از موزه جیبلی ژاپن بازدید کنید تا با شگفت انگیز ترین شخصیت های انیمیشن ژاپنی از نزدیک آشنا شوید. موزه جیبلی یا با نام انگلیسی خود (Ghibli Museum, Mitaka) هر ساله میزبان دوستداران و گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان می باشد. با الی گشت همراه باشید تا در این مطلب شما را با این جاذبه …

__construct()

اگر به شهر اوزاکا سفر می‌کنید، بد نیست علاوه‌بر اقامت در هتل‌های مدرن،‌ اقامت در هتل‌های سنتی شهر را تجربه کنید و با سبک زندگی مردم شهر در دوران قدیمِ ژاپن بیشتر آشنا شوید.

اوزاکا یکی از شهرهای ژاپن با فرهنگی بسیار غنی است. از غذا گرفته تا تاریخ، می‌توانید شگفتی‌های زیادی را در این شهر تجربه کنید. در هتل‌ها، بوتیک‌-هتل‌های اوزاکا و همچنین ریوکان‌های سنتی، می‌توانید جذابیت‌های این شهر را بیشتر حس کنید. در ادامه با ۱۰ هتلِ برتر اوزاکا آشنا خواهید شد.

کانه یوشی ریوکان

یکی از بهترین بخش‌های سفر آشنایی با فرهنگ‌های مختلف است؛ پس چه چیزی می‌تواند از اقامت در ریوکان (Ryokan) یا اقامتگاه‌های سنتی ژاپنی برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و سنت‌ این کشور بهتر باشد؟ کف‌پوش‌های تاتامی، رخت‌خواب‌های روی زمین و درب‌های کشویی در این اقامتگاه‌های سنتی شما را بیشتر به سبک زندگی مردم ژاپنِ قدیم نزدیک می‌سازند. کانه‌یوشی ریوکان (Kaneyoshi Ryokan) یکی از همین اقامتگاه‌های سنتی در اوزاکا است. این ریوکان در محله‌ی نیپونباشی (Nipponbashi) در نزدیکی مرکز شهر قرار گرفته است. هرکدام از اتاق‌های این ریوکان، برخلاف ریوکان‌های دیگر که سرویس بهداشتی مشترک دارند، دارای سرویس بهداشتی خصوصی هستند.

اقامت در اوزاکا

هتل کراس اور

هتل کراس‌اُوِر (Hotel Crossover) ممکن است به اندازه‌ی هتل‌های دیگرِ اوزاکا در این لیست ویژگی‌های خاصی نداشته باشد. هتل کراس‌اُور، یک بوتیک‌هتلِ کوچک است که عناصر سنتی ژاپنی را به زیبایی با عناصر مدرن ترکیب کرده است. این هتل دارای ۲۰ اتاق است که با سبک‌های مختلف طراحی شده‌اند. اتاق‌های متنوع این هتل به شامل اتاق‌های یک‌تخته، دوتخته، اتاق‌های خانوادگی و از همه مهم‌تر اتاق‌هایی با سبک ژاپنی هستند. کارکنان این هتل به زبان انگلیسی مسلط هستند و رفتاری بسیار دوستانه دارند. در هتل کراس‌اُور امکان استفاده از دوچرخه برای گشت‌وگذار در اوزاکا هم وجود دارد.

سفر به اوزاکا

هتل د گراندی

نظرتان درباره‌ی اقامت در یک هتل خاص چیست؟ هتل دِ گراندی (Hotel The Grandee) یک هتل لوکس با طراحی جالب و منحصر‌به‌فرد است. این هتل در نزدیکی محله‌ی شینسای‌باشی (Shinsaibashi) قرار گرفته است. هتل دِ گراندی دارای ۴۵ اتاق است که هرکدام توسط طراحان داخلیِ معروف ژاپن طراحی شده‌اند؛ از اتاق‌های یک‌تخته‌ی اسپارتان (Spartan) گرفته تا سوئیت‌های شفافِ شیشه و کروم و اتاق‌هایی با طراحی مینیمال که تلفیق زیبایی از عناصر سنتی و مدرن ژاپن هستند. چه تنها سفر کنید، چه با همراه، این هتل برای‌تان یک تجربه‌ی به‌یادماندنی خواهد بود.

سفر به اوزاکا

اسپا ورلد

ژاپن به داشتن اونسِن (Onsen) یا چشمه‌های آب گرم شهرت دارد. این چشمه‌ها به دلیل اثرات آرامش‌بخش و خواص پزشکیِ زیادی که دارند، به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده‌اند. با این‌حال، بیشتر اونسِن‌ها در اطراف شهر به‌چشم می‌خورند. اوزاکا کمترین فعالیت آتش‌فشانی را در ژاپن دارد؛ به همین دلیل چشمه‌های آب گرم طبیعی در این شهر وجود ندارند. در اِسپا ورلد (Spa World) می‌توانید حمام‌های سنتی ژاپنی را تجربه کنید. هرکدام از دو طبقه‌ی این هتل به اسپاهای مختلف اختصاص داده شده است. در محوطه‌ی این هتل می‌توانید اونسِن‌ها را در فضای باز تجربه کنید و شاهد شنا کردن ماهی‌ها در زیرِ کفِ شیشه‌ایِ حمام آتلانتیس (Atlantis) باشید. اتاق‌های این هتل هم با سبک غربی و هم با سبک ژاپنی قابل دسترس هستند؛ البته خیلی از این اتاق‌ها دارای حمام نیستند، بنابراین می‌توانید از هرکدام از اونسِن‌ها که دوست دارید استفاده کنید.

سان پلی این

سان پلِی این (Sunplay Inn) یکی از بهترین‌ها برای تجربه‌ی اقامت در هتل‌ های کپسولی است. در این هتل‌ها می‌توانید یک شب را در یک اتاق بسیار کوچک به شکل کپسول بگذرانید. هتل‌های کپسولی در سال ۱۹۷۹ در اوزاکا شکل گرفتند. این هتل‌ها محلی ایده‌آل برای آن دسته از افرادی مناسب است که به‌دنبال اقامتگاه‌هایی ارزان و بدون امکانات لوکس هتل‌ها هستند. به‌علاوه، اقامت در این هتل‌ها که مختص ژاپن و به‌ویژه اوزاکا هستند، تجربه‌ای جالب محسوب می‌شود. هتل‌ «سان‌پلِی این»، اغلب مناسب کارمندان است و به دلیل پاکیزگی، خدمات خوب و امکانات اولیه مانند سرویس بهداشتی و حمام یکی از بهترین هتل‌های کپسولی به‌شمار می‌آید.

سفر به اوزاکا

دوتونبوری هتل

در دوتونبوری هتل (Dotonbori Hotel) اولین چیزی که توجه شما را جلب می‌کند، چهار ستون بزرگ در ورودی آن است. پایه‌ی هرکدام از این ستون‌ها به شکل پا و صورت انسان (به‌صورت اغراق شده) است که در بین ستون‌ها نقش بسته‌اند. هرکدام از صورت‌ها یک نژاد مختلف را نشان می‌دهند: فردی از آسیای شرقی، اروپایی، آفریقایی و هندی. این صورت‌ها نشان می‌دهند که افراد از هر نژاد و فرهنگ می‌توانند به این هتل بیایند و با آن‌ها به‌صورت یکسان برخورد می‌شود. اتاق‌های هتل بسیار راحت و تمیز هستند. کارکنان هتل می‌توانند به چند زبان صحبت کنند و بیشتر آن‌ها به زبان انگلیسی مسلط هستند. بسیار از خدمات هتل دوتونبوری مانند تماس‌های بین‌المللی، بازی‌های کامپیوتری، دوچرخه و… رایگان هستند. می‌توانید مطمئن باشید که در این هتل همه‌ی نیازهای شما برطرف خواهند شد.

هتل های اوزاکا

هتل آریتا

هتل آریِتا (Arietta Hotel) در نزدیکی خیابان میدوسوجی (Midosuji) قرار گرفته است و یکی از بلوار‌های تجاریِ اصلی در اوزاکا محسوب می‌شود. این بلوار از کیتاکو (Kitaku) در شمال تا مینامی (Minami) در جنوب کشیده شد است. در یکی از خیابان‌های فرعی و ساکت این بلوار و به‌دور از هیاهو و شلوغی شهر، هتل آریِتا قرار گرفته است. این بوتیک-هتل ممکن است اتاق‌های مجلل و خاص نداشته باشد اما دارای اتاق‌های نسبتا بزرگی با امکانات رایگان و خدمات عالی است.

سفر به اوزاکا

هتل کوراموتو

این ریوکانِ قدیمی در نزدیکی محله‌های نامبا (Namba) و نیپونباشی (Nipponbashi) قرار گرفته است. این هتل سنتی ژاپنی به میهمانان امکان تجربه‌ی یک اقامتِ ارزان در اوزاکا را می‌دهد. همه‌ی اتاق‌های هتلِ کوراموتو به سبک ژاپنی طراحی شده‌اند و دارای کف‌پوش‌های تاتامی، پارتیشن‌های کاغذی و رخت‌خواب هستند. بیشتر ریوکان‌ها دارای سرویس‌های بهداشتی مشترک هستند اما در کوراموتو، هرکدام از اتاق‌ها یک سرویس بهداشتی مجزا دارند. با این حال، اگر می‌خواهید با سبک زندگی مردم ژاپنِ قدیم بیشتر آشنا شوید و این نوع زندگی را تجربه کنید، می‌توانید از حمام‌های سنتی ژاپنی و عمومی استفاده کنید. این حمام‌ها برای خانم‌ها و آقایان به‌صورت جداگانه ساخته شده‌اند. این ریوکان ممکن است یه اقامتگاه لوکس به‌نظر نرسد، اما در قسمت جنوبی شهر اوزاکا واقع شده و مکانی مناسب برای اقامت است و دسترسی به دیگر نقاط شهر را آسان می‌سازد.

سفر به اوزاکا

یاماتویا هونتن

اگر نمی‌توانید بین یک هتل ساکت و آرام و هتلی در مرکز شهر و نزدیک به جاذبه‌های گردشگری یکی را انتخاب کنید، هتل یاماتویا هونتن (Yamatoya Honten) همان جایی است که باید بروید. این هتل در نزدیکی محله‌ی نامبا و شینسای‌باشی قرار گرفته است. یاماتویا هونتن یک ریوکان با حال‌وهوایی سنتی و آرامش‌بخش است. با اقامت در این هتل احساس می‌کنید در یکی از مسافرخانه‌های سنتی کیوتو هستید نه در یک هتل در مرکز شهر. اتاق‌های این هتل بسیار روشن هستند و دارای تشک‌های راحتِ تاتامی، سرویس‌ بهداشتی خصوصی و یوکاتا (Yukata) هستند. البته به خاطر داشته باشید که برخی اتاق‌ها دارای حمام نیستند؛ بنابراین باید طبق سنت‌های ریوکان‌ها از حمام‌های عمومی استفاده کنید.

سفر به اوزاکا

هتل ایچی ای

هتل ایچی اِی (Hotel Ichiei) یک ریوکان با اتاق‌هایی دارای طراحی‌های غربی و ژاپنی است. هرکدام از این اتاق‌ها را که انتخاب کنید، نشانه‌هایی از طرح‌های دیگر اتاق‌ها پیدا می‌کنید که باعث می‌شود همه‌ی اتاق‌های هتل ترکیب زیبایی از شرق و غرب باشند. اتاق‌های این هتل بسیار بزرگ هستند و چنین اتاق‌هایی را کمتر می‌توان در هتل‌های ژاپنی، به‌ویژه هتلی در بخش‌های جنوبی شهر مانند هتل ایچی اِی (Hotel Ichiei) پیدا کرد. این ریوکان در میان هیاهوی شهر، حکم بهشتی را دارد که می‌توانید پس از گذراندن یک روز خسته‌کننده و خرید در محله‌ی شینسای‌باشی در آن به استراحت بپردازید.

سفر به اوزاکا

نوشته با ۱۰ هتل برتر اوزاکا در ژاپن آشنا شوید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

گاهی بهتر است به جای بازدید از جاذبه‌های گردشگری معروفی که ازدحام جمعیت در آن‌ها به شما اجازه‌ی لذت‌بردن از مناظر و آثار تاریخی را نمی‌دهد، سراغ تفریحات دیگری بروید که سرگرم کننده و در عین حال عجیب هستند.

در سفر به اوزاکا، معابد و قصرهای بی‌شماری برای دیدن وجود دارد. جمعیت زیادی که برای بازدید از این مکان‌های تاریخی جمع شده‌اند، باعث می‌شود حتی مشتاق‌ترین گردشگران خسته و بی‌‌حوصله شوند. این شهر دارای مکان‌هایی هم است که در آن‌ها تفریحات جالبی خواهید داشت. اگر دوست دارید با برخی از عجیب‌ترین و خاص‌ترین تفریحات اوزاکا آشنا شوید، این مطلب را دنبال کنید.

در موزه حقوق بشر با تاریخ ژاپن آشنا شوید

موزه‌ی حقوق بشرِ لیبرتی اوزاکا (Liberty Osaka) اولین و تنها موزه‌ی حقوق بشر در ژاپن است. در این موزه می‌توانید با بخش دیگری از تاریخ ژاپن و گروه‌های اقلیت این کشور مانند مردم آینو (Ainu) از شمال ژاپن و مردم ریوکو (Ryuku) از اوکیناوا  (Okinawa) آشنا شوید. این موزه شما را با مشکلاتی که ژاپن در گذشته با آن‌ها مواجه بود، بیشتر آشنا می‌سازد؛ برای مثال می‌توانید از بازماندگان فاجعه‌ی بمب اتم پس از جنگ جهانی دوم بیشتر بدانید. موزه‌ی حقوق بشر اوزاکا شاید یک موزه‌ی مشهور نباشد اما مسائلی را بازگو می‌کند که در فرهنگ ژاپن جایگاه ویژه‌ای دارند.

سفر به اوزاکا

در رستوران ها عکس‌ های جالب برای اینستاگرام بگیرید

اِستَند سونودا (Stand Sonoda) بخشی از جنبشی است سنت‌های ژاپنی را احیا می‌کند و نماینده این سنت‌ها در دنیای مدرن ژاپن است. این نوع بارها معمولا در یک حفره در دیوار قرار گرفته‌اند. مشتریان این بارها اغلب کارمندان شرکت‌ها هستند که پس از اتمام کار برای صرف نوشیدنی یا خوردن یک غذای سبک به اینجا می‌آیند. استند سونودا از یک بار کوچک به رستورانی تبدیل شده‌ که بر روی سرو غذا و نوشیدنیِ با کیفیت متمرکز است. سالاد سیب‌زمینیِ این رستوران‌ نرم و کمی تند است و با تخم‌مرغ آب‌پز سرو می‌شود. کاتسوی گوشت (Katsu) یکی از غذاهای پرفروش این رستوران‌ است که با خوردنِ آن متوجه علت محبوبیت  غذا خواهید شد. یکی از ویژگی‌های جالب این بار، سرو نوشیدنی در لیوان‌هایی با طرح انیمه (Anime) یا همان کارتون‌های ژاپنی است. با سر زدن به استند سونودا به آن دسته از اهالی اوزاکا ملحق شوید که تصاویر نوشیدنی‌های معروف این رستوران‌ را با طرح انیمه‌ی سِیلورمون (Sailor moon) در صفحات اینستاگرام خود منتشر می‌کنند.

سفر به اوزاکا

عروسک های غول پیکر تئاتر بونراکو را تماشا کنید

زمانی‌که در اوزاکا به سر می‌برید، حتما به تماشای تئاتر بونراکو (Bunraku)، نوعی نمایش عروسکیِ ژاپنی بروید. صدها سال است که اوزاکا محل اجرای نمایش‌های بونراکو است. سالن تئاتر ملی بونراکو (National Bunraku Theateris) یکی از آخرین مکان‌های باقی‌مانده برای اجرای این نمایش است. در طول هر نمایش، در حالی‌که نوازنده‌ها موسیقی شامیسِن (Shamisen) را می‌نوزاند، راوی به روایت داستان می‌پردازد. عروسک‌های نمایش کاملا حرفه‌ای ساخته شده‌اند و بسیار بزرگ هستند. هرکدام از این عروسک‌ها توسط سه نفر هدایت می‌شوند. در سالن تئاتر ملی بونراکو می‌توانید برای گوش دادن داستان به زبان انگلیسی و فهم بیشتر داستان، هدفون دریافت کنید. دریافت هدفون و گوش دادن به ترجمه‌ی داستان به همه توصیه می‌شود زیرا ادبیات این نمایش بسیار قدیمی است و فهم آن حتی برای مردم ژاپن هم کمی مشکل است.

سفر به اوزاکا

در موزه نودل فوری، نودل دلخواه خود را آماده کنید

اگر نمی‌دانید چگونه باید نودلِ فوری آماده کنید، اصلای جای نگرانی نیست. به موزه‌ی موموفوکو آندو (Momofuku Ando Instant Ramen Museum) بروید و هرآنچه که باید درباره‌ی تاریخچه‌ی نودل یا رامِن (Ramen) بدانید را در آنجا پیدا کنید. این غذا یکی از غذاهای اصلی دانشجویان در ژاپن است. در این موزه می‌توانید نودلِ دلخواه خود را آماده کنید و به خانه ببرید. تنها با پرداخت ۳۰۰ ین، به کارخانه‌ی نودل بروید و نودل دلخواه خود را با طعم و تاپینگِ مورد علاقه‌ی خود تهیه کرده و حتی تزئینات ظرف خود را هم انتخاب کنید. با پرداخت ۵۰۰ ین، یک نوبت برای تماشای فرایندِ تهیه‌ی نودل رزرو کنید. در کنار دیوار رامِن‌های مختلف با طعم‌های متنوع قدم بزنید و درباره‌ی تاریخچه‌ی اختراع نودل توسط موموفوکو آندو در یک کلبه‌ی کوچک در ایکِدا (Ikeda) در ژاپن بیشتر بدانید.

موزه نودل

در حالی‌ که یک مار در دست دارید، قهوه بنوشید

 ممکن است درباره‌ی کافه‌ی گربه‌ها و حتی کافه‌ی جغدها در ژاپن شنیده باشید؛ اما از کافه‌ی خزندگان در ژاپن چیزی می‌دانید؟ در نزدیکی ایستگاه نامبا (Namba) کافه‌ی راک استار (Rock Star) وجود دارد که کافه‌ای ویژه‌ی خزندگان است. کافه‌ی خزندگانِ راک استار به دلیل خزندگان نسبتا ترسناک زیادی که در آن زندگی می‌کنند به این نام شناخته می‌شود و یکی از عجیب‌ترین کافه‌ های اوزاکا به‌شمار می‌رود. ایگوانا، مار، رتیل و چندین خزنده‌ی دیگر در این کافه منتظر مشتریانی هستند که برای دیدن و نوازش آن‌ها به کافه می‌آیند. ورودی این کافه برای مشتریانی که برای بار اول به کافه‌ی خزندگان می‌روند ۱۰۰۰ ین است. مشتریان باید حداقل یک نوشیدنی سفارش دهند. منوی این کافه شامل غذاهای معمولی مانند پاستا و فرنچ تُست است اما غذاهای عجیب و چندش‌آوری مانند دست تمساح هم در منو به چشم می‌خورد. پس تنها اگر خیلی اهل ماجراجویی هستید به این کافه سر بزنید.

سفر به اوزاکا

به یکی از کافه‌ های عجیب و ترسناک اوزاکا سر بزنید

در شهری که تا حدودی به عجیب بودن شهرت دارد، کینگو (Kinguu) یکی از عجیب‌ترین بارهایی است که می‌توانید در شهر ببینید. این کافه که با حال‌وهوای ترسناک و ویکتوریایی طراحی شده، طرفداران فضاهای عجیب و ترسناک را به خود جذب می‌کند. مشتریان در این کافه می‌توانند در فضایی مانند فیلم‌های قدیمی و ترسناک نوشیدنی خود را میل کنند. این کافه‌ی کوچک تاریک و پر از حیوانات تاکسی‌درمی شده است. صاحب رستوران لباسی به شکل کلاغ به تن دارد و بی‌نهایت مهربان است. به‌علاوه، به زبان انگلیسی مسلط است. افرادی که به‌دنبال تجربه‌ای خاص و فراموش‌نشدنی هستند حتما از این کافه‌ی ترسناک دیدن می‌کنند.

سفر به اوزاکا

از معبدی دیدن کنید که به پیمان خودکشی تعلق دارد

معبد تسویوتِن تِنجینشا (Tsuyoten Tenjinsha) که در میان مردم محلی به اوهاتسو تِنجین (Ohatsu Tenjin) شهرت دارد، شاید معروف‌ترین معبد کانسای (Kansai) نباشد؛ اما داستان جالبی که پشت ساخت این معبد وجود دارد، آن را نسبتا مشهور ساخته است. در زمان‌های گذشته، یک فروشنده‌ی محلی عاشق رقصنده‌ای به نام اوهاتسو می‌شود. طبق باورهای قدیمی ستارگان این دو نفر شوم بود؛ بنابراین این دو در نزدیکی این معبد، جایی که عشق‌شان ممنوع بود، دست به خودکشی زدند. داستان این دو عاشق با نمایش عروسکی در نزدیکی معبد اجرا می‌شود تا مردم این دو را به خاطر داشته باشند. شاید کمی عجیب باشد اما زوج‌های جوان زمانی‌که در رابطه‌شان مشکلی پیش می‌آید به این معبد می‌آیند. در این معبد آویزها و افسون‌های مختلفی برای زوج‌هایی که به اوهاتسو تِنجین می‌آیند، به فروش می‌رسد.

سفر به اوزاکا

یک آبمیوه ترکیبی سفارش دهید

شاید خوردن آبمیوه از اولویت‌های سفر شما به ژاپن نباشد؛ اما افرادی که به ژاپنِ قدیم علاقه دارند، حتما از نوشیدن آمیوه‌ی اوزاکا میکسد (OsakaMixed) در کافه‌ای که برای اولین بار این نوشیدنی اختراع شد، استقبال می‌کنند. در سال ۱۹۴۸، سِناریا (Sennariya) یک دکه‌ی میوه‌فروشی بود. زمانی‌که صاحب این دکه انواع آبمیوه را با شیر مخلوط کرد، یک نوشیدنی محبوب در کانسای به‌وجود آورد. به‌تردیج این دکه به یک کافی‌شاپ تبدیل شد و با وجود این‌که صاحب آن سال‌ها پیش از دنیا رفت، تا همین امروز پابرجا باقی‌مانده است. سِناریا در یک خیابان کوچک در محله‌ی شینسِکای قرار گرفته و افرادی که به این نوشیدنی‌ها و حال‌وهوای ژاپن قدیم علاقه دارند را به خود جذب می‌کند.

نوشته تفریحات عجیبی که می‌ توانید در اوزاکا تجربه کنید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

نام شهر پرزرق‌وبرق توکیو، همواره در فهرست شهرهای گران‌قیمت جهان دیده می‌شود. با این‌حال، پایتخت ژاپن هم از مسافرانی با بودجه‌های محدود استقبال می‌کند.

شهرت توکیو به‌عنوان شهری گران‌قیمت، موجب شده است که بسیاری از مسافران با بودجه‌های محدود از سفر به این شهر خودداری کنند. این یک اشتباه بزرگ است. توکیو می‌تواند یکی از کم هزینه‌ترین شهرها برای مسافران به‌منظور گشت‌وگذار باشد. این مقاله به شما ثابت می‌کند که همچنان می‌توان با بودجه‌ای محدود هم به پایتخت ژاپن سفر کرد.

کجا اقامت کنیم؟

آساکوسا (Asakusa) محله‌ای قدیمی و یکی از ارزان‌ترین مناطق توکیو برای رزرو هتل محسوب می‌شود. آندون ریوکان (Andon Ryokan) گزینه‌ای ایده‌آل برای تجربه‌ی حس زندگی سنتی ژاپنی در فضایی مدرن به شمار می‌آید، درحالی‌که هتل‌های زنجیره‌ای اِی پی اِی (APA) به‌ مراتب برخی از بهترین گزینه‌های اقامتی با مبالغ ارزان‌قیمت را ارائه می‌دهند. هتل‌های کپسولی مناسب مسافران انفرادی هستند و هاستل‌ها هم برای مسافران گروهی گزینه‌های ارزان‌تری محسوب می‌شوند. می‌توان این اقامتگاه‌ها را در سراسر شهر پیدا کرد.

اقامت ارزان در توکیو

کجا غذا بخوریم؟

بیرون غذا خوردن در توکیو می‌تواند به طرز عجیبی ارزان باشد. شوکودو (Shokudo) یا همان رستوران‌های کوچک و معمولی منوی غذایی خود همراه با قیمت‌های آن را بر روی یک تابلو در بیرون از رستوران نصب می‌کنند. این کار انتخاب و سفارش یک غذای ارزان را آسان خواهد کرد. کومبینی (Combini) یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای اقدام به فروش مواد غذایی ارزان‌قیمت اما باکیفیت و نودل‌های عالی می‌کنند. می‌توان این خوراکی‌ها را با چند صد یِن خریداری کرد. سوشی دیگر گزینه‌ی ارزان‌قیمت و محبوب در توکیو است که هزینه‌ی زیادی به کیف پول مسافران تحمیل نمی‌کند.

غذای ارزان در توکیو

از کدام موزه ها دیدن کنیم؟

موجب شگفتی است که برخی از بهترین موزه‌های ژاپنی در توکیو رایگان هستند. حتماً به هنگام حضور در توکیو از موزه‌ی کُشتی سومو در ریوگوکو (Ryogoku) و موزه‌ی فناوری‌های مدرن در اویاما (Aoyama) دیدن کنید. بسیاری از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی نظیر باغ‌های کاخ سلطنتی و مراکز مقدس نظیر معبد میجی نیز رایگان هستند.

کاخ سلطنتی توگیو

چه تفریحاتی انجام دهیم؟

این موارد را در توکیو تکرار کنید: خرید، گشت‌وگذار و غذا خوردن. به‌جای پرداخت پول برای رفتن به بالای برج توکیو اسکای تری راهی ساختمان‌های دولتی کلان‌شهر توکیو و به‌طور رایگان وارد سکوی دیدبانی آن‌ها در طبقه‌ی چهل و پنجم شوید. درحالی‌که بسیاری از باغ‌ها مبالغ ناچیزی را برای ورود از شما طلب می‌کنند، اکثر پارک‌ها نظیر یویوگی (Yoyogi)، یوئنو (Ueno) و اینوکاشیرا (Inokashira) کاملاً زیبا و رایگان هستند. درواقع، اکثر جاذبه‌های مهم توکیو نظیر خیابان خرید تاکِشیتا (Takeshita)، تقاطع شیبویا و چراغ‌های نئونی و تبلیغاتی محله‌ی آکیهابارا (Akihabara) هیچ هزینه‌ای به بودجه‌ی شما تحمیل نخواهند کرد.

تفریحات ارزان توکیو

سفرهای روزانه از توکیو

قطارها ایستگاه راه‌آهن توکیو را تقریباً به هر مقصدی که فکرش را کنید ترک می‌کنند؛ اما جذاب‌ترین مقاصد گردشگری قطعاً نیازمند پرداخت مبالغ بالایی هستند؛ بنابراین بهتر است راهی کوه‌های اطراف شهر شوید و هوای تازه، پیاده‌روی و تماشای مناظری زیبا از کوه فوجی را تجربه کنید. کوه تاکائو (Takao) و کوه میتاکه (Mitake) دو گزینه‌ی محبوب برای خروج از شهر در آخر هفته‌ها محسوب می‌شوند.

کوه فوجی توکیو

از کدام محله ها دیدن کنیم

محله‌های نیشی اوجیکوبو (Nishi-ogikubo) و آساگایا (Asagaya) به خاطر کافه‌های ارزان‌قیمت در طول روز و زندگی شبانه‌ی پرهیاهو در هنگام عصر معروف هستند. شیموکیتازاوا (Shimokitazawa) نیز به دلیل داشتن فروشگاه‌های فراوان اجناس دست‌دوم محبوبیت زیادی دارد. تاکادانوبابا (Takadanobaba) محله‌ای دانشجویی است و در آن رستوران‌ها و سرگرمی‌های ارزان‌قیمتی یافت می‌شود.

محله های توکیو

چگونه در شهر جابجا شویم؟

متروی توکیو بسیار سریع، راحت و در دسترس است. به‌علاوه این وسیله مقرون‌ به‌صرفه‌ترین گزینه برای جابجایی در شهر محسوب می‌شود. می‌توان به‌جای خرید چندباره‌ی بلیط‌های کاغذی برای سفر، یک کارت الکترونیکی تهیه کرد. با این‌حال، گویی توکیو برای عابران پیاده ساخته شده است؛ درنتیجه زمانی‌که به محله‌ی مدنظر خود رسیدید، بهترین کار پیاده‌روی و یافتن مسیر خود با پای پیاده است.

مترو توکیو

نوشته سفری کم هزینه به توکیو داشته باشید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

کیوتو به‌عنوان یکی از شهرهای باستانی ژاپن، مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر جهان است. سفر به این شهر تاریخی، در صورت آشنایی بیشتر گردشگران با آن، به‌یادماندنی‌تر می‌شود.

کیوتو برای مدت بیش از هزار سال پایتخت ژاپن بود و حالا نیز قلب فرهنگی و تاریخی این کشور محسوب می‌شود. این شهر یکی از شگفت‌انگیزترین شهرهای جهان است و مکانی است که هرکسی باید حداقل یک‌بار در عمر خود از آن دیدن کند. مطالعه‌ی این مقاله به افرادی که قصد سفر به کیوتو را دارند، کمک فراوانی خواهد کرد.

یک کارت اتوبوس تهیه کنید

کیوتو شهری کوچک با سیستم حمل‌ونقل عمومی عالی است که سفر در اطراف آن برای کشف مکان‌های شگفت‌انگیز را بسیار آسان می‌کند. یک کارت اتوبوس یک‌روزه تهیه کرده و با آن به تقریباً هرکجای این شهر سفر کنید. این کارت قیمت بسیار مناسبی دارد و برای سوار و پیاده شدن با اتوبوس و قرار دادن آن در مقابل دستگاه کارت‌خوان بسیار ساده است. می‌توان این کارت را از پیشخوان‌های اطلاعات مخصوص توریست‌ها در ایستگاه‌های مترو و اتوبوس یا حتی در داخل خود اتوبوس خریداری کرد.

اتوبوس های کیوتو

از گوگل مپ برای یافتن مسیر خود استفاده کنید

گوگل مپ ابزاری ایده‌آل برای کمک به شما به‌منظور یافتن مسیر و سوار شدن به اتوبوس مورد نظر است. سفر خود را به‌دقت برنامه‌ریزی کرده و پس از مشخص کردن مکان مورد نظر بر روی نقشه، با خیال راحت از مزایای این اپلیکیشن استفاده کنید.

به دیدار جاذبه های رایگان این شهر بروید

بله درست خوانده‌اید. نه همه‌ی آن‌ها، بلکه اکثر معابد کیوتو و حتی باغ‌های موجود در این شهر به گردشگران اجازه می‌دهند تا به‌طور رایگان وارد آن‌ها شوند. می‌توان به برخی از این مکان‌های شگفت‌انگیز رایگان نظیر معبد فوشیمی ایناری (Fushimi Inari)، معبد یاساکا (Yasaka)، معبد هی‌آن جینگو (Heian Jingu)، کاخ سلطنتی کیوتو، جنگل بامبوی آراشیاما (Arashiyama) و معبد نینا جی (Ninna-ji) اشاره کرد.

جنگل بامبو کیوتو

مقدار زیادی سکه سوراخ دار با خود به همراه داشته باشید

سکه‌های ۵ ینی گزینه‌های مناسبی برای انداختن در صندوق‌های خیریه، به هنگام عبادت در یک معبد یا جای مقدس، در ژاپن هستند. این سکه‌های کوچک گرد با یک سوراخ در وسط آن‌ها، مبارک و فرخنده تلقی می‌شوند و بهترین وسیله برای خوش‌یمنی به هنگام دعا کردن به شمار می‌آیند. چرا؟ ۵ ین در فرهنگ ژاپنی نماد خوش‌شانسی است، بنابراین از این سکه‌ها با امید خوش‌شانسی در کار، در عشق و زندگی استفاده می‌شود. این یک ایده‌ی خوب برای به همراه داشتن تعداد فراوانی از این سکه‌ها با خود به هنگام دیدار از معابد گوناگون کیوتو است. شکی نیست که شما در این سفر حداقل با چندین معبد روبه‌رو خواهید شد.

سکه های سوراخ دار در کیوتو

به منظور پیاده روی های طولانی مدت، کفش راحتی بپوشید

کیوتو با داشتن معابد تاریخی و رنگارنگ، خیابان‌های قدیمی اما دست‌نخورده و باغ‌های سنتی، شهری است که گردشگران باید به میزان زیادی در آن پیاده‌روی کنند. بخشی از لذت کشف این جاذبه‌ها، تجربه‌ی رفتن به آن‌ها است. تجربه‌ای که ممکن است ساعت‌ها پیاده‌روی در خیابان‌های تنگ فرعی، عبور از پل‌های عابر پیاده بر روی کانال‌ها و گشت زدن در مسیرهای مخفی را به همراه داشته باشد.

سفر به کیوتو

ایستگاه کیوتو بهترین مکان برای شروع سفر شما نیست

ایستگاه کیوتو یک قطب شگفت‌انگیز برای جابجایی به‌منظور دیدار از منطقه‌ی کاناسی (Kansai) در این شهر و البته شهرهای نارا و اوزاکا است؛ اما این ایستگاه بهترین مکان برای شروع گردش‌های شما در خود این شهر نیست. منطقه‌ی گیون (Gion) گزینه‌ی بهتری به نظر می‌رسد. این منطقه به‌عنوان مرکز تجاری کیوتو شناخته می‌شود و همین موضوع گیون را به مکانی راحت برای شروع ماجراجویی‌های شما در تمام کیوتو تبدیل کرده است.

ایستگاه کیوتو

در روزهای پانزدهم، بیست و یکم و بیست و پنجم به دنبال یک تخفیف اساسی باشید

کیوتو دارای برخی از بهترین بازارهای اشیاء عتیقه در تمام ژاپن است. می‌توان در این بازارها تخفیف‌های خوبی برای اجناسی چون کیمونو، ظروف سرامیکی، تابلوهای چوبی، صنایع‌دستی و اکسسوری‌ها، به‌عنوان یک سوغاتی عالی، به دست آورد. در روزهای پانزدهم، بیست و یکم و بیست و پنجم هرماه راهی بازار اجناس دست‌دوم تِزوکوری ایچی (Tezukuri-ichi) در معبد چیون جی (Chion-ji)، بازار کوبو سان (Kobo-san) در معبد توجی (Toji) و بازار تِنجین سان (Tenjin-san) در معبد کیتانو تِنمانگو (Kitano Tenmangu) شوید.

بازار تنجین سان کیوتو

ناهار ارزان تر از شام است

کیو ریوری (Kyo-ryori) یا غذای مخصوص کیوتو یکی از مواردی است که حتماً باید به هنگام بودن در این شهر امتحان کرد. این وعده‌های غذایی چندگانه توسط خدمه‌ای با لباس کیمونو بر روی تشک‌های سنتی ژاپنی سرو می‌شوند و تجربه‌ی اصیل ژاپنی را به نمایش می‌گذارند. راهی رستوران مینوکو (Minoko) شده و برای امتحان یک غذای اصیل ژاپنی در قالب یازده وعده به منطقه‌ی گیون سر بزنید. اگر بودجه‌ی سفر شما محدود است، سعی کنید وعده‌های غذایی ساده‌تر در هنگام ناهار را امتحان کنید که در ظروف زیبای چوبی سرو می‌شوند.

ناهار ارزان در کیوتو

نوشته پیش از سفر به کیوتو بهتر است این توصیه ها را بخوانید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

وجود جاذبه‌های شگفت‌انگیز در سراسر توکیو، سفر به پایتخت ژاپن را تبدیل به تجربه‌ای خارق‌العاده برای تمامی گردشگران می‌کند. این جاذبه‌ها در نوع خود بی‌نظیر بوده و تنها مختص به توکیو هستند.

توکیو صحنه‌ی نبرد میان غنای تاریخی و فرهنگی و نوآوری‌های فناورانه‌ی بی‌رقیب است. همین امر توکیو را به یکی از منحصربه‌فردترین و جذاب‌ترین شهرهای جهان تبدیل می‌کند. فرقی نمی‌کند که قصد صرف شام همراه با ربات‌ها را داشته باشید یا اینکه بخواهید از کشتی سومو دیدن کنید، توکیو دارای جاذبه‌هایی است که در هیچ کجای دیگر دنیا یافت نمی‌شوند.

تماشای بازی های تیم یومیوری جاینتس در یک مسابقه خانگی

تنها در توکیو می‌توان شاهد مسابقه‌ی تیمی محبوب در ورزشگاه خانگی توکیو دوم (Tokyo Dome) در منطقه‌ی بونکیو (Bunkyo) بود. تیم یومیوری جایِنتس (Yomiuri Giants) یکی از محبوب‌ترین تیم‌های بیس‌بال حرفه‌ای در ژاپن است. وقتی‌که در این ورزشگاه حاضر شدید، حتماً از تالار افتخارات ورزش بیس‌بال ژاپن به‌منظور آشنایی با تاریخ این ورزش و بازیکنان افسانه‌ای ژاپنی دیدن کنید.

تفریحات توکیو

دیدار از گلدن گای

گلدن گای (Golden Gai) منطقه‌ای منحصربه‌فرد در ژاپن است. این بلوکِ متعلق به پیش از دوران جنگ جهانی دوم با ساختمان‌هایی دوطبقه، در گذشته مصارف دیگری داشت؛ اما پس از جنگ جهانی دوم، اقتصاد این منطقه به‌شدت تحت کنترل قرار گرفت و گلدن گای تبدیل به یک بازار سیاه برای خریدوفروش کالاهای ممنوعه شد. امروزه گلدن گای منطقه‌ای پر از کافه‌ها و بارهای کوچک است که برخی از آن‌ها به‌سختی برای ۴ یا ۵ نفر فضا دارند. شانس خود را برای سر زدن به کافه‌ها و بارهای این منطقه در محله‌ی شینجوکو از دست ندهید.

گلدن گای توکیو

صرف شام با ربات ها

در فاصله‌ای اندک تا منطقه‌ی گلدن گای، رستوران ربات‌های شینجوکو، یکی از خاص‌ترین رستوران‌های توکیو، دیده می‌شود. صرف شام در این رستوران با تماشای نمایش ربات‌های مبارز، ربات‌های رقصنده و نمایش‌هایی دیدنی از نور و لیزر همراه است. حتماً نیم ساعت قبل از شروع نمایش در این رستوران حاضر شوید، در غیر این‌صورت ممکن است جایی برای نشستن پیدا نکنید. رزرو صندلی خود را از قبل و از طریق وب‌سایت رستوران انجام دهید.

رستوران ربات شینجوکو

قدم زدن در شلوغ ترین تقاطع جهان

تقاطع شیبویا تبدیل به یکی از مهم‌ترین نمادهای توکیو شده است. اگر به هنگام سفر به توکیو از این تقاطع دیدن نکنید، گویی به این شهر سفر نکرده‌اید. پس از پیوستن به جمعیت فراوان، بعدازظهر خود را صرف خرید آخرین لباس‌های روز دنیا در این محله کنید یا اینکه برای تماشای دنیا، در پشت پنجره‌ی کافه‌ای لوکس و دنج بنشینید.

شیبویا توکیو

دیدار از اولین پارک تفریحی جهان با موضوع غذا

موزه‌ی شین یوکوهاما رامن (Shin-Yokohama Ramen) خود را اولین پارک تفریحی جهان با موضوع غذا می‌نامد. این موزه در سال ۱۹۹۴ افتتاح شده است. موزه حال و هوای اواسط دوران شوا (Showa) در ژاپن را به تصویر می‌کشد و با تبلیغات غیرواقعی، ویترین‌های نوستالژیک مغازه‌ها و حتی یک خیابان خرید کوچکِ پر از قنادی‌های قدیمی، کامل شده است. در کجای دیگر از این کشور می‌توان با تاریخچه‌ی رامن آشنا شد و ۱۰ گونه‌ی مختلف از آن، متعلق به تمام ژاپن، را امتحان کرد؟

موزه غذا توکیو

قدم زدن در کوچه خاطره

کوچه‌ی خاطره یا اومویده یوکوچو (Omoide Yokocho)، شبکه‌ای از کافه‌ها و رستوران‌های کوچکی است که درست در بیرون از ایستگاه قطار شینجوکو واقع شده‌اند. این منطقه به خاطر غذاهای خیابانی و کباب‌های ارزان‌قیمت آن شهرت فراوان دارد. بسیاری از کبابی‌های این کوچه پس از دوران جنگ تأسیس شده‌اند. در آن زمان، مواد اولیه‌ی رایج مانند آرد جیره‌بندی شده بودند، بنابراین صاحبان کسب‌وکارها باید به سراغ ایده‌ی جدیدی می‌رفتند. از آنجایی‌که امعا و احشای حیوانات ارزان و در دسترس بودند، کسب‌وکار این کبابی‌ها رونق فراوانی گرفتند.

کوچه خاطره توکیو

تماشای یک تورنمنت در پایتخت سومو

منطقه‌ی ریوگوکو (Ryogoku) در توکیو، خانه‌ی ریوگوکو کوکوجیکان (Ryogoku Kokugikan)، تالار کشتی سومو و پایتخت غیررسمی این ورزش در ژاپن، است. هرساله سه تورنمنت مهم در این تالار برگزار می‌شود. دیدار از این منطقه برای علاقه‌مندان به کشتی سومو ضروری است. به‌علاوه ریوگوکو از رستوران‌هایی با حال و هوای سومو، موزه‌ی سومو، چندین مرکز تمرینی این ورزش، یادمان‌های سومو و رستوران‌های فراوانی که متخصص در طبخ سوپ سومو هستند نیز میزبانی می‌کند.

قرار دادن پاها در چشمه های آب گرم

اوئدو اونسن مونوگاتاری (Oedo Onsen Monogatari) در منطقه‌ی تفریحی و خرید اودایبا (Odaiba)، یک پارک تفریحی برای نمایش اونسن‌ها (onsen) یا چشمه‌های آب گرم و حال و هوای دوران امپراطوری اِدو (Edo) است. در این پارک چشمه‌های آب گرم، استخرهای مخصوص کودکان و رستوران‌های قدیمی شبیه به یک فستیوال دوران پادشاهی ادو دیده می‌شود. گردشگران یکی از یوکاتاهای (لباس‌های سنتی ژاپنی) قرضی این پارک را به تن کرده و در حین سفر به دوران کهن ژاپن، خستگی را از عضلات خود به در می‌کنند.

چشمه های آبگرم توکیو

دیدار از بلندترین برج ژاپن

توکیو اسکای تری در منطقه‌ی سومیدا (Sumida)، بلندترین سازه در تمام ژاپن و دومین برج بلند دنیا محسوب می‌شود. این برج با ۶۵۰ متر ارتفاع، سر به آسمان ساییده و سکوی دیدبانی آن به گردشگران اجازه می‌دهد تا مناظری ۳۶۰ درجه از هرکجای شهر را تماشا کنند.

توکیو اسکای تری

صرف شام در سلول یک زندان

در حالی‌که اساساً امکان صرف شام در سلول یک زندان در هرکجای دنیا وجود دارد، می‌توان این کار را بدون نقض قانون و ارتکاب جرم در توکیو تجربه کرد. آلکاتراز ای آر (Alcatraz ER) یک رستوران با طراحی زندان و بیمارستان در محله‌ی شیبویا است که به شما امکان سفارش انواع نوشیدنی‌ها با ظاهر شربت‌های دارویی را می‌دهد. مشتریان علاوه بر دریافت این نوشیدنی‌ها از خدمه‌ای با لباس پرستار، می‌توانند وارد سلول‌های زندان با ظاهری کاملاً واقعی و همچنین سالن غذاخوری زندانیان شوند.

زندان آلکاتراز توکیو

نوشته شگفت‌ انگیزترین تجربه‌ هایی که می توانید در توکیو داشته باشید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

دوست دارید زندگی شبانه اوزاکا را تجربه کنید، اما نمی‌دانید چطور این کار را انجام دهید؟ راهنمای ایوار به شما کمک خواهد کرد تا بهترین شب‌ها را در اوزاکا سپری کنید.

اوزاکا حقیقتاً در شب دوباره زنده می‌شود. کلوب‌ها، جاذبه‌های شبانه و کارهای هیجان انگیز و جالبی هم وجود دارد که در این زمان مردم را سرگرم خواهد کرد. با بعضی از این سرگرمی‌ها آشنا شوید:

از یک منظره وسیع شبانه لذت ببرید

جای تعجب نیست که بسیاری از برج‌ها و شگفتی‌های معماری اوزاکا در شب از بالا بسیار تماشایی می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم از یک ساختمان بلند مانند آبِنو هاروکاس (Abeno Harukas) یا اومِدا اسکای بیلدینگ (Umeda Sky Building) بالا رفته یا حتی می‌توانید به سادگی به‌طور رایگان به بالای «ایستگاه اوزاکا» بروید و مناظر باشکوه و جذابی از این کلان‌شهر چراغانی را تماشا کنید.

یک نمای شگفت‌انگیز جایگزین هم، دوتونبوری (Dotonbori)، بعد از تاریکی هوا خواهد بود. این منطقه تفریحی پر از تبلیغات نئونی بلند است و گاهی آن را با میدان تایمز نیویورک مقایسه می‌کنند. 

آبنو هاروکاس

نوشیدنی و تماشای مردم

اگر اقتصادی سفر می‌کنید یا دوست دارید مانند یک بومی باشید، یک نوشیدنی ارزان از فروشگاه تهیه کرده و آن را در خیابان بنوشید. برخی از بهترین اماکن برای این کار در مقاصد نهایی دورهمی‌های شبانه برای مردم بومی یا ساکنین خارجی جوان، یعنی مناطق تفریحی و پرشوری مانند نامبا (Namba)، اومدا (Umeda) یا پارک تراینگل (Triangle Park) در آمِمورا (Amemura) قرار دارند.

زندگی شبانه اوزاکا

در یک شوی کمدی حسابی بخندید

اوزاکا به خاطر عرصه کمدی هم شهرت زیادی دارد. دیوانگی‌های اِسلپ استیک (نوعی کمدی) روی صحنه و تقلید از شکل مکالمه مردم بومی در این شهر بسیار شناخته شده هستند. کمدی‌های انگلیسی زیادی هم در شهر وجود دارند که از میانشان می‌توانیم به استند آپ هفتگی «کلوب کمدی ROR» اشاره کنیم. اگر با نمایش‌های جادویی مسحور می‌شوید، باید حتماً شوی هفتگی جادویی این کلوب را هم امتحان کنید. اگر برای تماشای تئاترهای بداهه به شهر آمده‌اید، نمایش‌های ماهانه دوزبانه‌ی دزدان دریایی دوتونبوری (Pirates of the Dotonbori) بهترین پیشنهاد است.

کمدی اوزاکا

آنقدر آواز بخوانید که صدایتان قطع شود یا بیرونتان کنند

کارائوکه بخشی مهم از فرهنگ ژاپنی است و به شما کمک می‌کند با گروهی از افراد جدید آشنا شوید. این شهر به کارائوکه اهمیت ویژه‌ای داده و می‌توانید از میان انتخاب‌های زیادی مقصدتان را پیدا کنید. می‌توانید اتاق‌های کاراکوئه را اجاره کرده و از یک تجربه خصوصی آواز خواندن لذت ببرید. در مغازه‌هایی مانند جانکارا (Jankara) یا مانکی نکو (Maneki Neko) مهمانان می‌توانند اتاقی را برای یک ساعت اجاره کرده یا یک «وقت رایگان» رزرو کنند که معمولاً تا طلوع خورشید ادامه دارد. نرخ‌ها معمولاً ارزان هستند و می‌توانید با گوشی، غذا و نوشیدنی در اتاقتان سفارش دهید.

گزینه بعدی، کارائوکه بار است که تمام مهمانان می‌توانند جلوی غریبه‌ها آواز بخوانند. این راه برای دوست پیدا کردن در سفر عالی است! برخی از بهترین گزینه‌هایی که برای این کار دارید کاماسوترا (Kama Sutra)، مون شاین (Moonshine) و دوموس (Domus) هستند.

کارائوکه در اوزاکا

تمام شب در کلوب برقصید

مردم اوزاکا مهمانی‌های پرشوری دارند. اکثر کلوب‌های شبانه شهر در «نامبا» و «اومدا» قرار داشته و تا طلوع خورشید و حرکت اولین قطار باز هستند. اگر بعد از بسته شدن درهای آخرین کلوب‌ها هنوز هم دوست داشتید برقصید و با دیگران معاشرت کنید، می‌توانید به سراغ هِوِن (Heaven) بروید که تا ۱۰ صبح باز است.

تفریحات شبانه اوزاکا

تفریحات ورزشی در راند ۱

راند ۱ (Round 1) جایی بی‌همتا است که به‌طور خاص برای یکی از تفریحات اصیل ژاپنی به نام اسپوچا (spocha) ساخته شد که از عبارت «چالش ورزشی» گرفته شده است. اسپوچا به مهمانان اجازه می‌دهد از بازی‌هایی مانند فوتبال حبابی، اسکیت، بولینگ، بازی‌های کامپیوتری، کارائوکه، دارت و قفس‌های مبارزه و چندین بازی دیگر زیر یک سقف لذت ببرند. اگر نیاز به تجدید قوا داشته باشید می‌توانید غذا و نوشیدنی هم در همین جا تهیه کنید. راند ۱ تمام شبانه روز و هفت روز هفته باز است.

نصف شب رامن بخورید

بعد از مهمانی شبانه و شادی فراوان، بسیاری از مردم گرسنه می‌شوند و به ویژه دلشان غذایی چرب و خوشمزه می‌خواهد. رامن بهترین غذا برای این موقعیت است و بسیاری از رامن فروشی‌ها تا دیر وقت باز هستند. اگر در ساعات نیمه شب در حوالی مینامی (Minami) گرسنه شدید به سراغ زوندویا (Zundoya) یا کینریو (Kinryu) بروید و در اومدا هم ایچیران (Ichiran) را پیشنهاد می‌کنیم.

زندگی شبانه اوزاکا

نوشته زندگی شبانه در اوزاکا همراه با تفریحاتی پرشور و شگفت انگیز اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

کیوتو از زمان‌های قدیم به داشتن غذاهای خوشمزه شهرت داشته است؛ پس یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید در سفر به این شهر زیبا انجام دهید، امتحان کردن غذاهای سنتی ژاپنی است.

کیوتو یکی از شهرهای تاریخی ژاپن است و به دلیل دارا بودن آثار باستانی و بیش از ۲۰۰۰ معبد شهرت زیادی دارد. کیوتو دارای غذاهای متنوعی است و فرهنگ غذا و آشپزی در این شهر بسیار غنی است. غذاهای خوشمزه‌ی محلی و شیرینی‌های سنتی که هرکدام با سبک‌های مختلف سرو می‌شوند، نشان‌دهنده‌ی قدمت طولانی آشپزی در این شهر هستند. در ادامه با ۱۰ غذای سنتی کیوتو آشنا خواهید شد که در سفر به این پایتخت قدیمی باید حتما امتحان کنید

کیو کایسکی (کایسکی ریوری با سبک کیوتو)

کیو کایسِکی (Kyo Kaiseki) مجموعه‌ای از چند غذای مختلف است و نحوه‌ی سرو کردن این غذا و طراحی زیبای آن به همراه طعم خیلی خوب، باعث می‌شود علاوه‌بر تجربه‌ی خوردن یک غذای خوشمزه از ظاهر زیبای آن هم لذت ببرید. این غذا که به شکل کاملا استادانه طبخ و سرو می‌شود، در گذشته برای اشراف‌زادگان و دربار امپراطوری کیوتو سرو می‌شد. کایسِکی (Kaiseki) را می‌توانید در بسیاری از رستوران‌ های کیوتو، از رستوران‌های سنتی گرفته تا مهمان‌خانه‌های ریوکان (Ryokan) میل کنید.

غذاهای سنتی کیوتو

بودیست شوجین ریوری

بودیست شوجین ریوری (Buddhist Shojin Ryori) یک غذای ساده و دقیقا متضاد با تجمل به‌کار رفته در کایسِکی است. این غذا یک غذای گیاهی است اما طعم بسیار خوبی دارد. این غذا توسط راهبان بودایی در معابد کیوتو ابداع شد. این غذای گیاهی از سبزیجات کوهی، نوعی سویای تخیمر شده به نام ناتو (Natto) و پنیر توفو تهیه می‌شود. بهترین مکان برای خوردن شوجین ریوریِ بودایی،‌ معابد بودایی کیوتو است.

غذاهای سنتی کیوتو

اوبانزای ریوری

اوبانزای ریوری (Obanzai Ryori) در واقع طبخ غذای خانگی به سبک کیوتو است. این غذا شامل چند نوع غذای خانگی کیوتو است که در ظروف کوچک سرو می‌شوند. در اوبانزای ریوری از محصولات تازه‌ی محلی و مواد غذایی فصلی استفاده می‌شود و طعم و مزه‌ی طبیعی مواد تازه‌ی محلی را می‌توان در این غذا حس کرد. در سراسر شهر کیوتو می‌توانید رستوران‌هایی که اوبانزای ریوری سرو می‌کنند را پیدا کنید.

غذاهای سنتی کیوتو

یودوفو (توفوی نیم جوش)

یودوفو (Yodofu) یکی از غذاهای محلی کیوتو است که با توفوی جوشانده در آبِ گوشت همراه با سبزیجات فصلی تهیه می‌شود. با خوردن این غذا می‌توانید شاهد کیفیت توفوی کیوتو باشید که به نرمی، بافت خامه‌ای و طعم عالی شهرت دارد. این غذا اغلب با پیازچه‌ی خرد شده، دانه‌ی کنجد و سس سویا سرو می‌شود. در محله‌‌های آراشی‌یاما (Arashiyama) و نانزِنجی (Nanzenji) می‌توانید غذاهای خوشمزه‌ای با توفو میل کنید.

غذاهای سنتی کیوتو

یوبا (لایه های توفو)

یوبا (Yuba) یکی از غذاهای محلی ژاپنی است که ریشه‌ی آن به چین باستان باز می‌گردد. این غذای ساده و خوشمزه با جوشاندن شیر سویا و گرفتن سرشیر روی سطح آن تهیه می‌شود. این غذا دارای بافتی نرم و طعم ملایم سویا است. یوبا را با سس سویا، واسابی (Wasabi) یا ترب ژاپنی و پونزو (Ponzu) سرو می‌کنند. کیوتو به دارا بودن با کیفیت‌ترین لوبیای سویا و آب تمیز معروف است که باعث تولید بهترین توفو در ژاپن می‌شوند.

غذاهای سنتی کیوتو

کیو تسوکمونو

کیو تسوکِمونو (Kyo Tsukemono) نوعی ترشی است که با سبک کیوتو تهیه می‌شود. در این ترشی از سرکه، نمک و سبزیجاتی مانند تربچه، شلغم، کاهوی چینی استفاده می‌شود. بازار نیشیکی (Nishiki) بهترین مکان برای یافتن کیو تسوکِمونو است. این بازار به‌عنوان «آشپزخانه‌ی کیوتو» شناخته می‌شود و در محله‌ی گیون (Gion) قرار گرفته است.

غذاهای سنتی کیوتو

سنمایزوکه

یکی دیگر از ترشی‌های سنتی کیوتو، سِنمایزوکه (Senmaizuke) نام دارد. این ترشی ار ریشه‌ی شلغم تهیه می‌شود که شوگوین (Shogoin) نام دارد. برای تهیه‌ی سِنمایزوکه، شلغم به‌صورت ورقه‌های نازک بریده و سپس با سرکه‌ی شیرین، جلبک دریایی کومبو (Kombu) و فلفل توگاراشی (Togarashi) مزه‌دار می‌شود. سِنمایزوکه به معنای «ترشی هزار لایه» است. ورقه‌های شلغم در این نوع ترشی بسیار ترد و دارای طعم شیرین و شور هستند.

غذاهای سنتی کیوتو

سوشی با سبک کیوتو

سوشی برای اولین‌بار در اِدو (Edo) یا همان توکیو تهیه شد؛ اما سوشی را می‌توان با سبکِ کیوتو هم پیدا کرد. در این غذای سنتی ژاپنی، به‌جای ماهی تازه از ماهی‌های نگه‌داری شده و برنج‌هایی که مقدار بیشتری سرکه دارند، استفاده می‌شود. در قدیم، کیوتو یک شهر محصور در خشکی بود و دسترسی به دریا نداشت؛ به همین دلیل تهیه‌ی ماهی تازه برای مردم دشوار بود. این غذا در واقع از روی نیاز مردم ابداع شد. یکی از محبوب‌ترین انواع سوشی در کیوتو، سابازوشی (Sabazushi) است. این نوع سوشی با ترشی ماهی خال‌خالی به همراه برنج و جلبک کومبو تهیه می‌شود.

غذاهای سنتی کیوتو

نامافو

نامافو (Namafu) یکی دیگر از غذاهای سنتی کیوتو است که با گلوتن گندم تصفیه‌ شده و آرد برنج موچی (Mochi) تهیه می‌شود. این غذا جایگزین مناسبی برای گوشت در غذاهایی است که با لوبیای سویا تهیه می‌شوند. نامافو معمولا غذای راهبان بودایی در کیوتو و افرادی است که رژیم غذایی گیاهی را دنبال می‌کنند. این غذا بافت جویدنی و رشته‌ای مانند گوشت دارد. خوردن این غذا همان حس خوردن گوشت را به شما القا می‌کند با این تفاوت که نامافو بسیار سالم‌تر از گوشت است.

غذاهای سنتی کیوتو

یاتسوهاشی

یاتسوهاشی (Yatsuhashi) معروف‌ترین شیرینی در کیوتو است و در تمام شهر، از مغازه‌های فروش سوغات گرفته تا فروشگاه‌های بزرگ، پیدا می‌شود. این شیرینی دارچینی از آرد برنج چسبناک (موچی‌کومه) تهیه می‌شود. یاتسوهاشی را هم به‌صورت خام و هم به‌صورت پخته می‌توان مصرف کرد. یاتسوهاشی خام، نرم و جویدنی است و شباهت زیادی به بافت موچی دارد. یاتسوهاشی پخته سخت و ترد است و به بیسکوئیت و کوکی شباهت دارد. فراموش نکنید یاتسوهاشی‌های با طعم کیت‌کت (Kit Kat) را حتما خریداری کنید. این شیرینی‌ها سوغات ژاپنی خوبی از شهر زیبای کیوتو به‌شمار می‌روند.

غذاهای سنتی کیوتو

نوشته غذاهای سنتی خوشمزه ای که باید در کیوتو امتحان کنید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

سوشی غذایی ساده اما منحصربه‌فرد و خوشمزه است که حتماً باید در سفر به ژاپن امتحان کنید. خوشبختانه برای این کار نیازی به جیب پرپول و یک رستوران لوکس ندارید، صرفاً کافی است به فهرست رستوران‌هایی در ادامه که برای شما تهیه‌کرده‌ایم، نگاهی بیندازید.

 با اینکه غذاهای دریایی شهر توکیو یکی از بهترین غذاهای ژاپن است، اما لزومی ندارد که جزو گران‌ترین غذاها باشند. اگر بودجه‌ی اندکی در اختیار دارید، مهم نیست. مطمئن باشید در بین این رستوران‌های ارزان‌قیمت سوشی، جایی برای رفتن پیدا خواهید کرد.

گانزو زوشی

گانزو زوشی (Ganso Zushi)‌ رستورانی زنجیره‌ای به سبک کایتن سوشی است که در آن ظرف سوشی روی تسمه‌ای چرخان قرارگرفته و مشتری‌ها هر بشقابی را که مایل باشند، انتخاب می‌کنند. این رستوران در سرتاسر توکیو شعبه دارد و قیمت‌های آن به ازای هر پرس، از ۱۰۰ ین (۹۰ سنت)‌ به بالا شروع می‌شود. ضمناً برای گردشگران منوی انگلیسی هم موجود است.

رستوران های ارزان سوشی

توریتون

توریتون (Toriton) رستورانی به سبک کایتن سوشی از جزیره‌ی هوکایدو است که شعبه‌ای هم در توکیو دارد. با توجه به قیمت هر پرس که از ۱۳۰ ین (۱ دلار و ۲۰ سنت) شروع می‌شود، کیفیت غذا عالی است. این رستوران داخل شهرک اسکای تری توکیو قرار گرفته و دارای منوی انگلیسی هم است.

رستوران های ارزان سوشی

گنکی سوشی

گِنکی سوشی (Genki Sushi) یک رستوران زنجیره‌ای ارزان‌قیمت و مشهور است که در بیشتر شعبه‌های آن غذا را روی تسمه‌های چرخان سرو می‌کنند. همچنین سفارش دادن در این رستوران بسیار راحت است چون مشتری‌ها اگر چیزی که می‌خواهند را روی نوار چرخان پیدا نکنند، می‌توانند آن را به‌وسیله‌ی تبلتی با گزینه‌های چندزبانه انتخاب کرده و سفارش دهند.

رستوران های ارزان سوشی

هیروکو سوشی

در رستوران هیروکو سوشی (Heiroku Sushi) قیمت‌ هر پرس در حدود ۱۰۸ ین تا ۵۰۰ ین (۹۹ سنت تا ۴ دلار و ۶۰ سنت) است. بشقاب‌ها با توجه به محتوایی که دارند، بارنگ‌های متفاوت مشخص شده‌اند تا حساب‌وکتاب راحت‌تر انجام شود. این رستوران برای تهیه‌ی ترکیبات جالب و خلاقانه‌ی سوشی شهرت فراوانی دارد.

رستوران های ارزان سوشی

سوشی میدوری

در رستوران سوشی میدوری می‌توانید، سوشی را به ازای هر پرس، از ۱۰۵۰ تا ۲۸۰۰ ین (۹ دلار و ۶۵ سنت – ۲۵ دلار و ۷۰ سنت‌) به همراه مخلفاتی مثل سوپ و دسر سفارش دهید. پرس‌های بدون مخلفات، رول‌های دستی (به‌صورت قیفی شکل) و چیراشی دان (کاسه‌ای برنج که روی آن ساشیمی و سبزیجات مختلف قرار می‌گیرد) هم در این رستوران موجود است.

رستوران های ارزان سوشی

میکوره سوشی

میکوره سوشی یا شینجوکو سوشی کاپو یکی از محبوب‌ترین رستوران‌ها برای خوردن سوشی ارزان‌قیمت است. این رستوران به‌وقت ناهار بهترین قیمت‌ها را ارائه می‌دهد، به‌طوری‌که می‌توانید یک‌کاسه برنج (دونباری)‌ یا یک پرس سوشی مخلوط (چیراشی)‌ را به ازای ۱۰۰ ین (۹ دلار و ۲۰ سنت) سفارش دهید. میکوره سوشی در نزدیکی ایستگاه شینجوکو درست در کنار منطقه‌ی شیبویا قرار گرفته است.

رستوران های ارزان سوشی

سوشی رو

سوشی رو (Sushi-Ro) یک رستوران زنجیره‌ای به سبک کایتن است که شعبه‌های زیادی در سرتاسر ژاپن دارد. این رستوران با هزینه‌ای کم، چیدمانی ساده و کارآمد به مکانی مطلوب برای همه تبدیل شده است که با حداقل بودجه می‌توان از خوردن سوشی در آن لذت برد. قیمت پرس‌ها از ۱۰۸ ین (۹۹ سنت) شروع می‌شوند. همچنین برای سفارش غذا، تبلت‌هایی با گزینه‌های چندزبانه وجود دارد.

رستوران های ارزان سوشی

زانمای سوشی

زانمای سوشی (Zanmai Sushi)، سوشی را با مخلفات گوناگون در قالب یک مجموعه‌ی غذایی با مخلفات سرو می‌کند و قیمت‌ها از ۸۰۰ ین (۷ دلار و ۳۵ سنت) به بالا شروع می‌شود. علی‌رغم قیمت‌های ارزان، این کیفیت غذای زانمای سوشی است که باعث‌شده مشتری‌ها چندین باره به آن مراجعه کنند. مزیت دیگر این رستوران این است که بیشتر شعبه‌های آن مثل شعبه‌ای که در منطقه‌ی تسوکیجی (Tsukiji) واقع شده است، ۲۴ ساعته باز هستند.

رستوران های ارزان سوشی

هیماواری سوشی

هیماواری (Himawari) ‌یک رستوران ارزان‌قیمت به سبک کایتن است که در منطقه‌ی شینجوکو قرار دارد. قیمت‌ها در این رستوران از ۱۵۰ ین (۱ دلار و ۳۸ سنت) به بالا ‌شروع می‌شود.

رستوران های ارزان سوشی

نوشته در این رستوران های توکیو سوشی ارزان بخورید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

در بیشتر روزها معبد تنمانگوی اوزاکا، زیارتگاهی آرام و ساده است که در میان برج‌های بلند اوزاکا از نظرها پنهان مانده است.

اگرچه معبد تنمانگو (Tenmangu) کمتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است، اما بیش از ۱۰۰۰ سال تاریخ دارد و یکی از مهم‌ترین معابد کشور ژاپن محسوب می‌شود. در ادامه به تاریخچه‌ی مختصری از این مکان زیبا می‌پردازیم که سالی یک‌بار ‌به‌خاطر یکی از سه جشنواره‌ی بزرگ ژاپن جانی دوباره می‌گیرد و پر از شورونشاط می‌شود.

معبد تنمانگو اوزاکا

تاریخ افسانه‌ ای معبد تنمانگو

معبد تنمانگو در سال ۹۴۹ میلادی بنا شد. این معبد به سوگاوارا نو میچی‌زانه (Sugawara no Michizane)، یکی از بزرگ‌ترین دانشمندان، شاعران و سیاستمداران دوره‌ی هیان (۷۹۴ – ۱۱۸۵) اهدا شده است. اگرچه او در بیشتر سال‌های عمر خود، جزو یکی از شخصیت‌های برجسته‌ی سیاسی به شمار می‌آمد، اما بعدها، پس از به قدرت رسیدن رقبایش تبعید شد و درنهایت بعد‌ از‌ اینکه یکه ‌و ‌تنها در جزیره‌ای دورافتاده از دنیا رفت، حوادث ناگواری برای دشمنانش اتفاق افتاد، تا جایی‌که بر این باور شدند که مورد نفرین ‌او قرار گرفته‌اند. بنابراین برای خشنودی روح انتقام‌جوی میچی‌زانه، وی را همانند خدا پرستش ‌کردند. میچی‌زانه به تنمان تنجین، خداوند دانش و ادبیات در مذهب شینتو، شناخته می‌شود؛ به همین دلیل دانش آموزان معمولاً به زیارت معابد اهدا شده به تنجین می‌روند تا برای گرفتن نمرات قبولی در امتحانات خود دعا کنند. معبد تنمانگوی اوزاکا تنها یکی از معابد فراوان تنمانگو در این سرزمین است که به‌خاطر طراحی باشکوه بنا و برگزاری سالانه‌ی جشنواره‌ای محبوب و مشهور به یکی از مهم‌ترین معابد ژاپن تبدیل شده است.

معبد تنمانگو اوزاکا

معماری و فضای منحصر به فرد

معبد تنمانگوی اوزاکا در منطقه‌ی تنما واقع شده و اسم این محله از همین معبد گرفته شده است. معبد در میان محلی‌ها به تنجیسان مشهور است. اگرچه تنمانگوی اوزاکا در میان ساختمان‌های اداری احاطه شده و در نزدیکی طولانی‌ترین خیابان خرید ژاپن قرار دارد، اما به‌ندرت شلوغ و پر‌ازدحام است. در نتیجه این معبد به مکانی آرام و تامل‌برانگیز برای دوری از شلوغی و هیاهوی خیابان‌ها و فروشگاه‌های شهر بدل گشته است. محوطه‌ی معبد نسبتاً بزرگ و فوق‌العاده زیبا است. شکوفه‌های درختان آلو در اوایل بهار، گردشگران را به‌سوی خود می‌کشانند. درخت آلو، درخت موردعلاقه‌ی میچی‌زانه است، به همین دلیل بیشتر معابد تنمانگو در ژاپن دارای درخت آلو هستند.

معماری این بنا به خاطر طراحی منحصربه‌فرد و غیرمعمول خود شهرت دارد. ساختمان اصلی معبد شبیه یک معبد بودائی است، اما خیلی از دروازه‌های اطراف آن متعلق به معبد شینتو است. یک نوع اسطرلاب یا هویبان (houiban) مشهور هم در این معبد قرار دارد که دوازده بروج چینی را در یک چرخ نشان می‌دهد و در دروازه‌ی جلویی قرار گرفته است. همچنین نقش و نگارهایی از شکوفه‌های آلو ساختمان معبد را زینت بخشیده‌اند. از آنجایی‌ که تنمانگوی اوزاکا هم مثل بسیاری از ساختمان‌های تاریخی ژاپن از چوب ساخته شده ‌است، در طول سال‌ها، چندین بار دچار آتش‌سوزی شده و از بین رفته است. ساختمان امروزی به سال ۱۸۴۵ بازمی‌گردد.

معبد تنمانگو اوزاکا

تنجین ماتسوری بزرگ‌ ترین فستیوال سالانه‌ اوزاکا

معبد تنمانگوی اوزاکا مرکز برگزاری یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های این سرزمین است. تنجین ماتسوری که یکی از سه جشنواره‌ی اصلی ژاپن محسوب می‌شود، در اطراف تنجین و این معبد بخصوص برگزار می‌شود.

جشن تنجین ماتسوری در بیست و چهارم و بیست و پنجم هرسال برپا می‌شود. در این روز تمام شهر ناگهان دسته‌دسته به‌طرف منطقه‌ی تنما می‌آیند. هزاران نفر در این محل جمع می‌شوند؛ بسیاری از آن‌ها یوکاتا یا همان کیمونوی تابستانی بر تن کرده‌ و دیگران با لباس‌های سنتی دیگری می‌آیند تا تنجین ماتسوری را جشن بگیرند. غرفه‌های غذا در اطراف خیابان‌ها قرار می‌گیرند، بازی‌های کارناوالی و همچنین نمایش‌هایی بزرگ از فرهنگ سنتی ژاپن در این روز اجرا می‌شود.

در بیست و چهارم جولای طی برگزاری مراسمی در این معبد، برای رژه آماده می‌شوند. در روز بعد، عده‌ای تمثالی از تنجین را بر روی تخت روان (میکوشی) حمل کرده و بر خشکی و آب رژه می‌روند. صدها نفر با لباس‌های نفیس در حالی‌که می‌رقصند و طبل می‌نوازند، به این راهپیمایی می‌پیوندند. سپس یک‌صد قایق بر رودخانه‌ی اوکاوا حرکت می‌کنند و بزرگ‌ترین رژه‌ی قایق‌ها در ژاپن را به نمایش می‌گذارند. همچنین آتش‌بازی و نورافشانی بزرگی در شب برگزار می‌شود. با پایان فستیوال، تنجین به آرامگاه خود در معبد باز می‌گردد و دوباره فضای آرام و محزونی بر این زیارتگاه حاکم می‌شود؛ با این‌حال تنمانگوی اوزاکا در تمام مدت سال تماشایی و زیبا باقی می‌ماند.

معبد تنمانگو اوزاکا

نوشته معبد تنمانگوی اوزاکا؛ یکی از مهم ترین معابد ژاپن اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.