عوارض خروج از کشور را چطور بپردازیم؟

پرداخت عوارض خروج از کشور برای شهروندانی است که قصد سفر خارجی دارند و برای خدماتی که دریافت می ­کنند باید عوارض خروج از کشور را پرداخت کنند. عوارض خروج از کشور در ایران به صورت پلکانی و بر اساس تعداد سفر در سال (اول فرودین هر سال تعداد سفر خارجی شما صفر خواهد شد) محاسبه می ­گردد. باید در نظر داشته باشید که عوارض خروج از کشور شما بسته به نوع سفری که در پیش دارید، متفاوت خواهد بود. در ایران سفرها به سه نوع کلی تقسیم می ­شوند، سفرهای علمی، سفرهای زیارتی و سفرهای سیاحتی. بر اساس مصوبه هیئت دولت آخرین نرخ عوارض خروج از کشور در سال 1399 به این صورت خواهد بود.

آیا می‌دانید گل‌فشان چیست؟

گِل فِشان پدیده ‏ای طبیعی است که طی آن گل‏ و لای از زیر زمین به شکل چشمه وار به سطح زمین می رسد و شکل ماهوری به خود می‏ گیرد. گل فشان ها ارزش زیست محیطی دارند و برخی از آن ها به جاذبه توریستی تبدیل شده اند. این دیده ها یکی از مناطق دیدنی چابهاراند. در این مطلب با برخی از گل فشان های ایران آشنا شوید.

روایت یک ماجراجویی در قلب جنگل آمازون!

جنگل های بارانی همیشه حال وهوای مرموزی دارند. همه ما حداقل یک بار تجربه قدم زدن در جنگل های شمال را داشته ایم و قطعا با این حس و حال آشنا هستیم و شاید حتی ترس ملموسی از گم شدن میان شاخه های درهم تنیده درختان را نیز چشیده باشیم. تصور کنید روزی پا را فراتر از جنگل های سرسبز شمال ایران بگذاریم و بتوانیم در میان درختان درهم تنیده جنگل پر رمز و راز آمازون ماجراجویی کنیم! به نظرتان سرانجام این ماجراجویی چگونه رقم خواهد خورد؟!

ژئوپارک قشم در معرض اخراج دوباره از یونسکو

ژئوپارک قشم در معرض اخراج دوباره از یونسکو

در پی واگذاری اراضی ساحلی در جزیره قشم به مراکز پرورش آبزیان، ژئوپارک جهانی قشم دوباره در معرض اخطار یونسکو قرار گرفت.

دبی؛ روزی پر از ماجراجویی و گردش مفرح با کودکان

دبی؛ روزی پر از ماجراجویی و گردش مفرح با کودکان

اگر با کودکان خود به دبی سفر کرده‌اید، نگران نباشید. این شهر گردشگری حساب همه‌چیز را کرده است: از گردش‌های مناسب بچه‌ها تا هتل‌هایی جالب برای آن‌ها، همه و همه در انتظارتان هستند.

در سفر به اصفهان از کدام موزه ها دیدن کنیم؟

در سفر به اصفهان از کدام موزه ها دیدن کنیم؟

موزه‌های متعدد و مختلف، از جمله جاهای دیدنی اصفهان محسوب می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم بازدید از این اماکن را در برنامه‌ی سفر خود به نصف جهان قرار دهید.

مشهد الرضا

مشهد الرضا

پاموکاله آنتالیا یا باداب سورت مازندران

باداب سورت دومین چشمه پلکانی تراوتنی است که در ایران عزیز قرار گرفته است.این چشمه شباهت بسیاری به نمونه ترکیه ای اش دارد اما این چشمه از حفاظت و مراقبت بسیار کمی برخوردار است.این چشمه چیزی حدود 6 ماه تحت مراقبت بود و ورود افراد به آن ممنوع بود اما هیچ فایده ای نداشت! تفاوت پاموکاله و باداب سورت ورود…

نوشته پاموکاله آنتالیا یا باداب سورت مازندران اولین بار در آرشین پرواز | مجری مستقیم تور مسافرتی داخلی و خارجی. پدیدار شد.

بهترین کابین‌‌ فرست کلاس به کدام ایرلاین‌ها تعلق دارد؟

بهترین کابین‌‌ فرست کلاس به کدام ایرلاین‌ها تعلق دارد؟

پرواز با فرست کلاس، یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های سفر برای هر مسافری به شمار می‌رود؛ به‌خصوص که امروزه ایرلاین‌ها برای ارائه‌ی بهترین‌ امکانات به مسافران رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

هنگام گرفتاری در برف و کولاک سنگین برای نجات چه کنیم؟

هنگام گرفتاری در برف و کولاک سنگین برای نجات چه کنیم؟