در دوران کرونا چگونه با ماشین شخصی سفر کنیم؟

در ایام کرونا چگونه با ماشین شخصی سفر کنیم؟ بر خلاف توصیه هایی که ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد عدم انجام سفرهای غیر ضروری به مردم می کند اما بازهم شاهد سفرهای زیادی در سراسر کشور هستیم.به ویژه در این روزها که مردم به سفرهای تابستانی پرداخته اند.توصیه دیگری که این روزها به مردم می شود این است که …

نوشته در دوران کرونا چگونه با ماشین شخصی سفر کنیم؟ اولین بار در آرشین پرواز | مجری مستقیم تور مسافرتی داخلی و خارجی. پدیدار شد.

ورزشگاه اولد ترافورد، استادیوم خانگی شیاطین سرخ

شاید تا به حال اسم شیاطین سرخ به گوشتان خورده باشد. لقبی که به تیم بزرگ و با سابقه‌ی منچستر یونایتد اختصاص داده شده تا همچون گذشته ی درخشان خود نزد همه ی طرفداران فوتبال شناخته شود. اصلا نمی‌شود که طرفدار فوتبال باشید و در مورد تیم منچستر یونایتد چیزی ندانید. تیمی که از زمان تاسیس آن تا به حال بیش از 100 سال می‌گذرد و همچنان نامش در صدر تیم های مطرح دنیا به چشم می‌خورد. اگر شما هم طرفدار محبوبترین ورزش دنیا یعنی فوتبال هستید، با دلتابان در این مقاله همراه باشید تا به معرفی استادیوم خانگی تیم منچستر یونایتد یعنی ورزشگاه اولد ترافورد بپردازیم.

معرفی ورزشگاه اولد ترافورد

این ورزشگاه زیبا که قدمت آن به یک قرن پیش باز می‌گردد، ورزشگاه اختصاصی تیم منچستر یونایتد است که محل میزبانی بازیهای این تیم نیز به شمار میرود. اولد ترافورد ظرفیتی بالغ بر 75 هزار نفر دارد و از این حیث در بین بزرگترین و البته باشکوه ترین ورزشگاه های جهان جای می گیرد. همچنین صندلی های قرمز رنگ این استادیوم به زیبایی و محبوبیت آن نزد هواداران تیم منچستر یونایتد در سراسر جهان افزوده است.  

ورزشگاه اولد ترافورد، استادیوم خانگی منچستر

تاریخچه ورزشگاه اولد ترافورد

در سال 1902 باشگاه نیوتون هیث نامش را به منچستر یونایتد تغییر داد و پس از مدتی و در سال 1909 تیم منچستر یونایتد اقدام به ساخت ورزشگاهی با نام اولد ترافورد کرد. ورزشگاه اولد ترافورد با بودجه ی قابل توجهی که در آن زمان هنری دیویس مدیر وقت این تیم در نظر گرفت، در نهایت تبدیل به ورزشگاه امروزی شد که در نوع خود بسیار چشم گیر است. کار ساخت و طراحی این استادیوم را معماری به نام آرچیبالد لیچ اولدترافورد انجام داد که پس از یک سال فعالیت مستمر در سال 1910 به پایان رسید و بعد از آن با بازی بین دو تیم منچستر یونایتد و لیورپول به طور رسمی افتتاح شد.

استادیوم اولد ترافورد روزهای سختی مثل ناکامی در قهرمانی لیگ انگلستان و یا لیگ قهرمانان اروپا را در این سالها پشت سر گذاشته، اما از یکی از بدترین روزهایی این ورزشگاه به خود دیده را میتوان به روز سقوط هواپیمای حامل اعضای تیم منچستر یونایتد در سال 1958 خلاصه کرد. روزی که هیچگاه از ذهن هواداران این تیم رویایی بیرون نخواهد رفت.

معماری و طراحی ورزشگاه اولد ترافورد

معماری و طراحی استادیوم اولد ترافورد

همانطور که میدانید اولد ترافورد ورزشگاه خانگی تیم منچستر یونایتد است که بزرگترین ورزشگاه باشگاهی کشور انگلستان نیز به شمار می‌رود. البته باید گفت که بعد از ورزشگاه ومبلی انگلستان که در آن بازیهای ملی تیم انگلیس برگزار میشود، این ورزشگاه دومین ورزشگاه بزرگ این کشور محسوب میشود که با ظرفیت دقیق 74879 نفری خود، میزبانی بازیهای بزرگ اروپایی و البته جهانی را عهده دار بوده است. جالب است بدانید که سِر بابی چارلتون، فوق ستاره ی اسبق تیم منچستر یونایتد و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ، به این ورزشگاه لقب تئاتر رویاها را داد که به شکوه و عظمت خیره کننده این استادیوم اشاره دارد. زمین ورزشگاه اولد ترافورد با چهار بخش شمالی، جنوبی، شرقی و غربی احاطه شده که دو قسمت شمالی و جنوبی این بخش ها به طور رسمی به نام اسطوره های بزرگ این تیم یعنی سر الکس فرگوسن و سر بابی چارلتون اختصاص داده شده است.

همچنین طول زمین استادیوم اولد ترافورد 105 مترو عرضی بالغ بر 68 متر دارد که در زیر این زمین سیستم های گرمایشی مدرن تعبیه شده تا در برابر یخ زدن چمن در فصل‌های سرد سال جلوگیری شود. از جمله مشخصه های اصلی ورزشگاه اولدترافورد می توان به سه گانه یونایتد یا The United Trinity اشاره کرد. این مجسمه که در مقابل ورودی ورزشگاه قرار دارد سه بازیکن مشهور این تیم را به تصویر می کشد. جورج بست، دنیس لا و بابی چارلتون که در تاریخ فوتبال و به خصوص در میان هواداران منچستر یونایتد به سه قدیس شناخته می شوند. دیگر نقاط با اهمیت این استادیوم تابلوی بزرگداشت قربانیان سقوط هواپیمای مونیخ، مجسمه‌ی سر مت بازبی و برج ساعت هابلت هستند که هر کدام تاریخچه مربوط به خود را دارند.

 

تاریخچه ورزشگاه اولد ترافورد

بهترین زمان بازدید از ورزشگاه اولد ترافورد

برای بازدید از این ورزشگاه میتوان از زمان های مختلف استفاده کرد، زمانهایی که مصادف است با بازیهای خانگی تیم منچستر یونایتد و یا زمانی غیر از آن. اما بسیار طبیعی است که بازدید از این ورزشگاه در زمان بازیهای خانگی حس و حالی متفاوت به ما می‌دهد. البته گفتنی است که بازدید از ورزشگاه اولد ترافورد در زمان بازیهای خانگی مبلغی در حدود 300 پوند برای هر فرد هزینه دارد، اما در غیر از این زمان میتوان با هزینه ی کمتری از این ورزشگاه زیبا دیدن کرد.

بازدید از ورزشگاه اولد ترافورد

در آخر باید بگوییم که فوتبال از آن دست ورزش‌هایی است که در جهان طرفداران زیادی دارد و تماشای مسابقات فوتبال دلیلی است که گردشگران را از سراسر جهان دور هم جمع میکند. اگر شما هم اقدام به خرید تور اروپا کردید و به کشور انگلستان سفر کردید، بازدید از ورزشگاه اولد ترافورد، استادیوم خانگی شیاطین سرخ را هرگز فراموش نکنید.

نوشته ورزشگاه اولد ترافورد، استادیوم خانگی شیاطین سرخ اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

10 فرودگاه پر رفت و آمد جهان

10 فرودگاه پر رفت و آمد جهان حمل و نقل هوایی یکی از صنایع  مهم جهانی است که روز به روز محبوب تر می شود و افراد زیادی با استفاده از پروازهای مختلف از گوشه ای به گوشه ی دیگر جهان جابجا می شوند.به همین دلیل فرودگاه های زیادی هر ساله در نقاط مختلف جهان افتتاح می شود.در این مطلب از آرشین پرواز قصد داریم …

نوشته 10 فرودگاه پر رفت و آمد جهان اولین بار در آرشین پرواز | مجری مستقیم تور مسافرتی داخلی و خارجی. پدیدار شد.

کارهایی که نباید در کشورهای مختلف انجام داد

هر کشوری بنا به فرهنگ و آدابی که دارد، یک سری کارها و یا رفتارهایی را در جامعه‌ی خود ناپسند می‌داند. برای مثال کشوری مانند سنگاپور، جویدن آدامس که در ظاهر بسیار ساده به نظر میرسد را منع کرده و به نوعی قانونی تحت عنوان ممنوعیت جویدن آدامس را برای مردمانش وضع کرده است. به هر حال از این دست قوانین و نبایدها در کشورهای مختلف کم نداریم و هستند دیگر کشورهایی که با وضع قوانین و یا منع برخی ازکارهای پیش پا افتاده، در بین مردمان جهان زبان زد شده اند. برای همین دلتابان در این مطلب قصد دارد به برخی از بایدها و نبایدها در کشورهای مختلف بپردازد تا در صورت سفر به هر نقطه از این کره ی خاکی با مشکلی روبرو نشوید. اگر شما هم به دانستن کارهای ممنوعه در کشورهای جهان علاقه دارید، در ادامه با ما همراه باشید.  

معرفی برخی از نبایدها در کشورهای مختلف 

در سنگاپور آدامس نجوید

شاید یکی از عجیب ترین نبایدها در کشورهای جهان، مربوط به ممنوعیت جویدن آدامس در سنگاپور باشد. سنگاپور کشوری مدرن و شیک است که نظافت در آن حرف اول را میزند و بر این اساس بیشتر مردم سنگاپور در خصوص نظافت شهری بسیار سخت گیر هستند. جویدن آدامس در سنگاپور از جمله کارهایی است که نباید انجام داد و به نحوی منع قانونی دارد. همچنین در صورت مشاهده افراد در حال جویدن آدامس، مبلغ 500 دلار جریمه در نظر گرفته شده است. جالب است بدانید از سال 2004 در این کشور قانونی وضع شد که در پی آن فقط بیمارانی که نامه از پزشک و یا دندانپزشک خود داشته باشند، میتوانند آدامس بجوند.

جویدن آدامس از نبایدها در کشورهای مختلف

در روسیه دسته گلی با تعداد گل زوج ندهید

از دیگر نبایدها در کشورهای مختلف مربوط به روسیه میشود. دادن دسته گل با تعداد گل زوج در کشور روسیه نوعی بی احترامی تلقی میشود و فقط در مراسمات ترحیم و خاکسپاری مورد اسفاده قرار میگیرد. پس برای آنکه در روسیه به کسی بی احترامی نکنید، دسته گلی با تعداد گل فرد هدیه دهید.

دادن دسته گل فرد، از کارهای ممنوعه در روسیه

 بی احترامی به خاندان سلطنتی در تایلند ممنوع

هر گونه بی احترامی و یا حتی ساختن جوک درباره خاندان سلطنتی در تایلند جرم محسوب میشود و افرادی که چنین عملی را مرتکب شوند، به 3 تا 15 سال حبس محکوم خواهند شد. بر این اساس یکی از کارهای ممنوعه در کشورهای جهان به تایلند و بی احترامی به خاندان سلطنتی اختصاص دارد.

بی احترامی به خاندان سلطنتی از کارهای ممنوعه در تایلند

در چین هرگز به کسی خیره نشوید

چین، یکی دیگر از ممنوعیت های جالب و نبایدها در کشورهای مختلف را در خود جای داده است. ارتباط چشمی و یا خیره شده به کسی در کشوری مثل چین نشانه ی بی احترامی است و تنها این کار زمانی رخ میدهد که فردی از دست فرد دیگری عصبانی باشد. پس در صورت سفر به چین هرگز این کار را نکنید و سعی کنید میهمان خوبی باشید.

خیره شدن، از نبایدها در کشورهای مختلف

در آلمان پیشاپیش تولد کسی را تبریک نگویید

پیشاپیش تولد کسی را تبریک گفتن در اکثر جاهای دنیا عملی است پسندیده که نشانه ی اوج احترام به فرد متقابل را میرساند. اما در آلمان این قضیه کمی متفاوت تر است و به نوعی بد شانسی را برای آنها به همراه خواهد آورد. آلمانی ها طبق خرافاتی که دارند، پیشاپیش تبریک گفتن تولد را نوعی بی احترامی میدانند و معتقدند که بدشانسی و نحسی را برای آنها به همراه خواهد آورد.

تبریک تولد در آلمان، از نبایدها درکشورهای مختلف

ممنوعیت صحبت کردن با صدای بلند در وسایل نقلیه عمومی کره جنوبی

کره جنوبی از جمله کشورهایی است که رعایت سکوت در تمامی وسایل نقلیه عمومی آن، حکمرانی می‌کند. برای همین، سکوت کردن در محیط عمومی وسایل نقلیه یکی از مهمترین اقداماتی است که گرشگران باید به آن توجه داشته باشند. جالب است بدانید که اگر هم زمانی با صدای آهسته با کسی صحب کنید، باز هم هستند افرادی که به شما چپ چپ نگاه می‌کنند. بنابراین یکی دیگر از نبایدها در کشورهای مختلف مربوط به کره جنوبی است و پیشنهاد میشود در صورت سفر، آنها را رعایت کنید.

سکوت در کره جنوبی، از کارهای ممنوعه

در کشورهای آسیایی با کفش وارد منزل کسی نشوید

یکی دیگر از نبایدها درکشورهای مختلف مربوط میشود به کشورهای آسیایی. حتما به یاد داشته باشید در صورت سفر به کشورهای آسیایی، بدون کفش وارد منزل و یا عبادتگاه شوید. زیرا در غیر اینصورت به صاحب خانه و یا عبادتگاه بی احترامی کرده اید. همچنین باید به یاد داشته باشید که در برخی از کشورهای آسیایی همچون میانمار با جوراب هم نمیتوان وارد مکان های مقدس و مذهبی شد.

ورود بدون کفش، از کارهای ممنوعه در آسیا

 هرگز در چین تمام غذای خود را نخورید

و باز هم چین میزبان یکی دیگر از نبایدها در کشورهای مختلف است. این بار نبایدی در مورد خوردن غذا، کاری که در بیشتر کشورهای دنیا پسندیده به شمار میرود، در چین کمی متفاوت است. در این کشور، خوردن تمامی غذای داخل بشقاب، کاری است ناپسند. زیرا در هنگامی که تمام غذای بشقاب خود را میخورید، یعنی به نحوی دارید به میزبان میگویید که غذا کافی نبوده و او از شما به خوبی میزبانی نکرده است. پس یادتان باشد که حتما بخشی از محتویات بشقاب خود را باقی بگذارید.

فرهنگ غذا، در نبایدهای کشورهای جهان

ممنوعیت خوردن و یا آشامیدن در ماه رمضان در کشورهای مسلمان

از دیگر نبایدها درکشورهای مختلف مربوط می‌شود به ممنوعیت خوردن و یا آشامیدن در ماه رمضان و در کشورهای مسلمان. کاری که کاملا ممنوع بوده و با افراد خاطی طبق قوانین کشورهای اسلامی برخورد خواهد شد. پس در صورت سفر به کشورهای مسلمان، حتما از انجام این عمل خودداری کنید.

نخوردن غذا در ماه رمضان از کارهای ممنوعه در جهان

در آخر از شما میپرسیم که عجیب ترین قوانین و کارهای ممنوعه‌ای که شما با آن در کشورهای مختلف مواجه شده اید، چه بوده است؟

لطفا نظر خودتان را برای ما به اشتراک بگذارید.

نوشته کارهایی که نباید در کشورهای مختلف انجام داد اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

آشنایی با قدیمی ترین شهرهای جهان

آشنایی با قدیمی ترین شهرهای جهان در سراسر دنیا شهرهای باستانی و دیدنی بسیار زیادی وجود دارد که برخی از آن ها به قدری تاریخی هستند که نمی توان قدمت دقیق آن ها را متوجه شد.کارشاناسان زیادی سالهاست در این مورد که قدیمی ترین شهر جهان کدام شهر است با هم در حال بحث هستند اما کمبود شواهد در مورد ماهیت،زمان…

نوشته آشنایی با قدیمی ترین شهرهای جهان اولین بار در آرشین پرواز | مجری مستقیم تور مسافرتی داخلی و خارجی. پدیدار شد.

راهنمای جامع سفر به دبی

راهنمای جامع سفر به دبی

دبی، یکی از معروف‌ترین مقاصد گردشگری خاورمیانه و دنیا است که با استفاده از راهنمای سفر به دبی می‌توانید اطلاعات ضروری مسافرت به این شهر اماراتی را به دست آورید.

دانستنی ها و نکات مهم سفر به کیش

دانستنی ها و نکات مهم سفر به کیش اگر اهل سفر باشید حتما در مورد کیش حرف های جالبی شنیده اید و می دانید که یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری داخلی است و حتی از خارج از کشور نیز گردشگرانی برای بازدید از آن به ایران سفر می کنند.اگر شما هم قصد سفر به کیش را دارید بهتر است نکاتی را پیش از سفر به این جزیره …

نوشته دانستنی ها و نکات مهم سفر به کیش اولین بار در آرشین پرواز | مجری مستقیم تور مسافرتی داخلی و خارجی. پدیدار شد.

کلاهبرداری های رایج در سفر و راه های اجتناب از آن ها

کلاهبرداری های رایج در سفر و راه های اجتناب از آن علاوه بر بررسی ها و انتخاب هایی که برای هر سفر باید انجام داد یکی از موضوعاتی که باید به آن دقت ویژه ای شود انتخاب مقصد و محل اقامتی است که در آن بتوان با خیال راحت و آسوده به رفت و آمد پرداخت.در بسیاری از مقاصد توریستی دنیا افرادی وجود دارند که به د…

نوشته کلاهبرداری های رایج در سفر و راه های اجتناب از آن ها اولین بار در آرشین پرواز | مجری مستقیم تور مسافرتی داخلی و خارجی. پدیدار شد.

همه چیز درباره گرفتن ویزای اسپانیا

همه چیز درباره گرفتن ویزای اسپانیا اسپانیا یکی از کشورهای مدرن اروپایی است که از لحاظ تولید ناخالص داخلی در رتبه 19 بزرگ ترین اقتصاد های دنیا قرار دارد.این کشور از نظر استاندارد های زندگی یکی از کشورهای رده بالاست به همین دلیل افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند.اگر شما هم قصد دارید در…

نوشته همه چیز درباره گرفتن ویزای اسپانیا اولین بار در آرشین پرواز | مجری مستقیم تور مسافرتی داخلی و خارجی. پدیدار شد.

نکات مهمی که قبل از رزرو هتل باید بدانید

نکات مهمی که قبل از رزرو هتل باید بدانید قطعا رزرو هتل و محل اقامت مناسب یکی از نکاتی است که پیش از سفر باید به آن توجه زیادی داشت تا بتوان هتلی که با شرایط ما مناسب است را رزرو کنیم.اینکه مطمئن شویم محل اقامت ما در سفر مکانی آرام و امن است بدون شک یکی از ضروریات سفر است.در این مطلب از آرشین پرواز ن…

نوشته نکات مهمی که قبل از رزرو هتل باید بدانید اولین بار در آرشین پرواز | مجری مستقیم تور مسافرتی داخلی و خارجی. پدیدار شد.