کارهایی که نباید در کشورهای مختلف انجام داد

هر کشوری بنا به فرهنگ و آدابی که دارد، یک سری کارها و یا رفتارهایی را در جامعه‌ی خود ناپسند می‌داند. برای مثال کشوری مانند سنگاپور، جویدن آدامس که در ظاهر بسیار ساده به نظر میرسد را منع کرده و به نوعی قانونی تحت عنوان ممنوعیت جویدن آدامس را برای مردمانش وضع کرده است. به هر حال از این دست قوانین و نبایدها در کشورهای مختلف کم نداریم و هستند دیگر کشورهایی که با وضع قوانین و یا منع برخی ازکارهای پیش پا افتاده، در بین مردمان جهان زبان زد شده اند. برای همین دلتابان در این مطلب قصد دارد به برخی از بایدها و نبایدها در کشورهای مختلف بپردازد تا در صورت سفر به هر نقطه از این کره ی خاکی با مشکلی روبرو نشوید. اگر شما هم به دانستن کارهای ممنوعه در کشورهای جهان علاقه دارید، در ادامه با ما همراه باشید.  

معرفی برخی از نبایدها در کشورهای مختلف 

در سنگاپور آدامس نجوید

شاید یکی از عجیب ترین نبایدها در کشورهای جهان، مربوط به ممنوعیت جویدن آدامس در سنگاپور باشد. سنگاپور کشوری مدرن و شیک است که نظافت در آن حرف اول را میزند و بر این اساس بیشتر مردم سنگاپور در خصوص نظافت شهری بسیار سخت گیر هستند. جویدن آدامس در سنگاپور از جمله کارهایی است که نباید انجام داد و به نحوی منع قانونی دارد. همچنین در صورت مشاهده افراد در حال جویدن آدامس، مبلغ 500 دلار جریمه در نظر گرفته شده است. جالب است بدانید از سال 2004 در این کشور قانونی وضع شد که در پی آن فقط بیمارانی که نامه از پزشک و یا دندانپزشک خود داشته باشند، میتوانند آدامس بجوند.

جویدن آدامس از نبایدها در کشورهای مختلف

در روسیه دسته گلی با تعداد گل زوج ندهید

از دیگر نبایدها در کشورهای مختلف مربوط به روسیه میشود. دادن دسته گل با تعداد گل زوج در کشور روسیه نوعی بی احترامی تلقی میشود و فقط در مراسمات ترحیم و خاکسپاری مورد اسفاده قرار میگیرد. پس برای آنکه در روسیه به کسی بی احترامی نکنید، دسته گلی با تعداد گل فرد هدیه دهید.

دادن دسته گل فرد، از کارهای ممنوعه در روسیه

 بی احترامی به خاندان سلطنتی در تایلند ممنوع

هر گونه بی احترامی و یا حتی ساختن جوک درباره خاندان سلطنتی در تایلند جرم محسوب میشود و افرادی که چنین عملی را مرتکب شوند، به 3 تا 15 سال حبس محکوم خواهند شد. بر این اساس یکی از کارهای ممنوعه در کشورهای جهان به تایلند و بی احترامی به خاندان سلطنتی اختصاص دارد.

بی احترامی به خاندان سلطنتی از کارهای ممنوعه در تایلند

در چین هرگز به کسی خیره نشوید

چین، یکی دیگر از ممنوعیت های جالب و نبایدها در کشورهای مختلف را در خود جای داده است. ارتباط چشمی و یا خیره شده به کسی در کشوری مثل چین نشانه ی بی احترامی است و تنها این کار زمانی رخ میدهد که فردی از دست فرد دیگری عصبانی باشد. پس در صورت سفر به چین هرگز این کار را نکنید و سعی کنید میهمان خوبی باشید.

خیره شدن، از نبایدها در کشورهای مختلف

در آلمان پیشاپیش تولد کسی را تبریک نگویید

پیشاپیش تولد کسی را تبریک گفتن در اکثر جاهای دنیا عملی است پسندیده که نشانه ی اوج احترام به فرد متقابل را میرساند. اما در آلمان این قضیه کمی متفاوت تر است و به نوعی بد شانسی را برای آنها به همراه خواهد آورد. آلمانی ها طبق خرافاتی که دارند، پیشاپیش تبریک گفتن تولد را نوعی بی احترامی میدانند و معتقدند که بدشانسی و نحسی را برای آنها به همراه خواهد آورد.

تبریک تولد در آلمان، از نبایدها درکشورهای مختلف

ممنوعیت صحبت کردن با صدای بلند در وسایل نقلیه عمومی کره جنوبی

کره جنوبی از جمله کشورهایی است که رعایت سکوت در تمامی وسایل نقلیه عمومی آن، حکمرانی می‌کند. برای همین، سکوت کردن در محیط عمومی وسایل نقلیه یکی از مهمترین اقداماتی است که گرشگران باید به آن توجه داشته باشند. جالب است بدانید که اگر هم زمانی با صدای آهسته با کسی صحب کنید، باز هم هستند افرادی که به شما چپ چپ نگاه می‌کنند. بنابراین یکی دیگر از نبایدها در کشورهای مختلف مربوط به کره جنوبی است و پیشنهاد میشود در صورت سفر، آنها را رعایت کنید.

سکوت در کره جنوبی، از کارهای ممنوعه

در کشورهای آسیایی با کفش وارد منزل کسی نشوید

یکی دیگر از نبایدها درکشورهای مختلف مربوط میشود به کشورهای آسیایی. حتما به یاد داشته باشید در صورت سفر به کشورهای آسیایی، بدون کفش وارد منزل و یا عبادتگاه شوید. زیرا در غیر اینصورت به صاحب خانه و یا عبادتگاه بی احترامی کرده اید. همچنین باید به یاد داشته باشید که در برخی از کشورهای آسیایی همچون میانمار با جوراب هم نمیتوان وارد مکان های مقدس و مذهبی شد.

ورود بدون کفش، از کارهای ممنوعه در آسیا

 هرگز در چین تمام غذای خود را نخورید

و باز هم چین میزبان یکی دیگر از نبایدها در کشورهای مختلف است. این بار نبایدی در مورد خوردن غذا، کاری که در بیشتر کشورهای دنیا پسندیده به شمار میرود، در چین کمی متفاوت است. در این کشور، خوردن تمامی غذای داخل بشقاب، کاری است ناپسند. زیرا در هنگامی که تمام غذای بشقاب خود را میخورید، یعنی به نحوی دارید به میزبان میگویید که غذا کافی نبوده و او از شما به خوبی میزبانی نکرده است. پس یادتان باشد که حتما بخشی از محتویات بشقاب خود را باقی بگذارید.

فرهنگ غذا، در نبایدهای کشورهای جهان

ممنوعیت خوردن و یا آشامیدن در ماه رمضان در کشورهای مسلمان

از دیگر نبایدها درکشورهای مختلف مربوط می‌شود به ممنوعیت خوردن و یا آشامیدن در ماه رمضان و در کشورهای مسلمان. کاری که کاملا ممنوع بوده و با افراد خاطی طبق قوانین کشورهای اسلامی برخورد خواهد شد. پس در صورت سفر به کشورهای مسلمان، حتما از انجام این عمل خودداری کنید.

نخوردن غذا در ماه رمضان از کارهای ممنوعه در جهان

در آخر از شما میپرسیم که عجیب ترین قوانین و کارهای ممنوعه‌ای که شما با آن در کشورهای مختلف مواجه شده اید، چه بوده است؟

لطفا نظر خودتان را برای ما به اشتراک بگذارید.

نوشته کارهایی که نباید در کشورهای مختلف انجام داد اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

معرفی بهترین محله استانبول

بهترین محله استانبول نقش بسزایی در آرامش زندگی شما خواهد داشت. شهر استانبول بزرگترین شهر ترکیه محسوب می شود . استانبول شامل دو بخش اروپایی و آسیایی است. از طرفی آثار تاریخی و گردشگری این شهر نظر همه گردشگران را به خود جلب می کند.
این شهر با امکانات عالی از قبیل مدارس و دانشگاه های عالی، مراکز تفریحی، مراکز خرید و امکانات کار بهترین شهر برای مهاجرت به حساب می آید. با رزرو تور استانبول می توانید به این شهر زیبا و دیدنی سفر کنید. در اینجا قصد داریم برای آشنایی بیشتر شما بهترین محله های استانبول را به شما معرفی کنیم.
انتخاب محل زندگی در استانبول یک انتخاب سخت و دشوار است. زیرا هر کدام محله های استانبول از کیفیت و فرهنگ متفاوتی برخوردار هستند. لازم به ذکر است که بودجه شما تعیین کننده انتخاب محل زندگی شما خواهد بود. همچنین عوامل دیگری نیز در این انتخاب موثر است برای مثال سروصدا و شلوغی از عوامل تاثیرگذار بر انتخاب محله می باشد. بعضی از افراد از شلوغی و سروصدا متنفر هستند. اما در مقابل بعضی افراد عاشق شلوغی و دیدن افراد جدید می باشند.

بهترین محله استانبول برای زندگی

با توجه به شرایط کنونی ایرانیان زیادی اقامت در کشورهای همسایه از قبیل استانبول ترکیه را انتخاب می کنند. از اینرو آشنایی با استانبول و محله های آن امری ضروری محسوب می شود. بنابراین براساس بودجه ای که دارید می توانید محله مورد نظر خود را برای زندگی انتخاب کنید.

ببک بهترین محله استانبول

یکی از بهترین محله های استانبول برای زندگی محله ببک است. هنرمندان و ثروتمندان ترکیه در این محله استانبول زندگی می کنند. محله ببک در قسمت اروپایی شهر استانبول واقع شده است. از اینرو این محله از چشم انداز زیبایی به سمت تنگه بسفر برخوردار می باشد.
ساختمان ها، بناهای زیبا و شیک محله ببک زبان زد خاص و عام است. رستوران های معروف و با کیفیتی در این محله قرار دارند. شاید بد نباشد بدانید که دانشگاه بسفر که جزء دانشگاه های برتر ترکیه می باشد در محله ببک واقع شده است. از دیگر ویژگی های خاص این محله وجود پارک ببک می باشد. پارک ببک از بهترین پارک های استانبول است که مردم زیادی در آن اوقات خود را می گذرانند. 

محله باکرکوی استانبول

از محله های مناسب اقتصادی و تجاری استانبول باکرکوی می باشد. این محله به دلیل دارا بودن مراکز خرید لوکس، کافه، رستوران، سینما و ساکنین ثروتمند از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار است. مرکز خرید کاپاسیتی از بهترین مراکز خرید استابول می باشد که در محله باکرکوی واقع شده است. از ویژگی های بارز این محله نزدیک بودن به دریای مرمره می باشد.
این محله ساحل بسیار زیبا و غرفه هایی با غذاهای لذیذ و خوشمزه دارد. به جرات می توان گفت محله باکرکوی با ویژگی های بارز خود توانسته است نظر همه مسافران و مهاجران را به خود جلب کند.

محله سلطان احمد

محله سلطان احمد جزء بهترین محله استانبول به شمار می آید. اگر به تاریخ علاقه دارید توصیه می کنیم این محله را انتخاب کنید. زیرا محله سلطان احمد از محله های قدیمی استانبول می باشد. از جاذبه های تاریخی این محله می توان به ایا صوفیه، مسجد سلطان احمد، بازار بزرگ، کاخ توپکاپی و رستوران ها و کافه های آن اشاره کرد. قدیمی ترین مرکز خرید این محله مرکز خرید کاروسل می باشد. اجناس این مرکز خرید از قیمت و کیفیت بالایی برخوردار هستند.

محله بی اغلو

محله بی اغلو در بخش اروپایی شهر استانبول قرار دارد. اگر به دنبال آرامش و سکوت هستید این محله را به شما پیشنهاد می کنیم. مردمان محله بی اغلو مهمان نواز و مهربان هستند. مناطق مختلف شهر استانبول در این منطقه به یکدیگر متصل می شوند.
خیابان استقلال در این محله واقع شده است. شاید بد نباشد بدانید که بوتیک ها، مراکز خرید و رستوران های ارزان قیمت در خیابان استقلال قرار دارند. این خیابان مورد توجه توریست ها و بسیاری از گردشگران می باشد. این محله از امکانات خاصی از قبیل مراکز خرید، هتل و رستوران، کافه، بیمارستان، درمانگاه، نگهبان 24 ساعته و وسایل نقلیه عمومی برخوردار است.

بهترین رستوران های ارزان محله بی اوغلو استانبول

محله کادیکوی استانبول

محله کادیکوی

 از بهترین محله استانبول محله کادیکوی می باشد. به روزترین لباس های شب را در این محله می توانید پیدا کنید. محله کادیکوی در بخش آسیایی استانبول واقع شده است. اکثر توریست های ایرانی از این محله دیدن کرده اند. مراکز خرید این محله نسبت به سایر محله ها قیمت بسیار مناسبی دارند.
از ویژگی های بارز این محله می توان به سه شنبه بازار آن اشاره کرد. هر هفته سه شنبه بازار در این محله برگزار می شود. بنابراین بهترین منطقه برای خرید کردن منطقه کادیکوی می باشد.

محله قاضی کوی

محله قاضی کوی در بخش آسیایی استانبول و در امتداد دریا قرار گرفته است. تاریخ عجیب و غریب و قدیمی این محله زبان زد خاص و عام می باشد. امروزه این محله به یکی از لوکس ترین منطقه های استانبول تبدیل شده است. مزون های لباس عروس و لباس شب فراوانی در این منطقه وجود دارند.
محله قاضی کوی توانسته است در 25 سال اخیر پیشرفت زیادی داشته باشد. بنابراین این محله جزء مدرن ترین محله های استانبول است. از طرفی این محله نسبت به سایر محله های اروپایی استانبول آرام و ساکت می باشد.
محله قاضی کوی همانند محله تقسیم دارای رستوران ها، کافه ها و بارهای مختلف است. اما تفاوتی که این محله با محله تکسیم دارد این است که مغازه ها پس از ساعت 2 نصفه شب بسته خواهند شد. بنابراین محله قاضی کوی شب ها در خواب به سر می برد. شب هنگام آرامش خاصی بر این محله حاکم خواهد شد.
شاید بد نباشد بدانید که این محله از نظر پرداخت اجاره و خرید منزل متوسط می باشد. به جرات می توان گفت اجاره و خرید منزل در این محله به نسبت محله های اروپایی استانبول بسیار ارزان تر است. دسترسی این محله به سایر محله ها بسیار راحت و ارزان می باشد.
بیشتر بازنشتگان برای اقامت این محله را انتخاب می کنند. بنابراین انتخاب این محله را به دانشجویان توصیه نمی کنیم. زیرا ایجاد سروصدا ممکن است برای آن ها دردسرساز شود. قاضی کوی محل رفت و آمد اکثر توریستان ایرانی است.

محله گالاتا استانبول

محله گالاتا استانبول

یکی از دیدنی ترین محله های استانبول محله گالاتا می باشد. برج گالاتا در این محله واقع شده است. این محله یکی از پرجنب و جوش ترین محله ها می باشد. کوچه پس کوچه های این محله تنگ و سنگ فرش شده هستند. دیدن این کوچه پس کوچه ها حس و حال خوبی را در بیننده به وجود می آورد. سوغات های ارزان قیمت را می توانید در این محله پیدا کنید. کافه های متعددی در این محله قرار دارند. 

بشیکتاش استانبول

این محله در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته است. از مهم ترین دیدنی های این محله می توان به بازار محلی، موزه ی نیروی دریایی، پارک یلدیز، مسجد اورتاکوی و کاخ دلمه باغچه اشاره کرد. اغلب گردشگران این محله را بخاطر کروز سواری انتخاب می کنند. اقامتگاه های مناسب اما قیمت بالا در این محله وجود دارند اما قیمت کالاهای این منطقه بسیار مناسب می باشد.

آنچه بايد در مورد استانبول بدانيم

نوشته معرفی بهترین محله استانبول اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

معرفی چشمه های آبگرم ترکیه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری

چشمه های آبگرم ترکیه یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه محسوب می شود. این چشمه ها خاصیت درمانی دارند. شاید بد نباشد بدانید که خاصیت درمانی آن به عوامل مختلفی از قبیل درجه حرارت، خواص فیزیکی، خواص شیمیایی و گازهای مختلف رادیواکتیویته آب بستگی دارد. چشمه آبگرم علاوه بر تفریح، گردش و ایجاد محیطی سالم و عاری از هر گونه آلودگی باعث تسریع در درمان بیماری ها خواهد شد.
به عقیده برخی از پزشکان گرمای آب باعث ایجاد آرامش در عضلات خواهد شد. زیرا گرما باعث افزایش جریان خون و گشاد شدن مویرگ های بدن فرد می شود. در اینصورت اکسیژن بیشتری به سلول های بدن می رسد. در نهایت سرعت تبادل مواد در سلول های بدن زیاد می شود. این امر سبب احساس آرامش در فرد خواهد شد.
به جرات می توان گفت این چشمه ها طبیعی ترین فیزیوتراپی دنیا به حساب می آیند. از دیگر مزایای استفاده از چشمه های آبگرم درمان امراض پوستی در آب داغ می باشد. به همین خاطر روستای پاموک کاله جزء روستاهای دیدنی ترکیه است.در این روستا 17 حوضچه ی آبگرم بسیار بزرگ و عریض وجود دارد. رنگ آب حوضچه ها به رنگ آبی فیروزه ای درخشان است. دمای آب این حوضچه ها بین 35 تا 100 درجه سانتی گراد می باشد.
چشمه های آبگرم ترکیه از ویژگی های منحصر به فرد و فوق العاده ای برخوردار هستند. به همین خاطر توریست هایی که این چشمه ها را می شناسند حتما در سفر به ترکیه در آن آبتنی کرده اند. به جرات می توان گفت کشور ترکیه سالانه مبلغ هنگفتی را از طریق جذب گردشگران دریافت می کند.
با توجه خاصیت های فراوان چشمه های آبگرم در اینجا قصد داریم ویژگی های چشمه های آبگرم ترکیه را برای شما بازگو کنیم. آشنایی با این چشمه های آبگرم شما را به رزرو تور ترکیه وادار خواهد کرد.

چشمه های آبگرم پاموکاله

چشمه های آبگرم پاموکاله (Pamukkale) ترکیه

چشمه های آبگرم پاموکاله از دیدنی ترین چشمه های آبگرم ترکیه می باشد. حوضچه های سفید از جنس سنگ تراورتن و استخرهای گرم و مرطوب این چشمه آبگرم توانسته است نظر هر گردشگر را به خود جلب کند. آب این چشمه سرشار از مواد معدنی می باشد.
آب از بالای کوه مانند آبشار سرازیر می شود. آب سرازیر شده حوضچه هایی را ایجاد کرده است. این حوضچه ها مکان بسیار مناسبی برای شنا کردن هستند. نمای بسیار زیبای این کوه سفید رنگ از دره و روستای پاموکاله چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. شاید بد نباشد بدانید که نام دیگر چشمه های آبگرم پاموکاله ترکیه قلعه پنبه ای است.
ویرانه های شهر یونان-رومی هیراپولیس در کنار چشمه های آبگرم پاموکاله قرار دارند. این ویرانه ها جذابیت چشمه ها را دو چندان کرده اند. زیرا ترکیب منحصر به فرد جاذبه های طبیعی و مصنوعی آن را به میراث جهانی تبدیل کرده است. به جرات می توان گفت این مجموعه سالانه بیش از دو میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند.
گردشگران پس از شنا می توانند از آثار باستانی و رومی که کنار این مجموعه قرار دارد دیدن کنند. به جرات می توان گفت در هیچ کجای دنیا به جز ترکیه نمی توانید چشمه های آبگرم که چشمه های بزرگ آهکی در کنار آثار باستانی و رومی داشته باشد را ببینید. با رزرو تور ترکیه می توانید لحظات شاد و نابی را برای خود رقم بزنید.

چگونه به چشمه های آبگرم پاموکاله برویم؟

پاموکاله و هیراپولیس در 120 مایلی شرق بندر اژه ای کوش آداسی و حاشیه غربی فلات وسیع آناتولی قرار گرفته است. بازدیدکنندگان در سفرهای روزانه خود به ساحل دریای اژه و مدیترانه می توانند به راحتی از چشمه های آبگرم پاموکاله دیدن کنند. ساده ترین راه رسیدن به چشمه های آبگرم ترکیه استفاده از وسیله شخصی است. اگر در کوش آداسی هستید می توانید سه ساعته خود را به این چشمه آبگرم برسانید. فاصله آنتالیا و مارماریس تا چشمه چهار ساعت و از بدروم تا چشمه پنج ساعت می باشد.
اگر وسیله شخصی ندارید می توانید با اتوبوس به چشمه های آبگرم ترکیه بروید. لازم به ذکر است که شهر دنیزلی نزدیک ترین شهر به این مجموعه می باشد. در شهر دنیزلی اتوبوس هایی برای رفتن به این سایت طبیعی و تاریخی قرار داده شده است. اتوبوس ها و مینی بوس های شهر دنیزلی به صورت مکرر در تردد این مسیر هستند. مسافت شهر دنیزلی تا مجموعه حدودا 40 دقیقه است.
یکی از راه های رسیدن به چشمه های آبگرم هواپیما می باشد. از استانبول از طریق ترکیش ایرلاین و پگاسوس می توانید به فرودگاه کارداک دنیزلی پرواز داشته باشید. از دیگر مسیرهای رفتن به چشمه ها قطار می باشد. قطار مابین ازمیر و دنیزلی در طول روز چند بار از ازمیر به دنیزلی حرکت دارد.

چشمه های آبگرم از جاذبه های گردشگری ترکیه

نکات به هنگام بازدید از چشمه های آبگرم ترکیه

 یکی از بهترین مسیرهای رسیدن به چشمه های آبگرم پاموکاله ترکیه از میان مسیرهای تراورتن چشمه ها و دروازه جنوبی سایت می باشد. برای عبور از این مسیر نباید از صندل و یا کفش استفاده کنید. بنابراین یکی از نکات مهم موقع ورود به چشمه ها این است که با پای برهنه وارد این مجموعه شوید. زیرا پای برهنه مانع از فرسایش و تغییر رنگ رسوبات کلسیت مجموعه می شود.
 برای شنا کردن بهتر است با خود لباس مناسب ببرید. بالای تپه استخر باستانی بسیار جذاب و تمیزی وجود دارد. از دیگر نکات موقع بازدید از چشمه های آبگرم ترکیه این است که برای ناهار وعده سبکی را انتخاب کنید. شاید بد نباشد بدانید که در این مجموعه آب آشامیدنی وجود ندارد. بنابراین باید دو بطری آب معدنی را به همراه خود ببرید.
استفاده از ضد آفتاب مخصوصا در ماه تابستان مانع از آفتاب سوختگی در شما خواهد شد. با بازدید از چشمه های آبگرم می توانید به آرامش روحی روانی خاصی دست پیدا کنید.

هتل های نزدیک چشمه های آبگرم پاموکاله ترکیه

در صورتیکه قصد بازدید از چشمه های آبگرم ترکیه داشته باشید باید بتوانید در نزدیکی این چشمه ها اقامت بگیرید. سفر یک روزه این چشمه های آبگرم احتیاجی به اقامت ندارد. اما اگر بخواهید در رستوران هتل بشینید و قهوه بخورید باید به روستای پاموکاله بروید. دو هتل معروف در این روستا وجود دارد.
هتل ملروس ( Melrose Hotel) یکی از هتل های بی نظیر و دوست داشتنی روستای پاموکاله است. این هتل برای سرگرمی گردشگران تورهای مختلفی قرار داده است. از تورهای هتل ملروس می توان به تور بالن سواری، چتر بازی و پاراگلایدینگ اشاره کرد. مدت زمان پرواز با پاراگلایدینگ 35 دقیقه می باشد. هزینه تورهای اصلی این هتل حدود 20 یورو است. هرکدام از اتاق های هتل ملروس از امکانات ویژه ای برخوردار هستند.
هتل در دیرر هال- تور (The dearer Hal-Tur Hotel) هتل 4 ستاره پاموکاله است. اتاق های سینگل این هتل نمای رو به باغ دارند. اتاق های دو نفره، اتاق های تریپل و چهار نفره نمای رو به پاموکاله دارند. رستوان این هتل در کنار استخر و باغ واقع شده است. رستوران از نمای دل انگیز رو به کوه برخوردار می باشد. در رستوران این هتل غذاهای ترکی محلی و نوشیدنی های عالی سرو می شود.

معرفی شهرهای ساحلی ترکیه

نوشته معرفی چشمه های آبگرم ترکیه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

چشمه های آبگرم ترکیه

جاذبه های طبیعی ترکیه

چشمه های آبگرم ترکیه یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه محسوب می شود. این چشمه ها خاصیت درمانی دارند. شاید بد نباشد بدانید که خاصیت درمانی آن به عوامل مختلفی از قبیل درجه حرارت، خواص فیزیکی، خواص شیمیایی و گازهای مختلف رادیواکتیویته آب بستگی دارد. چشمه آبگرم علاوه بر تفریح، گردش و ایجاد محیطی سالم و عاری از هر گونه آلودگی باعث تسریع در درمان بیماری ها خواهد شد.

به عقیده برخی از پزشکان گرمای آب باعث ایجاد آرامش در عضلات خواهد شد. زیرا گرما باعث افزایش جریان خون و گشاد شدن مویرگ های بدن فرد می شود. در اینصورت اکسیژن بیشتری به سلول های بدن می رسد. در نهایت سرعت تبادل مواد در سلول های بدن زیاد می شود. این امر سبب احساس آرامش در فرد خواهد شد.

به جرات می توان گفت این چشمه ها طبیعی ترین فیزیوتراپی دنیا به حساب می آیند. از دیگر مزایای استفاده از چشمه های آبگرم درمان امراض پوستی در آب داغ می باشد. به همین خاطر روستای پاموک کاله جزء روستاهای دیدنی ترکیه است.در این روستا 17 حوضچه ی آبگرم بسیار بزرگ و عریض وجود دارد. رنگ آب حوضچه ها به رنگ آبی فیروزه ای درخشان است. دمای آب این حوضچه ها بین 35 تا 100 درجه سانتی گراد می باشد.

 

ویژگی های چشمه های آبگرم ترکیه

چشمه های آبگرم ترکیه از ویژگی های منحصر به فرد و فوق العاده ای برخوردار هستند. به همین خاطر توریست هایی که این چشمه ها را می شناسند حتما در سفر به ترکیه در آن آبتنی کرده اند. به جرات می توان گفت کشور ترکیه سالانه مبلغ هنگفتی را از طریق جذب گردشگران دریافت می کند.

با توجه خاصیت های فراوان چشمه های آبگرم در اینجا قصد داریم ویژگی های چشمه های آبگرم ترکیه را برای شما بازگو کنیم. آشنایی با این چشمه های آبگرم شما را به رزرو تور ترکیه لحظه آخری وادار خواهد کرد.

 

چشمه های آبگرم پاموکاله

چشمه های آبگرم پاموکاله (Pamukkale) ترکیه

چشمه های آبگرم پاموکاله از دیدنی ترین چشمه های آبگرم ترکیه می باشد. حوضچه های سفید از جنس سنگ تراورتن و استخرهای گرم و مرطوب این چشمه آبگرم توانسته است نظر هر گردشگر را به خود جلب کند. آب این چشمه سرشار از مواد معدنی می باشد.

آب از بالای کوه مانند آبشار سرازیر می شود. آب سرازیر شده حوضچه هایی را ایجاد کرده است. این حوضچه ها مکان بسیار مناسبی برای شنا کردن هستند. نمای بسیار زیبای این کوه سفید رنگ از دره و روستای پاموکاله چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. شاید بد نباشد بدانید که نام دیگر چشمه های آبگرم پاموکاله ترکیه قلعه پنبه ای است.

 

ویرانه های شهر یونان-رومی

ویرانه های شهر یونان-رومی هیراپولیس در کنار چشمه های آبگرم پاموکاله قرار دارند. این ویرانه ها جذابیت چشمه ها را دو چندان کرده اند. زیرا ترکیب منحصر به فرد جاذبه های طبیعی و مصنوعی آن را به میراث جهانی تبدیل کرده است. به جرات می توان گفت این مجموعه سالانه بیش از دو میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند.

گردشگران پس از شنا می توانند از آثار باستانی و رومی که کنار این مجموعه قرار دارد دیدن کنند. به جرات می توان گفت در هیچ کجای دنیا به جز ترکیه نمی توانید چشمه های آبگرم که چشمه های بزرگ آهکی در کنار آثار باستانی و رومی داشته باشد را ببینید. با رزرو تور ترکیه ارزان می توانید لحظات شاد و نابی را برای خود رقم بزنید.

 

معرفی بهترین محله های استانبول

چگونه به چشمه های آبگرم پاموکاله برویم؟

پاموکاله و هیراپولیس در 120 مایلی شرق بندر اژه ای کوش آداسی و حاشیه غربی فلات وسیع آناتولی قرار گرفته است. بازدیدکنندگان در سفرهای روزانه خود به ساحل دریای اژه و مدیترانه می توانند به راحتی از چشمه های آبگرم پاموکاله دیدن کنند. ساده ترین راه رسیدن به چشمه های آبگرم ترکیه استفاده از وسیله شخصی است. اگر در کوش آداسی هستید می توانید سه ساعته خود را به این چشمه آبگرم برسانید. فاصله آنتالیا و مارماریس تا چشمه چهار ساعت و از بدروم تا چشمه پنج ساعت می باشد.

اگر وسیله شخصی ندارید می توانید با اتوبوس به چشمه های آبگرم ترکیه بروید. لازم به ذکر است که شهر دنیزلی نزدیک ترین شهر به این مجموعه می باشد. در شهر دنیزلی اتوبوس هایی برای رفتن به این سایت طبیعی و تاریخی قرار داده شده است. اتوبوس ها و مینی بوس های شهر دنیزلی به صورت مکرر در تردد این مسیر هستند. مسافت شهر دنیزلی تا مجموعه حدودا 40 دقیقه است.

 

راه های رسیدن به چشمه های آبگرم

یکی از راه های رسیدن به چشمه های آبگرم هواپیما می باشد. از استانبول از طریق ترکیش ایرلاین و پگاسوس می توانید به فرودگاه کارداک دنیزلی پرواز داشته باشید. از دیگر مسیرهای رفتن به چشمه ها قطار می باشد. قطار مابین ازمیر و دنیزلی در طول روز چند بار از ازمیر به دنیزلی حرکت دارد.

 

چشمه های آبگرم از جاذبه های گردشگری ترکیه

نکات به هنگام بازدید از چشمه های آبگرم ترکیه

 یکی از بهترین مسیرهای رسیدن به چشمه های آبگرم پاموکاله ترکیه از میان مسیرهای تراورتن چشمه ها و دروازه جنوبی سایت می باشد. برای عبور از این مسیر نباید از صندل و یا کفش استفاده کنید. بنابراین یکی از نکات مهم موقع ورود به چشمه ها این است که با پای برهنه وارد این مجموعه شوید. زیرا پای برهنه مانع از فرسایش و تغییر رنگ رسوبات کلسیت مجموعه می شود.

 برای شنا کردن بهتر است با خود لباس مناسب ببرید. بالای تپه استخر باستانی بسیار جذاب و تمیزی وجود دارد. از دیگر نکات موقع بازدید از چشمه های آبگرم در سفر با تور ترکیه این است که برای ناهار وعده سبکی را انتخاب کنید. شاید بد نباشد بدانید که در این مجموعه آب آشامیدنی وجود ندارد. بنابراین باید دو بطری آب معدنی را به همراه خود ببرید.

استفاده از ضد آفتاب مخصوصا در ماه تابستان مانع از آفتاب سوختگی در شما خواهد شد. با بازدید از چشمه های آبگرم می توانید به آرامش روحی روانی خاصی دست پیدا کنید.

 

هتل های نزدیک چشمه های آبگرم پاموکاله ترکیه

در صورتیکه قصد بازدید از چشمه های آبگرم داشته باشید باید بتوانید در نزدیکی این چشمه ها اقامت بگیرید. سفر یک روزه این چشمه های آبگرم احتیاجی به اقامت ندارد. اما اگر بخواهید در رستوران هتل بشینید و قهوه بخورید باید به روستای پاموکاله بروید. دو هتل معروف در این روستا وجود دارد.

 

هتل ملروس

هتل ملروس ( Melrose Hotel) یکی از هتل های بی نظیر و دوست داشتنی روستای پاموکاله است. این هتل برای سرگرمی گردشگران تورهای مختلفی قرار داده است. از تورهای هتل ملروس می توان به تور بالن سواری، چتر بازی و پاراگلایدینگ اشاره کرد. مدت زمان پرواز با پاراگلایدینگ 35 دقیقه می باشد. هزینه تورهای اصلی این هتل حدود 20 یورو است. هرکدام از اتاق های هتل ملروس از امکانات ویژه ای برخوردار هستند.

 

هتل در دیرر هال

هتل در دیرر هال- تور (The dearer Hal-Tur Hotel) هتل 4 ستاره پاموکاله است. اتاق های سینگل این هتل نمای رو به باغ دارند. اتاق های دو نفره، اتاق های تریپل و چهار نفره نمای رو به پاموکاله دارند. رستوان این هتل در کنار استخر و باغ واقع شده است. رستوران از نمای دل انگیز رو به کوه برخوردار می باشد. در رستوران این هتل غذاهای ترکی محلی و نوشیدنی های عالی سرو می شود.

 

معرفی شهرهای ساحلی ترکیه

نوشته چشمه های آبگرم ترکیه اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه کشوری زیبا و مکانی عالی برای سرمایه گذاری است. این روزها ایرانی های متعددی برای خرید ملک به این کشور می روند و نتایج خوبی دریافت کرده اند. سرمایه گذاری در ترکیه یکی از بهترین راه هایی است که می توانید در این کشور بمانید و اقامت داشته باشید. اگر جز آن دسته افرادی هستید که می خواهید در ترکیه سرمایه گذاری کنید در این مقاله شما را با انواع راه های سرمایه گذاری در کشور ترکیه آشنا می کنیم. پس با ما همراه باشید.

6 روش برای سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری می تواند در عین حال که بسیار سودمند و هیجان انگیز باشد، راهی پر خطر نیز باشد. بنابراین برای وارد کردن پول به هر کجای دنیا باید جوانب مثبت و منفی آن را در نظر بگیرید. کشور ترکیه از آن دسته کشورهایی است که برای سرمایه گذاری قوانین و مقررات خاص خود را داشته و بدون رعایت آن مقررات به هیچ عنوان نمی توانید پول وارد کشور کنید. لازم به تذکر است که قوانین شهروندی از طریق سرمایه گذاری دستخوش تغییراتی شده و باید آنها را بدانید. البته خبر خوب این است که هزینه های سرمایه گذاری تا حدی کاهش پیدا کرده و شرایط را برای خانواده های متوسط نیز مهیا کرده است. در ادامه مطلب روش های مختلف سرمایه گذاری را می گوییم.

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه یکی از معروف ترین راه های سرمایه گذاری است. طبق تبصره 35 قانون املاک ترکیه، به تمام اتباع خارجی اجازه خرید یا اجاره ملک داده نمی شود. در نتیجه با مراجعه به کنسولگری ترکیه می توانید لیست کشورهایی که مجاز به خرید ملک هستند را ببینید.
در نتیجه قبل از اقدام به سرمایه گذاری باید تمامی این تبصره ها را بدانید و مقررات را اجرا کنید. به یاد داشته باشید انتقال مالکیت در ترکیه تنها از سوی اوراق رسمی قابل ثبت بوده و باید امضای طرفین یا وکلا در دفتر اسناد رسمی ثبت و ضبط شود. بنابراین از مراجعه به مکان های متفرقه و خصوصی جدا خودداری کنید. زیرا کشور ترکیه هیچ مسئولیتی در قبال سرقت سرمایه شما نخواهد داشت.
شما به عنوان فردی خارجی اگر می خواهید سرمایه گذاری را شروع کنید، فقط اجازه دارید 30 هکتار از زمینی در ترکیه را خریداری یا تملک کنید. یک خارجی به هیچ عنوان اجازه ندارد در نزدیکی مناطق نظامی و امنیتی کشور ترکیه زمین بخرد و در آن مستقر شود. به یاد داشته باشید با خرید ملک در ترکیه نیازی نیست هر روز سال در این کشور بمانید اما لازم است دو سوم ماه های سال را در این کشور بگذرانید. ولی اگر ملک خود را بفروشید و پاسپورت ترکیه نداشته باشید، اقامت شما باطل خواهد شد.
شما سرمایه گذاران عزیر با خرید ملک می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال را با خود ببرید. اما با سرمایه گذاری در این کشور اجازه کار نخواهید داشت. فراموش نکنید برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک نیز می بایست بالای 250 هزار دلار باشد وگرنه منجر به اقامت برای شما نخواهد شد.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خدمات بانکی

اگر قصد دارید سرمایه گذاری را در این کشور آغاز کنید، یکی از بهترین راه ها گذاشتن پول در بانک های ترکیه است. شما می توانید با روش سرمایه گذاری در بانک های ترکیه بدون نیاز به هیچ مدرک دیگری تابعیت این کشور را دریافت کنید. مبلغ سرمایه گذاری حداقل 500 هزار دلار آمریکا بود که اکنون کاهش پیدا کرده و می توانید حتی با مبلغ پایین تر از 500 هزار دلار به سرمایه گذاری فکر کنید. به یاد داشته باشید پول های شما باید به مدت 3 سال در بانک های ترکیه باقی بماند.

خرید سهام

یکی دیگر از روش های خوبی که می توانید به سرعت روی سرمایه گذاری در ترکیه حساب کنید، خرید سهام است. فراموش نکنید که حداقل باید حدود 500 هزار دلار آمریکا سهام بخرید و در این کشور سرمایه گذاری کنید. اما خبرها حاکی از آن است که کمتر از این رقم نیز افرادی در ترکیه سرمایه گذاری کرده اند و موفق به اخذ تابعیت شده اند. فقط در نظر داشته باشید، سهامی که از کشور ترکیه خریداری می کنید باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه مورد قبول واقع شود در غیر این صورت امکان خرید سهام نخواهد بود.

خرید اوراق قرضه دولتی

یکی دیگر از بهترین راه های سرمایه گذاری خرید اوراق قرضه دولتی است که روشی ایده آل و مناسب خواهد بود. تنها موردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اوراق قرضه را نباید به مدت سه سال به کسی بفروشید. ناگفته نماند که این مدل سرمایه گذاری شما باید در وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه تایید شود.

سرمایه گذاری در شرکت های املاک

سرمایه گذاری در شرکت های املاک

سرمایه گذاری از طریق مذاکره با شرکت ها املاکی یکی دیگر از راه های گرفتن تابعیت این کشور است. در واقع شما باید در شرکت های فعال در زمینه املاک و مستغلات سرمایه خود را پیاده سازی کنید. ناگفته نماند که باید حداقل 500 هزار دلار آمریکا را به این شرکت ها تزریق کنید. اگر در این زمینه سوالاتی دارید حتما مطالعه کنید و از مشاوره های حرفه ای سرمایه گذاری سوال کنید.

سرمایه گذاری  از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یا ایجاد کارآفرینی یکی از عاقلانه ترین راه هایی است که می توانید به سرمایه گذاری در ترکیه بپردازید. شاید در نگاه اول کمی سخت بیاید، اما با مطالعه و آگاهی می توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید. به یاد داشته باشید برای تزریق پول به یک کشور از هر راهی باید عاقلانه عمل کنید و معایب و مزایای آن را کاملا در نظر بگیرید. برای مثال اگر کاری را در ترکیه راه اندازی کردید باید 50 شهروند ترکیه ای را در شرکت به ثبت رسیده استخدام کنید.

مزایای سرمایه گذاری

همانطور که در قسمت های قبل گفتیم، اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری معایب و مزایایی دارد. در ادامه برخی از مزایای آن را توصیف خواهیم کرد:

-با داشتن اقامت از طریق سرمایه گذاری می تواند بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و 26 کشور حوزه شنگن سفر کنید.
-بدون نیاز به ویزا می توانید به 148 کشور دنیا سفر کنید.
-پاسپورت ترکیه در رده سی ام بهترین پاسپورت های جهان قرار دارد.
-لازم به تذکر است که سربازی برای کسانی که تابعیت ترکیه دارند اجباری نخواهد بود.
-در برخی موارد دارندگان تابعیت و سرمایه گذاران در ترکیه می توانند از تحصیلات رایگان بهره ببرند.
-اگر قصد دارید از طریق این روش ها پاسپورت و تابعیت ترکیه را بگیرید، این روند فقط 3 تا 6 ماه طول خواهد کشید.
-گرفتن تابعیت از طریق خرید ملک نیازی نیست تمام سال در ترکیه اقامت داشته باشید.
-ناگفته نماند که از همان روز اولی که پاسپورت ترکیه را دریافت کنید تا 10 سال اعتبار دارد و به صورت مداوم قابل تمدید خواهد بود.
-همه اعضای خانواده می توانند از خدمات درمانی رایگان بهره ببرند.

نتیجه گیری

تا به اینجا با 6 روش سرمایه گذاری و با معایب و مزایای آن آشنا شده اید. ما قصد داریم با دادن اطلاعات مفید و کارآمد شما را به سمت اهدافتان هدایت کنیم و آگاهی های لازم را توصیه کنیم. فراموش نکنید مسیر مهاجرت و گرفتن اقامت کاری آسان نخواهد بود و به دقت و بررسی احتیاج دارد. در نتیجه با چشمان باز حرکت کنید. توصیه ما این است با مشاوران حرفه ای و خبره صحبت کنید و دارایی خود را به آنها ارائه دهید تا بهترین روش را به شما پیشنهاد دهند.

رزرو تور ترکیه

نوشته سرمایه گذاری در ترکیه اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

بهترین جاذبه های تفریحی آنکارا

هدف از مسافرت رفتن گشت و گذار و جستجو در مکان های تفریحی میباشد.  در مسافرت به شهر ها و کشور های مختلف باید به دنبال شناسایی مکان ها و بهترین جاذبه های تفریحی بود. انکارا یکی از شهرهایی میباشد که طرفداران زیادی دارد و همه ساله مسافران فراوانی برای تماشای مکان های تاریخی و بهترین جاذبه های تفریحی آنکارا عازم انجا شده و به تفریح میپردازند.

معروفترین و بهترین جاذبه های تفریحی در انکارا

شناخت و دسته بندی جاذبه های تفریحی در وقت و زمان شما برای گردش صرفه جویی کرده و بجای صرف وقت برای تصمیم گرفتن به اینکه کجا بروید زمان خود را صرف گشت گذار خواهید کرد.

موزه تمدن های اناتولی

موزه تمدن های اناتولی

 یکی از مکان های جذابی که به جرات میتوان از بهترین جاذبه های تفریحی در انکارا دانست موزه تمدن های اناتولی میباشد.  این موزه یکی از  بهترین مکان ها برای شناخت بافت پیچیده تاریخ ترکیه است. شما در این موزه  اثار نمایشی و اثار باستانی و نشانی از مکان های تاریخی که در ترکیه وجود را میتوانید بشناسید. 
در قسمت مرکزی این مجموعه نقش هایی برجسته و مجسمه هایی است و  سایر قسمت های این موزه شما را به دوره های تاریخی و عصر برنز و آشور میبرد و قطعا سفری پر هیجان به قسمتی از تاریخ خواهد بود.

مقبره انت کبیر

یکی دیگر از جاذبه های تفریحی آنکارا که میتوان در ان لحظاتی شاد و سرخوش داشت مقبره انت کبیر یا ارامگاه اتاتورک است  مصطفی کمال بنیانگذار ترکیه مدرن است.
این مقبره با سنگ مرمر و فضایی عالی در قسمت بالای شهر قرار دارد. مجموعه ای بزرگ که ارامگاه بخش کوچکی از این مجموعه را تشکیل میدهد و در سایر قسمت ها موزه ها و سالن های تشریفاتی قرار دارد. دیدن این مقبره که از بهترین جاذبه های تفریحی در انکارا است دو ساعت زمان لازم است.

موزه باستان شناسی و هنرهای اریتمان

یکی دیگر از جاذبه های تفریحی آنکارا موزه باستان شناسی این کشور است که مجموعه ای حیرت انگیز از آثار باستانی رومی، عصر برنز، هیتی و بیزانس است که در طول سال های فراوان توسط بازرگانان و علاقه مندان باستان شناسی ترکیه در این مرکز جمع اوری شده است.
طراحی این نمایشگاه به صورتی است که خلاقیت با چشم را برای داستان پردازی و نمایش های چند رسانه ای مناسب کرده است. در این موزه شما میتوانید تعداد زیادی جواهرات و مجموعه بسیار زیادی از سکه های عظیم لوح های قدیمی و کمربندی تزئین شده اما پر بها را مشاهده کنید.

 ارگ یکی از بهترین جاذبه های تفریحی در انکارا

یکی از قدیمی ترین مکان هایی که در انکارا میتوانید به دیدن ان بروید ارگ هست. این بنا که با دیوارهایی از قرن هفتم کشیده شده و خیابان های پیچ در پیچ و مارپیچ و هزارتوی ان به قرن نهم میلادی میرسد. قطعا دیدن این مکان خالی از لطف نیست و مکانی جذاب  و خاص است که شما را به دوره ای با شکوه میبرد.

 موزه مردم نگاری

یکی دیگر از مکان هایی که حتما باید به دیدن آن بروید و از جاذبه های تفریحی آنکارا محسوب میشود موزه مردم نگاری این شهر است. این ساختمان در سال۱۹۷۲ساخته شد ابتدا به عنوان مقبره آتاتورک استفاده می شد. زمانی که مقبره اتاتورک ساخته شد، این مقبره و موزه مردم نگاری با مجموعه هایی کوچک بود. مجموعه های هنری و میراث فرهنگی ترکی که در این موزه به نمایش گذاشته می‌شود و بسیار عالی زیبا و جذاب میباشند.
در قسمت ورودی این موزه مردم نگاری شما می توانید یک فضای آرام و زیبا از آرامگاه آتاتورک عکس هایی از  مراسم تشییع جنازه و همچنین عکس های دیگری بر در و دیوار این موزه تماشا کنید و با قسمتی از تاریخ موزه و یا خاکسپاری مراسم تشییع آتاتورک آشنا شوید. در سمت چپ سالنی وجود دارد که شما می‌توانید سرامیک‌های سلجوقی، جواهرات آناتولی، مجموعه‌ای بسیار زیبا از کارهای چوبی و  منبت کاری شده و یا حتی منبرهای بسیاری و درب های مساجد که منبت کاری شده و آثار بسیار زیبای منبت کاری شده را مشاهده کنید.

جاده شیر

در میدان منتهی به یک به جاده در طول ۲۶۲ متری آن مجسمه شیر های زیادی قرار گرفتند و دو شیر که  چمباتمه زده اند راه ورودی را مشخص می کنند. در سمت راست یک مدل برای مقایسه و کیوسکی برای راهنمایی و فروش صوتی وجود دارد که شما می توانید در آنجا راهنمایی شده و می‌توانید مسیر را طی کنید. جاده را می‌توان یکی از بهترین جاذبه های تفریحی در آنکارا دانست. علاوه بر اینکه مجسمه های بسیار زیادی در آن وجود دارد می‌توان زیبایی‌های خاص و جذابی را مشاهده کنید.

موزه نقاشی و مجسمه سازی

یکی دیگر از آثار که از بهترین جاذبه های تفریحی در انکارا است و می توانید در آن لحظات خوشی را بگذرانید و هنرهای زیبایی ببینید به ویژه اگر به هنر نقاشی و هنرهای معاصر علاقمند هستید موزه نقاشی و مجسمه‌سازی می باشد.
موزه نقاشی و مجسمه‌سازی که هنر هنرمندان ترکیه را به نمایش می‌گذارد. صحنه های جنگ را از زاویه دید خبرنگاران و نقاشان نشان می‌دهد. تحولات هنری قرن نوزدهم و بیستم در ترکیه نیز در این موزه به نمایش گذاشته شده و هر کس به خوبی می تواند آنها را مشاهده کند و با قسمتی از تاریخ ترکیه هم قدم شود. هنر ترکیه و آثار نقاشی موجود در این نمایشگاه نشان می دهد که هنرهای ترکمن کم از اروپا و بیزانس نبوده و هم قدم با آن پیشرفتی بسیار عالی داشتند.

آتاکول

Atakule یک مجموعه بسیار عالی از بهترین جاذبه های تفریحی آنکارا حساب می‌شود. این برج  در سال ۱۹۸۹ افتتاح شده یک پروژه ارتباطی و مشاهداتی با ارتفاع ۴۱۰ پا می باشد. آتا به معنای جدول  و کول به معنای برجسته و برگرفته از اتاتورک بنیانگذار و رئیس جمهور ترکیه بودند. این مجموعه که مجموعه تفریحی مشاهداتی میباشد با سایتی باز همه  مسافران و بازدیدکنندگان می‌توانند از آن بازدید کنند.
علاوه بر این  شما می‌توانید در ارتفاع شهر را رصد کنید و تمام نمایی های زیبای شهر را ببینید. علاوه بر این شما میتوانید به رستوران های متفاوت آن بروید و علاوه بر غذا خوردن و تفریح کردن اوقات خوشی را نیز در آن جا بگذرانید. در این مجموعه یکی از بهترین جاذبه‌های تفریحی در آنکارا است شما می توانید در رستوران گردان که ۳۶۰ درجه می چرخد تمام شهر را بدون اینکه از جای خود تکان بخورید و صندلی خود را ترک کنید را رصد کنید.

پارک گنچلیک

اگر با قطار به آنکارا سفر کنید قطعاً اولین چیزی که خواهید دید پس از اینکه از ایستگاه  خارج می‌شود پارک گنچلیک می باشد. پارکی با بیش از ۶۸ هکتار فضای سبز آب و هوای عالی، استخر روباز و قطار مینیاتوری، بیش از صد غرفه  که همه نوع  کالایی را می فروشند. شما در واقع نه تنها به یک مکان سر سبز میروید بلکه به یک به بازار خرید پر از مکان های تفریحی گردشی و پرجاذبه خواهید رفت.

نوشته بهترین جاذبه های تفریحی آنکارا اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

معرفی شهرهای ساحلی ترکیه

جاذبه های بکر ترکیه، یکی از دلایل انتخاب گردشگرهای کشورهای مختلف، خصوصاً ایران است. شهرهای ساحلی ترکیه با چشم انداز زیبایی که دارد، توانسته است در سالیان دراز، تورهای بسیاری را به سمت خود جذب کند، طوری که نسبت به کشورهای اروپایی از استقبال بیشتری برخوردار بوده است

ساحل آنتالیا ترکیه

آنتالیا در معرفی شهرهای ساحلی ترکیه

ترکیه به دلیل دارا بودن مناظر جذاب و آب و هوای عالی، مراکز خرید متنوع و بروز، فرهنگ اصیل، زبان شیرین و … توانسته است محبوبیت زیادی را بین مردم کشورهای مختلف به خصوص کشور ایران، کسب نماید.اکثر افرادی که با رزرو تور دبی به ترکیه سفر کرده اند، به خوبی حس و حال دلفریب سفری به یاد ماندنی را درک کرده اند.
مهمتر از همه سفرهایی که سالانه به ترکیه صورت می گیرد، انتخاب شهرهای ساحلی آن است. آن چنان می توان مدهوش آن همه زیبایی شد که گذر زمان در سفر حس نشود.
در معرفی شهرهای ساحلی ترکیه بیایید از شهر ساحلی آنتالیا شروع کنیم. شهر آنتالیا از جمله شهرهایی است که بیشتر مورد توجه توریست ها قرار گرفته است.
این شهر در تابستان بیش از فصل های دیگر سال، شور و حال مسافرین را مشاهده خواهد کرد. شهر ساحلی آنتالیا که شامل چند منطقه خاص به نام های لارا، بلک، سیده و کمر می باشد، در نزدیکی دریای بزرگ مدیترانه واقع شده است.
دلیل شروع انتخاب آنتالیا، وجود هتل های بسیار بزرگ و لوکس این شهر است که سرویس های ویژه ای به مهمانان خود ارائه می دهد و نیز تفریحات شبانه و خاطره انگیز در آنتالیا , شهربازی های بزرگ و هیجان انگیز و موسیقی های آرامش بخش و به یاد ماندنی شبانه اش.

اگر بخواهیم به چند ویژگی اصلی شهر آنتالیا اشاره کنیم می توانیم موارد زیر را ذکر کنیم:

 • وجود ساحل زیبای آنتالیا
 • تعامل اصالت و مدرنیته بودن
 • جاذبه های ناب
 • مراکز بزرگ برای خرید با قیمت مناسب
 • وجود هتل های چند ستاره با تمامی امکانات
 • تفریحات دریایی متنوع و …

ساحل کوش آداسی

کوش آداسی از شهرهای ساحلی ترکیه

از شهرهای ساحلی ترکیه می توان شهر ساحلی زیبای کوش آداسی را نام برد.شهر ساحلی کوش آداسی که در مجاورت دریای زیبای اژه قرار دارد همچون آنتالیا از طبیعت دل انگیز و ساحلی آرام با شب هایی رویایی برخوردار است. این شهر نیز پر شده است از هتل هایی که تمامی امکانات رفاهی را برای تورهای مختلف فراهم می کنند طوری که اگر کسی یک بار با رزرو تور ترکیه به ترکیه سفر کرده باشد، قطعاً گردش به ترکیه را مجدداً در برنامه های آتی خود می گنجاند. شهر زیبای کوش آداسی که قدمتی طولانی دارد با وجود تفریحاتی شگفت انگیز همچون سافاری، پالاگلایدر، پارک های بزرگ و هیجان انگیز آبی اکثر تورها را به سمت خود جذب کرده است.
از جمله ویژگی هایی که گردشگران را به کوش آداسی جذب می کند، ساحل آفتابی و تمیز، جزیره پیگون، انواع غارهای دیدنی آن است. علاوه بر آن یکی از ویژگی های مخصوص کوش آداسی، وجود بازارهای محلی و کالاهای سنتی و اصیل آن است که هم طرفداران خاص خود را دارد و هم به دلیل زیبایی نقش و نگار کالاهای خود به راحتی هر گروه سنی را در مراکز سنتی خود جذب می کند.
همیشه هر شهری بنا به قدمت خود می تواند تاریخی کهن و خاص داشته باشد که کوش آداسی از این قاعده مستثنی نیست. قشر مخصوص علاقه مند به هنر و تاریخ، می توانند در کنار لذت بردن از ساحل دریا، از تاریخ چند هزار ساله به جا مانده از رم باستان در شهر ساحلی کوش آداسی نیز لذت ببرند.

شهر تاریخی و ساحلی بدروم

حتما تاکنون درباره عجایب هفت گانه دنیا شنیده اید! شهر تاریخی بدروم که مقبره عجیب و بزرگ هالیکارناسوس همچون نگینی در دل آن است، ذکر خواهد شد. بدروم شامل بنایی قدیمی که در واقع قبل از میلاد مسیح ساخته شده است، می باشد.
حدود دو قرن است که این سازه زیبا در بین گردشگران کشف شده است. به دلیل وجود این آرامگاه خاص در دل بدروم، هتل های پر ستاره ای نیز تأسیس شده که به جرأت می توان گفت همیشه مملو از جمعیت مسافران بوده است. علاوه بر این آرامگاه، سالن های تئاتر شهر ساحلی بدروم نیز در میان این شهر چشم نوازی می کند و محبوبیت زیادی بین گردشگران دارد.

اگر بخواهیم به دلایل دیگر انتخاب شهر بدروم به عنوان یکی از شهرهای ساحلی ترکیه اشاره کنیم موارد زیر را برای شما عنوان می کنیم:

 • ساحلی آرام و آفتابی
 • وجود کشتی های بزرگ
 • انواع قایق رانی های کنار ساحل
 • ورزش های ساحلی متنوع
 • جاذبه های تاریخی
 • گذراندن تعطیلات به بهترین نحو در کنار سواحل بدروم
 • وجود هوای معتدل و مناسب برای شنا کردن در تمامی فصول
 • مراکز خرید متعدد با قیمت های بسیار پایین و به صرفه و …

ساحل مارماریس ترکیه

بهشت آبی شهرهای ساحلی ترکیه، مارماریس

آب زلال دریاهای شمال کشور ایران حس آرامش و تازگی را در دل انسان زنده می کند. حتما برای شما هم جالب است که با شهری ساحلی در ترکیه مواجه شوید که انگار قدم زدن در ساحل آن به منزله قدم زدن در سواحل شمالی کشور خودمان ایران است.
مارماریس به عنوان بهشت آبی ترکیه در لیست بهترین شهرها قرار دارد. پیاده رو هایی که در کنار ساحل وجود دارد قدم زدنی عاشقانه را برای انسان رقم خواهد زد. تفریحات سرگرم کننده این شهر ساحلی با آبی بی کران، جمعیت مناسب شهر، مناظر دست نخورده و دل انگیز، درختان سرسبز و تنومند، حس آرامش در کنار خانواده و ویژگی های بسیار دیگر، از دلایل انتخاب گردشگران به این شهر ساحلی ترکیه است.
منظره های بکر مارماریس آنقدر زیبا است که می توان نام بهشت آبی را برای آن انتخاب کرد. وجود غذاهای دلپذیر محلی و مدرن و شب های پر آرامش آن نیز بر خصوصیات انتخاب آن افزوده است.

نوشته معرفی شهرهای ساحلی ترکیه اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

جشنواره خرید دبی

زمان برگزاری جشنواره خرید دبی

هر ساله در شهر دبی جشنواره خرید دبی برگزار می شود که بسیاری از افراد برای خرید به این شهر می روند. در واقع تخفیف ها و قیمت هایی که در این جشنواره وجود دارد بسیار عالی می باشد و به همین دلیل سالانه افراد زیادی را جذب می کند. جشنواره خرید یکی از مهمترین رویدادهای فستیوال امارات متحده عربی به شمار می رود که از سال 1996 تا کنون هر ساله برگزار می شود. کل مدت زمانی که این جشنواره طول می کشد یک ماه است. فستیوال از اول بهمن ماه به طور معمول شروع می شود اما دقت داشته باشید که این تاریخ امکان دارد عوض شود.

 

جشنواره خرید دبی

جشنواره خرید دبی به طور معمول در 3 ماه اول میلادی در دبی برگزار می شود و هر ساله گردشگران بسیاری برای رفتن به این جشنواره اقدام می کنند . بر اساس آماری که تعدادی از گردشگران در این چند ماه در شهر دبی گرفته اند به این نتیجه رسیده اند که سالانه سه میلیون نفر از گردشگران خارجی به این شهر می روند تا از تفریحات و خرید در جشنواره لذت می برند. شما هم می توانید با رزرو تور دبی در این جشنواره حضور داشته باشید و از تفریحات و خرید لذت ببرید.

همانگونه که متوجه شدید و از نام فستیوال مشخص است این جشنواره بیشتر برای خرید است و به همین دلیل تمامی فروشگاه هایی که در شهر دبی وجود دارد در جشنواره خرید دبی اجناس خود را با تخفیف به فروش می رسانند، قیمت و کیفیت هر یک از اجناس بسیار عالی می باشد و در واقع به همین دلیل است که سالانه بسیاری از افراد برای حضور در این جشنواره به دبی می روند.

 

زمان و مکان برگزاری جشنواره خرید دبی

همانطوری که بیان کردیم و متوجه شدید این جشنواره یک از بهترین فرصت هایی می باشد که شما با تمامی اعضای خانواده خود می توانید به دبی بروید. در این جشنواره علاوه بر اینکه از تخفیف های برندهای معتبر بهره مند می شوید، جشن های موسیقی و کنسرت های بسیار بزرگی را می توانید از نزدیک مشاهده کنید. شما با قدم زدن در خیابان های دبی می توانید از حال و هوای این جشنواره لذت ببرید، چرا که آتش بازی و کارناوال های بسیار بزرگی را در خیابان برگزار می کنند. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد این جشنواره وجود دارد این است که شما می توانید کودکان خود را هم به این جشنواره ببرید، چرا که برای آنها هم تفریحات بسیاری وجود دارد.

به طور کلی باید بدانید که در شهر دبی سالانه 23 جشنواره برگزار می شود ولی فستیوال خرید دبی که در زمستان برگزار می شود بسیار مهمتر است و طرفداران بسیاری هم دارد. این جشنواره در زمستان برگزار می شود ولی تنها زمان آن با اختلاف کوتاهی می باشد که هر ساله تغییر می کند. به طور معمول این جشنواره در 5 دی تا 6 بهمن ماه ادامه دارد. در طول این جشنواره تمامی مغازه ها همیشه باز هستند و اجناس خود را با تخفیف به فروش می رسانند. در روزهایی هم که تعطیل است شما می توانید آتش بازی های زیبایی را در شهر مشاهده کنید.

 

آخرین روز جشنواره

در آخرین روز جشنواره به مناسبت اختتامیه این جشنواره به صورت همزمان در ساحل لامر و خیابان السیف در ساعت 9 شب آتش بازی هماهنگی را انجام می دهند که بسیار زیبا می باشد و شما می توانید آن را از نزدیک تماشا کنید. تمامی مغازه های اجناس خود را با تخفیف ارائه می دهند و شهر پر از سر و صدا و بازی های کودکانه و آتش بازی می باشد. به طور کلی شور و شعف بسیاری در این یک ماه در دبی وجود دارد.

 

خرید در دبی

 

بهترین کالاها در جشنواره خرید دبی 

بسیاری از افراد ایرانی خرید کردن در جشنواره را یکی از بهترین فرصت هایی به شمار می آورند که از این طریق می توانند کالاهای بسیاری را با قیمت پایین خریداری کنند. بسیاری از افراد بر این گمان می باشند که در این جشنواره می توانند تمامی اجناس را با قیمت پایین خریداری کنند، ولی در واقع باید بدانید که لوازم آرایشی و بهداشتی، عطر، ادویه، لوازم الکترونیکی، طلا و جواهر، شکلات های مخصوص، عود، خرما، شال های پشمینه، عطر و … از جمله مهمترین لوازمی می باشند که شما در جشنواره خرید دبی در تور دبی با هواپیمایی ماهان را می توانید با قیمت پایین تری خریداری نمایید. بر این اساس توصیه ما به شما این است که در کنار اجناسی مانند پوشاک به اجناس های دیگر هم توجه داشته باشید.

 

تفریح در جشنواره خرید دبی

یکی از نکاتی که باید بدانید این است که این جشنواره ها تنها به خرید کردن اختصاص ندارد و شما می توانید از مزایای دیگر آن مانند تفریحات لذت بخشی که دارد هم استفاده کنید. شهر دبی برای اینکه اوقات خوشی را برای گردشگران فراهم کند تفریحاتی را مهیا کرده است تا بسیاری از افراد از آنها لذت ببرند. سرگرمی هایی که در این فستیوال وجود دارد موسیقی های خیابانی، نمایشگاه های خیابانی، کنسرت های موسیقی، آتش بازی های ویژه و … می باشد که هر یک از آنها جذابیت بسیاری دارد. شما زمانی که وارد شهر شوید به خوبی می توانید تمامی این سرگرمی ها را از نزدیک مشاهده کنید و از تماشای آنها لذت ببرید. با رزرو تور دبی در زمان جشنواره خرید دبی می توانید تمامی این تفریحات را از نزدیک مشاهده کنید.

 

جشنواره خرید دبی

 

مزیت خرید در جشنواره ها

علاوه بر اینکه شما در جشنواره خرید دبی تمامی اجناس را می توانید با قیمت بسیار پایین تر خرید کنید موارد دیگری هم وجود دارد که در این جشنواره مزیت های بسیاری دارد. یکی از مهمترین مزیت های آن این است که شما می توانید با هر خرید خود در قرعه کشی های این جشنواره شرکت کنید. جوایزی که در این قرعه کشی به شما داده می شود بسیار ارزشمند است و قیمت زیادی دارد. برخی از این جوایز اتومبیل می باشد، برخی از آنها مبلغ بسیار زیادی درهم می باشد که شما می توانید در قرعه کشی های جشنواره شرکت کنید و یکی از این جایزه ها را برنده شوید.

 

وسایل بازی

وسایل بازی که در جشنواره وجود دارد و فرزندان شما می توانند از آن لذت ببرند بسیار زیاد می باشد. شما زمانی که خرید می کنید می توانید کودکان خود را با این بازی ها مشغول نمایید تا به راحتی بتوانید به خرید های خود برسید. برنامه های خیابانی بسیاری هم در شهر برگزار می شود که تمامی آنها به وسیله اتباع خارجی می باشد. برخی از مسافرانی که شکم گردی را دوست دارند می توانند در جشنواره خرید دبی غذاهای بسیاری را سرو کنند که بسیار لذیذ می باشند. 

نوشته جشنواره خرید دبی اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

زمان برگزاری جشنواره خرید دبی

هر ساله در شهر دبی جشنواره خرید دبی برگزار می شود که بسیاری از افراد برای خرید به این شهر می روند. در واقع تخفیف ها و قیمت هایی که در این جشنواره وجود دارد بسیار عالی می باشد و به همین دلیل سالانه افراد زیادی را جذب می کند. جشنواره خرید یکی از مهمترین رویدادهای فستیوال امارات متحده عربی به شمار می رود که از سال 1996 تا کنون هر ساله برگزار می شود. کل مدت زمانی که این جشنواره طول می کشد یک ماه است. فستیوال از اول بهمن ماه به طور معمول شروع می شود اما دقت داشته باشید که این تاریخ امکان دارد عوض شود.
این جشنواره به طور معمول در 3 ماه اول میلادی در دبی برگزار می شود و هر ساله گردشگران بسیاری برای رفتن به این جشنواره اقدام می کنند . بر اساس آماری که تعدادی از گردشگران در این چند ماه در شهر دبی گرفته اند به این نتیجه رسیده اند که سالانه سه میلیون نفر از گردشگران خارجی به این شهر می روند تا از تفریحات و خرید در جشنواره لذت می برند. شما هم می توانید با رزرو تور دبی در این جشنواره حضور داشته باشید و از تفریحات و خرید لذت ببرید.
همانگونه که متوجه شدید و از نام فستیوال مشخص است این جشنواره بیشتر برای خرید است و به همین دلیل تمامی فروشگاه هایی که در شهر دبی وجود دارد در جشنواره خرید دبی اجناس خود را با تخفیف به فروش می رسانند، قیمت و کیفیت هر یک از اجناس بسیار عالی می باشد و در واقع به همین دلیل است که سالانه بسیاری از افراد برای حضور در این جشنواره به دبی می روند.

زمان و مکان برگزاری جشنواره خرید دبی

همانطوری که بیان کردیم و متوجه شدید این جشنواره یک از بهترین فرصت هایی می باشد که شما با تمامی اعضای خانواده خود می توانید به دبی بروید. در این جشنواره علاوه بر اینکه از تخفیف های برندهای معتبر بهره مند می شوید، جشن های موسیقی و کنسرت های بسیار بزرگی را می توانید از نزدیک مشاهده کنید. شما با قدم زدن در خیابان های دبی می توانید از حال و هوای این جشنواره لذت ببرید، چرا که آتش بازی و کارناوال های بسیار بزرگی را در خیابان برگزار می کنند. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد این جشنواره وجود دارد این است که شما می توانید کودکان خود را هم به این جشنواره ببرید، چرا که برای آنها هم تفریحات بسیاری وجود دارد.
به طور کلی باید بدانید که در شهر دبی سالانه 23 جشنواره برگزار می شود ولی فستیوال خرید دبی که در زمستان برگزار می شود بسیار مهمتر است و طرفداران بسیاری هم دارد. این جشنواره در زمستان برگزار می شود ولی تنها زمان آن با اختلاف کوتاهی می باشد که هر ساله تغییر می کند. به طور معمول این جشنواره در 5 دی تا 6 بهمن ماه ادامه دارد. در طول این جشنواره تمامی مغازه ها همیشه باز هستند و اجناس خود را با تخفیف به فروش می رسانند. در روزهایی هم که تعطیل است شما می توانید آتش بازی های زیبایی را در شهر مشاهده کنید.
در آخرین روز جشنواره به مناسبت اختتامیه این جشنواره به صورت همزمان در ساحل لامر و خیابان السیف در ساعت 9 شب آتش بازی هماهنگی را انجام می دهند که بسیار زیبا می باشد و شما می توانید آن را از نزدیک تماشا کنید. تمامی مغازه های اجناس خود را با تخفیف ارائه می دهند و شهر پر از سر و صدا و بازی های کودکانه و آتش بازی می باشد. به طور کلی شور و شعف بسیاری در این یک ماه در دبی وجود دارد.

خرید در دبی

بهترین کالاها در جشنواره خرید دبی 

بسیاری از افراد ایرانی خرید کردن در جشنواره را یکی از بهترین فرصت هایی به شمار می آورند که از این طریق می توانند کالاهای بسیاری را با قیمت پایین خریداری کنند. بسیاری از افراد بر این گمان می باشند که در این جشنواره می توانند تمامی اجناس را با قیمت پایین خریداری کنند، ولی در واقع باید بدانید که لوازم آرایشی و بهداشتی، عطر، ادویه، لوازم الکترونیکی، طلا و جواهر، شکلات های مخصوص، عود، خرما، شال های پشمینه، عطر و … از جمله مهمترین لوازمی می باشند که شما در جشنواره خرید دبی آنها را می توانید با قیمت پایین تری خریداری نمایید. بر این اساس توصیه ما به شما این است که در کنار اجناسی مانند پوشاک به اجناس های دیگر هم توجه داشته باشید.

تفریح در جشنواره خرید دبی

یکی از نکاتی که باید بدانید این است که این جشنواره ها تنها به خرید کردن اختصاص ندارد و شما می توانید از مزایای دیگر آن مانند تفریحات لذت بخشی که دارد هم استفاده کنید. شهر دبی برای اینکه اوقات خوشی را برای گردشگران فراهم کند تفریحاتی را مهیا کرده است تا بسیاری از افراد از آنها لذت ببرند. سرگرمی هایی که در این فستیوال وجود دارد موسیقی های خیابانی، نمایشگاه های خیابانی، کنسرت های موسیقی، آتش بازی های ویژه و … می باشد که هر یک از آنها جذابیت بسیاری دارد. شما زمانی که وارد شهر شوید به خوبی می توانید تمامی این سرگرمی ها را از نزدیک مشاهده کنید و از تماشای آنها لذت ببرید. با رزرو تور دبی در زمان جشنواره خرید دبی می توانید تمامی این تفریحات را از نزدیک مشاهده کنید.

جشنواره خرید دبی

مزیت خرید در جشنواره ها

علاوه بر اینکه شما در جشنواره خرید دبی تمامی اجناس را می توانید با قیمت بسیار پایین تر خرید کنید موارد دیگری هم وجود دارد که در این جشنواره مزیت های بسیاری دارد. یکی از مهمترین مزیت های آن این است که شما می توانید با هر خرید خود در قرعه کشی های این جشنواره شرکت کنید. جوایزی که در این قرعه کشی به شما داده می شود بسیار ارزشمند است و قیمت زیادی دارد. برخی از این جوایز اتومبیل می باشد، برخی از آنها مبلغ بسیار زیادی درهم می باشد که شما می توانید در قرعه کشی های جشنواره شرکت کنید و یکی از این جایزه ها را برنده شوید.
وسایل بازی که در جشنواره وجود دارد و فرزندان شما می توانند از آن لذت ببرند بسیار زیاد می باشد. شما زمانی که خرید می کنید می توانید کودکان خود را با این بازی ها مشغول نمایید تا به راحتی بتوانید به خرید های خود برسید. برنامه های خیابانی بسیاری هم در شهر برگزار می شود که تمامی آنها به وسیله اتباع خارجی می باشد. برخی از مسافرانی که شکم گردی را دوست دارند می توانند در جشنواره خرید دبی غذاهای بسیاری را سرو کنند که بسیار لذیذ می باشند. 

نوشته زمان برگزاری جشنواره خرید دبی اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

دنیای زیر آب در دبی

شهر دبی مشهورترین شهر توریستی و گردشگری در سراسر دنیاست. این شهر جذاب و دیدنی در کشور امارات متحده عربی و در سواحل خلیج فارس واقع شده است. این شهر که بسیار جوان می باشد به یکی از نقاط مهم برای سرمایه گذاری تبدیل شده است و از این رو شهری پر از سازه ها و مکان های جذاب و دیدنی می باشد. شهر دبی با ساختمان ها و بناهای کاملا مدرن و منحصر به فرد، از زیباترین شهرهای دنیا به شمار می رود و سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر جهان می باشد.
به دلیل نزدیک بودن این شهر با کشور ما، می توان گفت دبی از مقاصد گردشگری مورد علاقه ی ایرانیان نیز به شمار می رود. آّب و هوای این شهر گرم و خشک می باشد اما وجود امکانات رفاهی بی نظیر آن، سبب شده است این شهر در هر روزی در سال، میزبان گردشگران زیادی باشد. می توان دنیای زیر آب در دبی را با سفر به مکان های جذاب و دیدنی این شهر مانند برج العرب، باغ وحش و آکواریوم دبی و غواصی در ساحل جمیرا، صخره ی شارم و صخره ی مارتینی تماشا نمود و سفری خاطره انگیز را برای خود به ارمغان آورد. رزرو تور دبی یک راه مطمئن و آسوده برای سفری لذت بخش به این شهر و تماشای دنیای زیر آب آن است.

مکان های دیدنی زیر آب در دبی

شهر دبی به دلیل نزدیکی و هم جوار بودن با خلیج زیبای فارس، مکان های دیدنی فراوانی دارد که می توان با بازدید از آن ها دنیای زیر آب دبی را تجربه کرد. از آکواریوم ها و قایق های شیشه ای گرفته تا غواصی در میان تپه های مرجانی و دیدن موجودات متنوع دریایی. یکی از مکان هایی که می توان به دنیای زیر آب پرداخت، هتل هایی همچون هتل آتلانتیس است. این هتل که از جمله معروف ترین هتل های واقع شده در شهر دبی می باشد، اتاق هایی در زیر آب دارد. به طوری که گویا اتاق ها زیر دریا قرار گرفته اند. از امکانات این هتل 5 ستاره می توان به شنا کردن با دلفین ها نیز اشاره کرد که از جذاب ترین فعالیت ها برای گرشگران به شمار می رود.
آکواریوم لاست چمبرز از دیگر جذابیت های این هتل است. این هتل با تمام امکانات رفاهی و مجلل در ساحل جمیرا واقع شده است. از دیگر مکان هایی که می توان با سفر به آن ها، دنیای زیر آب را تجربه کرد، برج العرب و اکواریوم دبی در دبی مال می باشد. مسافران می توانند علاوه بر خرید و دیدن از مرکز خرید دبی مال، که از بزرگترین و دیدنی ترین مراکز خرید در دنیا می باشد، به تماشای دنیای زیر آب بپردازند. همچنین می توان با اقامت در هتل هایی همچون هتل آتلانتیس و هتل واقع در برج العرب، از دنیای زیر آب نیز لذت برد. با رزرو تور دبی می توان برای یک سفر مهیج، برنامه ریزی کرد.

برج العرب در شهر دبی

برج العرب که یک برج نمادین در دبی می باشد و از زیباترین هتل های شناخته شده در جهان است. این هتل 7 ستاره 321 متر ارتفاع دارد. این هتل با دارا بودن رستوران ها و اتاق های مجلل و گران قیمت، یکی از زیباترین سازه های دنیا است. رستوران المهارا یکی از رستوران هایی جذاب این هتل می باشد که در آن آکواریوم بزرگ و بسیار زیبای این هتل قرار گرفته است و بیش از یک میلیون لیتر در آن آب وجود دارد و وجود ماهی ها و دیگر جانداران زیبای دریایی لذت سرو غذا را چندین برابر کرده است.
از دیگر جذابیت های نفس گیر این هتل می توان به 7 طبقه از هتل اشاره کرد که در زیر آب ساخته شده است. اتاق های فوق العاده مجلل این هتل با نمایی از زیر دریا و انواع ماهی ها و موجودات دریایی زیبا، از بی نظیر ترین اتاق ها در تمام دنیا می باشد. با اقامت در اتاق های قرار گرفته در زیر آب می توان نمایی زیبا و آرام بخش از دریا و موجودات خارق العاده ی آن را تجربه کرد.

باغ وحش و آکواریوم شهر دبی

آکواریوم دبی دنیای زیر آب در دبی، یکی از معروف ترین آکواریوم ها در سراسر دنیا می باشد. این آکواریوم با ارتفاع 20 متری در مرکز خرید دبی مال ساخته شده است و طولی برابر با 51 متر دارد. در این آکواریوم تونلی برای قدم زدن گردشگران و بازدیدکنندگان در میان آکواریوم ساخته شده است و بیش از 10 میلیون لیتر آب در آن وجود دارد. ارتفاع تونل آکواریوم 11 متر است و بازدیدکنندگان می توانند حتی با همراهی غواصان وارد آکواریوم شده و با انواع ماهی های زیبا، غواصی کنند.
آکواریوم دبی از جذاب ترین مکان های دیدنی این شهر می باشد. وجود انواع موجودات دریایی مانند اختاپوس، خرچنگ های بزرگ، انواع کوسه ماهی ها، سفره ماهی های و دیگر جانداران زیبای دریایی، این آکواریوم را به زیباترین باغ وحش دنیا تبدیل کرده است. از دیگر امکانات تفریحی این آکواریوم می توان به قایق های شیشه ای اشاره کرد. همراه با قایق های شیشه ای می توان در این آکواریوم گشت و گذار کرد و از دنیای زیر آب لذتی فراموش نشدنی را تجربه نمود. قرار گرفتن این آکواریوم بزرگ در مرکز خرید دبی مال، سبب شده این مرکز خرید از مقاصد مورد علاقه ی گردشگران و مسافران باشد. 

آکواریوم دبی

مکان های جذاب برای غواصی در شهر دبی

گورستان ماشین، صخره ی شارم و صخره ی مارتینی از جمله جذاب ترین مکان ها برای غواصی در دبی و دنیای زیر آب در دبی می باشد. گورستان ماشین، مکانی ساخته شده برای غواصی می باشد. این نقطه توسط 20 ماشین پوشیده شده از جلبک ساخته شده است به طوری که محل زندگی انواع جانوران دریایی زیبا است و به یکی از جذاب ترین نقاط برای غواصی تبدیل شده است. صخره ی شارم از دیگر مکان هایی است که می توان در آن به غواصی پرداخت.
عمده ی این مکان از تپه ها و صخره های مرجانی تشکیل شده و وجود ماهی ها و خرچنگ هایی که در بین صخره ها زندگی می کنند، جذابیت خاصی به این نقطه افزوده است. در صخره ی شارم که در ساحل شرقی شهر قرار دارد می توان تا عمق 14 متری غواصی کرد. غواصی و تماشای دنیای زیر آب از مهیج ترین فعالیت هایی است که می توان موجودات شگفت انگیز دریا را از نزدیک مشاهده کرد.
در صخره مارتینی می توان تا عمق 20 متری به غواصی پرداخت. برای غواصی در صخره ی مارتینی باید به ساحل شرقی شهر سفر کرد و با قایق خود را به محلی رساند که به صخره ی مارتینی شهرت دارد. وجود مرجان های رنگارنگ در این نقطه سبب شده این مکان یکی از محبوب ترین مکان ها برای غواصی، خصوصا غواصی در شب باشد.
شهر دبی علاوه بر داشتن مکان های دل انگیز و خارق العاده برای غواصی، سایت های مناسب و مهیجی برای شیرجه زدن نیز دارد. از جمله ی این سایت ها می توان به سایت دارا و لنج سیمانی اشاره کرد که هر دو مکان، هم برای شیرجه و هم برای غواصی کردن مناسب هستند. با رزرو تور دبی می توان تمام مکان های دیدنی این شهر زیبا را تجربه کرد و سفری خاطره انگیز و پر از آرامش را برای خود و عزیزانمان ساخت.

مکان های غواصی در دبی

نوشته دنیای زیر آب در دبی اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.