قیمت تور

بعضی مواقع از دوستان خود می شنویم که با کمترین قیمت ممکن به یک مسافرت رفته اند که با بهترین امکانات از انها استقبال شده است.اگر شنیده باشید در پاسخ به شما که چگونه این تور ارزان را گرفته اید ,در پاسخ برای شما می گویند که تور لحظه آخری انتخاب کرده ایم,مثلا اگر با تور ارزان به مشهد رفته اند می گویند تور مشهد لحظه آخری یا به این صورت که تور لحظه ۹۰ را خریده ایم.

حال برای شما سوال پیش می آید که چگونه تور ارزان تشکیل می شود که کیفیت بالایی هم دارد,یا اینکه بصورت کلاسیک تر که دلیل ارزانی تور ها چیست؟

در کل باید گفت قیمت تور لحظه اخری بسیار پایین می باشد در حدی که بعضی ها باور ندارند که می شود با انتخاب این تور و با کیفیت با اقامت در هتل ۵ ستاره تاپ هم قیمت با توری با اقامت در هتل ۳ ستاره یا حتی پایین تر محاسبه شود به مسافرت بروند.

شاید بیشتر افرادی که این تبلیغ ها را میبنید در مرحله اول فکر کنند که تنها یک بازی تبلیغاتی بوده و غیر حقیقی هستند؟!

ما در این مقاله از سایت گردشگرها برای شما توضیح خواهیم داد که این تبلیغ ها یا این عنوان ها صحیح می باشد و عواملی که باعث افزایش یا کاهش قیمت تورها می شود برای شما بیان میکنیم.

۱-  بازه زمانی تور

از مهم ترین چیزی های که بر قیمت تور تاثیر دارد,بازه زمانی می باشد.بازه زمانی یعنی شما اگر برای گرفتن تور مشهد قصد دارید یک تور ارزان بگیرید باید بازه زمانی را ملاک انتخاب برای تور ارزان قرار بدهید.به این صورت بازه زمانی در قیمت تور تاثیر دارد که اگر شما برای رفتن به مشهد در یکی از ایام مناسبت ها بروید قیمت ها دو برابر زمان های دیگر می باشد ,زیرا هتل دارها در زمان ایام ها با اتاق های خالی مواجه نسیتند و بیشتر هتل های رزرو می شوند و قیمت ها بالا می رود.اگر شما روزهای عادی و غیر تعطیل را انتخاب کنید حتما با افت قیمت در حد تخفیف ۵۰ درصد مواجه می شوید.پس بازه زمانی علاوه بر تاثیر بر قیمت هتل ها برا قیمت بلیط هواپیما و قطار هم تاثیر دارد.

۲- درجه هتل و موقعیت مکانی آن

اگر تور مشهد را می خواهید انتخاب کنید ,بدانید که درجه هتل و موقیعت مکانی آن بر قیمت تور شما بسیار تاثیر دارد.به این صورت که دوری و نزدیکی از مراکز تفریحی، مراکز خرید و اماکن مذهبی و زیارتی قیمت ها بسته می شود.یا اگر بخواهیم در کیش برای شما مثال بزنیم باید گفت که هتل های نزدیک به ساحل و یا دارای ساحل اختصاصی بسیار گران تر از هتل های همرده دورتر از ساحل هستند.

دیگر موردی که تاثیر بر قیمت هتل ها دارد ,سطح درجه بندی آنها می باشد که برگرفته از ستاره هتل ها و پارت بندی آنها در این سطح که هتل آپارتمان مشهد بطور مثال شامل معمولی، خوب، خیلی خوب و عالی درجه بندی و قیمت گذاری می شوند.

۳- نوع وسیله نقلیه جهت سفر

در سومین مورد از انتخاب تور ارزان بستگی به وسلیه انتخابی مسافرت شما با تور دارد که بصورت معمول عبارتند از:تور هوایی (هواپیما)، تور زمینی(قطار)، تور زمینی(اتوبوس)، تور دریایی(کشتی) و تور ترکیبی(ترکیبی از چند روش فوق در رفت و برگشت) که قیمت ها سنجیده میشه.

۴- وضعیت سیاسی، اقتصادی، امنیتی و آب و هوای شهر مقصد

بدانید که هر شهری یا کشوری که مقصد تور شما می باشد از لحاظ ثبات سیاسی، اقتصادی و امنیتی بیشتری برخوردار باشد نرخ تور بالاتر بوده و همین امر باعث قیمت گذاری تورها می باشد.

۵- تعداد افراد و مدت اقامت

اگر تعداد شما زیاد باشد برای انتخاب یک تور ,بدانید از تخفیف خوبی بر خوردار می شوید.زیرا مدیرت تور می تواند از هتل ها تخفیف بگیرند.

۶- فاصله مبدا تا مقصد تور

اگر بخواهیم از هزینه کلی تور بگوییم ,باید گفت فاصله های زیاد مبدا تا مقصد تور هم تاثیر بر افزایش و کاهش قیمت تور دارد.

۷- “رزرو سفید” یا “اتاق‌های خاکستری”

شاید این تیتر را زیاد نشنیده باشید,این به این معنا می باشد که هتل برای رزرو کردن اتاق ها از آژانس های مسافرتی پیش پرداخت دریافت میکنند.در بعضی از بازه های زمانی ممکن است بخشی از اتاق های خود را با قیمت های بسیار پایینی به آژانس می فروشد.پس این کار باعث می شود که آژانس های مسافرتی برای تکمیل مسافرین خود در روز های اخرین تاریخی که از قبل تعیین کرده اند به کمترین قیمت ممکن برای خالی نماندن صندلی و اتاق ها تور ها راقیمت بسیار کمتر از معمول بفروشند.

۸- بلیط‌های چارتری هواپیما

در بعضی مواقع آژانس ها از قبل بلیط یک مسیر مثلا بلیط یک شرکت هواپیمایی خاص را به مقصد مشهد یا کیش در یک بازه زمانی مشخص با نرخ بسیار ارزانی خریداری می‌کنند که در یک یا دو روز قبل از تاریخ پرواز برای تکمیل شدن مسافرین و ضرر نکردن بیشتر در کمتر از ۲۴ ساعت نرخ بسیار پایین از بلیط هواپیما را روی سایت اعلام میکنند.


امتیاز شما

[Total: 1 Average: 5]

نوشته تور لحظه اخری و ارزان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

شما که قصد سفر در فصل بارندگی دارید دقت داشته باشید که لوازم اولیه و ضروری سفر که مناسب شما برای بارندگی می باشد به همراه داشته باشید.

اگر به کشورهای آسیایی قصد سفر دارید مانند:هند، تایلند و سریلانکا بدانید که باران های موسمی همیشه وجود دارد و امادگی لازم داشته باشید.

وسایل ضروری برای روزهای بارانی در مسافرت

۱- اگر می خواهید در باران های نم نم پیاده روی داشته باشید و از باران لذت کافی ببرید می توانید با همراه داشتن ژاکت فوق سبک بارانی روز خوبی در باران داشته باشید.اگر قصد سفر دارید و می دانید که مقصد شما هوای بارانی دارد می توانید با همراه داشتن یک ژاکت بارانی روز خوبی را سپری کنید.

۲- به همراه داشتن یک کیف سفر همه کاره می تواند در روز بارانی در سفر برای شما بسیار خوب باشد.زیرا اگر قصد بیرون رفنن از محل اقامت دارید و به بازار یا مکان خاصی که از قبل برنامه ریزی کرده اید را دارید می توانید با داشتن یک کیف ضد آب به راحتی به برنامه خود ادامه بدهید.

۳- به همراه داشتن کرم های ضد افتاب و حشرات.شاید برای شما سوال پیش بیاد که در روز بارانی چه نیازی به کرم ضد آفتاب می باشد.بدانید در کشورهای آسیایی بعد از اتمام بارش باران حشراتی در اسمان وجود دارد که باعث نیش زدن و آسیب رساندن به پوست شما می شود.

۴- داشتن لباس های مناسب هم در روز بارانی برای سفر مناسب است.اگر قصد دارید به ارتفاعات بروید.می توانید از این روش استفاده کنید که چند لباس سبک را روی هم بپوشید که اگر در مسیر گرم تان شود بتوانید یک لایه از لباس ها را بیرون بیاورید .

۵- داشتن چتر بادوام و مناسب از ضروریترین وسایل ها هنگام باران برای مسافرت می باشد.

۶- برای مسافرت در زمان اتمام باران می توانید بجای کفش از صندل مناسب استفاده کنید,زیرا از کفش بهتر است.

۷- خانم ها در زمان سفر از روسری های مناسب استفاده کنند.زیرا در روز های بارانی روسری می تواند علاوه بر جلوگیری از سردی هوا به گوش ,از شال مناسب تر می باشد.


امتیاز شما

[Total: 1 Average: 5]

نوشته لوازم مهم برای سفر در فصل بارندگی اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

در این سری از راهنمای سفر,قصد داریم شما را با جاذبه های گردشگری و دیدنی جزیره زیبا کولایپ تایلند آشنا کنیم.افرادی که تور تایلند را برای سفر انتخاب میکنند ,می توانند از جاذبه های گردشگری جزیره کولایپ هم دیدن کنند.

یکی از جزایر ارزان تایلند,جزیره کولایپ و همچنین با مردمی مهربان که بسیار مهمان نواز می باشند.جزیره کولایپ بسیار دیدنی و گردشگری می باشد که جاذبه های گردشگری جزیره کولایپ از جمله آب‌های گرم و پارک دریایی بسیار دیدنی که در این مقاله برای شما بیشتر معرفی میکنیم.

راهنمای سفر به جزیره کولایپ

در ابتدا هزینه های معمول که در جزیره کولایپ شما باید هزینه کنید را بیان می کنیم.

هزینه اقامت

جزیره کولایپ تایلند جز گران قیمت ها نمی باشد,شما می توانید خانه های ییلاقی ارزان را با کرایه‌ی ۶۸۰بات برای هر شب اجاره بگیرید.اما اگر اتاق بهتر همراه با تهویه مناسب می خواهید قیمت اجاره آنها شبی ۱,۰۰۰ بات و اجاره هتل برای اقامت تقریبا شبی ۱,۳۵۰ بات است.

هزینه غذا

شما به راحتی می توانید با قیمت ارزان حدود ۳۵ بات غذا تهیه کنید.قیمت غذاهای دریای هم تقریبا ۱۰۰ بات می باشد و سایر غذا ها در این جزیره بین ۶۰ تا ۸۵ بات  می باشد.روند صعودی قیمت غذا فقط در روزهای آغازین و پایانیِ تعطیلات سال نو در این جزیره می باشد.

حمل و نقل

جزیره کولایپ تایلند بسیار کوچیک می باشد و وسیله نقلیه جز قایق چیز دیگری وجود ندارد.برای گردش در این جزیره می توانید پیاده بروید که بسیار جذاب می باشد.هزینه قایق برای رفت امد به جزیره ۱۲۰۰ بات است.

شما سعی کنید برای سفر به کولایپ نزدیک عید و همچنین کریسمس نروید,زیرا در این ایام قیمت ها سه برابر می شود.شما می توانید با اقامت بیشتر در این جزیره از تخفیف بهرمند بشوید.می توانید با رزرو کردن اقامت خود را در این جزیره در چند روز تمدید کنید.

مکان‌های دیدنی کولایپ

پارک ملی

یکی از دیدنی های جزیره کولایپ ,پارک ملی است.شما می توانید در این پارک شنا، گردش در سواحل، قایقرانی در طلوع دل‌انگیز خورشید را تجربه کنید. در این پارک ملی انواع غذ‌ا‌ها و نوشیدنی‌ها ارائه می شود.

شما می توانید با تم زیبای دریا و جنگل در این جزیره پیاده روی کنید و روز بسیار خوبی داشته باشید.سرگرمی مناسب و سالمی که با انواع گیاهان و حیوانات نیز در این منطقه بسیار دیدنی می باشد.

وجود مغاره های جنگلی این جزیره و همچنین می توانید برروی بانونج‌ها در منظره ای بسیار زیبا دراز بکشید,این منظره تقریبا شبیه به رویاها می باشد.

وجود ساحل بسیار بی نظیر جزیره کولایپ منحصر به فرد می باشد که شن‌های کنار دریا شبیه به هیچ‌کجا نیست.سرگرمی دیگر در این جزیره قایق سواری می باشد که هزینه‌ی هر دور قایق سواری حدود ۵۵۰ بات است.

سرگرمی دیگر در جزیره کولایپ شنا کردن می باشد,شما می توانید در ساحل آرام این جزیره غواصی کنید .وسایل غواصی را می توانید در مغازه های کنار ساحل تهیه کنید.

ماساژ تایلندی

اگر بعد از یک پیاده روی در جزیره می خواهید انرژی خاصی بگیرید ,برای شما ماساژ تایلندی پیشنهاد می دهیم.در چه نقطه از این جزیره می توانید ماساژ تایلندی بروید.اما ارزان ترین مکان شعب مدرسه‌ی ماساژ وات پو است.هزینه‌ی ماساژ حدود ۳۰۰ بات است.

اگر علاقه به هنر و کار دارید می توانید در دوره چاپ کلاقه‌ای (باتیک) شرکت کنید.شما می توانید در دوره‌ای بی‌نظیر را برای آموزش چاپ کلاقه‌ای شرکت کنید.چاب کلاقه ای نوعی طراحی روی پارچه است که با استفاده از واکس و تکنیکی خاص برای خشک کردن، طرح‌هایی راروی پارچه طراحی می‌کنند.

در سراسر جزیره مغاره هایی وجود دارد که انواع غذاهای خوشمزه برای فروش دارند,شما می توانید انواع صبحانه‌های خوشمزه و شام‌های لذیذ با قیمتی ارزان میل کنید.

معبد بودایی ها

در مرکز جزیره کولایپ معبد کوچک بودایی‌ها وجود دارد که این معبد بر‌روی تپه‌ای میان جنگل‌ در جاد‌ه‌ی ساحل طلوع آفتاب قرار دارد. این معبد کو چک است و با معابد دیگر در تایلند متفاوت است.

کایاک سواری

سرگرمی دیگر در این جزیره برای شما کایاک سواری می باشد.شما می‌توانید در عرض ۳ ساعت دور جزیره را پارو بزنید و یا در کمتر از یک ساعت به کوادانگ برسید.


امتیاز شما

[Total: 1 Average: 5]

نوشته جاذبه های گردشگری جزیره کولایپ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

از بزرگترین مراکز خرید استانبول مرکز خرید جواهیر استانبول نام دارد.این مرکز خرید مشهور استانبول دارای فروشگاه های با انواع برندهای معروف است که در این مقاله برای شما که قصد خرید در استانبول دارید معرفی میکنیم.

این مرکز خرید استانبول که به جواهیر مال استانبول معروف می باشد ,یک مجموعه کامل برای خرید ,تفریح و صرف غذا می باشد.شما می توانید علاوه بر خرید در جواهیر استانبول از شهر بازی بزرگ و سر پوشیده این مجموعه و همچنین روی فود کورت جواهیر استانبول برای صرف غذا حساب کنید.

اگر از اکثر گردشگران و همچنین مردم استانبول هم بپرسید,حتما در بین مراکز خرید استانبول مرکز خرید جواهیر مال برای خرید برای شما معرفی میکنند.این مرکز خرید در مرکز شهر و محله پر رفت و آمد شیشلی واقع شده است که دارای ۳۴۳ فروشگاه در ساختمانی ۶ طبقه آماده فروش اجناس با انواع برندهای مشهور برای گردشگران و تور های استانبول می باشند.

اگر شما قصد خرید هم ندارید حتما به این مرکز خرید بزرگ سر بزنید,زیرا علاوه بر فروشگاه های می توانید از شهربازی، سینما و سالن بولینگ برای سرگرم شدن استفاده کنید.

اگر بخواهیم ارزیابی هزینه در مرکز خرید جواهیر مال داشته باشیم باید گفت هزینه های اجناس تقریبا متوسط می باشد و نه به اندازه مغازه های لوکس استانبول که بسیار قیمت بالایی دارند.

فروشگاه های مرکز خرید جواهیر استانبول

۱- پوشاک خانم ها

تقریبا از بین ۳۴۳ فروشگاه جواهیر استانبول حداقل ۳۰ فروشگاه آن در زمینه پوشاک خانم ها فعالیت دارند:

هفت فروشگاه از برندهای محصولات خانم ها بصورت نمونه برای شما نام می بریم:

بنتون | Benetton: طبقه اول
ویکتوریاز سیکرت | Victoria’s Secret: لباس زیر: طبقه سوم
ماسیمو دوتی | Massimo Dutti: برندی معروف و ایتالیایی: طبقه سوم
برشکا | Bershka: برندی بین المللی و اسپانیا: طبقه چهارم
کوتون | KOTON: طبقه سوم
زارا | Zara: طبقه سوم
منگو | Mango: طبقه سوم

۲- پوشاک آقایان

در بین فروشگاه هایی که در مرکز خرید جواهیر استانبول وجود دارد,تعدادی هم برندهای اقایان دارند که بصورت نمونه تعدادی از آنها برای شما معرفی میکنیم:

یو اس پولو اسن | US Polo Assn: برند مشهور آمریکایی: طبقه دوم
ال سی وایکیکی | LC Waikiki: برندی ترک و مقتصدانه: طبقه دوم
مارکس اند اسپنسر | Marks&Spencer: برندی لوکس و بریتانیایی: طبقه دوم
گپ | GAP: برندی آمریکایی و مقتصدانه: طبقه سوم
پول اند بیر | Pull&Bear: برندی شناخته شده و اسپانیایی: طبقه چهارم

۳- پوشاک کودکان و اسباب بازی

در این مرکز خرید حداقل ۲۰ فروشگاه هم دارای پوشاک کودکان، لوازم مادران باردار و اسباب بازی فعالیت دارند که عبارتند از :

مادر کر | Mothercare: فروشگاهی زنجیره ای و انگلیسی: طبقه دوم
زارا | Zara: طبقه سوم
بوینر | Boyner: از فروشگاه های زنجیره ای ترکیه: طبقه پنجم
کوتون | Koton: طبقه دوم
اسباب بازی تویز شاپ | Toyzzshop: از معروف ترین برندهای اسباب بازی فروشی در ترکیه: طبقه پنجم

۴- کیف و کفش

تعداد ۳۰ فروشگاه هم دارای کیف و کفش با انواع برندها در این مرکز خرید وجود دارد که عبارتند از:

آلدو | ALDO: برندی لوکس و کانادایی در زمینه کیف و کفش: طبقه سوم
سامسونیت | Samsonite: برند معروف آمریکایی در زمینه کیف و چمدان: طبقه چهارم
دریمود | Derimod: برندی ترک در زمینه کیف و کفش چرمی: طبقه چهارم
گریدر | Greyder: برندی ترک در زمینه کفش ورزشی: طبقه چهارم
دسا | Desa: برندی شناخته شده در ترکیه با محصولات کیف و کفش چرم: طبقه چهارم

۵- لوازم جانبی مد و زیورآلات

۱۰ فروشگاه در مرکز خرید بزرگ جواهیر استانبول اختصاص دارد به زیورآلات,ساعت های سوئیسی معروف و لوکس که فروشگاه ها به نام های :

سواروفسکی | Swarovski: برندی بسیار لوکس در زمینه زیورآلات: طبقه دوم
سواچ | Swatch: ساعت های سوئیسی معروف: طبقه دوم
اکسسورایز | Accessorize: برندی معروف و ترکی: طبقه سوم
نقره جات دلفین | Dolphin Silver: طبقه دوم
زیورآلات زِن دایموند | Zen Diamond: طبقه اول

۶- لوازم آرایشی و بهداشتی

اما فروشگاه هایی که لوازم آرایشی و بهداشتی عرضه می کنند بصورت نمونه عبارتند از:

سفورا | Sephora: برندی لوکس و فرانسوی: طبقه اول
ایو روشه | Yves Rocher: لوازم آرایشی مشهور فرانسوی: طبقه اول
فلورمار | Flormar: برندی مشهور و ایتالیایی در زمینه لوازم آرایشی: طبقه سوم
مک | M.A.C Cosmetics: برند شناخته شده کانادایی: طبقه سوم
واتسونز | Watsons: فروشگاهی زنجیره ای در آسیا در زمینه لوازم بهداشتی: طبقه دوم

۷- لوازم ورزشی

در مرکز خرید جواهیر مال استانبول ۲۰ فروشگاه وجود دارد که لوازم ورزشی از برندهای بین المللی و ترکی عرضه میکنند:

آدیداس | Adidas: طبقه چهارم
پوما | Puma: طبقه چهارم
ریباک | Reebok: طبقه چهارم
آندر آمور | Under Armour: برندی آمریکایی و معروف: طبقه چهارم
اسکچرز | Skechers: طبقه چهارم

۸- لوازم خانگی

اما فروشگاه هایی که لوازم خانگی برای فروش در این مرکز خرید وجود دارد عبارتند از:

زارا هوم | Zara Home: طبقه سوم
انگلیش هوم | English Home: از برندهای ترکی و معروف لوازم خانگی با طراحی انگلیسی: طبقه اول
لوازم خانگی تفال | Tefal: طبقه اول
لوازم خانگی بوش | Bosch: طبقه اول
مادام کوکو | Madame Coco: طبقه اول

و سایر فروشگاه های متفرقه در این مجموعه خرید استانبول که دارای محصولات خاص و برند های معروف می باشند هم عبارتند از :

سامسونگ | Samsung: طبقه اول
زیمنس | Siemens: طبقه اول
عینک اوپال | Opal Optik: طبقه اول
نمایندگی سیمکارت ترکسل | Turkcell: طبقه اول
گلفروشی فلاورز | Flourish Flowers: طبقه اول
بادکنک فروشی دنیاسی | Balon Dünyası: طبقه اول
ماساژ بی | Bi Masaj: طبقه اول

رستوران ها و کافه های جواهیر استانبول

در طبقه پنجم و ششم جواهیر استانبول تقریبا ۵۰ رستوران و کافه وجود دارد که طبقه پنجم اغلب به غذاهای فست فودی اختصاص دارد و در طبقه ششم ترکیبی از رستوران ها، کافه و فست فود اماده پذیرایی از گردشگران و توریست ها می باشند.

ما بصورت نمونه چند رستوران و کافه را معرفی میکنیم:

فست فودهای جواهیر استانبول

۱- کارلز جونیور | Carl’s Junior: طبقه پنجم

متوسط قیمت برای دو نفر: ۵۰ لیر ترکیه (معادل ۹۱,۳۹۰ تومان)

۲- رستوران ماکارونی و سالاد یامی | Yammi Makarna & Salata: غذای ایتالیایی، طبقه ششم

متوسط قیمت برای دو نفر: ۵۰ لیر ترکیه (معادل ۹۱,۳۹۰ تومان)

۳- فلافل آپر وست ساید | Upper West Side Falafel: طبقه پنجم

متوسط قیمت برای دو نفر: ۴۰ لیر ترکیه (معادل ۷۳,۱۱۰ تومان)

رستوران های جواهیر استانبول

۱- رستوران اچ دی اسکندر | Hd İskender: غذای ترکی، طبقه ششم

متوسط قیمت برای دو نفر: ۶۵ لیر ترکیه (معادل ۱۱۸,۸۱۰ تومان)

۲- سرای محلبیجیسی | Saray Muhallebicisi: غذای ترکی، طبقه ششم

متوسط قیمت برای دو نفر: ۹۰ لیر ترکیه (معادل ۱۶۴,۵۱۰ تومان)

۳- رستوران گریت دونگ فنگ | Great Dong Fang: غذای چینی، طبقه ششم

متوسط قیمت برای دو نفر: ۱۶۰ لیر ترکیه (معادل ۲۹۲,۴۶۰ تومان)

سرگرمی و تفریحات در جواهیر استانبول

مجموعه جواهیر استانبول دارای سرگرمی ها و تفریحاتی برای مشتریان می باشد از جمله:

۱- سینما ماکسیموم

شما می توانید در طبقه دوم مرکز خرید جواهیر استانبول به سینما ماکسیموم بروید و برای دیدن آخرین فیلم های سینمای جهان و ترکیه تماشا کنید.

۲- شهربازی فان لب

در طبقه اول شاهد شهر بازی فان لب می باشید که سرپوشیده و زنجیره ای در استانبول است که با انواعی از بازی های هیجانی، از شما و خانواده تان استقبال می کند.

ساعت بازدید: ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰

آدرس: ترکیه، استانبول، منطقه شیشلی، محله مرکزی، خیابان بیوکدره، پلاک ۲۲


امتیاز شما

[Total: 1 Average: 5]

نوشته مرکز خرید جواهیر مال استانبول اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

یکی از بهترین فصل های برای سفر به گوا پاییز و زمستان می باشد.در مجموعه گوا از نظر بهداشت سطح پایینی دارد ,اما این امر موجب نمی شود که به این شهر سفر نکرد.ما برای شما در این مقاله نکته های مفیدی در مورد حفظ سلامتی در گوا می گوییم تا سفر خوبی داشته باشید.

یکی از بیماری های که در هند شیوع دارد,بیماری معده است.اما گردشگران ایرانی در این دو سال به این بیماری مبتلا نشده اند.دیگر بیماری که در گوا سراغ گردشگران می اید خارش و ابتلا به حساسیت های پوستی‌ست.شما برای جلوگیری از این بیماری باید نکاتی را رعایت کنید از جمله:

۱-هنگام سفر به گوا اگر قصد دارید دارویی همراه خود ببرید با جعبه ببرید,زیرا داروهای بدون جعبه در فرودگاه ممنوع می باشد.

۲-به همراه داشتن سرنگ برای تزریق فراموش نکنید,همچنین نسخه دکتر.

۳-اگر شما مشکل قلب دارید,حتما یک نسخه از نوار قلب خود را همراه ببرید.

۴-داروهای ضد بارداری و ضد افسردگی و یا فشار خون اگر مصرف میکنید ,برای سفر به گوا به همراه خود ببرید.زیرا اگر در سفر تمام کنید به سختی می توانید در این شهر پیدا کنید.

واکسن های ضروری پیش از سفر به هند

سازمان بهداشت برای افرادی که قصد سفر به یکی از شهرهای هند دارند توصیه میکند که قبل از سفر این واکس ها را بزنند:

۱–دیفتری بزرگسالان و کزاز ۲-فلج اطفال ۳-حصبه ۴-هاری

در خود هند مراقبت های پزشکی وجود دارد,اما در گوا از نظر بهداشت و مراقبت های پزشکی سطح پایینی قرار دارد.برای مثال همیشه آمبولانس دیر می رسد و اغلب مردم ترجیح می دهند که در مواقع اضطراری از تاکسی استفاده کنند.

طبیعت زیبای گوا مثال زدنی می باشد که اکثر گردشگران از این طبعیت ها در گوا برای تفریح و گذراندن ساعتی در طبعیت با شور و شوقی بسیار استفاده میکند که خطراتی هم دارد از جمله:

۱- نیش حشره ها

اگر قصد روستاگردی در هند و گوا دارید حتما آنتی هیستامین و آنتی بیوتیک به همراه خود داشته باشید.زیرا حشراتی وجود دارد که نیش آن ها باعث خارش و سوزش می شود.

۲- مشکلات پوستی

یکی دیگر از بیماری های که در مناطق مرطوب گوا وجود دارد,بیماری قارچی می باشد.هر گونه خارش یا قرمزی در بدن با پزشک مشورت کنید. بیماری های قارچی در گوا، ابتدا در کشاله ران، زیر بغل و لا به لای انگشت های پا بروز پیدا می کنند پس در بهداشت این قسمت های بدن بیشتر کوشا باشید تا دچار بیماری های آزاردهنده قارچی نشوید.

برای پیشگیری از این بیماری اگر پوست خشکی دارید توصیه می کنیم از کرم هایی مثل كلوتريمازول يا لاميزيل استفاده کنید که ضد قارچ هم هستند.

۳- گرمازدگی

اگر در فصلی به گوا سفر کرده اید که دچار گرما زدگی می شود باید برای جلوگیری از گرمازدگی کمی آب نمک همراه داشته باشید.

۴- مشکلات ورزشکاران

اگر قصد کوهنوردی و غواصی در گوا دارید دقت داشته باشید که عفونت گوش نگیرید.برای پیشگیری از این بیماری می توانید خود را بیمه کنید تا در هنگام بروز مشکلات از بهترین خدمات درمانی با کمترین هزینه برخوردار شوید.

۵- آفتاب سوختگی

شنا در گوا از محبوب ترین تفریح ها می باشد.پس به یاد داشته باشید که در استفاده از کرم ضد آفتاب سهل انگاری نکنید.

ما در این مقاله از بیماری های گوا و پیشگیری از آن برای شما بیان کرده ایم,حال این امر باعث می شود که گردشگران کمتری به گوا برای سفر فکر کنند.اما به یاد داشته باشید این نکته ها، تنها برای احتیاط بیشتر مسافران ارایه شد و اگر در سفرتان نکات بهداشتی را رعایت کنید با مشکلی رو به رو نمی شوید.


امتیاز شما

[Total: 1 Average: 5]

نوشته سفر به گوا اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

در این مقاله حقایق جالب در مورد کرابی برای شما می گوییم.کرابی یکی از شهرهای تایلند می باشد که سالانه تور های زیادی به این شهر می روند.منطقه پر طرفدار و گردشگری کرابی که اقتصاد آن بیشتر با صنعت توریسم در حال رونق می باشد بهترین مکان برای گذراندن اوقات در ساحل، ماهیگیری، غواصی و کایاک‌رانی است.

اخیرا اکتشافات تاریخی در کرابی ,تکه‌های شکسته از وسایل سفالی، مهره‌ها و سکه‌هایی پیدا شده است که بیانگر این می باشد که زمانی این منطقه یک خلیج پررونق برای تجارت به آسیا بوده است.

مکان های دیدنی کرابی

یکی از بهترین مکان های برای شنا و شیرجه زدن در کرابی , پارک ملی کولانتا می باشد.این پارک ملی کولانتا در کرابی قرار دارد که شامل چندین جزیره و با صخره‌های مرجانی محاصره شده و زیبایی خاصی دارد.

بیشترین چیزی که کرابی را معروف کرده است و گردشگران را به خود جذب کرده است,وجود صخره‌های درخشان و ساحل‌های بی‌نظیر و زیبای Laem Phra Nang است.

در سال های قبل یعنی حدود قرن ۱۸ کرابی یکی از شهرهایی بوده است که در ان فیل ها نگهداری می شده است و آغل فیل‌ها در این شهر بوده است.

در سمت شرق کرابی ساحلی درخشان دارد که با قایق‌های سنتی و کوه‌های آهکی توانسته اکثر گردشگران به خود جذب کند و از نقاط دیدنی کرابی می باشد.

یکی از مکان های پر طرفدار تایلند که بسیار جذاب می باشد,ساحل ریلوی است.برای رفتن به این ساحل فقط با قایق امکان پذیر می باشد.

از مکان های گردشگری دیگر کرابی تالاب Crystal است.این تالاب در پارک جنگلی ملی Thung Teao است که خصوصیت این تالاب این می باشد که کاملا شفاف و به‌طور طبیعی گرم است.این تفاوت تالاب با تالاب های دیگر باعث جذب گردشگر شده است.

گرم ترین ماه های کرابی فوریه و آوریل می باشد.در این ماه ها هوا بسیار گرم و دمای هوا در طول روز بین ۲۷ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد متغیر است که در طول شب این دما افت می‌کند.

بدانید که تمام اقصاد کرابی بخشی از توریسم و بخش دیگر آن بر پایه کشاورزی (کائوچو، روغن نخل، آناناس و میگو) است.

ما در این مقاله نقاط خاص کرابی برای شما توضیح دادیم,امیدواریم بعد از سفر به کرابی نظرات خود را با ما در میان بگذراید و سفر خوبی به تایلند داشته باشید.


امتیاز شما

[Total: 1 Average: 5]

نوشته تور کرابی اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

مواقعی که به شهرهای ایران عزیز سفر میکنیم و غذاهای معروف آن منطقه را میشناسیم,حتما آنها را تست میکنیم .زیرا پختن هر غذایی بستگی به شیوه طبخ ان منطقه دارد که خوشمزه تر می شود.با ما همراه باشید در این مقاله غذاهای سنتی و معروف خوزستان برای شما معرفی کنیم.

غذاهای اکثر خوزستانی ها پر ادویه و تند می باشد و غالبا غذاهای متنوعی را میابید که هر کدام از فرهنگ خاصی تاثیر گرفته اند.

۱- امگشت

غذایی دریایی که از ماهی قباد و برنج تشکیل می شود امگشت نام دارد.برای تهیه این غذا ابتدا برنج را می پزند و به آن کمی سبزی پلویی یا شوید اضافه می کنند. ماهی قباد که به صورت نمک سود شده یا تازه مصرف می شود را هم با کمی ادویه مثل زردچوبه می پزند.سپس ماهی قباد با پیاز، ادویه و کشمش سرخ می کنند(استخوان ماهی را جدا میکنند از گوشت ماهی) سپس در مرحله اخر ماهی رو به برنج اضافه میکنند.

۲- آش ارده خوزستانی

غذایی از خوزستان که با نام آن کلا تفاوت دارد و آش نمی باشد,نوعی پلو خوزستانی که با نام اش ارده معروف می باشد.آش ارده نوعی پلو است که با ماش و ارده تیره رنگ (کنجد ساییده شده) پخته می شود.

اکثر مردم دزفول این غذا را در زمستان ها میل میکنند,طرز تهیه این غذا هم به این صورت می باشد که ابتدا ماش را می پزند و لابه لای برنج دم می کنند؛ اما قبل از سرو کردن برنج روی آن ارده دزفولی می ریزند تا به رنگ قهوه ای درآید و سپس این خوراک خوشمزه را در کنار شیره خرما سرو می کنند.

۳- قلیه ماهی

قلیه ماهی غذای معروف جنوبی ها می باشد.قلیه ماهی از ماهی های مختلفی از جمله شیر، میش ماهی، شوریده، سنگسر یا هامور تهیه می شود که خار ها بسیار ریزی دارند و برای خوردن آن مشکلی بوجود نمیاد.برای تهیه قلیه ماهی ابتدا پیاز را تفت می دهند و بعد سیر و سبزی ها شامل جعفری، شنبلیله و گشنیز را به آن اضافه می کنند. سپس ماهی و ادویه به این مخلوط اضافه و کمی تفت داده شوند. در مرحله بعد شیره تمبر هندی و رب گوجه را به مواد اضافه میکنند و سپس بعد از گذشت ۳۰ دقیقه قلیه ماهی شما آماده می شود.

۴- ماهی تنوری صُبوری

یکی از ماهی های بسیار پر طرفدار در خوزستان,ماهی صبوری است.اکثر مردم خوزستان این ماهی را بصورت کبابی و تنوری سرو می کنند.آشپز های خوزستانی برای خوش طعم کردن ماهی به آن گشنیز به مقدار کم (تا تلخ نشود)، کمی شنبلیله و سبزی پلویی و همچنین سیر و تمبر هندی اضافه میکنند تا طعم بسیار خوبی داشته باشد.

طرز تهیه ماهی تنوری صبوری در خوزستان ,ابتدا  کمی تمبر هندی را روی شکم ماهی می زنند تا خوب جذب شود و طعم آن را به خود بگیرد. سپس مخلوطی به نام “حشو” را روی شکم ماهی می مالند که از سرخ کردن پیاز، سیر، سبزی ماهی و پلویی و تمبر هندی به دست می آید.سپس در مرحله آخر تهیه ماهی تنوری آن را درون توری و روی زغال به صورت کبابی می پزند یا درون فر قرار می دهند.

۵- سمبوسه

به یاد داشته باشید ,سمبوسه خوزستان بسیار خوشمزه است که با سس که در کنار آن میل میکنید بسیار خوشمزه تر می شود.طرز تهیه سمبوسه خوزستانی به این صورت می باشد که موادی از جمله گوشت چرخ کرده، جعفری خرد شده، فلفل قلمی و فلفل دلمه ای را با پیاز، سیر، رب گوجه و ادویه تفت می دهند و سپس این مواد را به صورت مثلثی در نان لواش می پیچند و سرخ می کنند.اما برای تهیه سس خوشمزه سمبوسه آنها باید رب گوجه، پودر انبه، آب، نمک و فلفل قرمز را به مدت ۳۰ دقیقه با هم می جوشانند و بعد سرکه را اضافه می کنند تا ۳ دقیقه همراه سایر مواد جوش بخورد. سپس سس خوشمزه و تند را همراه غذا میل می کنند.

۶- فلافل

یکی از پر طرفدار ترین خوراکی های خوزستان فلافل می باشد,طعم فلافل خوزستان با همه جا کشور متفاوت می باشد و حتما تست کنید.برای تهیه فلافل خوزستان ابتدا  نخودها را حسابی می خیسانند، آن ها را له و با آرد نخودچی، سیر، جعفری، زیره سبز، تخم گشنیز، تخم مرغ و فلفل سیاه مخلوط و سرخ می کنند. این غذا با نان و به صورت ساندویچ سرو می شود.

۷- پاکوره یا پاکورا هندی

یکی از میان وعده خوزستانی ها پاکوره می باشد.این غذای تقریبا هندی از آرد سفید، آرد نخود، نمک، پیاز و آب تشکیل میشود.همچنین برای تهیه پاکورا هندی تخم مرغ را به مخلوط قبلی بیفزایید و خوب به هم بزنید. در ادامه این مواد را مثل کوکو در ماهیتابه سرخ می کنید.

۸- کبه عربی

این غذا که تقریبا شبیه به سمبوسه می باشد,اما با تفاوتی بیضی شکل که  و پیش از سرخ کردن، آن را درون لایه ای از برنج پخته شده می پیچند. مواد داخل آن را هم مانند سمبوسه به دلخواه تغییر می دهند؛ اما به طور معمول از گوشت چرخ کرده، لپه و برنج برای مواد داخل آن استفاده می شود.

۹- قلیه تخم مرغ

یکی از غذاهای خوزستانی که با نان تیلیت میل می شود,قلیه تخم مرغ می باشد.این غذا از آرد، رب گوجه فرنگی، ادویه، تخم مرغ و سبزی های گشنیز و شنبلیله تهیه می شود.

۱۰- نافله

نوع دیگر از غذاهای سنتی خوزستان که ازگوشت چرخ کرده، پیاز، آرد نخودچی، سرکه، شکر، نعناع خشک، آب و ادویه از جمله زردچوبه تهیه می شود.این غذا که طعم شیرینی دارد  همراه با برنج مصرف می کنند.

۱۱- حمیس تولَه

غذایی که اسم متفاوتی دارد و به اسم آن به گوش شما هم آشنا نمی باشد ,اما در خوزستان بسیار محبوب می باشد.این غذا نام گیاه دارویی خودرویی ست که در خوزستان یافت می شود .

۱۲- بورانی باقلا سبز

این غذا یا پیش غذا بگوییم مانند اسفناج با ماست میل می شود و از ترکیب ماست چرب، پیاز داغ، سیر، شوید و ادویه هایی مانند گرد لیمو، زردچوبه، فلفل و نمک تهیه می شود.

۱۳- مهلبیه

دسر بسیار خوشمزه خوزستان که ترکی -عربی می باشد.این دسر به این صورت تهیه می شود که آرد و نشاسته ذرت را با شیر مخلوط می کنند و روی اجاق می گذارند. این مخلوط باید مرتب هم زده شود. سپس به ترتیب شکر، وانیل و خامه را اضافه می کنند و بعد از اینکه غلیظ شد درون آن گلاب می ریزند.


امتیاز شما

[Total: 0 Average: 0]

نوشته غذاهای سنتی خوزستان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

همه ما می دانیم که دلار ارز بین المللی است و برای تمام سفرها بهترین انتخاب می باشد.اما باید در بعضی از سفرها نکاتی راجب پول و همراه داشتن بهترین گزینه پولی اطلاعاتی داشته باشیم تا بدون هیچ دردسری یک مسافرت خوبی داشته باشیم.

واحد پول ترکیه  لیره است و آن را با واحد TRY یا TL نشان می دهند.پر کابرد ترین اسکناس های ترکیه هم  ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ بوده و سکه‌ های رایج در ترکیه نیز ۱ لیره‌ ای و ۱، ۵، ۱۰، ۲۵ و ۵۰ کروش هستند.به یاد داشته باشیداسکناس‌ های ۵ و ۵۰ لیره‌ ای بسیار شبیه به یکدیگر و حواستان به پول تان باشد.

حالا باید گفت در سفر به ترکیه لیر بهتر می باشد یا دلار؟

می دانید که دلار ارز بین المللی می باشد و در ترکیه هم بسیار طرفدار دارد.پس دلار برای رفتن به ترکیه پول مناسبی است که به همراه داشته باشیم ,همچنین صرافی ها بسیار معتبر و مورد قبول وجود دارد که می توانید پول خود را صرف کنید.

می دانید که ریال همه روزه در افت قیمت دارد و لیر ترکیه هم در بعضی مواقع افت دارد.پس بدانید بهترین پولی که می توانید به ترکیه همراه داشته باشید,دلار می باشد.شما می توانید در سفر به ترکیه همراه خود دلار به همراه داشته و در ترکیه کم کم و به مقدار نیاز خود آن را تبدیل به لیر ترکیه بنمایید و خرج نمایید.

تبدیل ارز و صرافی های ترکیه

باید بدانید برای تبدیل ارز در ترکیه به صرافی هایی بروید که به آنها DOVIZ گفته می شود،زیرا در این صرافی ها بدون پرداخت کمیسیون می توانید تبدیل ارز نمایید.نکته ی دیگر که برای تبدیل ارز همیشه باید رعایت کنید,قبل از تبدیل پول خود حداقل از دو یا سه صرافی قیمت بگیرید.

زمان هایی که لیر بیشتر از دلار بدرد می خورد

اما برای سفر به ترکیه در بعضی از ایام سال لیر بهتر از دلار می باشد, در ایامی مانند  ایام تعطیل کشور ترکیه مثل اعیاد فطر و اعیاد قربان در این ایام صرافی ها هستند و فعال هستند ولی نرخ های تبدیل غیر واقعی و غیر منصفانه است پس اگر در ایام تعطیل کشور ترکیه قصد سفر و گردش در کشور ترکیه را دارید بهتر است که همراه خودتان لیر بیارید.بهترین مقدار پولی که با واحد لیر می باشد ,۱۰۰ الی ۲۰۰ لیر به همراه داشته باشید تا به مشکل مواجه نشوید.

چک ‌های مسافرتی در سفر به ترکیه

بهترین کار برای سفر به ترکیه برای پاس کردن چک در این کشور فقط از چک‌ های مسافرتی با واحد پوند استرلینگ، یورو یا دلار آمریکا می باشد.زیرا در این صورت برای پاس کردن چک ها در بانک های ترکیه مقدار زیادی کمیسیون از شما کم می شود.


امتیاز شما

[Total: 0 Average: 0]

نوشته در سفر به ترکیه لیر ببریم یا دلار؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

شاید یکی از دغدغه های گردشگرانی که با هواپیما سفر می کنند این باشد که در طول پرواز چه باید ها و نباید هایی را لازم است رعایت کنند به همین خاطر در این بخش قصد داریم مقاله ای در مورد اینکه در هواپیما چه چیز هایی بهتر است میل کنید را برای شما شرح […]

The post در هوایپما چه چیزهایی بهتر است میل کنید appeared first on سایت راه باز-خبر،بازارکار،دکوراسیون،سرگرمی،خانواده،فال،تعبیر خواب،ورزش.

قیمت از ۲۴۰۰۰۰۰ اقامت ۷ شب

The post تور ترکیبی بانکوک پاتایا ویژه ۲۶ اردیبهشت۹۷ appeared first on سایت راه باز-خبر،بازارکار،دکوراسیون،سرگرمی،خانواده،فال،تعبیر خواب،ورزش.