده اند و این محصولات را به سایر کشورها صادر می کنند و البته عبارت ساخت سوئیس را روی این محصولات نخواهید دید و تنها نام برند را دارند. آن ها قرار داد دارند که این عبارت را با حروف بزرگ پایین صفحه می نویسند و در حالی که سایر کشورها نام خود را پشت ساعت هک می کنند.

منبع: alittlenomad

نوشته چرا به سوئیس سفر کنیم؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

۱۳ مورد از جاذبه های رایگان ونکوور

جاذبه های رایگان ونکوور

ونکوور در فهرست گران ترین شهرهای کانادا جای می گیرد و از طرفی گردش گران اغلب دغدغه پرداخت مخارج سفر  را دارند. باید به شما بگوییم که جای نگرانی نیست چرا که تفریحات و سرگرمی های رایگان و ارزان قیمت زیادی هم در شهر پیدا می شوند که برای گردشگران و مردمم محلی بسیار هیجان انگیز هستند.  برخی از جاذبه های رایگان ونکوور در فضا باز انجام می شود و برخی دیگر در محیط های بسته، گاهی با هیجان زیادی همراهند و گاهی آرامش بخشند. در هر صورت شما انتخاب های زیادی پیش روی خود خواهید داشت. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا ۱۳ مورد از جاذبه های رایگان ونکوور را به شما معرفی کنیم.

بازدید از جزیره گرنویل

مطالب مرتبط:
راهنمای کامل مهاجرت تحصیلی به کانادا
بررسی شرایط اخذ بیمه ی مسافرتی کانادا
معرفی برخی از جاذبه های طبیعی استان آلبرتا کانادا

بدون شک جزیره گرنویل یکی از برترین مقاصد گردشگری شهر ونکوور بوده و البته بهترین قسمت بازدید از جزیره آن است که تمام اعضای خانواده می توانند به صورت رایگان از آن لذت ببرند. بازار عمومی یکی از دیدنی های جزیره است، ساعت کاری بازار هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر است و البته گاهی هم تغییر می کند.در بازار اسباب بازی و هنرهای دست ساز مردم محلی فروخته می شود.

برای رسیدن به آن از شهر ونکوور نزدیک ۵ کیلومتر راه در پیش دارید که با وسایل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس، قایق و خودرو به آن خواهید رسید (البته هیجان انگیزترین انتخاب کشتی سواری است). به خاطر حضور گردشگران در ساحل همیشه جنب و جوش دلپذیری برقرار است و همواره نوازندگانی را می بینید که مشغول نواختن موسیقی هستند.  به یاد داشته باشید که اگر چه بازدید از جزیره جزو جاذبه های رایگان ونکوور است اما خرید کردن و غذا خوردن در آن بسیار گران است و سعی کنید از چنین فعالیت هایی در این نقطه از شهر اجتناب کنید. بازدید از گرنویل مختص روزهای گرم و آفتابی سال است و برای زمستان پیشنهاد نمی شود.

گالری هنر ونکوور

گالری هنر ونکوور در سال ۱۹۳۱ میلادی افتتاح شده و در حال حاضر در دسته معتبرترین سازمان های تجمسی آمریکای شمالی جای می گیرد. این جا بیش از ۱۰ هزار اثر هنری نگهداری می شوند که به خاطر محدودیت فضا تنها ۳ درصدشان در معرض بازدید عموم قرار می گیرند. تلاش شده تا بیشتر آثار مختص هنرمندان همین جا باشد. در طول سال برنامه های مختلفی مانند سخنرانی هنرمندان و اجرای موسیقی زنده در گالری برگزار می گردد.

یکشنبه هر هفته برنامه های خانوادگی در مجموعه برپا می شود و در آن فعالیت هایی برای تمام گروه های سنی در نظر گرفته شده است. کتابخانه با بیش از ۴۵ هزار جلد کتاب نیز از دیگر ویژگی های این جاست که در میان آن ها مقالات برخی نقاشان و هنرمندان نیز به چشم می خورد. ساعت کاری گالری از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ عصر می باشد. البته باید بگوییم این مورد از سرگرمی هایی مجانی یا ارزان قیمت ونکوور کاملا رایگان نیست و بلیط آن ۲۴ دلار است. تنها روزهای سشنبه بین ساعت ۵ عصر تا ۹ شب می توانید رایگان از آن دیدن کنید.

آدرس: Vancouver Art Gallery, 750 Hornby Street, Vancouver, BC, Canada

پیاده روی یا دوچرخه سواری در مسیر ساحلی سیوال

مسیر ساحلی سیوال (seawall) از محبوبیت بالایی بین ساکنان منطقه برخوردار است. طول این مورد از جاذبه های رایگان ونکوور ۲۸ کیلومتر بوده و طولانی ترین مسیر ساحلی بدون قطع شدگی جهان محسوب می شود. این مسیر از پارک استنلی آغاز می شود و تا پارک بانک‌ های اسپانیایی در غرب Kitsilano ادامه دارد. دو سرگرمی ارزان قیمت و مجانی در طول مسیر قرار دارد، یکی پیاده روی و دیگری دوچرخه سواری! در طول طی این مسیر فوق العاده زیبا می توانید از تماشای مناظر ونکوور شمالی شامل مناطق نزدیک False Creek، Science World و Vancouver Convention Centre لذت ببرید.

پارک دره لین

یکی از تماشایی ترین جاذبه های رایگان ونکوور پارک دره لین است. مسیرهای کوهنوری متعددی در آن ساخته شده و هر کس می توانید مسیری را متناسب با آمادگی جسمانی و توانایی های فردی خود انتخاب کند. وسعت آن ۲۵۰ هکتار است و دستری آسانی از مرکز شهر دارد. افتتاح آن به سال ۱۹۱۲ میلادی باز می گردد و علاوه بر مسیرهای طبیعت گردی دارای محل های برای پیک نیک و استفاده از زیبایی های طبیعت می باشد.

گونه های خاص و کمیاب گیاهی و جانوی از جمله  دارکوب سر قرمز، عقاب دم قرمز، عقاب کوپر و قورباغه درختیی که تغییر رنگ می دهد. این جا یک پل معلق کوچک هم احداث شده که اگر علاقه مند باشید می توانید از روی پل مناظر اطراف را تماشای کنید. دریاچه های کوچک هم داخل پارک قرار دارند که در فصل گرم تابستان انتخابی فوق العاده برای شنا و آبتنی هستند و البته زمستان هم تماشایشان خالی از لطف نخواهد بود.

آدرس: Lynn Canyon Park, North Vancouver, BC, Canada

رفتن به ساحل

یکی دیگر از فعالیت های تابستانی و جاذبه های رایگان ونکوور رفتن به ساحل است. تعداد زیادی از گردشگران و ساکنان محلی منطقه برای یک روز آفتابی ساحل را انتخب می کنند و تنی به آب می زنند. یکی از محبوب ترین ساحل ها که جزو سرگرمی هایی مجانی یا ارزان قیمت Kits Beach‌ است که در نزدیکی ساحل پارک چمن بزرگی است و می توان در آن استراحت کرد. برترین انتخاب های ساحلی همه در پارک استنلی قرار دارند. ساحل The latter بین مردم منطقه بسیار پر طرفدار است و در لیست خلوت ترین سواحل شنی ونکوور نیز جای می گیرد. Barnet Marine Park در برنابی و Cates Park در ونکوور شمالی نیز انتخاب های خوبی هستند.

تماشای منظره از پارک ملکه الیزابت

پارک ۵۲ هکتاری ملکه الیزابت یکی از محبوب ترین جاذبه های رایگان ونکوور است که بعد از پارک استنلی بیشترین بازدید کننده در شهر را دارد. در مرتفع ترین نقطه از پارک زمین را سنگ فرش کرده اند تا مردم از تماشای چشم انداز فوق العاده اطراف لذت ببرند. داخل محوطه مسیرهای متعددی ساخته شده از میان پل ها، آبشارها و فواره ها که گشت و گذار میان آن ها برای تمامی اعضای خانواده بسیار دلپذیر و لذت بخش است و یکی از سرگرمی های مجانی مردم محسوب می شود.

داخل باغ بیشتر از ۳۰۰۰ اصله درخت قرار دارد که در تابستان سایه بانی برای استراحت هستند و در فصل پاییز به هزاران رنگ زیبا در می آیند. انواع فعالیت های ارزان قیمت و مجانی نیز در پارک برقرار می شوند. در شرق پارک زمین گلف (Pitch and Putt) قرار دارد و دیگر انتخاب ها بولینگ و تنیس هستند. برای رسیدن به پارک چندین مسیر مختلف وجود دارد. ورود عابران پیاده و دوچرخه سواران رایگان بوده ولی خودروها باید ساعتی ۵/۳ دلار برای پارکینگ پرداخت کنند.

آدرس: Queen Elizabeth Park, 4600 Cambie Street, Vancouver, BC, Canada

گشت و گذار در محله چینی ها

محله چینی های ونکوور سومین منطقه شلوغ آمریکای شمالی بعد از سن فرانسیسکو و نیویورک است. دروازی پر زرق و برق آن در خیابان پندر بسیار تماشایی است. پارک Sun Yat-Sen  نیز از جاذبه های رایگان ونکوور است که اگر بخواهید به جای آن از باغ کلاسیک چینی Dr. Sun Yat-Sen بازدید کنید باید هزینه زیادی را پرداخت کنید. در شب های تابستان بازاری هم براه می افتد که گشت و گذار در آن بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

پارک فانوس دریایی

Lighthouse Park درمنطقه مسکونی غرب ونکوور قرار دارد و بین گردشگران خارجی و محلی بسیار محبوب است. یک دیدنی باستانی طبیعی که دارای ۷۵ هکتار جنگل انبوه و دست نخورده می باشد. چندین مسیر پیاده روی و طبیعت گردی در آن وجود دارد که تمام طول سال می توان در آن ها قدم زد. نام مستعار پارک، فانوس Point Atkinson است که در انتهای پارک قرار گرفته است.

آدرس: Lighthouse Park, 4902 Beacon Lane, West Vancouver, BC, Canada

پارک استنلی

قطعا پارک استنلی یکی از برترین جاذبه های رایگان ونکوور است. پارکی ۴۰۰ هکتاری که می توان ساعت های متوالی را در آن گردش کرد. پارک آن قدر بزرگ که ممکن است در آن گم شوید و حتما از نقشه ای آنلاین، کاغذی یا راهنما استفاده کنید تا برای رفتن به بخش های مختلف دچار مشکل نشوید. آکواریوم ونکوور که گونه هایی مانند نهنگ بولگا، انواع پنگوئن و سایر ماهی ها و پرندگان دریایی در آن نگهداری می شوند، داخل پارک قرار دارد.

ستون های توتم دیگر مناطق دیدنی پارک هستند، این بخش در سال ۱۸۸۰ ساخته شده (نسخه اصلی آن ها برای نگهداری در شرایط مطلوب به فضایی دیگر برده شده اند) است. قطار مینیاتوری که دو کیلومتر از پارک را طی می کند هم سرگرمی خوبی است و در فصل تابستان فرهنگ اقوام اولیه را به شما نشان می دهد. چندین مجموعه کافه و رستوران نیز در پارک وجود دارد که اگر خواستید پول خرج کنید قطعا انتخاب های خوبی خواهند بود.

آدرس:‌ Stanley Park, Vancouver, BC, Canada

فستیوال های تابستانی

با فرا رسیدن فصل تابستان فرصت خوبی برای مردم کانادا ایجاد می شود که روزهای گرم سال را جشن بگیرند. این کشور دارای فستیوال های تابستانی بسیاری است که هر کدامشان برای سلیقه ها و طیف های سنی متفاوتی جذابیت دارند. آخر هفته ها حتما فستیوال، رویداد و یا بازاری را پیدا می کنید که جزو جاذبه های رایگان ونکوور باشد و داخلش سرگرمی هایی مجانی یا ارزان قیمت یافت شود. برخی از محبوب ترین فستیوال ها جشن نورها، انواع رژه و البته جشن روز ملی کانادا هستند. فستیوال بین المللی موسیقی جاز نیز هر سال میزبان رویدادهای رایگان زیادی است. مطمئن باشید در تابستان های ونکوور هیچ وقت بدون پول حوصله تان سر نخواهد رفت.

ملاقات با هنرپیشه ها

اگر علاقه مند به فیلم و سریال باشید، یکی از جاذبه های رایگان ونکوور برایتان ملاقات با هنرپیشه هاست. بسیاری از سریال های تلویزیونی و فیلم های سینمایی همین جا فیلمبرداری شده اند. از مشهورترین آن ها می توان به The flash، Once Upon a Time، Supergirl، The good doctor، Deadpool، Riverdale و Timeless‌ اشاره کرد. در محله Gastown‌ که به خاطر داشتن آپارتمان های بسیار لوکس و رستوران های آن چنانی شهرت دارد هنرپیشه های زیادی رفت و آمد می کنند. علاقه مندان به سریال پرطرفدار روزی روزگاری می توانند Steveston را ببینند. تعداد زیادی از هنرپیشه ها هم در محله Coal Harbour آپارتمان اجاره می کنند.

کوهنوردی

کوهنوری یکی از بهترین جاذبه های رایگان ونکوور و اطراف شهر است. مسیرهای بسیاری برای طی کردن وجود دارد و اگر می خواهید آن ها را دقیق تر بررسی کنید پیشنهاد می کنیم که سری به وبسایت Vancouver Trails بزنید، تا بسته به توانایی های خودتان مسیر مناسب را پیدا کنید. یکی از رایج ترین مسیرها Quarry Rock در Deep Cove که البته باید صبح زود راه بیفتید. کوه برنابی نیز دارای راه های متعددی می باشد. انتخاب مردم محلی نیز در بسیار از مواقع Stawamus Chief که البته در Squamish قرار گرفته و برای رسیدن به آن از ونکوور به حدود یک ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

مرکز و موزه فضایی مک میلان

اگر به دنبال جاذبه های رایگان ونکوور هستید و در عین حال می خواهید با سایر سرگرمی های رایگان متفاوت باشد، پیشنهاد ما مرکز و موزه فضایی مک میلان است. شنبه شب از ساعت ۷ تا ۱۱ بعد از ظهر، رصدخانه گوردون مک میلان جنوبی باز است و پذیرش آن رایگان خواهد بود. تلسکوپ نیم متری Cassegrain این جا نگهداری می شود و کارکنان متخصص برای کشف و مشاهده آسمان شب ونکوور به شما کمک می کنند.

در این سازه درباره فضا، سفرهای فضایی، سایر سیارات و تلسکوپ اطلاعات زیادی کسب خواهید کرد که برای علاقه مندان به فضا یکی از فراموش نشدنی ترین تجربیات خواهد بود. مرکز از سال ۱۹۶۸ فعالیت خود را آغاز کرده و هنوز بسیار مجهز و پیشرفته است. گردشگران زیادی هر سال از اقصی نقاط جهان برای کشف فضای شگفت انگیز آسمان ها به این مرکز سفر می کنند.

آدرس: H.R. MacMillan Space Centre, 1100 Chestnut Street, Vancouver, BC, Canada

منبع: theculturetrip

نوشته ۱۳ مورد از جاذبه های رایگان ونکوور اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

از دنیای زیبای بلوچ ها

صنایع دستی بلوچستان

شاید شما هم لباس های سوزن دوزی شده بلوچ را دیده اید و بسیار آن ها را تحسین کرده اید. لباس هایی که بسیاری از هنرمندان و افراد بالا رتبه برای طراحی لباس های خود از پارچه های بلوچی استفاده می کنند. اما لباس زنان و مردان بلوچی قدمتی بسیار دیرینه دارد. لباس و مخصوصا شلوار مردان بلوچ را به دوره پارتیان نسبت می دهند. زنان بلوچی نیز لباس های محلی بلوچستان را می پوشند. لباسی که به دلیل تنوع رنگ و نوع دوخت و دوزی که دارد از اصیل ترین لباس های زنان ایرانی در گذشته بوده است و همچنان فرهنگ دوختن چنین پارچه ها و لباس هایی خوشبختانه تا به امروز ادامه یافته است.

سوزن دوزی زنان بلوچی

باید مهم ترین صنایع دستی اقوام بلوچ را سوزن دوزی زنان این قوم نام برد. سوزن دوزی بلوچ ها در تمام جهان شهرت داشته و خیاط ها و اساتید برجسته جهانی همانند زرخاتون عظیمی، شهناز خلیلی ایرندگان و مهتاب نورزوی را در کارنامه اش دارد. لباس های زنان بلوچی به دلیل جنس پارچه رنگین ابریشمی و سوزن دوزی با نخ های ابریشمی روی این پارچه ها، بسیار گران قیمت هستند. هر دختر بلوچی لباس خود را به سلیقه خود می دوزد و همچنان این سنت را که از مادران و مادرانِ مادران خود به ارث برده، حفظ نموده است.

شاید اولین هنری که تمام زنان بلوچی می آموزند، هنر سوزن دوزی است. بسیاری از گردشگران نیز هنگامی که به بلوچستان سفر می کنند، به دنبال خرید لباس های بلوچی هستند. امروزه هنر سوزن دوزی زنان بلوچی را در دیگر هنرهای صنایع دستی مانند بدلیجات می توانید ببینید. نوع تزئینات روی لباس ها، نشان دهنده نوع طایفه و قبیله در میان اقوام بلوچ بوده است و این تزئینات تنها برای زیبایی نبوده است.

نوشته از دنیای زیبای بلوچ ها اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

۲۰ مورد از بهترین جاهای دیدنی بانکوک

معرفی بهترین جاهای دیدنی بانکوک

بانکوک یکی از پر هیجان ترین شهرهای کشور تایلند محسوب می شود که برای مسافران جز مقاصد بسیار محبوب بشمار می رود. در این شهر می توانید با پرداخت یک چهارم هزینه های سفر به اروپا سفر خاطره انگیزی را برای خودتان بسازید. در این شهر تایلند جاذبه های تاریخی و مدرنی وجود دارد که  در کنار هم سبب شده اند تا جذابیت خاصی پیدا کند. پیشنهاد می کنیم زمانی که با خرید بلیط هواپیما به بانکوک بروید و بعد از به سمت شهر پاتایا هم بروید تا با یک تیر دو نشان بزنید و دو شهر جذاب تایلند را دیدن کنید. ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره جاهای دیدنی بانکوک صحبت کنیم، تا زمانی که به سمت این شهر رفتید بدانید که برای گشت و گذار باید به کدام مناطق این شهر بروید.

قایق ‌سواری در طول رودخانه‌ ی چائو فرایا | Chao Phraya

مطالب مرتبط:
بانکوک بهتر است یا پاتایا؟
جذاب ترین محله های بانکوک برای تفریح و خرید
معرفی بهترین رستوران های ارزان بانکوک

شاید برایتان جالب باشد بدانید که برخی بانکوک را ونیز شرقی می نامند، دلیلش هم این است که در رودخانه های در شهر وجود دارد که اهالی شهر با قایق در آن حرکت می کنند. یکی از رودخانه های معروف شهر بانکوک چائو فرایا نام دارد که افراد با قایق سواری در طول این رودخانه می توانند از جاهای دیدنی بانکوک دیدن کنند.

اهالی بانکوک این رودخانه را یکی از نیروهای حیاتی بانکوک می دانند و روزانه نزدیک به ۵۰ هزار نفر با قایق از این رودخانه به مقاصد خودشان می رسند که در بین آن ها البته مسافران و توریست هایی هم وجود دارد.

در طول مدت زمانی که در این رودخانه در حال حرکت هستید ساختمان های بلند شهر و هتل های فانتزی را خواهید که می تواند برایتان بسیار جذاب باشد.

پیشنهاد می کنیم که حتما به قایق سواری در طول رودخانه چائو فرایا بروید.

مرکز خرید سیام پاراگون | Siam Paragon

یکی دیگر از جاهای دیدنی بانکوک که پیشنهاد می کنیم حتما به سمت آن بروید، مرکز خرید لوکس سیام پاراگون است. این مرکز خرید یکی از بهترین مراکز خرید بانکوک است. این مرکز خرید علاوه بر این که برای برندبازها بهشت محسوب می شود، محل قرارگیری بزرگترین آکواریوم جنوب شرقی آسیا بوده و سینمای چند منظوره ی بسیار بزرگ و رستوران متنوعی را در خود جای داده است.

تقریبا بیش از ۲۵۰ مغازه در این مرکز خرید وجود دارد که محل رفت و آمد افراد پولدار و مشهور تایلندی و همچنین توریست های خارجی می باشد.

اگر از جمله طرفداران ماشین های لامبورگینی و فراری هستید باید بگوییم که این دو کمپانی در این مرکز خرید دارای نمایشگاه هستند.

سوار قطارهای هوایی شوید!

برای سفر در نقاط مختلف شهر بانکوک می توانید از قطارهای هوایی این شهر استفاده کنید. شما با استفاده از این قطارهای می توانید با سرعت های مختلف در سطح شهر بچرخید و در از هوای خنک شهر بهره مند شوید. لازم به ذکر است که بگوییم قطارهای هوایی این شهر از سیستم تهویه هوا بهره مند هستند و به نوعی بهترین وسیله برای جابه جایی در نقاط مختلف شهر به شمار می روند.

در اکثر مسیرهای زمانی که سوار قطارهای هوایی هستید، بالای خیابان های پر از ماشین هستید و نمایی از جنب و جوشی که در شهر برپا هست را خواهید دید.

این قطارها شما را سریع تر به مقصدتان می رسانند و تقریبا در بیشتر بخش های شهر بانکوک یک ایستگاه قطار هوایی وجود دارد.

بازار چاتوچاک | Chatuchak Market

برای کسانی که به خرید کردن علاقمند هستند، یکی از بهترین جاهای دیدنی بانکوک را می خواهیم معرفی کنیم به نام چاتوچاک!

این بازار با داشتن تقریبا بیش از ۸۰۰۰ غرفه به مساحت ۴۰۰۰ مترمربع یکی از شلوغ ترین مراکز خرید بانکوک محسوب می شود و یکی بزرگترین بازارهای جهان است.

برای بازدید از این بازار می توانید هر شنبه و یکشنبه به سمت آن بروید. هر آنچه که فکرش را بکنید می توانید در این بازار پیدا کنید و بخرید.

البته باید بدانید که در طول روز بیش از ۲۰۰ هزار نفر از این بازار دیدن می کنند و اگر اهل بودن در مکان های شلوغ نیستید به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود که به سمت بازار چاتوچاک بروید.

عمارت ویمانمک | Vimanmek Mansion

یکی از بزرگترین بناهای ساخته شده از چوب ساج در جهان جز جاهای دیدنی بانکوک محسوب می شود که نام آن عمارت ویمانمک است. این بنا در واقع محل زندگی سلطنتی بوده که تنها چند سال از استفاده شده و پس از آن برای دهه های زیادی خالی از سکنه بوده است.

توجه داشته باشید که شما می توانید از بیرون محوطه ی عمارت عکاسی کنید ولی نمی توانید دوربین را به داخل موزه ببرید.

همچنین برای بازدید از داخل این عمارت هم لازم است که از لباس های ساده و پوشیده استفاده نمایید.

موزه ملی بانکوک

بازدید از موزه های هر شهر می تواند شما را با فرهنگ و تاریخ آن شهر آشنا کند، از همین ما در مطلب معرفی بهترین جاهای دیدنی بانکوک می خواهیم به موزه ملی بانکوک اشاره ای داشته باشیم. در ابتدا این موزه برای نمایش هدایایی که پدر شاه رامای پنجم به او داده بود نیز تاسیس شد و در آن اشیا جالبی نظیر سلاح های چینی، سنگ های قیمتی، عروسک، لباس و منسوجان و ماسک های خن به نمایش گذاشته شده است.

در این موزه اطلاعات مربوط به اشیا به زبان انگلیسی داده شده است و می توانید با خواندن آن ها از تاریخچه ی هر کدام مطلع شوید.

صعود از برج ساتورن | Sathorn Unique Tower

قبل از این که در شهر بانکوک بحران مالی پیش بیاید، آسمان خراش بزرگی با ۴۹ طبقه در قلب شهر بانکوک ساخته شد که متاسفانه به دلیل مشکلات مالی به وجود آمده تکمیل این پروزه به تعویق افتاد. این برج در حال حاضر به مکان متروکه ای تبدیل شده است که تنها یک کاربرد دارد و آن این است که افراد از آن بالا می روند و و با پرداخت مبلغی می تواند از این برج آویزان شوند.

از بالای این برج می توانید چشم اندازهای زیبایی از شهر را مشاهده کنید.

به پارک لومپینی بروید | Lumpini

قطعا بازدید از پارک های هر شهری می تواند گزینه جذابی برای هر مسافر و بازدیدکننده ای باشد، در شهر بانکوک هم پارک لومپینی یکی از بهترین جاهای دیدنی بانکوک است. این پارک با دارا بودن بیش از ۵۰۰ هزار مترمربع فضایی برای رهایی از شلوغی و ازدحامی که در این شهر پرجنب و جوش محسوب می شود. شما می توانید در این پارک قدم بزنید و با دیدن نسل قدیمی تایلند که در حال ورزش هستند حس و حال تازه ای در این شهر بدست بیاورید.

در روزهای تعطیل این پارک بسیار شلوغ می شود، بهترین زمان برای بازدید از آن اوایل صبح است.

خوردن میوه‌ ی دوریان (Durian) را هرگز فراموش نکنید!

یکی از هیجان انگیزترین بخش های هر سفر شکم گردی در شهر مقصد است. پیشنهاد ما این است که حتما میوه دوریان که پادشاه میوه های تایلند است را امتحان کنید. اگرچه این میوه بسیار بو می دهد و برخی از مکان های عمومی مصرف آن ممنوع است اما در حد خودش طرفداران زیادی دارد و عده ی زیادی برای آن سر و گردن می شکندند.

زیارتگاه اراوان | Erawan Shrine

یکی از شلوغ ترین جاهای دیدنی بانکوک زیارنگاه اراوان است، این زیارتگاه سالانه بازدیدکنندگان بسیاری دارد و به نسبت دیگر مکان های زیارتی محبوبیت بیشتری دارد. قدمت این زیارتگاه به دهه ی ۱۹۵۰ بر می گردد و دلیل ساختن آن خرافاتی بودن کارگران ساختمانی در نزدیکی هتلی در فاصله کم اراوان نیز بود. این کارگران گمان می کردند که ارواح زمین به دلیلی نارضایتی که از آن ها دارند، موجب بروز مشکلاتی در محل ساخت این هتل می شوند. در این زیارتگاه مردم به دور هم جمع می شوند و طلب خواسته ها و آرزوهایشان را می کنند.

برای غذاخوردن به محله چینی ها بروید!

در شهر بانکوک محله ای به نام چینی ها وجود دارد که یکی از بهترین و جذاب ترین جاهای دیدنی بانکوک به شمار می رود. قطعا غذاخوردن در این محله می تواند برای شما یک تجربه ی جدید و منحصر به فرد باشد. بعد از این که در این محل غذا خوردید پیشنهاد می کنیم که کمی هم پیاده روی کنید تا با فرهنگ چینی ها هم کمی آشنا شوید.

این محله برای خرید طلا و جواهرات بهترین گزینه می باشد.

در جشن سونگکران شرکت کنید | Songkran

اگر در تاریخ ۱۳ تا ۱۵ آوریل که برابر است با ۲۴ تا ۲۶ فرودین به شهر بانکوک سفر کردید، می توانید در جشن سونگکران شرکت کنید که جشنواره ی سال نوی سنتی تایلندی ها می باشد. جالب است بدانید که در این جشن هیچ فردی از خیس شدن در امان نخواهد بود و در واقع یک نوع آب بازی دست جمعی است.

تایلندی ها اعتقاد دارند که با پاشیدن آب گناهان و بداقبالی ها از شهر و زندگی افراد به دور می شود از همین رو کل کشور در این جشن شرکت می کنند.

خانه‌ ی جیم تامپسون

یکی از معروف ترین سوغاتی های تایلندی ابریشم است؛ از همین رو اگر خواستید با تاریخچه ی ابریشم آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم که به سمت خانه جیم تامپسون بروید. شما می توانید با قدم زدن در اطراف این خانه با تاریخ صنعت ابریشم تایلندی آشنا شوید و اطلاعات خوبی را بدست بیاورید. در مجموع این خانه دارای ۶ ساختار سنتی بوده که از چوب ساج ساخته شده اند.

دریم ورلد | Dream World

یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی بانکوک دریم ورلد است، این شهربازی هیجان انگیز یکی از مکان های منحصر به فردی است که برای گذراندن اوقات شاد در کنار خانواده و دوستانتان گزینه خوبی محسوب می شود. این شهربازی به بخش های دریم ورلد پلازا، باغ رویایی سرزمین خیالی و سرزمین ماجرا تقسیم می شود.

بخش پلازای شهربازی در ورودی دریم ورلد واقع است که برای ساخت آن از دیسنی لند آمریکا الهام گرفته شده است.

بانکوک شناور

دیگر موردی که در لیست جاهای دیدنی بانکوک قرار می گیرد، بانکوک شناور است. این بازار شناور که یکی از جذاب ترین بازارهای جهان است و بازدیدکنندگان آن می توانند با استفاده از قایق هایی که بر روی آب های این منطقه قرار دارد از این سر بازار به آن سر بازار بروند و هر آنچه که نیاز دارند را خریداری نمایند. این محل مجموعه ای گسترده و هیجان انگیز از دکه ها و فروشندگانی است که شما می توانید از آنها خرید کنید. مشهور‌ترین بازار شناور، بازار damnoen saduak است که در راچا بوری‌، نزدیک به بانکوک واقع است.

تماشای کیک ‌بوکسینگ (موی ‌تای)

شما در سرتاسر شهر بانکوک شاهد ورزشگاه های کیک بوکسینگ خواهید بود؛ اما یکی از مشهورترین ورزشگاه ها که بزرگترین مبارزه ها در آن برگزار می شود ورزشگاه لومپینی یا راتچادامنوئن است که پیشنهاد می کنیم حتما از آن دیدن کنید. مبارزه های موی تای یکی از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیونی تایلند است و میتوانید یک شب پر هیجان را در این ورزشگاه سپری کنید.

شهر تاریخی آیوتایا | Ayutthaya City

شهر قدیمی و تاریخی آیوتایا در سال ۱۳۵۰ بنا شد و به عنوان پایتخت تایلند در نظر گرفته شد، اگر دنبال یکی از بهترین جاهای دیدنی بانکوک هستید این شهر بهترین گزینه ی پیشنهادی ما است. شهر تاریخی آیوتایا در فاصله ی ۸۹ کیلومتری شمال شهر بانکوک قرار گرفته است و معماری آن ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتای هست. این شهر که خیلی ها در قرن ۱۷ اون رو از زیباترین شهرهای جهان می دانستند، از سال ۱۹۹۱ در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است.

مزرعه تمساح ها | Samutprakarn Crocodile Farm and Zoo

یکی دیگر از جاهای دیدنی بانکوک که طرفداران زیادی دارد، مزرعه تمساح ها می باشد. این مزرعه در فاصله ی ۳۰ کیلومتری شهر بانکوک قرار دارد و در آن می توانید ۲۸ گونه ی مختلف از تمساح ها که در مجموع ۶۰۰۰۰ تمساح می شود را بازدید کنید. البته حیوانات دیگری هم در این مزرعه وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به فیل، میمون، شیر و مار اشاره کرد.

دنیای وحش سافاری بانکوک | Safari World

دنیایی از هیجان را در سافاری بانکوک تجربه کنید. باغ وحش سافاری در مرکز بانکوک واقع شده و بیشتر از ۲۰۰۰ حیوان و ۱۰۰۰ پرنده در آن می توانید مشاهده کنید. این باغ در حقیقت یکی از بزرگترین باغ وحش های تایلند محسوب می شود و از برترین جاهای دیدنی بانکوک به شمار می رود.

تماشای کیک ‌بوکسینگ (موی ‌تای)

شما در سرتاسر شهر بانکوک شاهد ورزشگاه های کیک بوکسینگ خواهید بود؛ اما یکی از مشهورترین ورزشگاه ها که بزرگترین مبارزه ها در آن برگزار می شود ورزشگاه لومپینی یا راتچادامنوئن است که پیشنهاد می کنیم حتما از آن دیدن کنید. مبارزه های موی تای یکی از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیونی تایلند است و میتوانید یک شب پر هیجان را در این ورزشگاه سپری کنید.

نوشته ۲۰ مورد از بهترین جاهای دیدنی بانکوک اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

معرفی معروف ترین سدهای ایران + آدرس

سد شهید کاظمی

از دیگر سدهایی که در استان آذربایجان غربی و به شیوه هسته رسی و مخزنی ساخته شده، سد شهید کاظمی است. این سد که به نام های دیگری مانند سد بوکان یا سد کوروش کبیر هم نامگذاری شده، از جمله سدهایی است که قبل از انقلاب و در سال ۱۳۴۶ ساخت آن شروع شد. مهندسان اتریشی در نهایت پس از تمام شدن ساخت سد در سال ۱۳۵۰، در نزدیکی شهر بوکان و با حضور محمدرضا شاه پهلوی آن را افتتاح کردند.

این سد در مسیر رودخانه زرینه رود ساخته شده اما دریاچه پشت آن، از رودهای زرینه رود، سیمینه رود، خورخوره و سقزچای پر آب می شود. رهاسازی آب پشت سد شهید کاظمی بوکان به درون دریاچه ارومیه به بهبود اوضاع این دریاچه کمک نموده است. همچنین برای تامین آب آشامیدنی شهرهای اطراف از این سد استفاده می شود.

همانند دیگر سدها، برای تامین آب مورد نیاز زمین های کشاورزی اطراف هم نقش مهمی دارد. حجم مخزن آن ۸۰۰ میلیون متر مکعب بوده که با بارش های سال های اخیر، ارتفاع آب دریاچه پشت سد، افزایش یافته است.

  • آدرس: استان آذربایجان غربی، شهر میاندوآب، شهر بوکان. از بوکان جاده ای که به سمت روستاهای البلاخ، یکشوه و درزپولی می رود را پیش بگیرید. در دوراهی به سمت قلندر رفته و در نهایت مسیر سد را پیش بگیرید.

نوشته معرفی معروف ترین سدهای ایران + آدرس اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

معرفی بهترین مناطق کویری ایران برای رصد آسمان شب

 کویر مصر در کنار کویر روستای خور

یکی از معروف ترین مناطق کویری ایران که هنگام رصد آسمان شب پرستاره ترین نما را به شما نشان می دهد، منطقه ای کویری در کنار روستای مصر به همراه کاروانسرای مصر است. با اینکه این روستا در استان اصفهان قرار گرفته است اما بایستی مسیر طبس گلشن را برای رسیدن به آن انتخاب کنید. تورهای نجومی و رصد بسیاری برای این منطقه برگزار می شود. هر چند که این مکان تا پایتخت فاصله زیادی دارد اما برای اهالی کاشان، اصفهان، خراسان جنوبی و یزد، می تواند مکان مناسبی برای کویرنوردی و رصد آسمان باشد.

در میان طبیعت شنی کویر مصر می توانید با پاهای برهنه قدم بزنید و از شب های روشن و پر ستاره آن لذت ببرید.

برای اقامت نیز در روستا، خانه ها و اقامتگاه های بومگردی متعددی ساخته شده است. همچنین می توانید به روستای فرحزاد در نزدیکی مصر نیز بروید. اگر از سمت سمنان و جندق به سمت روستا می روید، می توانید از آبشار جندق نیز در بین راه دیدن کنید.

مسیر دسترسی: اگر از سمنان حرکت می کنید باید جاده حسینان را پیش گرفته و پس از رسیدن به جندق، مسیر روستا را پیش بگیرید. از سمت کاشان، باید مسیری را که به سمت بیرجند و طبس گلشن می رود را پیش بگیرید. بعد از نایین، انارک و چوپانان به سه راهی می رسید. در اینجا مسیر جندق را پیش بگیرید.

نوشته معرفی بهترین مناطق کویری ایران برای رصد آسمان شب اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

۱۰ مقصد فوق العاده برای طبیعت گردی در روسیه

دریاچه بایکال

دریاچه بایکال را به عنوان بزرگترین، عمیق ترین و متنوع ترین تنوع زیستی روی زمین می شناسند. اطراف دریاچه موقعیت های خوبی برای گذراندن تعطیلات برای گردشگران و توریست ها وجود دارد. می توانید در کنار دریاچه بایکال و درون کلبه های چوبی اقامت کنید و از تمام امکانات گرمایشی یا دیگر امکانات رفاهی هم برخوردار شوید.

دریاچه بایکال از دیدنی های روسیه بوده که می توانید با خیالی آسوده روی صندلی کنار ساحل آن بنشینید و ماهیگیری کنید یا اینکه از منظره پیش رو لذت ببرید. ماهی معروف و بسیار خوشمزه دریاچه بایکال در این ناحیه بسیار طرفدار داشته و بیشتر غذاهای محلی با این نوع ماهی درست می شوند.

در یکی از رستوران های محلی غذایی دریایی سفارش دهید. سوار سورتمه هایی با سگ های هاسکی شوید و به حمام آبگرم منطقه بروید یا اینکه از حیوانات و پستاندارانی که در طبیعت سرد بایکال زندگی می کنند، دیدن کنید.

یکی از جذابیت های این منطقه، شنا و غواصی درون دریاچه بایکال است. خلاصه که در سفر به روسیه و گذراندن تعطیلات تابستانی در اطراف دریاچه بایکال، می توانید بی نهایت جاذبه پیدا کنید. از روستاهای معروفی که در دره سرمینسکو (Sarminskoe valley) هستند و تونل باد آن دیدن کنید.

نوشته ۱۰ مقصد فوق العاده برای طبیعت گردی در روسیه اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

دیدنی های شهر باث، حمام بزرگ اروپا

 دیدنی های شهر باث

شهر باث (Bath) در جنوب غربی کشور انگلستان قرار دارد و بیش از ۸۰ هزار نفر در آن زندگی می کنند. شهری دنج با سنگ‌ های به رنگ عسلی که در میان انبوه و درختان سرسبز دیده می شود. باث از زمان امپراطوری رومی ها به خاطر چشمه های آب گرمش شهرت داشته و امروز معماری های با شکوه سبک گوتیک نیز به دیدنی های شهر باث اضافه شده است. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا به حمام بزرگ و تاریخی ثروتمندان اروپا سفر کنیم و برخی از جاذبه های آن را به شما معرفی کنیم.

پیشینه

مطالب مرتبط:
کشف اسکلت های ۳۰۰۰ ساله قربانیان آیینی خاص در انگلستان
دانشگاه های انگلستان در میان دانشگاه های برتر جهان
با اپلیکیشن های حمل و نقل در انگلستان آشنا شوید

شواهد موجود حاکی از آن است که باث را انسان های ما قبل تاریخ نیز می شناختند و در افسانه هایی متعلق به ۲۸۰۰ سال پیش حرف هایی از باث و چشمه های آب داغش به میان آمده است. ۴۴ سال بعد از میلاد مسیح همین جا شهری را با نام آکوا سولیس ساختند که مشغول استفاده از حمام ها و چشمه های آب معدنی شهر شدند. پس از آن در حدود سال ۶۰۰ بعد از میلاد خرابه هایی از شهر را یافتند و آن را مکانی مقدس می دانستند و مرکزی برای تجارت پشم شده بود.

در قرن ۱۸ میلادی یکی از افراد علاقه مند به چشمه های آب گرم که نامش رالف آلن بود جانی دوباره به حمام های تاریخی رومیان داد، پس از آن باث تبدیل به حمام بزرگ و تاریخی  ثروتمندان اروپا شد و اشراف زادگان برای سرگرمی این جا را انتخاب می کردند. با در آمدهای گردشگری آن سال ها و به همت رالف آلن بناهای با شکوه ساخته شد که امروز تبدیل به دیدنی های شهر باث شده اند.

در اوایل قرن ۱۹ کم کم علاقه مردم به آب تنی در دریا افزایش یافت و شهر دیگر مد روز زمان نبود، اما بناهای با شکوه سبک گوتیک و حمام های تاریخی رومی باعث شده شهر بسیار تماشایی و سرگرم کننده باشد و امروز یکی از توریستی ترین شهرهای کشور انگلستان به حساب می آید و در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

بالن سواری

شما تازه به شهر وارد شده اید، تازه از قطار و هواپیما پیاده شده اید و ممکن است چمدان های خود را به هتل سپرده و هنوز اتاقتان را تحویل نگرفته باشد. سرگردان در خیابان های زیبای شهر می گردید و به دنبال دیدنی های شهر باث، حمام بزرگ و تاریخی  ثروتمندان اروپا هستید. ممکن است تصمیم بگیرید در شهر قدمی بزنید و کمی با گوشه و کناره های آن آشنا شوید اما ما پیشنهاد بهتری برایتان داریم. بهتر از سوار یکی از بالن های شهر شوید و از آسمان به تماشای زیبایی شهر باث بنشینید.

بیش از دو قرن است که بالن سواری به یکی از تفریحات هیجان انگیز آدم ها بدل شده و مسافران آن از تماشای مناظر فوق العاده دیدنی در ارتفاع زیاد و بر فراز آسمان ها لذت می برند. پرواز با استفاده از بالن های هوای گرم تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود و این تجربه بر فراز شهری کهن با دیدنی های فراوان دو چندان می گردد.

حمام های رومی

از اصلی ترین دیدنی های شهر باث و مقصد مشترک تمامی گردشگران شهر حمام های رومی است که البته یکی از تاریخی ترین جاذبه های کل اروپا نیز محسوب می شوند. این حمام های با شکوه شما را به قرن ها قبل باز می گرداند. حمام ها پر از اشیا تاریخی است و می توان گفت نوعی موزه نیز هستند. بی شک روزی فوق العاده را سپری خواهید کرد و با کوله باری از تجربه های فراموش نشدنی به خانه باز می گردید.

حمام ها را بر روی چشمه های آب گرم ساخته اند و گفته می شود آب منطقه دارای بیش از ۴۲ ماده معدنی است. رودخانه Avon از آن نزدیکی می گذرد و با متروکه شدن شهر در حال مدفون کردن آن زیر گل و لای خود بود. امروز امکان بازدید عموم از حمام ها وجود دارد و جالب است که بیشتر قسمت های آن از رویدادهای تاریخی سالم خارج شده اند.

هلال سلطنتی

هیچ سفر به باث بدون بازدید از چشم انداز پر زرق و برق  هلال سلطنتی هلال کامل نخواهد بود. این  جا ۳۰ خانه تراس دار در یک ردیف ساخته شده توسط جان وود جوان(پسر)، مانند Circus’s cuter، دیده می شود. اولین خانه در ردیف امروز از محبوبیت بالایی میان عکاسان برخوردار بوده و تبدیل به موزه ای لوکس برای نگهداری ارزشمند به سبک جورجیای شده است. در این موزه اشیا ثروتمندان و اشراف زادگانی که زمانی ساکن شهر بودند به نمایش گذاشته شده است.

این ۳۰ خانه به صورت نیمه دایره قرار گرفته اند و زیبایی یکپارچه برای کاخ ایجاد کرده اند. به جز ساختمان شماره یک باقی ساختمان ها مالک خصوصی دارند. سال ساخت آن ها به دوران اوج شکوه معماری شهر یعنی بین سال های ۱۷۶۷ تا ۱۷۷۱ باز می گردد.  فلکه باث نیز نسخه کوچکی از هلال سلطنتی است که البته معمار آن پدر وود جان می باشد. نام این مجموعه King’s Circus و قبل از هلال سلطنتی طراحی شده است. افراد مشهوری مانند Thomas Gainsborough و Nicholas Cage این جا خانه داشته اند.

مرکز جین آستین

جین آستین نویسنده مشهور قرن ۱۸ انگلستان است و آثارش در میان شاهکارهای ادبیات کلاسیک جهان جای می گیرند. موضوع اصلی کتاب های وی وابستگی زن ها به ازدواج برای داشتن امنیت اقتصادی و داشتن جایگاهی مطلوب در اجتماع است. او در مقطعی از زندگی خود ساکن شهر باث شد و خانه آن ها امروز تبدیل به دیدنی های شهر باث شده است. این خانه به دقت بازسازی شد و آپارتمانی لوکس رو به روی موزه هنر هولبرن می باشد.

آن ها به خانه دیگری در شهر مهاجرت کردند و در جوار خانه جدیدشان ساختمانی با همان سبک و سیاق ساخته شد که در حال حاضر به عنوان هتلی زیبا از آن استفاده می شود. مرکز جین آستین نیز به افخار او در خیابان گی احداث شده و اشیا متعلق به جین را به نمایش گذاشته است. در مرکز به تمام جزییات زندگی نویسنده پرداخته شده و شما را کاملا به آن دوران می برد.

تندیسی مومی از این جین با لباس ‌های مخصوص آن دوران در موزه قرار داده شده است که معمولا گردشگران علاقه بسیاری برای گرفتن عکس همراه آن از خود نشان می دهند. این مجموعه دارای یک چایخانه‌ ی سنتی نیز می باشد که انتخابی مناسب برای استراحت است.

صومعه باث

در ادامه دیدنی های شهر باث، حمام بزرگ و تاریخی  ثروتمندان اروپا به صومعه باث می رسیم. نخستین پادشاه کشور انگلستان در باث تاج گذاری کرد و محل انجام این کار دقیقا در همین صومعه بوده است. البته آن بنا در طی سال ها از میان رفت و ساختمان کنونی بین سال های ۱۴۹۹ تا ۱۶۱۶ احداث شده است. با توجه به پیشینه کهن و ساختمان باشکوه دومین مورد از پر بازدیدترین دیدنی های شهر باث همین صومعه است.

متاسفانه با گذشت سال ها و جنگ های تاریخی به ویژه بمب های جنگ جهانی دوم بسیاری از قسمت های صومعه تخریب شده است ولی هنوز ۱۲۰۰ نفر گنجایش دارد و میزبان مراسم و سخن رانی هایی خاص می باشد. از زیبایی های ساختمان می توان به زیبایی های معماری و دیوارهای شیشه ای طرح دار و بزرگ اشاره کرد. هم خودتان شخصا می توانید برای بازدید بروید و هم می توانید در تورهای بازدید ثبت نام کنید که رایگان درباره جزییاتش برای شما توضیح می دهند.

سد و پل پولتنی

پلی بر روی رودخانه Avon که در سال ۱۷۷۴ ساخته شده است و شهر باث را به همسایه جورجیایی مدرنش متصل می سازد. از بالای پل چشم اندازی بی مانند از شهر را پیش روی خود خواهید داشت و سد های چند طبقه آن در فیلم موزیکال برنده اسکار بی نوایان (Les Miserables) لوکیشن فیلم برداری بوده است.

پولتنی یکی از سه پل در سراسر دنیا است که بر بالای آن ها ساختمان ساخته شده است. پل دارای ۳ طاق است و داخل آن ها را تبدیل به فروشگاه هایی کوچک و تماشایی کرده اند. نگارخانه هنری ویکتوریا نیز بر روی پل قرار دارد. این ساختمان به عنوان یک گالری در سال ۱۹۰۰ افتتاح شد تا الماس ملکه ویکتوریا را برای همگان به نمایش بگذارد. ورود به مجموعه رایگان است، بنابراین شما می توانید مجموعه فوق العاده ای از نقاشی ها، مجسمه سازی و هنر تزئینی را مشاهده کنید. ساختمان معروف Grade-Two دارای بیش از ۱۵۰۰ اثر هنر و نقاشی هایی متعلق به قرن هجدهم تا کنون است.

آب گرم باث

حمام بزرگ و تاریخی ثروتمندان اروپا که توسط رومی ها ساخته شده اند دیگر قابل استفاده نیستند و به همین دلیل است که مرکز آب گرم باث را افتتاح کرده اند. مجموعه دارای دو استخر یکی در طبقه همکف و دیگری بر روی پشت بام است. این جا تنها چشمه آب گرم طبیعی کشور انگلستان است که دارای چشم اندازی زیبا به شهر می باشد و از دیدنی های شهر باث به حساب می آید.

موزه‌ نجوم هرشل

خانه ای به سبک معماری جرجیایی که البته کاملا بازسازی شده و امروز ظاهری مدرن دارد. ویلیم هرشل روزگاری در این خانه زندگی می کرده است. او منجم و موسیقی دار مشهوری بود. خانه قدیمی وی تبدیل به موزه شده و اثار و اشیا متعلق به وی را در آن به نمایش گذاشته اند که به یکی از دیدنی های شهر باث تبدیل شده است. جالب است که بدانید هرشل در سال ۱۷۸۱ موفق به کشف سیاه اورانوس شد.

موزه مد باث

در قرن ۱۸ میلادی شهر جانی دوباره گرفته بود و به پاس زحمات رالف آلن به خاطر وجود چشمه های آب گرمش و وجود حمام رومی ها مشهور شد. در نتیجه اشراف زادگان و ثروتمندان برای گذراندان اوقاتی خوش به این شهر می آمدند. امروز یکی از خانه های قدیمی شهر را تبدیل به موزه مد کرده اند در موزه می توانید ۱۵۰ تندیس لباس پوشانده شده به همراه ۳۰ هزار لباس دیگر را ببینید که متعلق به قرن ۱۶ میلادی تا به امروز هستند.

موزه اطلاعات زیادی درباره نحوه لباس پوشیدن اشراف زادگان آن زمان در اختیار شما می گذارد و اگر به صنعت مد و پوشاک علاقه مند باشید برایتان تجربه جالبی خواهد بود. البته موزه به این دست لباس ها اختصاص نداشته می توانید با پوشش و لباس های سایر ساکنن منطقه و گروه های متنوع آن ها از جمله لباس های زنان، مردان و کودکان، انواع لباس های روز و شب و البته پوشاک و مدرن امروزی آن ها هم آشنا شوید.

اگر علاقه مند به عکاسی هستید یا لباس های قدیمی را دوست دارید می توانید لباس هایی را که باز سازی شده اند و برای این کار اختصاص شده اند برای دقایقی کرایه کنید و با پوشیدنشان به سال های دور و زمان اوج شکوه شهر باث سفری کوتاه داشته باشید.

آن چه باید درباره باث بدانید

علاوه بر جاذبه هایی که در رابطه با شهر باث گفتیم برخی رویدادهای مهم نیز در آن اتفاق افتاده که دانستنشان خالی از لطف نخواهد بود. جین آستین نویسنده مشهور انگلیسی سال ها در این شهر زندگی کرد و چندین مورد از کتاب هایش را همین جا نوشته است به همین خاطر هر سال جشنواره ای به یاد او برگزار می شود و خیابانی را هم به نام او نهاده اند. سیاره اورانس در این شهر کشف شد و خانه کاشفش تبدیل به موزه ای به نام خودش (ویلیام هرشل) شده است.

اولین پادشاه کشور انگلستان در کلیسای شهر باث تاج گذاری کرد و البته آن بنا امروز تبدیل به صومعه شده است، همچنین اولین تمبر جهان که در سال ۱۸۴۰ ارسال شد مبدا اش همین شهر بود و امروز تبدیل به موزه پست شده است. باث مانند سایر شهرهای کشور انگلستان آب و هوایی معتدل دارد و البته میزان بارندگی در آن زیاد است.

میانگین دمای هوای شهر ۹٫۷ درجه بوده و در سال چیزی نزدیک به ۷۶۱ میلی متر باران می بارد. گرم ترین زمان سال اویل تیر تا اوایل مرداد ماه است و می توان گفت بهترین زمان سفر برای بازدید از دیدنی های شهر باث، حمام بزرگ و تاریخی  ثروتمندان اروپا می باشد.

منبع: theculturetrip

نوشته دیدنی های شهر باث، حمام بزرگ اروپا اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

عقابی که تنها یک بال دارد، بزرگترین مجسمه پرنده جهان در هند!

هزینه های ورودی مربوط به پارک طبیعی

برای ورود به پارک باید هزینه ای حدود ۴۰۰ روپیه پرداخت کنید.

هزینه تله کابینی که شما را تا بالای تپه و محل بزرگترین مجمسه پرنده جهان می برد، نیز ۴۰۰ روپیه است.

اگر علاقه مند به انجام فعالیت های تفریحی هستید، با پرداخت ۱۰۰۰ روپیه از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر می توانید از ۱۵ جاذبه هیجان انگیز و بازی های تفریحی درون پارک استفاده نمایید.

برای کوهپیمایی، پیاده روی و البته بازی پینتبال در سانس بعد از ظهر از ساعت ۳ تا ۰۶:۳۰ بعد از ظهر باید هزینه ۱۳۰۰ رویپه برای آن بپردازید.

برای تمام ۱۵ فعالیت هیجان انگیز درون مجموعه به همراه امکان پیاده روی و تراکینگ باید مبلغی حدود ۱۵۰۰ روپیه بپردازید. این بلیط از ساعت ۱۰ صبح تا ۰۶:۳۰ بعد از ظهر قابل استفاده است.

اگر می خواهید بلیط ۱۵ فعالیت درون مجموعه را به همراه بلیط زمین پینتبال داشته باشید، باید هزینه ای به مبلغ ۱۸۰۰ روپیه بپردازید.

اگر برای تمام فعالیت ها به علاوه پینتبال و پیاده روی بلیط تهیه کنید، ۲۳۰۰ روپیه باید بپردازید. امکان استفاده از این بلیط از ساعت ۱۰ صبح تا ۰۶:۳۰ بعد از ظهر خواهد بود.

انجام تمام فعالیت های درون محوطه به همراه پیاده روی بر بزرگترین مجسمه پرنده جهان هزینه ای حدود ۳۵۰۰ روپیه خواهد داشت. استفاده از این بلیط از ساعت ۱۰ صبح تا ۰۶:۳۰ بعد از ظهر اعتبار خواهد داشت.

نوشته عقابی که تنها یک بال دارد، بزرگترین مجسمه پرنده جهان در هند! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.